Şimdi Ara

Ryzen 5 2600X vs i5 7600 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Maliyet ve performans olarak ryzen daha mantıklı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben sistem yopla demedim li çak b450 ryzen 2600 ,ü keyfine bak ileride 2080 bile taksan besler. sadece intel garabetini elestirdim. burada buna inanmayanlar var. durumnortada. 2600un muadili 8400. 2080 i besleyemiyor. 2600 ise püfür püfür; yayin bile acarsin

• ben sistem yopla demedim li çak b450 ryzen 2600 ,ü keyfine bak ileride 2080 bile taksan besler. sadece intel garabetini elestirdim. burada buna inanmayanlar var. durumnortada. 2600un muadili 8400. 2080 i besleyemiyor. 2600 ise püfür püfür; yayin bile acarsin

• quote:

Orijinalden alıntı: AppleFB

Hocam 2600x uygun bulabilirsem alıcam ama diğer türlü 2600 almayı düşünüyorum
    OC yapmayacaksan 2600x'e gerek yok zaten.
  • Hocam yok ya intel insanı ciddi anlamda yoluyor.Yıllardır amd nin yokluğunda tek başına domine ettiler piyasayı ama artık işler değişiyor.Eskiden pahalıda olsa mecburen alıyoduk.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emre-Dylan

Bütçe nedir? Bios olarak MSI daha başarılı giriş ve orta seviye anakart olarak. En uygunu b450 tomahawk yada MSI x470 gaming plus. Ben x470 strix ve carbon arasında kaldım biostan dolayı MSI carbon tercih ettim. Asus biosta bayağı sıkıntılı b350 strix x370 prime c6h gibi tabi sorunlar çözülüyor ama uğraştırıyor.
    Hocam Asus'un bios sıkıntılarından biraz bahseder misiniz?
    Ben de amd tabanlı bir sistem toplama düşüncesindeyim.
    Ayrıca, msi anakartlarda hala masaüstünden bios kontrol edilebiliyor mu? clickbios diye bir araç vardı önceden..
  • quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Yukarda arkadas bahsetmis. Ram sorunlari her ne kadar ilk seride de aşilsada 2. Nesil anakartlar kadar saglikli degiller. Marka olarak asus tavsiye ederim model olarak karari fiyatina gore size birakirim. B450 anakartlardan x470 modellerine kadar seceneginiz mevcut. Ulkemizde fiyatlar değişken. Begendiginiz anakartlari paylasin kullananlar tavsiyelerini sizlere paylasirlar.
    Hocam Asus anakart tavsiye etmenizin teknik bir sebebi var mı?
    Zira başka bir arkadaş konu içinde Asus anakartların bios açısından iyi olmadığını belirtmiş.
    Ben de sistem toplama aşamasındayım ve anakart konusunda kararsızım...
  • cagriyil C kullanıcısına yanıt
    1. Nesil anakartlarda genel olarak Butun markalarda gecerli olmak uzere bios sorunu oldu. Asus uzerinde bunun haricinde bir sıkıntı varsa bilemiyorum. Ben sıkıntı yasamadim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagriyil

Hocam Asus anakart tavsiye etmenizin teknik bir sebebi var mı?
    Zira başka bir arkadaş konu içinde Asus anakartların bios açısından iyi olmadığını belirtmiş.
    Ben de sistem toplama aşamasındayım ve anakart konusunda kararsızım...

Alıntıları Göster
    Uzun zamandır imzamdaki Asus prime x370 pro anakartı kullanıyorum şu ana kadar hiç bir sıkıntıyla karşılaşmadım. Ramleri tanıyıp sorunsuz çalıştıyor,biosu sorunsuz ve stabil çalışıyor. Ryzen anakartlardan sadece MSI'yı denemedim onun için yorum yapamayacağım ama Gigabyte'den uzak durun da diğer markaları sorunsuz kullanabilirsiniz.

• vamp kullanıcısına yanıt
    şuanda hiçbir marka hiçbir anakartta am4 sıkıntı olmaması lazım sonradan bios güncelleme yayınlandı tüm anakartlar için
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavikıs

şuanda hiçbir marka hiçbir anakartta am4 sıkıntı olmaması lazım sonradan bios güncelleme yayınlandı tüm anakartlar için
    Aynen sıkıntılar aşıldı diye biliyorum bende. bu konuda endişe edilmemesi lazım Her ihtimale karşın 2. nesil anakart almak ram uyumu tarafında avantaj sağlayabilir. Bunun haricinde bütün bios sorunları çözülmüş olması lazım. Cold boot falan kalmamış olmalı
  • vamp kullanıcısına yanıt
    nasıl yani şimdi gönül rahatlığıyla b350 anakart alıp son sürüm bios yüklenmez mi

uyum sorunları olur mu olmaması lazım diye biliyorum

kald ki b350 anakartlara 7 nm ryzen takmayı planlayanlar var
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavikıs

nasıl yani şimdi gönül rahatlığıyla b350 anakart alıp son sürüm bios yüklenmez mi

uyum sorunları olur mu olmaması lazım diye biliyorum

kald ki b350 anakartlara 7 nm ryzen takmayı planlayanlar var
    İşlemci bakımından uyum sorunu olmaz. Ramler sıkıntıydı. Güncel bioslarda istediğiniz işlemcyi takabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 17 Ekim 2018; 21:40:16 >
  • quote:

Ayrıca, msi anakartlarda hala masaüstünden bios kontrol edilebiliyor mu? clickbios diye bir araç vardı önceden..

Asus c6h'da cold boot sorunu yaşayan çok oldu ama YAŞAMAYANLARDA VAR, yeni biosla bu sorun çözülüyor SANIRIM emin değilim! Asusun b350 strix modellerinde ram sorunu yaşayan arkadaş vardı, tamam ilk seri b350 x370 mb'lerde genel olarak ram sorunu vardı ama asusun ki sanki bir tık daha fazla diye araştırmalarımda kullanıcılardan edindiğim bilgilere ulaştım. Msi gerçekten z370 tomahawk kullanıyorum hiç üzmedi no way out'un verdiği bilgiler sayesinde de msi carbon seçtim yoksa bende x470 strix düşünüyordum birde bios olaylarını okuyunca 2. seri anakartta olsa soğudum. Şuan amazon tr'de x470 pro carbon bayağı uygun fiyatlı tavsiye ederim 1350tl.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Asus c6h'da cold boot sorunu yaşayan çok oldu ama YAŞAMAYANLARDA VAR, yeni biosla bu sorun çözülüyor SANIRIM emin değilim! Asusun b350 strix modellerinde ram sorunu yaşayan arkadaş vardı, tamam ilk seri b350 x370 mb'lerde genel olarak ram sorunu vardı ama asusun ki sanki bir tık daha fazla diye araştırmalarımda kullanıcılardan edindiğim bilgilere ulaştım. Msi gerçekten z370 tomahawk kullanıyorum hiç üzmedi no way out'un verdiği bilgiler sayesinde de msi carbon seçtim yoksa bende x470 strix düşünüyordum birde bios olaylarını okuyunca 2. seri anakartta olsa soğudum. Şuan amazon tr'de x470 pro carbon bayağı uygun fiyatlı tavsiye ederim 1350tl.

Alıntıları Göster
    Çok teşekkürler hocam. Konudan çok sapıp kirlilik yaratmak istemiyorum, son bir sorum olacak..
    kullandığınız x470 anakartta bios ve / veya command center üzerinden fan kontrolleri için detaylı ayarlar var mı?
    Yani örneğin 3 pin bir fan taktığımda voltaj vererek rpm değerlerini detaylı şekilde özelleştirmek istiyorum. İyi bir fan kontrolcü epey fiyat tuttuğundan mümkünse almayacağım, o sebeple emin olmak istiyorum.

• quote:

Çok teşekkürler hocam. Konudan çok sapıp kirlilik yaratmak istemiyorum, son bir sorum olacak..
    kullandığınız x470 anakartta bios ve / veya command center üzerinden fan kontrolleri için detaylı ayarlar var mı?
    Yani örneğin 3 pin bir fan taktığımda voltaj vererek rpm değerlerini detaylı şekilde özelleştirmek istiyorum. İyi bir fan kontrolcü epey fiyat tuttuğundan mümkünse almayacağım, o sebeple emin olmak istiyorum.

Alıntıları Göster
    Dostum evet fanları kontrol edebiliyorsun istediğin sıcaklıkta istediğin hıza çıkabiliyor ayarlayınca otomatik olarak. Tabi fanların pwm fan olmak şartıyla. Ayrıca x470 m7 hbde çok iyi bir indirime sahip x470 carbon da Amazon tr de 1350 küsür. Bu fırsatları kaçırma derim. :)

• Bu arada benim net tercihim 2600 yada 2600x olurdu, 7600 gibi işlemciler artık cazip değil.
  • quote:

Dostum evet fanları kontrol edebiliyorsun istediğin sıcaklıkta istediğin hıza çıkabiliyor ayarlayınca otomatik olarak. Tabi fanların pwm fan olmak şartıyla. Ayrıca x470 m7 hbde çok iyi bir indirime sahip x470 carbon da Amazon tr de 1350 küsür. Bu fırsatları kaçırma derim. :)

Alıntıları Göster
    pwm olmak şartıyla derken, 3 pinli fanlar biostan voltaj ayarlayarak kontrol edilmiyor mu yani? ( sanırım dc mod tarzı bir ismi vardı bu özelliğin )
  • cagriyil C kullanıcısına yanıt
    Çok büyük ihtimalle öyle olucak hocam

• i7 4790 k olmayan işlemci 16gb ddr3 1600mhz ram gtx 980ti ekran kartı bende amd r5 2600 16gb ddr4 3200mhz ram gtx 1070 ekran kartı var. Malesef ki intel 4790 k olmayan işlemci aynı oyun aynı ayarda 7-8fps amd ye fark takıyor. Hele fps oyunlarında rainbow cs go gibi oyunlarda bu fark baya açılıyor. Kendim test ettim oyun için alınacaksa intel diyorum. Amd hayla çalışması gerek. Özellikle black desert oyununda amd rezalet bi optimizasyonu var. Oyunda gereksiz bir takılma oluyor. İntel işlemci ile sorun olmuyor. i5 6600k bide amd r5 2600 den daha iyi fps vereceğine eminim youtube test videolarına inanarak aldık. Fakat gel görki gerçekte o değerler olmuyor.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.