Şimdi Ara

ryzen 2700x icin ekran karti tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar isyerinde ana bilgisayar olarak kullanmak uzere sistem toplamaya basladim normalde apu sistem dusunuyodum cunku ekran karti gerektirecek islerim yok fakat 8 cekirdekli r7 2700x indirimde bin liralra yaklasinca dayanamayip aldim.

Simdi set olarak ;
    asus tfu b450 veya tomahawk max anakart
    2x8 3000mhz ram
    500gb m2 ssd

almayi dusunuyorum bunlarin yanina

En mantikli ucuz yollu fakat sistemde de dar bogaza da izin vermiyecek ekran karti ne almaliyim sizce ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2080ti 2080s 2080 1080ti 2070s 2070 1080 2060s 2060 1070 1060 rx5700xt 5700 rx580 rx570 alabılırsın
  • gtx 1060 rx 590 dan yukarısına bulaşma.
  • orta halli her işe gelen tek fanli rx570 al ucuz ve iyi olsun. ama temel ihtiyacın nedir. almışken en ucuza en iyisini al. ucuz var ucuz var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WARTIME

2080ti 2080s 2080 1080ti 2070s 2070 1080 2060s 2060 1070 1060 rx5700xt 5700 rx580 rx570 alabılırsın
    1070ti unutmussunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tüm ekran kartlarını alabilirsin.

Sistem mantığı açısından ise, rx 5700 xt sınırından yukarısına çıkmamak mantıklı olur. 1080p ise monitör, ve 60hz yada 75hz ise eğer, yine indirimden yada 2.elden rx590 fp bir çözüm olabilir ama bütçe var ise rx5000 de almakta hiç bir sakınca yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Tüm ekran kartlarını alabilirsin.

Sistem mantığı açısından ise, rx 5700 xt sınırından yukarısına çıkmamak mantıklı olur. 1080p ise monitör, ve 60hz yada 75hz ise eğer, yine indirimden yada 2.elden rx590 fp bir çözüm olabilir ama bütçe var ise rx5000 de almakta hiç bir sakınca yok.
    Ustad 5700 lere kesinlikle ihtiyacim yok bu eczanede bir ana bilgisayar oyunla grafikle falan isi yok yani dedidigim gibi 2700x cok cekirdekli islemci uygub fiyat gorunce aldim ama ekran kartlarina bakiyorum bu set icin en dusuk 8gb bin lira gibi oyle bisey mi almak mantikli yoksa 4 gb lik ddr5 bisey mi almak

• Oyun oynamayacaksan ekran kartına para vermenin anlamı yok hocam. Bu kart yeter artar bile:

https://www.hepsiburada.com/msi-nvidia-geforce-gt-1030-aero-itx-2gb-gddr5-ekran-karti-gt-1030-aero-itx-2g-oc-p-HBV000008AI6F?magaza=Elmacık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kanaat34

orta halli her işe gelen tek fanli rx570 al ucuz ve iyi olsun. ama temel ihtiyacın nedir. almışken en ucuza en iyisini al. ucuz var ucuz var
    Soyle bir ikilemdeyim cok yuksek performansli bisey takip 5700 gibi bos yatip gereksiz elekttrik ve isi artirmasini istemiyorum ,

Bide yinede orta seviyede bi set dizmisken diger urunlerin performansinida assagi cekecek ( bazi kaynaklarda bakiyorum setin parcalarinin dengeli olmali yaziyor) vasatta bisey takmak istemedim acikcasi

bu rx570 8b ve 4gb versiyonu var 8 imi onerirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: mhmttn12

Oyun oynamayacaksan ekran kartına para vermenin anlamı yok hocam. Bu kart yeter artar bile:

https://www.hepsiburada.com/msi-nvidia-geforce-gt-1030-aero-itx-2gb-gddr5-ekran-karti-gt-1030-aero-itx-2g-oc-p-HBV000008AI6F?magaza=Elmacık
    Oyun oynamayacagim ama bu urun gunluk kullanimda islemcinin coklu islem performansini assagi cekme gibi ihtimal varmidir acaba

• Hocam 2.elden 250 300tl lik bir ekran kartı almamda yarar var. Sana fazlasının katkısı olmayacak oyun yoksa. Hızlı bir ssd de oldumu süper olur sistem 5 sene belki daha fazla kullanırsın 2700x yapacağın iş için uçuk yüksek olmuş :)

• 2700x biraz fazla güç tüketen bir işlemci ne kadar daha iyisine layıkta olsanız ofis işleri stok bakma vs gibi işlerde
    internet te gezmek için falan fazla bir işlemci.

2200g yeterliydi çok çok uyguna geldiyse kullanın ama isterseniz evdeki pc için falan ayırıp yerine 2200g gibi birşey bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 27 Ekim 2019; 14:25:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

2700x biraz fazla güç tüketen bir işlemci ne kadar daha iyisine layıkta olsanız ofis işleri stok bakma vs gibi işlerde
    internet te gezmek için falan fazla bir işlemci.

2200g yeterliydi çok çok uyguna geldiyse kullanın ama isterseniz evdeki pc için falan ayırıp yerine 2200g gibi birşey bakın.
    Cok haklisiniz ustad ama soyle bir durumda var onceki bilgisayarimi 9 yil once en yuksek seviyeden almistim sorunsuz calisti masallah bugune kadar aslinda ssd takilan bir anakart teknolojisi olsaydi takip gececktim bilgisayara olmadi tabiki bu bilgisayarida ayni yil gitsin diye topluyorum aslinda dunyada 10 yilda cok degisiyor yaptigimiz islerde giderek bilgisayar yukunde artiyor ozellikle 2 adet ssd m2 takacam mesela bu sisteme ben her aksam 5gb lik bir toplu yedek aliyor eczane sistemi haftalik veya aylik siliniyor tabi ama bunu isleme hizi benim eski bilgisayrimda 5-10 dk arasi suruyor velhasil cok uzattim en iyisi 500tl bandinda 2bg lik bir ekran kartiyla devam edeyim gibi gun gelir ekran karti isteyen programlar dahil olirsa isime o zman yukseltmeye giderim galiba

• midnigth M kullanıcısına yanıt
    Ozaman hayırlı olsun .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Hocam 2.elden 250 300tl lik bir ekran kartı almamda yarar var. Sana fazlasının katkısı olmayacak oyun yoksa. Hızlı bir ssd de oldumu süper olur sistem 5 sene belki daha fazla kullanırsın 2700x yapacağın iş için uçuk yüksek olmuş :)
    Evet bu goruste netlestim hocam max 500 bantli sifira f/p az isinan ses problemi olmayan bir model tavsiyeniz olurmu acaba , 10 yildir uzagim boyle islerden o yuzden kusura bakmayin fazla soru sormamdan oturu

• işte benim 2700x imi sen aldın demek tam sepete attım kartı girdim 1500tl çıktı karşıma sen aşagıdaki 3400g yi alman lazımdı hem az yakıyo hem tam sana göreydi
  • i Am Not Dead kullanıcısına yanıt
    Ahahaha bende geçen cuma ilk defa gaming gecesine katıldım milletin hızına yetişemiyeceğimi biliyordum ve alamadım tabiki :) bin liradan bende gittim teknobiyotikten 1128tl ye aldım geçtim yaklaşık 3400g ile aynı fiyat olduğu için, şimdi bakıyoz işte az yakan çok kaçan bi ekran kartı :))
  • ryzen 2700x icin ekran karti tavsiyesi
    ryzen 2700x icin ekran karti tavsiyesi

Bu arada eski bilgisayarimin ozellikleri , biraz arastirdim gecen yillara meydan okumus resmen :) ozellikle islemcisi...

• midnigth M kullanıcısına yanıt
    Benim dusuncem asus anakart kampanyasiyla kombo yapmakti ama teknobiyotikten alinca gecerli olmuyor kampanya bide teknobiyotik kutusuz satiyomuş dogrumu?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.