Şimdi Ara

RX 470 ve FX 6300 4.4ghz(o.c) işlemci darboğazı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler fx 6300 4.4ghz(O.C) işlemcime rx 470 alacağım evet darboğaz biraz yapacaktır ama 6,7 fps az verse bile olur.Oynadığım oyunlar bf1beta,bf4,witcher 3,dying light,project cars,dirt rally vbleri şimdiden teşekkürlerTek çekirdeğe bağlı oyun pek oynamıyorum total war rome gibi.

• AnNka-tr kullanıcısına yanıt
    Bf1,bf 4 gibi oyunlarda aşırı darboğaz olur.Sorun, normalden az fps alman değil aslında.Anlık fps dropları çok olur bu durumda oyun keyfini kaçırır.
  • Oyundan oyuna değişir bazen 6,7 Fps az alırsınız bazen 20 e çıkarabilir ( ortalama FPS için konuşuyorum ). Şunu söylemek istiyorum Intel cpular gerçekten oyunlarda AMD cpu lardan çok çok ileride ve yeni bir Cpu alınacaksa kesinlikle intel alınmalı fakat i3 leri kastetmiyorum i5 ve yukarı seviyeler alınmalı. Uygun fiyatlı bir FX-8XXXX yada FX-6XXXX serisi sizi darboğazıyla büyük bir sıkıntıya sokmaz, oyunların büyük kısmını yüksek ayarlarda yine akıcı oynarsınız fakat bu iki seri işlemci elinizdeki gpu nun daha fazlasını vermesine engel olur ve kartın tam performansını alamıyacaksınız diye rx460 gibi bu kartdan çok daha düşük performansa sahip bir karta vermeninde anlamı yok, RX 470 in tam performansını alamadığınız hali bile RX460, GTX960 dan daha fazla Fps sağlıyacaktır. Aşağıdaki linkte amcamız güzel bir inceleme yapmış söylediklerim dışında görerekte yapacağınız sistem yenileme için daha net karar verebilirsiniz.

Bir kullanıcıda böyle bir şey paylaşmış fakat bir çok insanda FX-6300 ile bu kadar düşük Fps nin olamayacağını başka bir sorun olduğundan bahsetmişler tabi ben ise gördüğüme inanırım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donda -- 28 Eylül 2016; 13:35:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cool1st

Bf1,bf 4 gibi oyunlarda aşırı darboğaz olur.Sorun, normalden az fps alman değil aslında.Anlık fps dropları çok olur bu durumda oyun keyfini kaçırır.

4.4ghz demi yaramaz?
    Bf 1 betada fx 6300 4.2 ghz de amd r9 270 kullandım.Kalabalık alanlarda fps drop çok oluyordu.Gpu kullanımı %70 lere kadar düşüyordu.R9 270 le böyle oluyorsa rx 470 düşünemiyorum.Bu tarz oyunlar için malesef en düşük i5 işlemci gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cool1st -- 28 Eylül 2016; 13:35:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ParaBende

Oyundan oyuna değişir bazen 6,7 Fps az alırsınız bazen 20 e çıkarabilir ( ortalama FPS için konuşuyorum ). Şunu söylemek istiyorum Intel cpular gerçekten oyunlarda AMD cpu lardan çok çok ileride ve yeni bir Cpu alınacaksa kesinlikle intel alınmalı fakat i3 leri kastetmiyorum i5 ve yukarı seviyeler alınmalı. Uygun fiyatlı bir FX-8XXXX yada FX-6XXXX serisi sizi darboğazıyla büyük bir sıkıntıya sokmaz, oyunların büyük kısmını yüksek ayarlarda yine akıcı oynarsınız fakat bu iki seri işlemci elinizdeki gpu nun daha fazlasını vermesine engel olur ve kartın tam performansını alamıyacaksınız diye rx460 gibi bu kartdan çok daha düşük performansa sahip bir karta vermeninde anlamı yok, RX 470 in tam performansını alamadığınız hali bile RX460, GTX960 dan daha fazla Fps sağlıyacaktır. Aşağıdaki linkte amcamız güzel bir inceleme yapmış söylediklerim dışında görerekte yapacağınız sistem yenileme için daha net karar verebilirsiniz.

Hocam işlemci değişme gibi bir şansım yok rx460 ve gtx960 iyi değer alırsam gayet iyi.Bide dx12 desteği ile tüm çekirdekler daha stabil olursa yeni oyunlarda aradaki farkı kapatırım heralde.

• quote:

Orijinalden alıntı: AnNka-tr

quote:

Oyundan oyuna değişir bazen 6,7 Fps az alırsınız bazen 20 e çıkarabilir ( ortalama FPS için konuşuyorum ). Şunu söylemek istiyorum Intel cpular gerçekten oyunlarda AMD cpu lardan çok çok ileride ve yeni bir Cpu alınacaksa kesinlikle intel alınmalı fakat i3 leri kastetmiyorum i5 ve yukarı seviyeler alınmalı. Uygun fiyatlı bir FX-8XXXX yada FX-6XXXX serisi sizi darboğazıyla büyük bir sıkıntıya sokmaz, oyunların büyük kısmını yüksek ayarlarda yine akıcı oynarsınız fakat bu iki seri işlemci elinizdeki gpu nun daha fazlasını vermesine engel olur ve kartın tam performansını alamıyacaksınız diye rx460 gibi bu kartdan çok daha düşük performansa sahip bir karta vermeninde anlamı yok, RX 470 in tam performansını alamadığınız hali bile RX460, GTX960 dan daha fazla Fps sağlıyacaktır. Aşağıdaki linkte amcamız güzel bir inceleme yapmış söylediklerim dışında görerekte yapacağınız sistem yenileme için daha net karar verebilirsiniz.

Hocam işlemci değişme gibi bir şansım yok rx460 ve gtx960 iyi değer alırsam gayet iyi.Bide dx12 desteği ile tüm çekirdekler daha stabil olursa yeni oyunlarda aradaki farkı kapatırım heralde.

Evet DirectX 12 için çoklu çekirdek kullanımının artıcağı söyleniyor konuyla alakalı çok bilgim olmadığından bir şey diyemiyorum fakat testler öyle gösteriyor. Yani RX460 o cpu ile daha uyumlu olur fakat ben kendime alıyor olsam biraz daha verir RX470 alırdım darboğaz olacağını bile bile .

• quote:

Orijinalden alıntı: cool1st

Bf 1 betada fx 6300 4.2 ghz de amd r9 270 kullandım.Kalabalık alanlarda fps drop çok oluyordu.Gpu kullanımı %70 lere kadar düşüyordu.R9 270 le böyle oluyorsa rx 470 düşünemiyorum.Bu tarz oyunlar için malesef en düşük i5 işlemci gerekiyor.

Hocam bf1 betada çok kişiye öyle oldu drop sorunu vardı.Oyunu oynarken ramler bile şişiyordu başta 4gb kullanırken 1 saat sonra 6 7gb ye çıkıyor o drop olayı ramlerde etkiliyor.Ben mediumda dropsuz 4ghz de 55+ aldım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AnNka-tr

quote:

Evet DirectX 12 için çoklu çekirdek kullanımının artıcağı söyleniyor konuyla alakalı çok bilgim olmadığından bir şey diyemiyorum fakat testler öyle gösteriyor. Yani RX460 o cpu ile daha uyumlu olur fakat ben kendime alıyor olsam biraz daha verir RX470 alırdım darboğaz olacağını bile bile .

Aynen öyle yapacağım rx460 fiyat ve performansı düşük fiyatı çok fazla rx 470 tercihim zaten

• İlerisi için 470 alman daha iyi olur bazı ayarları kısıp güzel sonuç alırsın ben bf4'de tüm ayarları ultrada kullanıyorum stok halde imzamdaki sistemi sorun olmuyor pek voltaj ve çarpan düşürmemesine dikkat et oyunlarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

İlerisi için 470 alman daha iyi olur bazı ayarları kısıp güzel sonuç alırsın ben bf4'de tüm ayarları ultrada kullanıyorum stok halde imzamdaki sistemi sorun olmuyor pek voltaj ve çarpan düşürmemesine dikkat et oyunlarda.

Tamam hocam voltaja dikkat ederim şuan 4.4ghz 1.308v ile stabil işlemci.Rx 470 i alıp 1 1.5 sene sonra işlemci ve anakrtı yükselttimmi rx 470den tam performans alırım.
    Kesinlikle öyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glorfindel1907

Kesinlikle öyle
    çoklu çekirdek iyi oysaydı amd silbaştan Zen mimarisini tasarlamazdı. zen mimarisinde AMD tıpkı intel işlemciler gibi tek çekirdek performansı yüksek işlemciler üretecekmiş.

amd fx6300 işlemcisi= intel i3 6100
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

çoklu çekirdek iyi oysaydı amd silbaştan Zen mimarisini tasarlamazdı. zen mimarisinde AMD tıpkı intel işlemciler gibi tek çekirdek performansı yüksek işlemciler üretecekmiş.

amd fx6300 işlemcisi= intel i3 6100

Oda doğru.Yani bu rx 470 çokmu darboğaz yapar diyorsun dx12 ile 4.4ghz.
    şimdi senin zaten fx6300 işlemcin olduğu için rx470 sen al gitsin Zen işlemciler çıkana kadar sen fx6300 ile idare edersin çıkınca zen işlemcilerden alırsın gider. bunda fazla düşünecek bir şey yok.
  • quote:

şimdi senin zaten fx6300 işlemcin olduğu için rx470 sen al gitsin Zen işlemciler çıkana kadar sen fx6300 ile idare edersin çıkınca zen işlemcilerden alırsın gider. bunda fazla düşünecek bir şey yok.
    FX 8300 3.6 Ghz'de 1300/2000 RX 470'e darboğaz yapmıyorsa FX 6300'da 4.4-4.5 seviyelerinde darboğaz yapmaz diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

FX 8300 3.6 Ghz'de 1300/2000 RX 470'e darboğaz yapmıyorsa FX 6300'da 4.4-4.5 seviyelerinde darboğaz yapmaz diye düşünüyorum.

Eyvallah hocam
  • quote:

İnşallah ucuza çıkarda rahat alınır zen işlemciler
  • 4.2GHz ile 4.4GHz arasındaki fark büyük, fx6300 kullananlar ne dediğimi daha iyi anlayacaktır, çok çekirdek destekli oyunlarda i5 lere göre fark az olur ama 6 çekirdek desteklemeyen oyunlarda hissedilir fark olur. 4.4GHz 1.308v ile stabil olması çok zor, ama stabil ise çok güzel, değilse 1.375 veya 1.381 denenebilir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.