Şimdi Ara

Rus Natalia dinleri araştırdı, Müslüman oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Natalia Akan, kızının hastalığı için Antalya'ya gitti. Rus kadın, Müslümanlığı tercih edip ismini değiştirdi. Ayrıca kursa giderek Kuran-ı Kerim okumayı öğrendi.

http://www.sabah.com.tr/webtv/haber/rus-natalia-dinleri-arastirdi-musluman-oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dartanyan96 -- 7 Mayıs 2017; 22:18:11 >

• Bize ne?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• cok guluyorum soyle haberlere.

karsi taraftan 1 kisi islama gecince her turlu haberi yapiyorlar. ama islamdan diger taraflara binlerce gecisi goremiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

cok guluyorum soyle haberlere.

karsi taraftan 1 kisi islama gecince her turlu haberi yapiyorlar. ama islamdan diger taraflara binlerce gecisi goremiyorlar.

İslamdan "diğer taraflara geçen binlere" sende örnek ver.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • halil altın H kullanıcısına yanıt
    muslumanim diye ortada gezen ama muslumanlikla alakasi olmayan milyonlar.
  • Rus demeye şahit ister.
  • Müslümanda bir koca bulmuş Natalia abla , anlayamayız...
  • quote:

cok guluyorum soyle haberlere.

kardes egri oturup dogru konusmak lazım. islamıyetten en fazla ateism e geçiş olur. diğer dınlere cok cok cok nadirdir. ancak dıger dınler den islama geçiş tüm dunyada daha coktur. bu ınkar edilemez bi gerçek.
  • gryp2100 G kullanıcısına yanıt
    ateizm de bir cesit dindir. tanrinin olmadigina inanirlar.
  • helal olsun
  • quote:

kardeş biz yeşil adama filan mı ınanır dedık atesit ler. din ve tanrıları inkar etmek nasıl ayrı bir din çatısı oluyor?

• quote:

Ateizm din değildir , inançda olduğunu sanmıyorum kuralları falan yok.Dinleri inkar eden bir düşünce şekli ateizm.
  • gryp2100 G kullanıcısına yanıt
    din inanc sistemlerine verilen bir addir. ateistlik de tanrinin olmadigini dusunen bir inanc sistemidir.
  • quote:

• halil altın H kullanıcısına yanıt
    Cem Sultanin ogullari,Ispanya da kalan muslumanlarin cogu da hristiyan oldu.Bu bolge ve oradaki etkin din ve baskiyla alakali din degistirmek.

Bir suru ornegi var tarihte hani senin yaptigin genelleme dogru degil

• quote:

muslumanim diye ortada gezen ama muslumanlikla alakasi olmayan milyonlar.

İnsan sevap ve günah işlemeyede yatkındır. Ayette denilirki, "hesap gününe kul hakkıyla gelmediginizde günahları affedebilirim." Bir insan müslümanim diyorsa, dogru olan gerektiği şekilde yasamasidir. Muslumanin son nefesine kadar Günahlarından af olma şansı vardır. Tabi insanın yaptıklarını ve samimiyetini bilen Allah, işlenen gunahlarin affina da en doğru kararı verir.

Müslümanim diyerek günah işlemeye devam eden "milyonlar" bilmeliyizki, her yaptigimiz iyiliginde kotulugunde karşılığını eksiksiz göreceğiz.

Birde hasa Allahı görmek istemeyipte yeryüzünde gezen "milyonlar" var. Onların durumu çok daha vahim.

• Rus Natalia dinleri şaşırdı okudum, ne iş dedim sonra jeton düştü!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • karı fakir zengin türk inşaatcı buluyor herif buna müslüman olman lazım diyor bu da oluyor

oran 1.05
  • Müslüman olan Ehli-kitap mensupları neden bu kadar değerli oluyor? Müslüman olmuşsa olmuş, bunu törenle tüm dünyaya ilan etmeye gerek yok. Müslümanları da anlamak imkansız, bu kişileri bu kadar neden kutsarlar anlamış değilim.,

Bir de şu isim değiştirme mantığını anlamış değilim. Bir kişi müslüman olmuş. Adı Türkçede yağmur anlamına geliyor. Demişler ki ona müslüman olduysan adını değiştirmen gerek. Ne olsun demiş, yağmur olsun demişler. Ne saçma iş, kızın adı Türkçe olmayınca müslüman olmuyor mu? Yağmur adı müslüman adı oluyor da başka dillerdeki yağmur adı neden olmuyor. Peygamber adı, sahabi adı filan olsa bir mantığı var derim de, yağmur olunca ne mantığı var İslam açısından. Bir insanın adı ne olursa olsun önemli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 7 Mayıs 2017; 21:50:23 >
  • Dinler dogmadır ve ispatlanabilir şeyler değil. Ateistler dinleri reddeder diye birşey yok, çünkü ispatlanmayan birşeyi kabul edemez. Ben dindar bir müslüman iken deist oldum. Aslına bakarsanız radikal dinciler hariç dünyanın çoğu deisttir(hangi inanca mensup olursa olsun) ama farkında değiller :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.