Şimdi Ara

Rtx 2080 super ile 1080p kullanmak ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
92
Cevap
2
Favori
4.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar yeni bir pc toplama sürecindeyim (nerden bulaştıysam:) ) normalde fhd monitörle 2070s almayı planlıyordum fakat almışken bi tık daha yükseltsem ekran kartını diyorum ama bu seferde 1080p için çok mu gereksiz olur 2080s ? İşlemcim ryzen 7 3700x bu arada.

Edit: Arkadaşlar viewsonic xg2405 1080p ıps 144hz modeli satın alınmıştır.

Edit2: Viewsonic xg2405 siparişimi iptal ettim, 2k monitör alacağım. Rtx 3000 serisini bekleyeceğim.

Edit3: Edit: Samsung LC27HG70QQMXUF 27" 1ms 144Hz model monitörü aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 32aslan -- 5 Mayıs 2020; 16:28:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• münşi kullanıcısına yanıt
    münşi demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: münşi

2k TN panel alın. Amaç oyun değil mi? Oyun için en çok tavsiye edilen panel nedir? IPS paneli bırakın renklerle uğraşan tasarımcılar falan alsın.
    IPS panel tasarımcılar için değil. IPS panel ekrana bakınca kör olmak istemeyenler için. haliyle tasarımcılar da buna dahil.
    2080 + 2K ips 75 hz monitor.

Fps oynamıyor - Check
    Online oynamıyor - Check
    Ultra ayarlarda single - Check

2k ultra+ ayarlar ortalama fps :
    Metro Exodus - 58 FPS
    RDR2 - 60 FPS
    Assassin's Creed Odyssey - 53 FPS
    Hitman 2 - 62 FPS

Anca yetiyor 2080 super bile 75 hz üstü gereksiz böyle bir oyun tarzına.

Monitor :https://www.incehesap.com/philips-245e1s-ips-2k-monitor-fiyati-44930/

done.
    Öncelikle tn panelli bir çöp monitör alma, yukarda arkadaş tasarımcı alsın falan demiş ama illaki düzgün renkler görmeyi istemek için tasarımcı mı olmak lazım? Oyunlarda rengarenk, ayrıca yeri gelir filmde izlersin bu durumda tn zevkini çok bozar, kaldı ki genelde rekabetçi online oyun oynayanlar tn tercih ediyor sende bu durumda yok. Bunun dışında 2080 i 2k da kullanıyorum ve ekran kartı işlemci darboğazıyla 100+ rahat alıyor çoğu oyunda, 2080 super 1080p için en azından şimdilik çok fazla.
  • Niye gereksiz olsun? İleride 2k, 4k monitör alır kullanabilirsiniz ya da 1080p 144hz monitör alacaksanız rahatlıkla bu fps'leri verebilir...

• SakuraiTomoki S kullanıcısına yanıt
    Monitörüde yeni alacağım hocam aslında siparişide geçtim ama kargoya verilmedi. Viewsonic in xg2405 modelini aldım. Fhd 144 hz ıps panel. Eğer 2080 super alırsam hp nin 2k 144 hz tn panel modeli olan şunu alayım diye düşünüyordum ama tn panelde almak istemiyorum. Ips 2k larda çok pahalı o kadar bütçem yok. Fhd 144 hz de tam verimi alır mıyım bu kartla yoksa gereksiz mi olur kararsız kaldım açıkçası.

https://www.akakce.com/monitor/en-ucuz-hp-27xq-3wl54aa-27-1ms-qhd-freesync-oyuncu-u-fiyati,437937599.html

• 2k TN panel alın. Amaç oyun değil mi? Oyun için en çok tavsiye edilen panel nedir? IPS paneli bırakın renklerle uğraşan tasarımcılar falan alsın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Asus Tuf Gaming VG24VQ 23.6" 144Hz 1ms (HDMI+Display) Freesync Curved Monitör 1800TL
    27" ASUS TN TUF Gaming VG27BQ 0.4ms 165Hz HDMI DisplayPort Multimedya Gaming Monitör Siyah 2560x1440 3367TL 2K icin
    Evet amaç oyun oynamak, ıps paneli önerdikleri için ıps e yönelmiştim. Ancak dediğiniz gibi 2k tn panel daha mantıklı gibi

• huso kullanıcısına yanıt
    2k için o kadar bütçem yok hocam maalesef, anca şu modeli alabilirim.

https://www.akakce.com/monitor/en-ucuz-hp-27xq-3wl54aa-27-1ms-qhd-freesync-oyuncu-u-fiyati,437937599.html

• quote:

Orijinalden alıntı: 32aslan

2k için o kadar bütçem yok hocam maalesef, anca şu modeli alabilirim.

O da fena degil yalnız

"KUTUDAN GÜÇ KABLOSU VE HDMI KABLOSU ÇIKIYOR.
    DISPLAY KABLOSU YOK.144 HZ ALMAK İSTİYORSANIZ
    DİSPLAY KABLOSU ALMALISINIZ. "

Yazmıslar Freesync icin DP Kablosu almanız lazım

• Ekran kartını 2070super alıp bu monitörü almanızı tavsiye ederim:https://www.hepsiburada.com/dell-s2719dgf-27-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-qhd-oyuncu-monitor-p-HBV00000HHMCQ?magaza=Hepsiburada
    2080 alırsanız da şunu öneririm:https://www.hepsiburada.com/samsung-lc27jg54qqmxuf-27-144hz-display-hdmi-2k-qhd-freesync-cercevesiz-curved-va-oyuncu-monitor-p-HBV00000K2I2O?magaza=Hepsiburada
    iki monitörde de satıcı Hepsiburada ve 15 gün içinde "ürünü beğenmedim" demeniz durumunda iade alıyorlar. Kendi başıma geldi. Ölü piksel vardı bir monitörde. Servise göndermekle uğraşmak istemedik. Direkt iade aldı 3gün sonra param hesabıma iade edildi. Satıcı önemli monitör işinde. Yoksa şikayetvar ölü pikseli garanti kapsamına almayan firmaların satıcıların şikayetleriyle dolu. Hepsiburada satıcısında bu iki monitörü de tavsiye ederim.
    Benim şahsi tavsiyem 2070super alıp Dell monitörü alman olur. Çok güzel bir monitör. Buradan da bakabilirsin:https://www.youtube.com/watch?v=6KIkch1-LkI
    3700x ile 2070super 2k da üzmeyecektir:https://www.youtube.com/watch?v=VxUAnLykH4k

• huso kullanıcısına yanıt
    Onu biliyorum hocam önerdiğiniz bir marka var mı kablo için ?

Va panel önermiyolardı hocam ?

• quote:

Onu biliyorum hocam önerdiğiniz bir marka var mı kablo için ?
    Bilgm yok Hocam ama cok kaliteli bir kablo alın.
  • 👍🏻

• 32aslan kullanıcısına yanıt
    Evet pek tavsiye edilmiyor VA panel. O yüzden ekran kartını 2070super alıp TN panel olan Dell S2719DGF modelini almanı tavsiye ettim.

İçlerinde en güzel görüntü veren sol alttaki IPS panel LG 27UK650 modeli amaa maalewsef 3500lira. 2000 lira civarına TN panel 2k iyi derim. Karar sana kalmış.

Evet en güzel görüntü ips panellerde çıkıyor hocam ama bütçem yok o kadar maalesef. 2k 144 hz ıps panel alamam.hpnin 2k 144 hz tn panelini alırım ancak. 2080 super ile 1080p 144 hz alsam çok mu gereksiz bir harcama olur ?

• 32aslan kullanıcısına yanıt
    2080supere ayıp olur hocam ya. Ferrariyi alıp köy yoluna sürmek gibi olur o
    2K çözünürlükte 3700x ve 2070super performansı size yetersiz mi geliyor ki?
  • quote:

Evet en güzel görüntü ips panellerde çıkıyor hocam ama bütçem yok o kadar maalesef. 2k 144 hz ıps panel alamam.hpnin 2k 144 hz tn panelini alırım ancak. 2080 super ile 1080p 144 hz alsam çok mu gereksiz bir harcama olur ?
    Bence 1080p 144hz bir monitörde alabilirsin gereksiz bir harcama olmaz yani kartın hakkını verebilir. TN panelden de korkma şimdiki TN panel monitörler eski modeller gibi değil görüntüyü çok güzel verebiliyorlar.

• Bu gün için 2070s 1080p 144hz kartı. 2080 de alınabilir tabi ama bence 2070s alıp ihtiyac oldugunda 3000 serisi ile guncellemek daha performanslı ve ucuz olacaktir.

Aynen hocam ben de ayıp olur diye düşünüyorum . Yeni besil konsolların çıkmasıyla yeteceğini düşünmüyorum açıkçası hocam 2070 superin.

• SakuraiTomoki S kullanıcısına yanıt
    Tamamdır hocam teşekkür ederim yorumların için.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.