Şimdi Ara

RX 570 Pulse vs Nitro

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
7.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlarım bu 2 model arasında kaldım.Pulse modeli Nitro'dan 90 lira daha ucuz.Çekirdek hızlarında biraz fark var.Nitro modelinin üzerinde 8pin ve 6pin olmak üzere iki adet güç girişi mevcut.Sizce hangi modeli almalıyım? Bu arada işlemcim Intel i5 4590.

• tabiki islemciyle uyumlu olmaz hocam sizde biliyorsunuz bunu 10 senelik islemci sonucta. rx 560 bile cok cok o islemciye. Ileride degisiklik imkani varsa baska tabi. 1000 lira civarina alinacak rx 570 e kim hayir diyebilir suan anliyorum fakat islemci anakart ram sebebiyle tam randiman alamayacaksiniz eger sorunuz buysa..
  • İkisi arasında öyle çok bir fark yok. Dediğiniz gibi nitro biraz daha hızlı, çektiği güç biraz daha fazla. Soğutmada ufak farklar var. İngilizceniz varsa burada güzel bir karşılaştırma yapılmış. Kartlar 580 ama.

https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/dominic-moass/sapphire-rx-580-comparison-pulse-vs-nitro/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hangi sitede 90tl fark var ki ? 90tl ise fark azmış. Farka değer. Bunun dışında rx580 nitro+ 4gb 1320tl ye bulunabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

hangi sitede 90tl fark var ki ? 90tl ise fark azmış. Farka değer. Bunun dışında rx580 nitro+ 4gb 1320tl ye bulunabiliyor.
    https://www.yukko.com/sapphire-rx-570-nitro-oc-4gb-gddr5-256bit-dx12-amd-radeon-ekran-karti-11266-14-20g/50041587?pid=10046054

https://www.yukko.com/sapphire-rx-570-pulse-oc-4gb-256bit-dx12-amd-radeon-ekran-karti-11266-04-20g-v-50041580

• akgonul kullanıcısına yanıt
    Bu site yeni üyeliklere 75tl çek veriyor sanırım.

4gb versiyonlardan bahsediyormuşsunuz 90tl farka değer uzun süreli kullanımda, ciddi bir soğutma bloğu farkı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

Bu site yeni üyeliklere 75tl çek veriyor sanırım.

4gb versiyonlardan bahsediyormuşsunuz 90tl farka değer uzun süreli kullanımda, ciddi bir soğutma bloğu farkı var.
    1250 liraya 75 veriyor hocam daha altına 50 lira.Nitro modelini alıcam sanırım
  • Arkadaşlar şimdi nasıl desem. Hani konu açmak istemedim bunun için özellikle.

Bendeki anakart gigabyte g41m-combo sapphire 6870 ekran kartı kullanıyordum 4 gün öncesine kadar. Ekran kartı şuan nakavt ama önce fırınlamayi düşünüyorum. Olursa (belki bir ihtimal) kullanacağım. Ama olmazsa şimdilik ekten kartı sonrasında da yeni bir sistem toplamayı düşünüyorum.

Şimdi g41m-combo anakartima rx 570 uyumlu olur mu?

Sistemim

Core2quad 8200

6 GB ram

G41m-combo anakart

Silverstone psu 600 wat

• binyuz44 B kullanıcısına yanıt
    tabiki islemciyle uyumlu olmaz hocam sizde biliyorsunuz bunu 10 senelik islemci sonucta. rx 560 bile cok cok o islemciye. Ileride degisiklik imkani varsa baska tabi. 1000 lira civarina alinacak rx 570 e kim hayir diyebilir suan anliyorum fakat islemci anakart ram sebebiyle tam randiman alamayacaksiniz eger sorunuz buysa..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mukarnas

tabiki islemciyle uyumlu olmaz hocam sizde biliyorsunuz bunu 10 senelik islemci sonucta. rx 560 bile cok cok o islemciye. Ileride degisiklik imkani varsa baska tabi. 1000 lira civarina alinacak rx 570 e kim hayir diyebilir suan anliyorum fakat islemci anakart ram sebebiyle tam randiman alamayacaksiniz eger sorunuz buysa..
    Evet eski bir işlemci fakat dediğim gibi ileride upgrade edeceğim. Lakin ekran kartı aciliyetim olduğu için sormak istemiştim.

(Bu arada fırında işe yaramadı malesef. Deneme yanılma yöntemi ile yapamadım.)

Şimdi 2008 yılında aldığım bu işlemci haricinde tüm sistemi kasayı psu yu vs vs hepsini değiştirmiştim.

Yani işlemciye göre sistemi ayarlamaya çalıştım.

Ehh haliyle de o gün Biraz daha bekleyecek.

Çok uzattım sanırım. Konuya dönecek olursam,

Ekran kartı için bütçem müsait şimdilik. Ben bu ( rx 570 pulse) ekran kartını alırsam eğer, yukarıdaki mesajımda yazdığım Sistemim ile 6870 in performansını alır mıyım?

Ve ayrıca pulse modeli okuduğum yazılara açıklamalara vs vs göre elektrik tüketim oranı diğerinden daha düşük.

Yapacağınız açıklamalara göre alıp almama konusunda karar vereceğim

upgrade düsüncesi varsa alinir hocam bir sakincasi yok. 120w lik kart ayrica... 6870 performansi derken islemcinin izin verdigi max performansi verecek limiti islemci belirleyecek. Eger monitör eski vga cikisli ise dönüstürücü gerekebilir. hdmi varsa büyük ihtimal sorun olmaz.
  • Mukarnas kullanıcısına yanıt
    hangi kart 120w ? 8 pin güç kablosu olan kartlar genelde 150 oluyor hocam

ayrıca pulse ve nitro arasında heatsink farkı var nitro daki heatsink daha iyi nitro alınmalı kesinlikle
  • pulse modeli derken benim baktigim (tek fan)https://www.youtube.com/watch?v=MkO-gCs9ZRQ 122w oc siz diyordu furmarkta. az overclocklu dedigin gibi 150 civari oluyor ona bakarsak nitro+ 195w a kadar gider.

>> Benim söyleyis amacim zaten 600w psu olan bir insana bu kartin rahatlikla önerilebilecegiydi. Pulse yada nitro dan birini al dedigimi hatirlamiyorum. ikisi arasindaki farki soruyorsan nitro alirsa 4-5 db daha sessiz bir kartin yaninda bir kac derece daha serin calisan bir kart elde etmis olur. Bunu bana sormuyorki hangisini alayim diye? Pulse un elektirik tüketim orani digerlerine göre düsük mü? evet düsük. Ben mi yanlis anliyorum? sorarsa hangisini alayim o zaman söylerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mukarnas -- 27 Aralık 2018; 19:8:28 >

ben çift fanlı pulse modelinden bahsediyorsunuz sandım evet onun güç tüketimi daha düşük ama yine de alınası bir kart değil bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-2 Spirit -- 27 Aralık 2018; 19:49:34 >
  • quote:

upgrade düsüncesi varsa alinir hocam bir sakincasi yok. 120w lik kart ayrica... 6870 performansi derken islemcinin izin verdigi max performansi verecek limiti islemci belirleyecek. Eger monitör eski vga cikisli ise dönüstürücü gerekebilir. hdmi varsa büyük ihtimal sorun olmaz.
    Sapphire 6870 ten üstün olduğunu biliyorum elbette rx 570 in. Lakin benim söylemek istediğim ilk sorduğum sorudaki sistemim ile ilgiliydi performans bakımından.

Uzun zamandır pc ye temizlik yapmıyordum. Hani içinde toz pamukcuk halini alır ya o derece olmuştu.

Neyse..

Şöyle ki, ben kartı cod ghost oynarken o toz ve pamukcuk etkisiyle de nakavt ettim ekran kartını.

Bu sebepten dolayı sormuştum performans olarak.

Ortalama elektriğe ek 20-30 TL eklenecek diyor kullanıcılarin bir kısmı araştırmama göre.

Elektrik tüketimini de bu nedenle sordum.

Pulse mi nitro mu daha az elektrik harcıyor diye

Overclok veya ekstra bir işle uğraşan biri değilim. Genelde olanı stok gücü ile kullanan biriyim.

Sistemi upgrade edene kadar şimdilik ( ileriye dönük) ekran kartı ihtiyacımı karşılamak istiyorum.

Şu durumda, nitro modeli pulse modeline nazaran evet güçlü görünüyor. Ehh ben de ultra veya pro gamer pc kullanıcısı değilim.

Sizce böyle profile sahip bir pc kullanıcısı hangisini almalı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi binyuz44 -- 27 Aralık 2018; 20:20:18 >
  • quote:

pulse modeli derken benim baktigim (tek fan)https://www.youtube.com/watch?v=MkO-gCs9ZRQ 122w oc siz diyordu furmarkta. az overclocklu dedigin gibi 150 civari oluyor ona bakarsak nitro+ 195w a kadar gider.

>> Benim söyleyis amacim zaten 600w psu olan bir insana bu kartin rahatlikla önerilebilecegiydi. Pulse yada nitro dan birini al dedigimi hatirlamiyorum. ikisi arasindaki farki soruyorsan nitro alirsa 4-5 db daha sessiz bir kartin yaninda bir kac derece daha serin calisan bir kart elde etmis olur. Bunu bana sormuyorki hangisini alayim diye? Pulse un elektirik tüketim orani digerlerine göre düsük mü? evet düsük. Ben mi yanlis anliyorum? sorarsa hangisini alayim o zaman söylerim.
    Videodaki evet mini pulse tek fanli olan ama görseldekine bakacak olursak ikisi de çift fanli. Şimdi aralarında da pek bir fiyat farkı yok.

RX 570 Pulse vs Nitro

Ayrıca ürün yorumlarında active dvi olayı nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi binyuz44 -- 27 Aralık 2018; 21:1:19 >

rx 570 4gb tek fanli olani 822lira civari yukko da.. fakat yukko sitesi suan tartisiliyor, iadeden gelmis kutusu acilmis ürünleri gönderiyorlarmis, dikkat edenler fark ediyor. Pulse mu nitro mu diye sorarsan benim sahsi fikrim nitro dan yana olur, biraz fazla watt harcar dogru ama sogutma kalitesi daha iyi oldugu icin tercih sebebimdir, üstelik biraz daha sessiz calisir. 50 lira farka deger. watt olarak daha az harcamasini istiyorsan downclock yapabilirsin. overclock un tersi.. asagiyukari ayni fiyata daha kaliteli sogutmaya sahip kart alip az yakmasini da saglayabilirsin. bu mümkün. diger konuya gelecek olursak eger vga cikisli bir monitöre sahipsen, aktif dönüsütürücü gerekiyor, benim bildigim rx 4 serisinde analog cikis yoktu cünkü ramdac yongasi yok ayni sekilde rx 5 seriside öyledir. Büyük ihtimal onu kasdediyorlardir. bir iki yorum yukarida sormustum eger hdmi veya dvi cikisli monitörün var mi diye...

Malesef vga girişli benim monitor. Bu nedenle dönüştürücü de almam gerekiyor.

O zaman rx 570 nitro siparişi vereceğim. + dvi vga dönüştürücü + hdmi vga dönüştürücü

Değerli bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim

• Konunun birinde de yazmıştım buraya da kısaca yazayım;

Arada sadece 50 TL gibi ufak bir fark var. Nitro+ soğutucu blok, pasif bellek soğutması ve heat pipe olarak pulse a göre daha iyi bir model bunun dışında çok daha önemli olan faz yapısı var ki nitro+ 6+2 faz yapısına sahipken pulse 4+2 faz yapısına sahip. Pulse tek 8 pin girişe, nitro+ 8+6 pin girişe sahip, pulse da tek bir bios varken nitro+ da çift bios ve kart üzerinde switch mevcut ve tabi ki her firmanın yaptığı gibi kaliteli modellere daha iyi golden chip dedikleri chipleri koyuyorlar ne demek bu golden chip mesela hiç voltaj vermeden pulse 1400-1420mhz maks OC görürken nitro+ voltajsız 1480-1500+mhz görebilir

Arada 120-150 TL fark olsa pulse al derdim de 50 TL fark için nitro+ dururken pulse alınmaz.

Özetle arada sadece mhz farkı yok faz yapısı, bellek soğutması gibi çok daha fazlası var

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.