Şimdi Ara

RTX2080Tİ Helvası 2. kez kavruldu bu sefer finduklu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
1
Favori
7.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 ay
  • Cevaplayan Üyeler 51
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 27
  • Ortalama Mesaj Aralığı 41 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 16
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Muten Baba (27 mesaj) SIKINTI MI VAR (6 mesaj) REDSTONE (4 mesaj) pepe7115 (4 mesaj) Rindaman (4 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (74 mesaj) Mobil (24 mesaj) Mini (3 mesaj) Uygulama (10 mesaj)
  • @
41 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> RTX2080Tİ Helvası 2. kez kavruldu bu sefer finduklu
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    20573 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Bu konu , yeni kartların çıkma arifesinde mevcut ekran kartı piyasasının eleştirilerini yorumlarını içerir. Konu kurallar dahilindedir , tahrik edici olduğunu düşündüğüm cümlelerimde düzenlemeler yaptım. Önceden okuyup zoruna giden tahrik olanlara yapacak bir şey yok kusura bakmayın :)

Nvidia RTX2000 serisinin selasını verdi müezzini de CEO suydu. Bana kızmayın yani kartlarınızın çıkış fiyatına göre değerini ben düşürmedim , teknoloji gelişince Nvdia da ayak uydurmak zorunda kaldı demekki ne yapsın daha az dolara daha fazla performans veren daha küçük kartlar üretti. Bugün bir tokat ta AMD den bekliyorum, umarım osmanlı tokadı olur. Böylece herkes teknolojiyi daha ucuza kullanır.

Demek istediğim çok basit , sıfır 3070'i fiyatını abartalım 7000TL olsun , daha geride ve daha eski bir kart olan 2080Tİ nin sıfırı taş çatlasın 6500TL eder. Sıfırı 6500TL zor edecek kartın 2.eli maksimum kaç eder ? Üstelik daha 2080Tİ nin ensesine binecek 3070 ten 100 dolar daha ucuz olacak ki ortalama 1000TL yapar , 3060Tİ gelmedi , onuda hesaba katalım ?

Kızmaca darılmaca küsmece yok

RTX 3070 testleri , tam da Nvidianın belirttiği şekilde sonuçlandı. RTX3070 , 2080Tİ den iyi bir kart. Ama genel anlamda birbirlerine avantaj ve dez avantajları olacak kartlar. Birisinin belleği daha fazla birisi daha yeni teknoloji ve 2 katına yakın cuda çekirdeği barındırıyor. Yeni kart alacaklar zaten 2080Tİ yi tercih edemezler, 3070 Tercih edecekler ama , elinde 2080Tİ hatta 2080Super gibi bir kart bulunan kullanıcının , 3070' i atlayarak ya yeni navi Gpu lara yada en az 3070Tİ yada 3080 gibi bir karta geçmesi mantıklı olacaktır. Aslında 3070 in 2080Tİ sahiplerini ilgilendirdiği tek yer fiyat sıkalası. Nvidia 500 $ ' a tanıtım yaptığı kart , 2080Tİ yi tamamen öldürmüş oluyor. Sadece bir miktar 2.el satışta değer düşüşü yaşayacaksınız , sattığınız zaman.

Başka bir durum daha var, 3060Tİ . Alttan alttan gelen kart çıktıktan sonra , RX5700XT ve 2080 Super , bundan en fazla etkilenecek ve selası okunacak kartlar olacak. 399$ belirtilen çıkış fiyatı çok büyük ihtimal 5K nın altında kalacak, orta seviyede en çok satılacak kart olacaktır muhtemelen.

Yine de bugünkü AMD etkinliğini beklememiz lazım, çıkacak kartlar 3000 serisinin fiyat politikasını doğrudan etkileyecek.

2080 Tİ si olupta sadece oyun oynayan kullanıcının , 3070 ' e geçmesine gerek yok. Performans kafa kafaya sayılır.

Benim gibi hem oyun hem iş için kullanacaklar için cuda büyük nimet. Yeni 3000 Serisi mutlaka tercih edilir. En kötü 3060 seviyesindeki kartlar bile üst seviye performans verecek.

Bekleme şansı olan 3060Tİ ve , Yeni Ryzenler işlemcilerini, Navi Gpu'larını mutlaka beklesin. Kesinlikle mantıklı hareket olacaktır.

İmkanlarınız dahilince elinizdeki kartı alacak bir şekeroğlan bulursanız satın gitsin. 3070 Stoklu geleceği duyumları mevcut.

Nvidia RTX 3080 için 6690TL den başlayan fiyatlarla dedi , 8K ya kartlar satıldı alanalr oldu dolar da yükseldi biz diyelim hadi RTX3080 9000TL, %30 fazlasına sattılar diyelim. Nvidia aynı yerde RTX3070 i 4800TL ye satacam dedi , ona da ben sizin için %30 koyuyorum (bundan daha ucuz olacak ama neyse) , RTX 3070 max. 6500TL fiyatlanacak , azcık beğenmediğimiz firmalar daha ucuza da verecek.

Güzel olacak, yeni nesil kartlarda daha az para ödeyerek ( tabi dolar ödeyerek yoksa TL ödeyerek daha fazla ödüyoruz ) güzel performanslar elde edilebilecek.

Uzun süredir elindeki ekran kartını piyasada kart olmamasından mütevellit yüksek fiyatlara satmaya çalışan , para harcamadan yeni nesil kartlara geçmeye çalışan hatta eline para kalsın isteyen arkadaşlar, kartlarınız sizle muhtemelen uzun süre beraber olacaktır. Keza bunu anadolu diliyle tabir edince sizi tahrik etmekten korkuyorum  

Hayatta daha ciddi şeyler var, gidin anneniz sağ ise elini öpün , eşinize kahvaltı hazırlayın çocuğunuzla daha fazla vakit filan geçirin arkadaşlar. Ben şahsıma özel yorum yapıyorum, bunu da kimseye sormam. Sizde sormayın burası forum fikirlerini yazmayacaksa burada işi ne insanın , değil mi ?

Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 28 Ekim 2020; 9:52:22 >

Ryzen 9 3900X || Scythe Fuma II || Asus Prime X570 Pro || Team T-Force Night Hawk 3600Mhz 4X8GB || XFX RX 6800 XT || Samsung 960 Evo Nvme || JD512 Nvme || Sandisk 1TB SSD || FSP Aurum PT 1200W || Cooler Master SL600M
    Eski Kullanıcı Adı : Chris Brown

• Gördüğüm her 3000 serisi kart konusunda aynı mesajları atıyorsun, 2080ti sahiplerine sallıyorsun kartı kötülüyorsun,birde konu açmışsın burda sallıyorsun.Şöyle tahrik edici konuya izin veren yönetiminde gözlerinden öpüyorum.

Yahu bende bu mantigi anlamiyorum. Paraya bakar bu isler varsa param alirim 2080ti gecerim. Ulan fukaralik ruhumuzda var bide kendimizi tatmin ediyoruz hehehe kazik yediler felan diye. Parasi olan adam neden beklesin neden hesap yapsin. 12 taksitle kart alan adam yapar bunlari... Zugurdun cenesi iste...

Ne kadar ayıp, bencil başlık ve yorum 2080ti kartım yok ama anlayışızda değilim hani sen o kartları pahallı diye satan kişileri antisempatik görüyorsunya bu başlıkta emin ol seni öyle gösteriyor yani en azından istediğine ulaşmak için daha yaratıcı daha anlayışlı olmalısın değilmi hani biraz empati.

Bu tür alaycı başlıklar açarsanız sataşma da kaçınılmaz olur. Yapımız gereği her şeyi kişiselleştirip objektifliği kaybetmek gibi ufak! bir kusurumuz var. Benim yazdığım bir mesaja da "foruma katkın yok gelmiş bilmem ne

yapıyorsun" demiştin. Burada bulunup mesajları okumak bile foruma katkıdır.

Bu başıkta hakaret eden kim, daha önce aranızda neler geçti bilemem ama her konuyu kişiselleştirmeyin, insanları ötekileştirmeyin, bilmem kaç hesap kullanıyor v.s. diyerek etiketlemeyin.

Daha 4 gün önce forumun belki de en uygun fiyatına sahip Evga 1080 Ti FTW3 satan birisiyim. Özelden çok daha yüksek fiyattan verenlerde vardı ama sözümün eri biri olduğum için anlaştığım kişiye çok uyguna verdim.

Piyasa çok kötü, malum kur berbat 2000 serisinin çıkış fiyatları belli 2080Ti deli gibi para verenler tabi ki 2. eline de ona göre bir fiyat isteyecekler. Serbest piyasa diye bir tabir vardır rahatsız olun veya olmayın piyasayı firmalar ve forumda ki kart satan üyeler belirler.

Benden 2000 serisi sahiplerine bir öneri asla kartlarınızı satmayın, şayet iş görüyor ise 1 nesil daha kullanın derim. Ayrıca amaç ne olursa olsun böyle yok helvasını yaptık vs. gibi konular hiç yakışık değil birazda 2000 serisi kart sahiplerini düşünün yüksek fiyattan 2. el kart satanlar geneli yansıtmaz.

• Binbaşı
    1695 Mesaj

O suyu 980ti Kingpin kartım varken 1070 çıkınca içmiştim ben. Harbiden iyi geliyor.

Asus Rog Strix Z490-E / Intel i7-10700K / GSkill TridentZ 2x8GB 3600 CL16 RAM / Asus TUF RTX 3070 OC / Asus Rog Strix Helios / Asus Rog Thor 850W / Asus Rog Ryuo 240 / Asus Strix Riser Cable / Steelseries Rival 600 Mouse / Team MP33 512GB NVMe PCIe M.2 SSD / Intel P660 M.2 1 TB / LG 65UB950V 65"4K TV
  • Yarbay
    2184 Mesaj

Black friday ile birlikte amerikadan siparişimi verdim kuzene,

gelirken getirsin artık =)

* Intel i7 3770k * Asus Maximus V Gene * CORSAIR Vengeance Pro 2x8GB 2400Mhz * Gigabyte GTX-1080 Gaming * Asus ROG Swift PG278Q 2k G-SYNC 144Hz * Sandisk Ultra II 240gb *
    * FSP Aurum PRO 1000 watt GOLD * LianLi V300b HTPC * Custom HTPC Water Cooling * Razer BlackWidow Ultimate * Logitech G700s * Logitech Z5500 * Logitech G533 * WD Red 3 TB NAS *
  • Kurmay Yarbay
    20573 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Çok mantıklı.

|
    |
    Ryzen 9 3900X || Scythe Fuma II || Asus Prime X570 Pro || Team T-Force Night Hawk 3600Mhz 4X8GB || XFX RX 6800 XT || Samsung 960 Evo Nvme || JD512 Nvme || Sandisk 1TB SSD || FSP Aurum PT 1200W || Cooler Master SL600M
  • Teğmen
    227 Mesaj

ben 2070superimi 3800tlye sattım

ryzen 5800x ve 3070 bekliyorum black fridaye girermi bunlar ve fiyatları ne olur

|
    |
    AMD RYZEN 9 5900X / ASUS ROG STRIX X570-F / ASUS ROG STRIX RTX 3080 OC / ASUS ROG RYUO 120 AIO / ASUS ROG PG278QR 165Hz / G.SKILL 2x8GB DDR4 @3800MHz CL16 / SAMSUNG 980 PRO 500GB PCIe 4.0 / CORSAIR TX850M 80+ GOLD / WARCRY FULL TEMPERED / CREATIVE SOUND BLASTER Z
  • Kurmay Yarbay
    6240 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Zero Limit

3070 piyasaya girene kadar dolar 10tl olur 2070 2080 2080ti sahipleri yine madara olmaz ben söylim  

|
    |
    Intel i7 3930K 6C/12T 4.3 Ghz || Asus P9X79 PRO || Corsair 32 GB RAM || Msi R7 370 || Samsung 850 Pro 512GB || Seagate 2 TB HDD || Thermaltake 750W XT PSU || AOC G2460PG 144Hz Gsync || Samsung A70
  • Teğmen
    117 Mesaj
    Gg wp

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • PSU Uzmanı
    3939 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Agababangida

Black friday ile birlikte amerikadan siparişimi verdim kuzene,

gelirken getirsin artık =)

Amerigada turşu suyu da mı varmış 

|
    |
    {GİGABYTE X38 DQ6}{q6600@4200MHZ cooling by swiftec}{2*1024 GSKİLL 6400HZ@1200MHZ 4-4-3-4}{Sapphire 2900pro@1009/1250 COOLİNG BY Mcw60 }{4*250GB SEAGATE 7200.11 SATA2 RAİD 0+1tb depo}{COOLERMASTER STACKER @GATEWATCH@COOLWATCH@MUSKEETER@SİLVERSTONE}{WATER CHİLLER}{ENERMAX GALAXY 1000W}{LOGİTECH Z-680}{LOGİTECH mx1000&G7 with RAPTOR P2}}
  • Kurmay Yarbay
    6240 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Zero Limit

bende aslında bundan bahsettim tam adam ona o fiyatı koyuyor ya 3070 çıkacak kardeşim diyorsun. çıkana kadar dolar şişiyor bu sefer adamın fiyatı yavaştan normalleşmeye başlıyor.

|
    |
    Muten Baba kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Intel i7 3930K 6C/12T 4.3 Ghz || Asus P9X79 PRO || Corsair 32 GB RAM || Msi R7 370 || Samsung 850 Pro 512GB || Seagate 2 TB HDD || Thermaltake 750W XT PSU || AOC G2460PG 144Hz Gsync || Samsung A70
  • Kurmay Yarbay
    20573 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Yarın AMD tanıtımı var , arkasına 3070 Stoklu geliyor TR ye zaten. Bunu bilen kullanıcı zaten gidip eski kart almayacak bekleyecek. Göreceğiz fiyatlar ne seviyelerde olacak.

• Yarbay
    3768 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Yarın AMD tanıtımı var , arkasına 3070 Stoklu geliyor TR ye zaten. Bunu bilen kullanıcı zaten gidip eski kart almayacak bekleyecek. Göreceğiz fiyatlar ne seviyelerde olacak.

Helvayı fazla kaçırmayın. Yarın akşam fıstıklı künefe var. Bi darbede AMD vurursa kart bekleyenler açısından güzel olur.

|
    |

Keşke olsa öyle birşey , çok güzel olur , herkes açısından. Yüksek performansı şu saçma dolar kurunda daha ucuza almak ne güzel birşey. Ama eminim onu da istemeyen kart sahipleri vardır bizimki değer kaybedecek diye  

|
    |
  • Binbaşı
    1536 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Sizce Kasımın ortası gibi alınır mı 3070 stoklu gelecekse? Beklemek fayda eder mi?

Not:Ekran kartım yok.

|
    |

Nesil biterken çıkan kartları alan adam bile bile lades olmuştur, başına geleni de hak etmiştir. Yeni nesil konsollar bu kadar güçlü geliyorken ve hayli ucuzken Nvidia altında kalamazdı. Sonuç olarak Nvidia kandıracağını kandırdı, parasını aldı. Şimdi müşteriye asıl sunulması gereken kartları satıyor  

|
    |

herşey vega 64 un uygun fıyata satılıp mımarımızın kacırmasıyla başladı 

birisi hayrına 2080ti sini satsın artık 

|
    |

1080 ile mutlu mesut takildik bugune kadar , artik 3060 TI ile takas edecegim herhalde , belli olmaz , Amazon kargo dahil 4000 TL civari , TR de herhalde 5000+ olur , bakacagiz artik .

Garantisi bitmis ( totalde 3.5 yillik kart ) sorunsuz MSI Armor 1080 OC 2000-2200 TL edermi ? 

|
    |
    Elimde 2080 super var, kartımı değiştirsem mi diye çok düşünüyorum. 2K da oyun oynuyorum genel olarak ve yayın vs. olabilir. 3080 biraz fazla gelir fiyat olarak, 3070 veya yeni gelecek amd 6000 serisi nasıl olur? Şubat ayına kadar kart almasamda olur, acaba almayıp 3070Ti falan mı beklesem...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hic geregi yok, bosuna masraf etmeyin. O kartin 2k'da altindan kalkamayacagi oyun yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    SIKINTI MI VAR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Cancer Clinical Trials
ankara gülüş tasarımı
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Ekonomi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,735
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.