Şimdi Ara

Ryzen 5 2600X vs i5 7600

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba sistemimi güncellemek istiyorum.Hali hazırda H170 Gaming M3 anakartlı i5 6500 ve Gtx 1070 li sistemim var ama bildiğiniz üzere baya darboğaz oluyor.Ben ilk başta işlemci güncellemeyi düşündüm.Ama 8.nesil İntel işlemciler eski anakartlara uyumlu değil.Bende acaba sadece işlemciye o kadar para dökmek(i5 7600) yerine Ryzen+anakart alsam mı acaba diye düşündüm veya şuanki 60 Hz 1080p monitörümü değişip darboğazı ortadan kaldırabilir miyim ? Siz olsanız hangisini tercih edersiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• yerinde olsam minimum masrafla o anakartın desteklediği 6700 ya da 7700 işlemcilerden birini alırdım.
  • 2. El 7700k falan al diyecektim. 6700k 2. Elde 1500TL den 7700k ise 2000TL den basliyor. Bu fiyatlara baktim ve ben utandim. Elindeki anakarti ve işlemciyi satip derhal asagidaki islemciye gecmenizi tavsiye ediyorum

https://www.itopya.com/amd-ryzen-5-2600-soket-am4-34ghz-19mb-onbellek-6-cekirdek-islemci/

Bu islemcinin yanina 3000mhz ve ustu 2x8gb ram taktiginizda tadindan yenmez. Su an intel islemci ailesi parasini sonuna kadar hak etmeyen urunler sunuyor. Piyasanin en fiyat performans urunu r5 2600 modelidir. Guzel bir b350-450 ya da x370-470 anakart ile gayette muthis bir değişim olacaktir. B350 ve x370 bios update gerektirir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• vamp kullanıcısına yanıt
    Hocam intel insanı ciddi anlamda yoluyor.Peki r5 2600 intel in hangi ürününe denk geliyor.Bir de neden 2600 önerdiniz 2600 x önermediniz ?

• Hocam 6700 veya 7700 parasına işlemci+anakart alabiliyorum amd tarafında.Bilemiyorum sadece işlemciye bu kadar para verilir mi.

• AppleFB kullanıcısına yanıt
    Simdi nedeni gayet basit. Oyunlar su anda hala coklu cekirdek evrimini tamamlayamadilar. 2600x ya da 2700x alsanizda arada daglar kadar fark olmaz. Bu sebeple paraniz cebinizde kalsin. Onumuzdeki yil yeni ryzen ailesi gelecek. Asil bombalar önümüzdeki yil cikacak. Bu sebeple am4 tarafinda en guclu fiyat performans urunune gecmeniz sizin faydaniza olur. Gtx 1070 zaten havada ucan kacan bir kart degil. R5 2600 isinizi fazlasiyla gorur. Ucuza 2600x bulursanız onuda alabilirsiniz. Arada sogutucu ve saat hizi farki var. Islemci temel olarak ayni islemci ve carpan kilitsiz

• İki platforma da sahip biri olarak ryzene geç derim 2600x oyun dışında 8600kyi geride bırakıyor ama oyun farkı da 3 5fps oluyor 1080p de. 6. 7. Nesil işlemciye 1.5 2k vermek 2. Elde hiç mantıklı değil. Ryzen 1700ü geçen amazondan 1400e aldım sen hesap et ama anakartı kesinlikle yeni nesil almanı tavsiye ederim. Ram uyumluluk sorunu yaşamaman için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre-Dylan -- 16 Ekim 2018; 0:36:25 >
    Peki anakart olarak ne önerirsiniz ?

• Emre-Dylan kullanıcısına yanıt
    Ankart olarak öneriniz nedir

Yukarda arkadas bahsetmis. Ram sorunlari her ne kadar ilk seride de aşilsada 2. Nesil anakartlar kadar saglikli degiller. Marka olarak asus tavsiye ederim model olarak karari fiyatina gore size birakirim. B450 anakartlardan x470 modellerine kadar seceneginiz mevcut. Ulkemizde fiyatlar değişken. Begendiginiz anakartlari paylasin kullananlar tavsiyelerini sizlere paylasirlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 16 Ekim 2018; 0:54:52 >
    Tamam hocam teşekkürler ram olarak şuan mevcut olan rami kullancam mecburen 2400 mhz lik.Bu arada 3.nesil ne zaman tanıtılır sizce ?

Yeni islemciler icin Onumuzdeki yaz isaret ediliyor. Benim asus x370 prime pro anakart uzerinde kingston 2400mhz ramleri 3000mhz ye overclockladim. Sizinkiler icinde bir sekilde ufak tefek overclock yapariz forumca tavsiye veririz :))

• Bütçe nedir? Bios olarak MSI daha başarılı giriş ve orta seviye anakart olarak. En uygunu b450 tomahawk yada MSI x470 gaming plus. Ben x470 strix ve carbon arasında kaldım biostan dolayı MSI carbon tercih ettim. Asus biosta bayağı sıkıntılı b350 strix x370 prime c6h gibi tabi sorunlar çözülüyor ama uğraştırıyor.

• Şu anda Ryzen 2600 Amazon'da 149,99 USD. 1000 TL'ye geliyor. Çoook iyi fırsat bana kalırsa.
    https://www.incehesap.com/msi-b450m-gaming-plus-matx-anakart-fiyati-39926/
    https://www.incehesap.com/amd-ryzen-5-2600-2-nesil-islemci-fiyati-38896/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 16 Ekim 2018; 9:13:5 >
  • i5 7600'e geçsen bile bazı oyunlarda hafiften darboğaz olacaktır. 2600X'e geçersen darboğaz ortadan kalkar. Bence 2K'ya geçmek yerine işlemci ve anakart değiştir.
  • ryzen 2600, 7600 denen garabeti de 8400 denen rezaleti de havada karada tokatlar

nerede 6/12 işlemci, nerede 4/4, 6/6 işlemci. soru sorarken biraz olsun mantık yürütün
  • Hocam dikkat ettiyseniz hazır sisteme takviye yapıcam dedim.Yeni sistem toplucam demedim.Bende farkındayım durumun.Dilinize dikkat edin lütfen.

• furkankaya585587 F kullanıcısına yanıt
    Hocam 2600x uygun bulabilirsem alıcam ama diğer türlü 2600 almayı düşünüyorum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.