Şimdi Ara

Rus Natalia dinleri araştırdı, Müslüman oldu (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Jeopol

din inanc sistemlerine verilen bir addir. ateistlik de tanrinin olmadigini dusunen bir inanc sistemidir.

Din doğaüstü güçlere inanmayı ve tapınmayı sistemleştiren kurumdur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • halil altın H kullanıcısına yanıt
    bak iste bu daha kotu degil mi?

hem kul hakkinin gunah oldugunu bilirler, hem de inatla kul hakkina girmeye devam ederler? en basitinden metrobus duraklarina, trafige bakman yeterli.

simdi soyle bakalim, inatla gunaha devam eden birisi nasil olurda yaptiklarinin gunah oldugu bildigi inanca ait oldugunu iddia eder? sonucta futbolu futbol kurallari ile oynamiyorsan futbolcu degil baska birseysindir.
  • Jeopol kullanıcısına yanıt
    Medyamiz malesef böyle işliyor

Sadece islam konusunda degil her konuda

Yurtdışında bizi oven sozler soylenildigi zaman boy boy haberler yapiliyor

Olur da ulkemizi eleştiren bir haber yaptıkları zaman onlar bizi kiskaniyor onlar kim gibi tepkiler olusuyor

2 durumada bircok ornek verilebilr

• quote:

Orijinalden alıntı: TRI CLICK 0.7

Medyamiz malesef böyle işliyor

Sadece islam konusunda degil her konuda

Yurtdışında bizi oven sozler soylenildigi zaman boy boy haberler yapiliyor

Olur da ulkemizi eleştiren bir haber yaptıkları zaman onlar bizi kiskaniyor onlar kim gibi tepkiler olusuyor

2 durumada bircok ornek verilebilr

aslinda bu haberlerin yapilmasi muslumanlar icin utanc kaynagi olmalidir.

o kadar kotu hale gelmisler ki, bir kisi onlari secince haber oluyor. bu yilda bir iki urun satan firmalarin bakin biz urun sattik diyerek reklam yapmasi gibi birsey. binlerce urun satan firmalar urun sattigini baskalarina duyurma ihtiyaci duymazlar.
  • quote:

cok guluyorum soyle haberlere.

karsi taraftan 1 kisi islama gecince her turlu haberi yapiyorlar. ama islamdan diger taraflara binlerce gecisi goremiyorlar.

Bende çok gülüyorum şu ateist özentilerine...ayrıca sayıları yanlış vermişsin milyarlarca insan bugün müslüman oluyor 3-5 tane problemli kişide ateist olup ilgi çekiceğini düşünüyor.Ne yazık ki yanılıorsunuz

Ateistim maskesi altında yazıp çizenler nedense sadece müslümanlardan nefret ediyorlarHristiyanlar yahudileri seviyorlar Böyle sorunlu tiplersiniz işte

• quote:

Orijinalden alıntı: Melladin

quote:

karsi taraftan 1 kisi islama gecince her turlu haberi yapiyorlar. ama islamdan diger taraflara binlerce gecisi goremiyorlar.

Bende çok gülüyorum şu ateist özentilerine...ayrıca sayıları yanlış vermişsin milyarlarca insan bugün müslüman oluyor 3-5 tane problemli kişide ateist olup ilgi çekiceğini düşünüyor.Ne yazık ki yanılıorsunuz

Ateistim maskesi altında yazıp çizenler nedense sadece müslümanlardan nefret ediyorlarHristiyanlar yahudileri seviyorlar Böyle sorunlu tiplersiniz işte

Türkiyedeki ateistler ateist değil hoca islam düşmanı. Avrupalı batılı ateistler daha saygılı bu konuda. Çok daha saygılı. Bizimkilerinki (bizimkiler demeye utanıyorum) islamiyet düşmanlığı.

• Melladin kullanıcısına yanıt
    milyonlarca insan musluman mi oluyor?

bugun de gulduk sayende

diger soylediklerine gelince, turkiyedekiler elbette muslumanlara sozlerini soyleyecek. baska hindistandakiler budistlere, meksikadakiler katoliklere soyleyecek. bu boyledir. sonucta turkiyede muslumanlar tarafindan tehdit ediliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 7 Mayıs 2017; 21:57:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruk321

Dinler dogmadır ve ispatlanabilir şeyler değil. Ateistler dinleri reddeder diye birşey yok, çünkü ispatlanmayan birşeyi kabul edemez. Ben dindar bir müslüman iken deist oldum. Aslına bakarsanız radikal dinciler hariç dünyanın çoğu deisttir(hangi inanca mensup olursa olsun) ama farkında değiller :)

Dindeki her şey ispat edilebilir. Yeterli teknolojin varsa...

Fakat ispat edilmese bile iman için ispat aranmaz.

Zira ispat edilene iman olmaz.

Gayba iman olur.....

"Hikmetinden sual olunmaz"

Cümlesinin ufak bir şerhi.

Burada hoca,molla vs.... Olmadan bieşeyler yapmaya çalışmak, eğitim almadan ameliyat yapan dr. gibidir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

milyonlarca insan musluman mi oluyor?

bugun de gulduk sayende

diger soylediklerine gelince, turkiyedekiler elbette muslumanlara sozlerini soyleyecek. baska hindistandakiler budistlere, meksikadakiler katoliklere soyleyecek. bu boyledir. sonucta turkiyede muslumanlar tarafindan tehdit ediliyorlar.

Milyon değil milyar yazıyor oradaOkumayı öğrendikten sonra alıntılarsın islam düşmanı ateist kardeşAyrıca 1-2 gün önce hristiyan bir rahibin 20-30 çocuğa cinsel tacizde bulunması konusuna bir tane bile ateist cevap yazmamış ha unuttum sizi sadece 1-2 müslümanın yaptığı sapkınlıklar ilgilendiriyorBu ne ikiyüzlülüktür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melladin -- 7 Mayıs 2017; 23:56:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gryp2100

quote:

kardes egri oturup dogru konusmak lazım. islamıyetten en fazla ateism e geçiş olur. diğer dınlere cok cok cok nadirdir. ancak dıger dınler den islama geçiş tüm dunyada daha coktur. bu ınkar edilemez bi gerçek.

Hocam peki nasıl oldu da dünyada en çok inanılan din hristiyanlık haline geldi ?

• Melladin kullanıcısına yanıt
    ben onu kafan ayranliyken yazdin zannettim. demek ki durum daha kotuymus

benim bolum cezasi yeni kalkti. o konuyu guncelle ben de cevabimi yazayim ama burada ensarci sapiklari koruyup boyle cevap yazmaniz sizi saibeli yapar. yalanci cobanlara guvenilmez cunku.
  • quote:

Orijinalden alıntı: One True King

quote:

Orijinalden alıntı: gryp2100

quote:

kardes egri oturup dogru konusmak lazım. islamıyetten en fazla ateism e geçiş olur. diğer dınlere cok cok cok nadirdir. ancak dıger dınler den islama geçiş tüm dunyada daha coktur. bu ınkar edilemez bi gerçek.

Hocam peki nasıl oldu da dünyada en çok inanılan din hristiyanlık haline geldi ?

Önceleri sadece latin avrupa ve biraz da olsa araplar arasında yaygın olan hristiyanlık Atillanın avrupa istilası sonucu germenler tarafından da kabul görmüş ve alkol serbestlıgınden ötürü ruslar da bu dine geçiş yapmıştır. beyazları etkisi altına aldıktan sonra beyazlar tarafından afrıka ve latin amerikaya ulaştırılmıştır. Sömürgecilik olmasa Hristiyanlık beyaz avrupa dini olarak kalacaktı. Latin amerika kıtasında 600- afrikada ise yine 700 milyon insan tarafından inanılıyor. geriye kalan 1 milyarlık kısım avrupa ve usa.

• quote:

din inanc sistemlerine verilen bir addir. ateistlik de tanrinin olmadigini dusunen bir inanc sistemidir.

Mesela ayın hemen dibinde yabadabdab diye bir gezegen yok. Şu ana kadar da varlığı ispatlanabilmiş değil. Biz yabadabdab gezegi yoktur dersek yabadabdab gezegenini kabul etmeyenler dinine mi mensup olmuş oluruz.

• şuan işsizim ve sağlık problemlerim var yemin ederim o kadar mutluyum ki uyku problemi çekiyordum o da geçicek meğer tek derdim rus natalia dinleri araştırıp islamı seçti mi seçmedi mi buymuş teşekkürler sabah teşekkürler dartanyan96
  • NuTeRX kullanıcısına yanıt
    O gezegenin var olmadigina inananlar olacaksiniz. bu da bir inanc sistemine donuseceginden din olacak.

• quote:

O gezegenin var olmadigina inananlar olacaksiniz. bu da bir inanc sistemine donuseceginden din olacak.

E şimdi dünyadaki bütüm insanlar bunun varlığına kabul etmiyor. Şimdi bütün dünyadaki insanlar bu dine mensup mu? Sen de dahil ve ben de dahil. Yani dünyada dinsiz bir insan olamaz mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NuTeRX -- 20 Haziran 2017; 18:24:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruk321

Dinler dogmadır ve ispatlanabilir şeyler değil. Ateistler dinleri reddeder diye birşey yok, çünkü ispatlanmayan birşeyi kabul edemez. Ben dindar bir müslüman iken deist oldum. Aslına bakarsanız radikal dinciler hariç dünyanın çoğu deisttir(hangi inanca mensup olursa olsun) ama farkında değiller :)

Yoo atayizler bildiğin reddeder senin dediğin daha çok agnostikler

• Allah kabul etsin
  • NuTeRX kullanıcısına yanıt
    Su an icin hayir. Bu dine mensup olabilmen icin onun propagandasini yapman ve herkesin senin dogrunu kabul etmesini saglamak icin adimlar atman gerekir.

• Tugce kazaz 5 din degistirdi tekrar islama geldi.islamda din degistirirsen tekrar islama donemiyorsun gitti cennet tugce

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.