Şimdi Ara

Rtx 2080 super ile 1080p kullanmak ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
2
Favori
4.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet hocam bu düşüncede mantıklı. Alırken bir defa alayım sonra bikaç yıl uğraşmayayım diye aklım karışıyor benimde işte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hangi tarz oyunlar oynayacaksın hocam ?
  • 2 senedir aşağıdaki linkdekini kullanıyorum çokda memnunum.
    https://www.akakce.com/monitor/en-ucuz-dell-s2716dg-27-1ms-qhd-g-sync-oyuncu-u-fiyati,6604814.html

2400 ze 6 taksitle h.b dan almıştım.

o ekran kartı ve işlemciye tavsiye ederim.

şimdi araştırdım fiyatlarına göre iyi monitörler bence.
    şu 3 samsung.
    https://www.akakce.com/monitor/en-ucuz-samsung-lc32jg50qqmxuf-32-4ms-qhd-freesync-curved-oyuncu-u-fiyati,371737806.html
    https://www.akakce.com/monitor/en-ucuz-samsung-lc27hg70qqmxuf-27-1ms-qhd-freesync-curved-oyuncu-u-fiyati,284573502.html
    https://www.akakce.com/monitor/en-ucuz-samsung-lc27jg54qqmxuf-27-qhd-4ms-freesync-curved-fiyati,513389335.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 2 Mayıs 2020; 4:31:53 >

• ixib kullanıcısına yanıt
    Çoğunlukla hikaye anlatımı olan oyunlar hocam. Online oyun fazla oynamam.

• Full hd düşünme hocam o zaman, 2k 144hz görüntü kalitesi ve akıcılık bakımından daha verimli olur, arkadaşların söylediği gibi 2070 super zaten 2080 ayarında fiyat-performans kartı, rahat ettirir, hem yeni seri çıkınca da iyi ki çok para vermemişim dersiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bakıyorum hocam.

• ixib kullanıcısına yanıt
    Bu da gayet mantıklı hocam :)

• Öncelikle tn panelli bir çöp monitör alma, yukarda arkadaş tasarımcı alsın falan demiş ama illaki düzgün renkler görmeyi istemek için tasarımcı mı olmak lazım? Oyunlarda rengarenk, ayrıca yeri gelir filmde izlersin bu durumda tn zevkini çok bozar, kaldı ki genelde rekabetçi online oyun oynayanlar tn tercih ediyor sende bu durumda yok. Bunun dışında 2080 i 2k da kullanıyorum ve ekran kartı işlemci darboğazıyla 100+ rahat alıyor çoğu oyunda, 2080 super 1080p için en azından şimdilik çok fazla.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 32aslan kullanıcısına yanıt
    Hocam sızıntılar var 3060, 2080 den iyi olacak diyorlar. Tepe modelleri almamakta fayda var çok pahalılar.

Paranız müsaitse tn monitor almayın derim, şahsen renklerini hiç beğenmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmettsezis -- 2 Mayıs 2020; 5:10:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: münşi

2k TN panel alın. Amaç oyun değil mi? Oyun için en çok tavsiye edilen panel nedir? IPS paneli bırakın renklerle uğraşan tasarımcılar falan alsın.
    başkan öle deme be 27 inç 144hz ips hdr400 ile bi gta5 oynuyorum yok bi zevk:D 1500tl ye geldi monutor :d
  • zamanında oyun oynuyoruz 144hz olsun diye tn panel aldım pişmanım. keşke ips panel alsaydım. rekabetçi oyunlar dışında bi numarası yok. csgo lol overwatch falan evet oynuyorum ama 144hz olmasa da benim için çok fark etmeyecekti. üst seviye bir oyuncuysan profesyonel olacaksan falan eyvallah yoksa 144hz olsun diye ips panelden vazgeçme. bi witcher oynarken bi rdr2 oynarken emin ol çok çok daha güzel görünen bi oyun daha keyifli olacak. zaten bu kadar parayı yüksek ayarlarda oynamak için harcamıyormusun? dizi, film vs için de geçerli tabiki.

• Arkadaş 2000 liraya monitör alacak. 1080p IPS mi alsın yani? 2k TN yerine? Üstelik amaç oyun.

• Ben 1080ti yıllardır 1080p monıtorde kullanıyorum. Neden gereksız olsun? Yenı bır oyun alırken en azından yuksek ayarlarla oynarmıyım dıye derdın yok.
  • münşi kullanıcısına yanıt
    piyasayı bilmiyorum. 2000tl ye 2k ips yok mu? yoksa evet 1080p ips alsın bence. üstelik uzun yıllar 1080p de en yüksek ayarlarda herhangi bir sıkıntı yaşamaz. ben böyle düşünüyorum.

• İlle de IPS alsın diyorsunuz. O zaman cebinde 1200 lirası olup 1080p 144hz TN panel alayım mı diyene siz "yok 60hz IPS al" deyip oyuncu adama photoshop,tasarım vs için üretilen monitör almasını tavsiye edeceksiniz 😊

• Fps oyunları oynamayan biri iseniz 2k 144 gereksiz olur..
    Alın 4k 60 yada 75 hz ips onunla devam edin.
    Bütçenizi aşarsa 2k 32" felan bir ips alın

Hatta tv alıp bile bağlayabilirsiniz. Tv ler daha uygun

• melihcskn M kullanıcısına yanıt
    İşte ıps panel alırsam 1080p alabiliyorum hocam. 2k 144 hz ıps paneller 4 bin lira falan çok pahalı o kadar bütçem yok.

• ahmettsezis kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen iyi olur hocam ama ne zaman çıkacak, çıktığındaki dolar kuru ne olacak ? Muhtemelen 8 e yaklaşır dolar kuru, şeytanda dürtmüyor değil aslında bekle diye ama.

• ploff kullanıcısına yanıt
    Benimde düşüncem bu yönde aslında hocam. En azından kafam rahat olur diye düşünmekteyim.

• Yok maalesef hocam yaklaşık 4 bin lira falan.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.