Şimdi Ara

Rx 580 varken insanlara Gtx 1060 önermek (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
0
Favori
7.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yanlış araştırmışşın özellikle itx sisemlerde rx 580 kartlar resmen yanıyor. En iyi soğutması olan asus strix rx 580 kartı itx sistemlerin çoğuna sığmıyor. Ondan sonra gelen MSI twin frozerlı kartlar bile ortalama üstü soğutması olan itx sistemlerde min. 75 derecelerde geziyor.

Gtx 1060 tarafında ise hem kartlar daha az elektrik harcıyor hem daha az ısınıyor ve daha sessiz çalışıyor. Kendi itx sistemimden örnek veriyim: Vasat üstü , tek fanlı zotac gtx 1060 bile oyunlarda max 71-72 derecelerde geziyor. Rx 580 serisi her markayı nerdeyse kullandım , kasa kapaklarını açmadığım sürece en düşük 77-78 dereceleri gördüm o da en iyi soğutuculardan birine sahip MSI Gaming X serisiydi , fan sesi ise dandik zotacla neredeyse aynı hatta 1 tık daha fazlaydı.

Dx 12 oyunlarda rx 580 serisi %20'ye kadar fark koyabiliyor. Dx 11 oyunlarda , gtx 1060'dan ya daha kötü yada başabaş performans veriyor. Yalnız güç ve ısınma problemleri bence bu performans farkına değmiyor.

AMD , verimlilik ve dolayısıyla Isınma problemlerini bir sonraki nesilde çözebilirse , orta segmentte NVDIA duman olur.

• Dark_Soul kullanıcısına yanıt
    Aorus serisi var 1 saat 15 dakkika furmark mi ne ondan yaptim en fazla 73 derece oldu oyunlardada 73 dereceyi geçtiğini görmedim msi gamingx de kaç derece gördünüz en fazla ?

Not: fanlar en fazla %50 %60 da oluyor bu dediğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MogoLKhan -- 17 Ekim 2018; 14:41:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Suppordle kullanıcısına yanıt
    2 kart arasında 100 w güç tüketim farkı olsa günde faturaya kaç tl fark gelir hesapladın mı

ayda 15 tl fazla gelse ciddi rakam bunu yıla vurduğun zaman külfetli oluyor
  • arkadaş bu kadar watt/elektrik tüketim hesabı yapıyorsanız galiba eve gidince beyaz eşyaları da elektrikten çekiyorsunuzdur. bu kadar ince hesabı anca mining yapan kafasına takar. gerçekten kafayı yemişsiniz ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rylai2113 -- 17 Ekim 2018; 15:2:42 >
  • Doğru.

2 kart arasında yük altında 2 kat fark var ama salak bir şekilde fiyat arasında da dağlar kadar uçurum var. 3 bin lira görünüyor 1060 6 gb. Bu kartın ciğeri 1500 lira geçmez.

İkisine de para verilmez bana kalırsa o kadar para veriyorsam sıkar dişimi Vega 56 ya da 1070 alırım. 2. elden kralı alınır o da apayrı bir konu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavikıs

2 kart arasında 100 w güç tüketim farkı olsa günde faturaya kaç tl fark gelir hesapladın mı

ayda 15 tl fazla gelse ciddi rakam bunu yıla vurduğun zaman külfetli oluyor
    Aralatındaki fark 57-60 watt kardeş. Bu elektrik işinden çok anlamam biraz araştırdım 1 kilowatt elektriğin fiyatı her şey dahil araştırdığım kadarıyla 0.44 tl, 1 kilowatt 1000 watt'a eşitmiş, 1 kilowatt ise bir elekrikli ürünün 1 saatte tüketebildiği elektiriği göstermektedir. Buyur kardeş hesabı sen yap?

Ayrıca adama test atıyoruz halen daha 100 watt diyorlar siz yorum falan okumuyor musunux? Yav arkadaş biraz şuralarda ne yazıyoruz okuyun ya!!!

https://www.enerjibes.com/1-kw-kac-tl/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 17 Ekim 2018; 16:11:21 >

• Gerçekten kafayı yemiş insanlar var bu konuda :)

• Hb de 8gb strix 1732 lira acaba alsam mı kararsız kaldım 290x kullanmıyorum birde monitörüm 4k acaba bu masrafa değmez mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Fatic

Hb de 8gb strix 1732 lira acaba alsam mı kararsız kaldım 290x kullanmıyorum birde monitörüm 4k acaba bu masrafa değmez mi?
    Monitörünüz 4K ise RX580 8GB sistemi rahatlatacaktır. 4GB bellek 4K için yetersiz kalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatic

Hb de 8gb strix 1732 lira acaba alsam mı kararsız kaldım 290x kullanmıyorum birde monitörüm 4k acaba bu masrafa değmez mi?
    290x den rx 580 e geçmeyin.Boşa para kaybı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rylai2113

arkadaş bu kadar watt/elektrik tüketim hesabı yapıyorsanız galiba eve gidince beyaz eşyaları da elektrikten çekiyorsunuzdur. bu kadar ince hesabı anca mining yapan kafasına takar. gerçekten kafayı yemişsiniz ya.
    Valla bu hepsiburada indirimi ilaç gibi geldi cidden şok içerisindeyim 2300 tl civarina zotac 1060 alicak iken 2300 tl ye asus oc strix o6g aldim 1060 6gb olani.
    cidden şans diyelim yarin ürün elimde olucak inşallah kurulum yapicağim
  • Oskis kullanıcısına yanıt
    bence paraya kıymışken ver 3400'ü al 1080'i. cidden diyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oskis

Valla bu hepsiburada indirimi ilaç gibi geldi cidden şok içerisindeyim 2300 tl civarina zotac 1060 alicak iken 2300 tl ye asus oc strix o6g aldim 1060 6gb olani.
    cidden şans diyelim yarin ürün elimde olucak inşallah kurulum yapicağim

Alıntıları Göster
    Keşke Rx 580 alsaydınız oyunlar artık Dx 12 kullanıyor Rx 580 baya performans olarak farkını koyuyor yanlış tercih de bulunmuşsunuz bence.

• https://www.hepsiburada.com/asrock-phantom-gaming-x-rx580-8gb-o-c-256bit-gddr5-dx12-ekran-karti-ph90ga000000uanf-p-HBV00000CNI70

fiyat iyi 1482 ihtiyaci olanlar alsin derim.

1800 e daha onceki indirimde başka bir 580 almis biri olarak üzdü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 17 Ekim 2018; 21:23:23 >
  • Oskis kullanıcısına yanıt
    700 800 tl eksik varken rx 580 8 gb 1400 e düşmüş hay ben böyle şansın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-2 Spirit -- 17 Ekim 2018; 21:59:16 >
  • Nerd Miner kullanıcısına yanıt
    ah ulan ah şu fiyata bakıp alamamak koyuyor umarım 1-2 ay içinde tekrar indirim olur
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.