Şimdi Ara

Rx 580 varken insanlara Gtx 1060 önermek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
0
Favori
7.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: woundedknee

Amd fena parçalamış.
    Vega 64 Rtx 2080 performansı vermiş, Rx 580 ise Gtx 1060'a 20 küsür fps fark atmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ekran kartım MSI AERO 1060 6gb
    Bu kartı alalı çok olmadı yaklaşık 3ay tam hatırlamıyorum ama o zaman malum dolar yeni yeni zirvedeydi.
    Hepsiburada'dan indirim ile 1550 liraya aldım. RX 580 8gb modelli fiyatları da 1900-2100 civarydı.
    arada 300 lira bir fark çok büyük bir fark değildi ama benim 1060'ı seçme sebebim bana yetecek olmasıydı.
    ben ultra aa oyun oynamak isteyen birisi değilim 1080p monitörüm var yeni çıkacak oyunlar için bile olsa bana yeteceğini düşündüm( zaten bana uygun istediğim oyun çıkacağını da düşünmüyorum)

Kartım Tek fanlı model en yüksek sıcaklığı 72 derece sessiz çalışıyor üstelik. amd almış olsaydım bu sıcaklığa 2 fanlı model ile yine çıkacaktım galiba

oynadığım oyunlar rocket league dota 2, bide bu aralar gta 5

SADECE sıkıldığım zaman oynamayı bıraktığım oyun Silkroad'dır.
    6gb kartın belleği var en yüksek olarak GTA 5'de 3,1gb kullanıyor geri kalanı bana göre gerekli değil sonuçta istediğim kalite oyunumu oynuyorum.

• Burada 1060'ı tek başına değerlendirdiğimiz zaman her oyunu high-ultra kalitede akıcı oynatabiliyor ona kimse bir şey demiyor zaten. Ama Rx 580'le kıyasladığımız da o zaman tercih edilmesi gereken kartın Rx 580 olduğunu söylüyoruz sadece.

• HBM bellek saçmalığından vazgeçip -Hem üretimi pahalı hem de stok sıkıntısı mevcut- Vega 56 ve Vega 64 kartlarının elden geçirilmiş optimizeli halini çıkarsa AMD yine de iş görür. AMD'nin polarisleri ısıtıp ısıtıp piyasaya sürmesi de bence mantıksız. 2K'da adam gibi oyun oynatan ve maliyeti ve satış fiyatı da uygun bir kart yap yeter be AMD!
    Polarisin suyu çıktı artık.

580 mi 1060 mı? FreeSync monitör varsa 580 alırdım.
  • Hocam bilgisizliğimi mazur görün ama MSİ'ın sitesinde windows 8 desteği göremedim.

Bir uyumsuzluk var mıdır bildiğiniz? (Sadece 10 ve 7 desteği gözüküyor. Uygun driver bulabilir miyim?)Rx 580 varken insanlara Gtx 1060 önermek
  • Boşverin Msi'in sitesini hocam Amd'nin resmi sitesinden indirin.

• Hocam Amd'nin sitesinde de bulamadım :/

Rx 580 varken insanlara Gtx 1060 önermek
  • İ5 8400 msrp 180usd satış fiyatı 220usd

R5 2600 msrp 190usd satış fiyatı 150usd

• Gtx 1060 6gb, gtx 1080 ve rx580 8gb kullandım. Hala rx580'i kullanıyorum.
    Evet rx580 1060'dan daha iyi ama çok gürültülü be hacı :( yüksek tdp = yüksek ısı = yüksek fan hızı.
    Ayrıca benchmarklara fazla bakmamak lazım son kullanıcının bilgisayarında genelde o sonuçlar çıkmıyor. Sessizliğe önem veren biri olarak 1060 6gb diyebilirdim belki ama gtx970 ile aynı perf. veren bir karta sadece yeni nesil diye o kadar para vermek hoş olmazdı :)
    Kimine göre güç kimine göre fps kimine göre sessizlik. Birilerinin dayatmalarına bakmadan kendinize uygun olan ürünü seçmek en önemlisi.
  • Güç tüketimi yüzünden rx 580e sıcak bakmıyorum.

• Ben ekran kartı alırken RX 580 ile 1060 6 GB arasında kalmıştım. Sonra Vatan'da indirimi görüp 1080 aldım. RX 580 1060'dan çok daha iyi bir kart. Ekran kartı alacak arkadaşlara tek önerim biraz daha beklemeleri. Fiyatlar aşırı uçmuş durumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BalistikBomba

HBM bellek saçmalığından vazgeçip -Hem üretimi pahalı hem de stok sıkıntısı mevcut- Vega 56 ve Vega 64 kartlarının elden geçirilmiş optimizeli halini çıkarsa AMD yine de iş görür. AMD'nin polarisleri ısıtıp ısıtıp piyasaya sürmesi de bence mantıksız. 2K'da adam gibi oyun oynatan ve maliyeti ve satış fiyatı da uygun bir kart yap yeter be AMD!
    Polarisin suyu çıktı artık.

580 mi 1060 mı? FreeSync monitör varsa 580 alırdım.
    Rx 590 geliyor,12 nm olarak.
    Rx 590

• O tdp değeri ile 1060 6gb yerine rx 580 önermek saçmalık olur zaten ki hala oyunlarda nvidia nın verdiği desteği ve optimizasyonu amd veremiyor 580çok iyi kart olmasına rağmen 1060 un gerisinde kalmaya mahkum dx 12 de daha performanslı olsa bile ...

• quote:

Orijinalden alıntı: aekaya

Hocam Amd'nin sitesinde de bulamadım :/

Ben de baktım hocam sanırım destek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: DaenerysStormborn

Bu mesaj silindi.
    Adamın tek işi oyun oynamaksa o %40 bi anlam ifade etmiyor

• IslakBanyoTerliği kullanıcısına yanıt
    dostum, işin ötesini görmüyorsun veya görmek istemiyorsun

şu an i5 8400 ac origins ve odyssey'de %100 vuruyor, ryzen 2600 ize %60.

bir sonraki yıl çıkacak oyunlarda cpu bottlenecki yaşanmaya başlayacak. i5 8400, gtx 1060'ı besleyememeye başlayacak. ama ryzen 2600 çatır çatır beslemeye devam edecek. o %40 fark sayesinde.

şu an bile genel kanı i5 8400'ün öldüğü. shadow of tomb raider, ac odyssey gibi oyunlarda 1060'ı bile net bottleneck'e sokuyor.
  • quote:

dostum, işin ötesini görmüyorsun veya görmek istemiyorsun

şu an i5 8400 ac origins ve odyssey'de %100 vuruyor, ryzen 2600 ize %60.

bir sonraki yıl çıkacak oyunlarda cpu bottlenecki yaşanmaya başlayacak. i5 8400, gtx 1060'ı besleyememeye başlayacak. ama ryzen 2600 çatır çatır beslemeye devam edecek. o %40 fark sayesinde.

şu an bile genel kanı i5 8400'ün öldüğü. shadow of tomb raider, ac odyssey gibi oyunlarda 1060'ı bile net bottleneck'e sokuyor.
    Demek çatır çatır beslemeye devam edicek Ayrıca darboğaz için işlemcinin illa %100'e vurmasına gerek yok. Sanki 2600 darboğaz yapmıyor gibi konuşuyorsun da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IslakBanyoTerliği -- 16 Ekim 2018; 11:36:59 >

• IslakBanyoTerliği kullanıcısına yanıt
    evet ama senin o minik beynin bunu anlayamayacak kadar primitif

yazık

blok
  • quote:

evet ama senin o minik beynin bunu anlayamayacak kadar primitif

yazık

blok

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.