Şimdi Ara

Rurouni Kenshin (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
644
Cevap
9
Favori
25.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kenshın orumcek adamdan esınlenılmıs yanı ne dıyım cok ütopik geldı gozume.
    orumcek adam da mı oldurmemek ıcın kılıcını veya aglarını bı kenara bıraktı ne bılıyım orumcek adam serının sonunda oldumu ? onlarıda bılmıyorum acıkcası.

neresı benzedı yanı idea olarak mı ınsanlara yardım etmek benzerlık olmus bu 2 seride.
  • hayır bana bı acıklasınlar cıdden orumcek adamla rurounı keshın arasında kuracakları baglantı ve benzerlık nedır.. bılmıyorum yanı tamamen konuyu baska yerlere kaydırmak ıcın atılmıs bılıncsız mesajlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diclonius

quote:

Orijinalden alıntı: shadow44

Sizin dediğinize bakarsak lord of the rings'i de yazan adam 2. dünya savaşından esinlendiği için tankla tüfenkle yazması gerek nasıl bir mantık seninki?? Adam ilham almış diyor bunun ne demek olduğunu kavraman lazım öncelikle

Yüzüklerin Efendisi, 2. Dünya Savaşı mı?

Hocam lütfen zorlamayın şu konuyu ya.. Şimdi ben transformes da izledim Lord Of The Rings kitabını da okudum bir sürü korku filmi de izledim. Orada gördüğüm olaylardan küçük kesitleri alıp kullanabilirim elbet. Fakat bu anime için kesinlikle geçerli değil. Animeyi izleyen kişi dediğimi çok iyi anlar. İnanın en ufak bir benzerlik bile yok. Oncelikle animeyi izlediniz mi onu sorayım. Cevabınız Hayır ise lütfen kısır bir tartışmaya girmeyelim.

Şimdi senin için basitleştirilmiş şekilde tekrar anlatıcam belli ki demek istediğimi anlamadın.

Öncelikle Kenshinin yazarının örümcek adamdan esinlendiğini söyleyen arkadaşa boş yazmış demişsin de senin elinde herhangi bir kanıt var mı bunu ispatlayacak? Sana göre bu doğru olmayabilir ama bende buna benzer bir örnek verdim Yüzüklerin efendisinin yaratıcısı hikayeyi 2. dünya savaşı sırasında yazdığı için savaştan esinlenerek yazmıştır öyküyü. Üstüne basa basa söylüyorum: İLHAM almıştır. Yani esinlenme deyince aklına nazilerden, uçaklardan, tanklardan bahsetmesi gibi bir şey söz konusu değildir.

Tamam kenshin harika bir seridir ve emin ol senden çok bilgi sahibiyimdir bu konuda ama olaylara tarafsız gözle bakmayı öğren sonra insanlara '' Boş yazıyosun'' diyemiyeceksin zaten. Ayrıca kimsede sizin istediğiniz gibi konuşmak zorunda değildir. Herkesin özgür düşüncesi vardır.

Umarım açıklayıcı olmuştur.
  • Eğer ingilizcen var ise arkadaşın verdiği linklere bir bakmanı tavsiye ederim.Ağlarla,kenshinin yaşam felsefesini değilde farklı öğelerden esinlenilmiş.
  • Öncelikle şunu söyliyim ben kendi attığım yazıda manga ile alakalı hoşuma gitmeyen ve doğruluk oranı yüksek bir şeyden bahsetmek istedim. Ama konu akışını böler ama bölmez orası tartışılır.

Sonra bildiğimiz Kehnsin mangaka'sı Watsuki Nobuhiro, marvel x-men, neon genesis ve spawn gibi serileri çok seviyormuş bunu ingilizce kaynaklardan tam öğrendim.
    Spawn figürleri felan varmış vesaire. Ki bu bilgileri az çok biliyordum sadece doğrulama amaçlı baktım ve bir iki şey daha öğrendim.

ikincisi ben kenshin serisini televizyonda eskiden gördükçe izlerdim ve 2005 yılında pek de download bilmediğim zamanlarda 95 bölüm kadıköyden satın almıştım.
    ben bu serinin tüm ova'larını da izledim 65 bölüm ana konudan ve geri kalan 30 filler bölümü de izledim. mangasının da büyük bölümünü okuyup tamamlayamadım çok uzundu. Bir gün enishi bölümlerini de okurum.

1- Manga'nın karakterlerinin alıntı yapıldığı doğru ama birkaç karakter fena benzerlik taşıyor ve ben de bundan hoşnut olmadığımı belirttim.
    2- Kenshin'in örümcek adam ile bağlantısı görsel olarak zaten alakasız ama atlaması sıçraması hızı çevikliği, komiklikleri ne bileyim bir takım şeyler bir nebze veya çok da ufak olsa da benzerlik taşıyor olabilir.
    3- Ben bu bahsettiğim şeyi araştırdım ve tam doğru olmadığını gördüm evet örümcek adamla pek alakası yok.

şimdi attığım mesajı bir kenara bırakırsak bu diclonus denen forum üyesi

"Ayrıca biri anime. Yani Japonya olayı var. Kim söylemiş ise kafası yerinde değilmiş sanırım." Sanki adam japonyada yaşıyor da bu eserleri görmemiş midir. Buraya bence sağlam bir argüman yazmayan benim
    ama oturduğun yerden ahkam kesen daha çok sensin birader.

Benim bu bilgilerim daha dün elde edilmiş şeyler değil. Sadece konuya girmiş oldum ve yazayım dedim. Hep aklımdaydı bu. Biraz desteksiz yazmışım hepsi bu, çünkü edebiyat parçalamayı sevmiyorum.

Bir diğer husus Bu seriyi bir seven siz değilsiniz, ben buraya sürekli polemik yapmak için gelmiyorum ama bir şey söylediğimde de burda kendimden daha gençlerle papaz oluyorum.

benim eski kullanıcı adım bir çok yerde hiko_seijuro'dur. Geri vites yapmadığım için bu muhabbetler yokuşa çıkıyor.
  • Rindaman kullanıcısına yanıt
    Tamam sert yorum yaptım ozur dılerım.ama cıdden serının fanı olan bırı olarak orumcek adam ıle kıyaslanması benı rahatsız etti.
  • ben de özür diliyorum fevri olmamam lazımdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saitou Hajime

İzlediğim en kaliteli Anime / Manga / Film ne varsa hepsi Rurouni Kenshin.

O kadar harika bir seri ki. Maalesef insanlara bunu anlatamıyorum. Tamam Bleach , Naruto , Death Note bunları da izleyin. Ama böyle bir anime'yi de nasıl kaçırıyorlar , nasıl görmezden geliyorlar anlamış değilim. Öyle uzaktan konuyu okuduğumda ben de tereddüt etmiştim ama inanın bu seri sözlerle anlatılamaz...

Umarım son zamanlarda çekilen filmler ve yeniden yapım kararı ile insanların biraz ilgisini çekebilirler. Aslında Diğer ülkelerde yine biliniyor ama maalesef Türkiyede anime izleyen kişiler bile yokken , böyle bir serinin ilgi görmemesini doğal karşılıyoruz , karşılamak zorunda kalıyoruz. Yazık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hitokiri Battousai

quote:

Orijinalden alıntı: Saitou Hajime

İzlediğim en kaliteli Anime / Manga / Film ne varsa hepsi Rurouni Kenshin.

O kadar harika bir seri ki. Maalesef insanlara bunu anlatamıyorum. Tamam Bleach , Naruto , Death Note bunları da izleyin. Ama böyle bir anime'yi de nasıl kaçırıyorlar , nasıl görmezden geliyorlar anlamış değilim. Öyle uzaktan konuyu okuduğumda ben de tereddüt etmiştim ama inanın bu seri sözlerle anlatılamaz...

Umarım son zamanlarda çekilen filmler ve yeniden yapım kararı ile insanların biraz ilgisini çekebilirler. Aslında Diğer ülkelerde yine biliniyor ama maalesef Türkiyede anime izleyen kişiler bile yokken , böyle bir serinin ilgi görmemesini doğal karşılıyoruz , karşılamak zorunda kalıyoruz. Yazık...

Maalesef genel düşünce bu,sadece Rurouni Kenshin için geçerli değil,çok harika eserler,yapıtlar var.Hatta daha ileri gideyim bleach ve naruto'yu toplasan bazı yapıtlara yaklaşamaz bile,bleach,naruto gibi animelerin en büyük özellikleri,hiç yıkılmadan uzun seneler devam edebilmiş tutmuş ve hala devam eden,bleach animesi gelse tekrar hatta eskisinden daha çok izlenebilecek olması,Bu tür animeleri kılan en büyük özellik budur.Artık efsane olmuşlar ama bu en iyi anime olduklarını göstermez.Bilinmeyen çok animeler var,Kuroshitsuji,Gintama,Beelzebub vs.. gibi.Bu düşüncede değişmeyecek gibi duruyor,yeni nesil geldikçe daha da kötü gittiğini düşünüyorum,nerde gundam,one piece,shaman king,ghost in the shell izleyen nesil nerde,izleyen izlediğiyle,izlemeyen bilgisiyle kalır,sen takılma sen izlemişsin böyle bir eseri edinmişsin,gerisini boşver,Tabi şöyle birşey var,bu serileri tanıtmak daha çok kişinin izlemesini,bilgi edinmesini sağlamak için,ülkenin iyi bir anime kanalı olması şart her ülkenin anime kanalı var,ve büyük ihtimal bizimkisi en kötüsüdür,zaten herşeyin ucuzunu en kötüsünü yapmayı severiz yeter ki ucuz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DDE054007 -- 13 Eylül 2013; 14:07:08 >
  • Kesinlikle katılıyorum hocam. Sizin verdiğiniz bleach naruto'yu toplasan bazı animeleri etmez sözünüze de bir ayrı katılıyorum. Zaten bunun daha geniş kapsamlısını söyleyecektim ama sadece naruto bleach death note vb. serilere bağlı arkadaşları buraya çekip onlara kaçırdıklarını göstermek isterken de anti-pati toplamayayım dedim. Malum zaten tek bildikleri bu seriler. Şimdi kabul edemezler kızarlarsa bize bu sefer iyice soğuturuz.

Söylemek anlatmak istediğim çok şey var ama maalesef bunları anlatmaya ne zamanım oluyor forumda , nede bunları anlayabilecek kadar kendini geliştirmiş insanlar oluyor. Zaten kendini geliştirmeyi bilen insana lafımız yok. Ki forumda az da olsa örnekleri var.. En bilineninden Akuma Blade hocamız
  • Geçen hafta bitirdim animeyi.Söyleyecek söz bulamıyorum her şeyiyle ama herşeyiyle mükemmeldi.İyi ki de bu konuyu görüp başlamışım zamanında.

Anime izlemeyi seviyorum diyenler Kenshin'i sevmedim demez,diyemez.İzlediğim en iyi anime dersem abartı olmaz galiba.(OP'yi saymıyorum onun yeri ayrı bende:) )
  • kkratoss kullanıcısına yanıt
    Yeni biri daha aramızda sonunda :) Hocam zaten izleyen kişi animeyi seviyorsa bu seriyi de sever. Ben OP hiç izlemedim. Belki o da güzeldir. Ki zaten çoğu yerde söylüyorlar. Ama şimdilik benim için en iyi anime
  • quote:

Yeni biri daha aramızda sonunda :) Hocam zaten izleyen kişi animeyi seviyorsa bu seriyi de sever. Ben OP hiç izlemedim. Belki o da güzeldir. Ki zaten çoğu yerde söylüyorlar. Ama şimdilik benim için en iyi anime

Forumda kıymeti hiç bilinmiyor bu animenin ve sebebini de anlayabilmiş değilim.

OP ilk animem göz nurum olduğu için yeri ayrı hocam. OP'ye başlamamış olman daha iyi.Rahat 10 yıl daha devam edecek anime.Yıllar sonra izle hocam daha iyi olur hem bölümler de birikmiş olur böylece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkratoss

quote:

OP ilk animem göz nurum olduğu için yeri ayrı hocam. OP'ye başlamamış olman daha iyi.Rahat 10 yıl daha devam edecek anime.Yıllar sonra izle hocam daha iyi olur hem bölümler de birikmiş olur böylece.

Önümüzdeki yaz tatilinde izlerim zaten hocam :) Bu arada OVA'ları izlemediyseniz kesinlikle izleyin
  • quote:

quote:

quote:

Önümüzdeki yaz tatilinde izlerim zaten hocam :) Bu arada OVA'ları izlemediyseniz kesinlikle izleyin

Kaçırır mıyım hocam hiç hepsini izledim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Kaçırır mıyım hocam hiç hepsini izledim.

Kesinlikle OVA'lar bir başka güzel. Tamam seri OVA'lara göre yer yer daha eğlendirici oluyor fakat OVA'lardaki duygu yoğunluğunu ben hiçbir film anime'de yaşamadım
  • Muhabbetiniz bol olsun.

Kenshin kesinlikle birçok kişinin bir numara animesidir. Ben Live action filmini de beğendim, belki bazı efektler daha iyi olabilirmiş ama karakter ve tiplemeler animeye baya oturmuş. Live action filminin animesinin altyazısını ingilizceden önce çıkaran filipinli kenshin severlere de saygılarımı sunuyorum.

Animeyi 3 kere izledim, 4. kere ne zaman izlerim artık Allah bilir. Ya da belki bir gün mangayı okurum.
  • Bir türlü sevemedim şu animeyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wjéasz -- 16 Eylül 2013; 22:37:02 >
  • Arkadaşlar geçenlerde filmi çıkmıştı Kenshin in ancak boyutu biraz büyük benim internet 3g 10 kb sizce indirmeye değermi güzelmi film acaba ?:
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.