Şimdi Ara

Rx 580 varken insanlara Gtx 1060 önermek (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
116
Cevap
0
Favori
7.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ne sallamışsınız ama yok 4 nesildir aynı mimariyi kullanıyormuş da Rx580 de aynı mimarinin ürünüymüş de falan da filan. Her şeyden önce RX serisi grafik kartları ile birlikte 14 nanometre üretim teknolojisine sahip yeni nesil bir mimariye geçiş yapıldı zaten.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omer687 -- 17 Ekim 2018; 1:36:21 >
  • Beyler xfx marka rx580 almayı düşünüyorum garantisi hangi firma tarafından sağlanıyor?

G4560 gtx1050 ikilisi var gtx1050 yerine performans artışı yapar mı? İşlemci ileride değişecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Omer687 kullanıcısına yanıt
    boyut küçültmeyle yeni mimari oluyorsa performans olarak niye bir fark göremiyoruz ortalıkta? r9 290x zamanında gtx 980 ile kafa kafayaydı, rx 580'de hala kafa kafaya.

https://www.youtube.com/watch?v=YPcESwCU-bs

bence siz araştırmadan millete laf yerleştirmeye çalışmayın.

amd dandik bir marka değil, aksine çok iyi işler çıkaran bir marka fakat vizyonsuz yöneticileri yüzünden bu halde. her sene aynı kartı itelemek yerine fury, vega gibi serilere daha çok odaklansa zaten nvidia pazar payını büyük ölçüde düşürecek ama nerede o vizyon...
  • Omer687 kullanıcısına yanıt
    Transistör boyutu ile mimari apayrı şeyler. Şahsen ben de hd 7000 serisinden beri aynı mimarinin kullanıldığını düşünüyorum. R7 R9 serisi tepe modelleri zaten hd7000 serisiyle aynı mimariydi. Giriş seviye modelleri de daha eski mimariyi baz alıyordu. Polaris aynısının 14nm e inmiş hali. Vega da hbm bellek eklenmiş hali. Tabii mimaride de ufak geliştirmeler olmuştur illa. Ama intel seviyesinde bir gelişme yani çok minimal. Özünde tee hd7000 serisinden kalma işlemci mimari tasarımı kullanılıyor ufak geliştirmelerle. Muhtemelen seneye de aynı mimarinin 7nm halini hedehödö havalı bi isim uydurup yine sunarlar. Nvidiada ise gtx 600 de 700 de 900 de 1000 de hepsinde mimari değişip gelişti. Hatta 1000 serisinde hem mimari hem üretim teknolojisi beraber geliştiğinden eski nesle göre uçurum fark gördük. 2000 serisinde mimarinin geliştiğini zannetmiyorum. Pascalın 16nm dem 12nm ye inmiş, ray tracing çekirdekleri eklenmiş ve gddr6 bellek konulmuş haline Turing demişler. Amd tarzı iş yapmış nvidia yani. E doğal tabi ortalıkta rakip olmadığı için kafasına göre takılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 17 Ekim 2018; 8:41:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Zotac 1060 amp de 50 derece altinda fan durma ozelligi varmidir hicbir yerde goremedim sizin bir bilginiz varmidir teskkurler

• Damaskrov D kullanıcısına yanıt
    Hocam neden MSİ Armor için para verilmeyecek bir kart dediniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: joster35

Hocam neden MSİ Armor için para verilmeyecek bir kart dediniz?
    İnternette çok ısınmasıyla alakalı yazılar okudum; bundan dolayı dedim. RX580 alacaksan, gittigidiyorda çok iyi indirim var!

https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/sapphire-rx-580-nitro-oc-8gb-gddr5-256bit-dx12-amd-radeon-ekran-karti-11265-21-20g-376689529

• Damaskrov D kullanıcısına yanıt
    Almayı düşünüyorum aslında ama nitro+ da 8+6 pin güç girişi var. Benim psu da sadece 6 pin çıkışı var yani 8 pinliği çevirici kablo ile hallederim ama 8+6 fazla gibi geldi Gıgabyte veya Pulse arasındayım şuan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oskis

Zotac 1060 amp de 50 derece altinda fan durma ozelligi varmidir hicbir yerde goremedim sizin bir bilginiz varmidir teskkurler
    bu özellik 9 serisi ve 10 serisi tüm kartlarda var. markaya özel bir durum değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: rylai2113

bu özellik 9 serisi ve 10 serisi tüm kartlarda var. markaya özel bir durum değil

Alıntıları Göster
    Değerli yorumlariniz için teşekkürler
    Bende 1050 ti ekran karti var zotac ama bu kartta malesef bu ozellik yok kart devamli fan dönüyor
  • quote:

Değerli yorumlariniz için teşekkürler
    Bende 1050 ti ekran karti var zotac ama bu kartta malesef bu ozellik yok kart devamli fan dönüyor

Alıntıları Göster
    1050ti mini modeli mi kullanıyorsun? belki kart ısındığı için sürekli fanları dönüyor olabilir ama eminim 1060 dahil 1080ti a kadar kartlar 50-60 dereceye ulaşmadan fanları çalışmıyor.
  • quote:

1050ti mini modeli mi kullanıyorsun? belki kart ısındığı için sürekli fanları dönüyor olabilir ama eminim 1060 dahil 1080ti a kadar kartlar 50-60 dereceye ulaşmadan fanları çalışmıyor.

Alıntıları Göster
    https://www.zotac.com/product/graphics_card/zotac-geforce-gtx-1050-ti-oc-edition
    bu modeli kullaniyorum efendim internet sitesinden baktiğimda 50 dereceye kadar çalişmaz diye bir ibarede bulamadim
    Sicakliklara bakiyorum pc açilinca 40 derece yada 35 derece arasinda geziyor

• quote:

Zotac 1060 amp de 50 derece altinda fan durma ozelligi varmidir hicbir yerde goremedim sizin bir bilginiz varmidir teskkurler
    Var diye hatırlıyorum zotac ın sayfasından görebilirsin ama 50 derece mi bilemiyorum kimi kartlar 60 derece altında çalışmıyor.
  • quote:

https://www.zotac.com/product/graphics_card/zotac-geforce-gtx-1050-ti-oc-edition
    bu modeli kullaniyorum efendim internet sitesinden baktiğimda 50 dereceye kadar çalişmaz diye bir ibarede bulamadim
    Sicakliklara bakiyorum pc açilinca 40 derece yada 35 derece arasinda geziyor

Alıntıları Göster
    dediğim gibi 50-60 arası bir sıcaklıkta fanlar çalışıyor.

mini olarak dediğim kart buydu. 2 3 gün önce dükkanda sattım bu kartı. fanlarına dikkat etmedim. 1050ti hiç kullanmadım ama diğer modeller için fan stop durumu olduğuna eminim. 1050ti için bilemiyorum malesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rylai2113 -- 17 Ekim 2018; 11:29:39 >

• Konuyu görünce araştırdım ve gördüm ki rx 580 varken 1060 6gb versiyonu alınmaz. Hem ciddi daha pahalı hemde düşük performanslı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • baya performans artışı olacaktır ama işlemci için bir şey diyemem.
  • rylai2113 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler efendim peki zotac 1060 oc 6gb ile diğer 1060 lar arasinda performans farki varmidir ?
  • quote:

Teşekkürler efendim peki zotac 1060 oc 6gb ile diğer 1060 lar arasinda performans farki varmidir ?
    OC modeli olanların perfonmansları yakın genelde. çok ciddi fark yok. internetten de bakabilirsin. rog strix oc zotac oc vs yakındır değerleri.
  • quote:

OC modeli olanların perfonmansları yakın genelde. çok ciddi fark yok. internetten de bakabilirsin. rog strix oc zotac oc vs yakındır değerleri.

Alıntıları Göster
    Ozman zotac 1060 oc aliyorum inşallah bu akşam yada hafta sonu ..580 düşünüyordum ama bildiğinden şaşma demişler nvida ile başaldik boyle devam edelim
  • quote:

Ozman zotac 1060 oc aliyorum inşallah bu akşam yada hafta sonu ..580 düşünüyordum ama bildiğinden şaşma demişler nvida ile başaldik boyle devam edelim

Alıntıları Göster
    sıfır mı alıyorsun 2. el mi bilmiyorum ama garanti durumuna göre almanı tavsiye ederim 1060ı. rx 580 için bir şey diyemem orası tercih meselesi :)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.