M

Çavuş
26 Ocak 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 45 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Bölgeme vdsl hat geldi 50mbite kadar hiz alinabilecegini soyluyor ttkom danismani , eski adsl modemimi vdsl e cevirmemi soylediler, isyeri olarak eczanede 4 adet masaustu bilgisayara dsl kablo baglantisiyla kullanacagim bu modemi yani wifi cekim alani benim icin hic onemli degil, onemli olan 4 bilgisayarda da en optimum hiz ve stabil internet olsun istiyorum, tavsiye edeceginiz bu is icin mantikli cok yuksek fiyatlar icermeyen bir urun varmi acaba , yoksa siradan bir ikinci el airties vdsl modem almam yeterlimidir ?

Corsair spec delta rgb kasam var herseyin montajini bitirdim fakat bir kasanin bir kac noktasinda takildim arkadaslar ;

1. Rgb kablosu anakart uzerindeki rgb 4 lu pin yerlerine tam oturmuyor zorlayinca yamulmaya gidiyor

2. kasa onunde 3 adet fan var bide egzos fan ile 4 adet ama anakartimda 3 adet fan soketi var , bu sorunu nasil cozebilirim.

Anakart asus b450 tuf pro atx kart .
ryzen 2700x ve asus b450 pro anakartimin qv listesine baktigimda bir adet kingston 2666mhz 16 ecc ram destekledigini gordum fiyat 750tl , 4 bilgisayarin baglandigi ana bilgisayar topluyorum degermi sizce arkadaslar danismak istedim .
Arkadaslar ,asus B450 tuf pro anakartim var 2 adet m2 slotu bunda

1. Pcei 3.0x4
2. Pcei 2.0x4 baglanti kullaniyor.

Simdi birincisine yuksek hizli bir m2 ssd aldim lakin 2. sine daha dusuk hizli almaliyim 2.0 oldugu icin , sorum su yavas olan 2. m2 slotunada ssd alsam birinci yuksek hizli ssd min degerlerini kisitlarmi normalde 1.sine isletim sistemi ikincisinde yedek bellek olarak kullanmak istiyorum.

Bide assagida ki anakart kullanim klavuzu resimlerinde m2 girislerinin calistirilmasina gore iptal olan bazi birimler var cok hakim olmadigim icin burda da dikkat etmem gereken noktalar nelerdir acaba?

Sitede kupon dagitimi var bazi ssd modelleri piyasadan 50 tl ucuza geliyor firsatmidir bilemem ama bende bisey paylasarak corbada tuzum olsun istedim .
Arkadaslar isyerinde ana bilgisayar olarak kullanmak uzere sistem toplamaya basladim normalde apu sistem dusunuyodum cunku ekran karti gerektirecek islerim yok fakat 8 cekirdekli r7 2700x indirimde bin liralra yaklasinca dayanamayip aldim.

Simdi set olarak ;
asus tfu b450 veya tomahawk max anakart
2x8 3000mhz ram
500gb m2 ssd

almayi dusunuyorum bunlarin yanina

En mantikli ucuz yollu fakat sistemde de dar bogaza da izin vermiyecek ekran karti ne almaliyim sizce ?
Arkadaslar hic oyun oynanmayacak ve grafik gerektiren programlarin calistirilmayacagi sadece excel ve bir iki basit program kullanilacak eczane icin bilgisayar toplamak istiyorum 2000-2500tl butcem var , ekran kartini almadan islemci ram anakart, ssd, kasa gibi donanimlari saglam alarak olusturmak daha mi mantiklidir, kombine tavsiyelerinize ihtiyacim var...
Sony w705 ile nokia c5 telefonları arasında kaldım.Telefonda aradığım özellikler;

En önemlisi şarjı iyi gitsin
Takılma olmasın ve menüler arası geçişler hızlı olsun
Hafif ve kibar olsun cepte fazla yer kaplamasın
Dokunmatik düşünmüyprum
Sağlam bir telefon olsun

400 tl civarı bütçem var bu iki telefon veya başka telefonlardan tavsiye de bulanabilecek arkadaşlardan şimdiden Allah razı olsun...
Hakkında
Meslek: İNŞAAT MÜH.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 164
İkinci El Bölümü Mesajları: 18
Konularının görüntülenme sayısı: 1.201 (Bu ay: 91)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 88 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.