Şimdi Ara

Ryzen 5 + RX570 için anakart/kasa tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En son i5 3. nesil işlemcilerin olduğu zamanda bilgisayar parçalarını araştırmıştım.Şimdi değişim zamanı gelince donanımların baya değişip ilerlediğini gördüm, onun için biraz araştırdım işlemci+ekran kartı+ssd+ram olayını çözdüm gibi kasa için kaçlık powersupply kullanmalıyım(aklımda 500wattlık var) en önemlisi angi anakart? Fiyatı çok şişirmek istemiyorum. Toplamak istediğim sistem şu şekilde.

• Bütçe?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• MuharremAylar kullanıcısına yanıt
    Çünkü Nitro+ çekirdek hızı olarak Armor'dan üstün

• Ayrıca 8gb

• talhalkaptan kullanıcısına yanıt
    3 fps için 300 lira fazla vermek mantıklı mı?
  • MuharremAylar kullanıcısına yanıt
    talhalkaptan kullanıcısına yanıt
    ne 3 fps si rx570 de mhz degeri çok önemli nitro plus alıp oc yapınca efsane güzel fps alıyorsunuz
  • Yorumlar için teşekkür ederim, sistemin güncel halini ekliyorum, parçaların birbiri ile uyumluluğunu test etmedim daha (kasa,ram,anakart özellikle)
    Sormak istediğim bir soru işlemcilerin üzerinde fan gelmiyormuydu? ben mi yanlış hatırlıyorum? Sistem toplamalarda işlemci fanlarıda fiyata ekleniyor.Acaba üzerinde gelen fanın işlevi düşük olduğu için mi ekleme yapılıyor.Kasa+Güç kaynağı ile uğraşmaktansa dahili güç kaynağı olan kasa almak mantıklı geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: talhalkaptan

Bütçe?
    Net bi fiyat yok hocam olabildiğince 4k yı geçmeden güzel birşey çıkarmak istiyorum.(aklımdaki 3-3.5 du aslında ama donanımdan okadar uzak kalmışımki istediğim bilgisayarı o fiyata toplamanın imkansız olduğunu gördüm, daha hdd bile eklemedim)ram 16gb düşündüm ama sistemi toplayıp 8gb ile test edicem gerekirse ilerleyen zamanda 16 ya yükseltirim diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qesH -- 3 Haziran 2019; 3:51:34 >
  • Fsp Hyper m85+ alınılabilir. İnventus'tan alırsanız 5 yıl boyunca garantisiyle kendileri ilgileniyorlar

• ekran kartini 200 lira daha ucuza bulabilirsin. b450 anakartlar işini görür. işlemcin guzzel oyun dışında da seni mutlu eder

• Kardeş bir hafta önce benzer bir sistem topladım. Anakart, işlemci, ram ve ekran kartlarımız aynı. Ben ekran kartını 985₺ ye aldım. Sana tavsiyem indirimleri takip et, 200₺ cebine kalır. Onunla da yükseltme yaparsın.

Topladığım sistem:

GIGABYTE B450M-S2H = 462₺ (bizdehsapli.com)
    AMD RYZEN 5 2600 3.9GHz 65W Wraith FAN AM4+ = 983₺ (bizdehsapli.com)
    CORSAIR Vengeance 8gb DDR4 3000Mhz CL16 Ram = 297₺ (bizdehsapli.com)
    Sapphire RX 570 Nitro+ OC 4GB GDDR5 256Bit DX12 = 984₺ (yukko.com)
    WD GREEN 250GB M.2 SSD (Elimde mevcut)
    Power Boost JBST-VKG1008S USB 3.0 Pencereli Gaming Kasa = 240₺ (incehesap.com)
    FSP FSP700-60AHBC 700W 85+ PSU = 350₺ (amazon.com.tr)
    LG 21,5 22MK400H-B LED Monitör 1ms = 550₺ (n11)

Ekleme: Anakart olarak GIGABYTE B450M-S2H alırsan biosu direk F40 sürümüne değil, önce F32 sonra F40 sürümüne güncelleyeceksin. Aklında olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şem-i Ruhsar -- 5 Haziran 2019; 10:22:36 >
  • Merhabalar önerim linkteki sistemdeki parçaları bütçenize göre düşürüp almak.
    Link :https://www.itopya.com/dadg2-r5-2600-sapphire-rx590-nitro-plus-16gb-ddr4-240gb-ssd-1tb-disk-gaming-bilgisayar/
    Benim yaptığım oynamalar ise söyledir.

• Kendin topluyorsun anladığım kadarıyla. 2. El garantili ekran kartına yönelebilirsin bence tabi bi risk ama sıfır kartta da hata olmayacağının garantisi yok o yüzden 2. El 570 veya 1200 lira verebiliyorsan 580 alabilirsin. Onun dışında arkadaşında dediği gibi anakartı B450 gaming pro yapman daha iyi olur. Birde ileride +8 gb daha eklersen işlemciyi daha iyi besleyebilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1200 liraya rx580 varken, rx570 alınmaz. rx570'in edeceği, isterse nitro plus armor strix ssc olsun 850-900.

• eXC4L1BUR kullanıcısına yanıt
    ram'i 16 yapın

• quote:

Orijinalden alıntı: Şem-i Ruhsar

Kardeş bir hafta önce benzer bir sistem topladım. Anakart, işlemci, ram ve ekran kartlarımız aynı. Ben ekran kartını 985₺ ye aldım. Sana tavsiyem indirimleri takip et, 200₺ cebine kalır. Onunla da yükseltme yaparsın.

Topladığım sistem:

GIGABYTE B450M-S2H = 462₺ (bizdehsapli.com)
    AMD RYZEN 5 2600 3.9GHz 65W Wraith FAN AM4+ = 983₺ (bizdehsapli.com)
    CORSAIR Vengeance 8gb DDR4 3000Mhz CL16 Ram = 297₺ (bizdehsapli.com)
    Sapphire RX 570 Nitro+ OC 4GB GDDR5 256Bit DX12 = 984₺ (yukko.com)
    WD GREEN 250GB M.2 SSD (Elimde mevcut)
    Power Boost JBST-VKG1008S USB 3.0 Pencereli Gaming Kasa = 240₺ (incehesap.com)
    FSP FSP700-60AHBC 700W 85+ PSU = 350₺ (amazon.com.tr)
    LG 21,5 22MK400H-B LED Monitör 1ms = 550₺ (n11)

Ekleme: Anakart olarak GIGABYTE B450M-S2H alırsan biosu direk F40 sürümüne değil, önce F32 sonra F40 sürümüne güncelleyeceksin. Aklında olsun.
    Cevap için teşekkür ederim, yanlış mı hatırlıyorum hepsiburada da bu kartı alanlar güncelleme yaparken extra irşey yazmanıza gerek yok diye yazmışlardı hatta alanlardan biri de neredeyse benim sisteme yakın bir sistem yazmıştı,hangi anakartlar için direk bios güncellemesi yapılabiliyor?https://www.hepsiburada.com/gigabyte-b450m-s2h-amd-b450-2133mhz-ddr4-soket-am4-matx-anakart-pm-HB00000H3C7V bios güncelleme yapmadan kullandığını yazmışlar yoruma.

6Heimer6DONGER6
    ram i 16 olarak başladım ama ilk etapta 8 ile biraz kullanmayı bir kaç ay sonra +8 eklemeyi düşünüyordum.

42nd Street
    B450 ile B450M arasındaki farkı hissedermiyim.

EPICA
    Bazı testlerde 580 den daha iyi verim alındığını yazmışlardı.

S.Soylu
    Hocam ilk önce 2. ellere bakmıştım ama özellikle bu serinin eth madenciliğinde kullanıldığını bildiğim için yanaşmıyorum. 6ay 1yıl mining yapmış olsa canına okur kartın.
    ram i 16gb a çıkartıcam ama ilk aşamada maliyeti biraz düşürmeye çalışıyorum.

eXC4L1BUR
    Bende donanımcıbaba nın sistem tavsiyesi üzerinde değişiklikler yaparak son şekline getirdim sayılır.Kasa konusunda kararsız kaldım aşırı janjanlı kasaya gerek yok malum yaş 35 oldu eski gençliklerde değiliz.Çalışsın yeter

Bu arada donanımhaber de toplu alıntıyı bir türlü beceremedim kusura bakmayın etiketledim.
    @eXC4L1BUR @S.Soylu @42nd Street @6Heimer6DONGER6

Kasa olarak dahili 6OOw olanlara bakıyorum ama bazılarında +5O +8O gibi ibareler var bunlar tam olarak ne manaya geliyor? 5OOW hoşuma giden bir kasa alsam sorun yaşarmıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qesH -- 6 Haziran 2019; 17:40:44 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.