Şimdi Ara

RTE iyi ama çevresi kötü ***__İSPATLI__***

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
2
Favori
3.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2002-2013 arası ülke gerçekten lale devrindeydi.

Mesela 2010 yılında ortalama düz memur maaşı 2.000 TL'ydi ve dolar 1.5 TL'ydi.

Düz-masa başı memurun maaşı bile 1400$'dı.

O zamanlar bu kadar çok asgari ücretli yoktu, dolayısıyla ''memuru boşver asgari ücret kaç dolara geliyordu'' demek gereksiz.

Neyse konumuza dönelim.

RTE ekibi ve Fetö ekibi arasında uzunca bir süredir makam ve yetki çekişmesi olduğu zaten biliniyordu.

Kimse taviz vermeyince bu Fetö de 'ya benimsin ya da kara toprağın' kafasıyla ülkeyi istikrarsızlaştırmak için Gezi Park eylemleri ile somut olarak işe başladı, ta günümüze kadar resmen ülkeyi uluslararası arenada itibarsızlaştımak, yabancı sermayeyi kaçırmak için elinden geleni yaptı.

Bunu neden söylüyorum?

RTE gerçekten kötü bir idareci olsaydı 2002-2013 arası biz bu refaha erişebilir miydik?

Şöyle düşünmeniz gerekir;

Ne oldu da 2013'e kadar 11 yıl boyunca ülkeyi zirveye götüren bir iktidar sonrasında çöküş yaşadı?

Diyeceksiniz ki ''yanlış politika'' .

E arkadaşım bu adamlar 11 yıldır nasıl doğru politika yürüttü o halde?

Aynı adamlar vardı başta..

Sizce fetö ekibi son 8 yıldır ülkeyi karıştırmasa, sağı solu bombalamasa, gezi eylemlerine başlamasa, darbe girişiminde bulunmasa vs. bu yabancı sermaye kaçacak mıydı?

Kesinlikle hayır.

Ha diyeceksiniz ki ''O halde RTE pes etseydi''

Lan olm o şekilde de ülkeyi fetö ekibine teslim etsek sizce refah ve özgürlük seviyemiz uçacak mıydı?

Az biraz düşünün!

Filler tepişti, çimenler (biz) ezilir..

Yabancı sermaye ülkeye girmek için güvenilir bir ortam arar.

St Poors ve Moody's notumuz şu an yerlerde..

Bunun en büyük sebebi de mağlubiyeti yediremeyip sağı solu dağıtan, evini ateşe veren Fetö..

• peki sayın troll adama sormazlarmı ülkeyi senin dediğine göre 11 yıl boyunca iyi yönetirken fetönün yeşil sermayesini kullanmışlar o zaman diye ???

Sen onu bunu boşverde şuna cevap verebiliyormusun onu söyle...

Biz 2000 den beri fetö fetö derken siz neden muhterem hoca efendi dediniz bunu bir söylesene ???

Bana ne olm cevresinden? Hiçbir şeyden haberi olmayan adam ülkeyi yönetecek, ben de o iyi çevresi kötü diyip o y mu verecem?

Arkadaşlar aramızda şunun maaşını toplayalım da susturalım. Yazık üç kuruş paraya durmadan rezil olucaksin dalga gecileceksin, millet dustugun hallere gülecek, 3 kuruşa saçma sapan konusturuyorlar cocugu?

Kaç paraysa şunun maaşı verelim. Yazık yaa. Ne hallere düşüyor.

1- sen eğer her yapılanı hükümeti yıkmaya yönelik dışarıdan yapıldığını sırf hükümet düşsün diye yapıldığını söylersen sormazlar mı o zaman 2001 deki krizide fetönün ayarlayıp fetöyle birlikte olan akp nin gelmesi için yapıldığını. madem hükümet hiç bir şeyden sorumlu değil al sana en büyük dış güç şuan ki hükümet o zaman. çünkü bir öncekini de aynı şekilde düşürdüler...

2- madem evden örnekle gittin bende oradan devam edim. Senin evinde yaşayanlar var sende onlara bakmak zorundasın. Bunun içinde çalışmak zorundasın ama sen ne yapıyorsun önce sahip olduğun fabrikaları işletmeleri satıyorsun gelen para ile evdekileri rahat rahat yaşatıyorsun sonra onlar bitiyor tarlaları arsaları satıyorsun bir süre onla devam ediyorsun. tabii bu sırada evdekilere 1 veriyorsan gidip kendin pavyonda arkadaşlarınla 5 yiyorsun onları zengin ediyorsun. sonra hiç bir şey kalmayıp parada suyunu çekince bak zamanında nasıl iyidik diye ahkam kesiyorsun...2001 de kiler bilmiyorlardı dimi devletin elindekileri satmayı...

3- soruyu sana ve senin gibilerin tamamına soruyorum aldığım cevapta nedesense hep aynı. Zamanında gözü yaşlı ne olur yurda dön diye ağlayan milyonlarcası varken şuanda 1 Allahın kulunu bulamıyorsun ben muhterem hoca efendim dedim diyen...

Her şeyi çorba edip karıştırmışsın ..
    En başda gezi olayları olduğunda zaman TV ve zaman gazetesinin başlıklarına bak istersen..
    İkincisi yabancı sermaye öyle.bir iki bomba bir iki olayla kaçmaz kaçsa 80 lilerde 90 lılarda kaçardı.. yabancı sermaye öyle şeylerden korkmaz ...

Asgari ücretle kaç dolar alabiliyorsun demek gereksizdir katılıyorum kaç ekmek alabiliyorsun demek önemlidir.. çünkü ekmek parasıdır o maaş bizim kültürümüzde...
    2021 de asgari ücretle ekmek 1.25 idi 2250 ekmek alabiliyordun şu anki 2022 asgari ücretle 4253 lira ile ekmek 3 lira oldu toplam 1417 ekmek alabiliyorsun..

Neyse uzatmıycam kısaca yazdığın şeylerin geçmişle bir gerçekçilik bağı yok biraz okuma yazma bilen bir birey Google da aratsa görür .. ikna etmek istiyorsan birilerini böyle acemice ikna yöntemleri hiç olmaz tam aksine milleti kendinden soğutur karşıt sana muhalif insan sayısını arttırsın..
  • peki sayın troll adama sormazlarmı ülkeyi senin dediğine göre 11 yıl boyunca iyi yönetirken fetönün yeşil sermayesini kullanmışlar o zaman diye ???

Sen onu bunu boşverde şuna cevap verebiliyormusun onu söyle...

Biz 2000 den beri fetö fetö derken siz neden muhterem hoca efendi dediniz bunu bir söylesene ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EjderLefLef -- 18 Aralık 2021; 13:53:53 >
  • EjderLefLef kullanıcısına yanıt

Ayrıca ABD ozamanlar piyasa ya dolar basıp sürekli sürdü, bolluk içinde yaşadı insanlar bir süre.

ne zaman parayı geri çekti. bizim gibiler iptal

• O kadar cahilsin ve göz göre göre yalan söylüyorsun ki; şu saçmalıklarınla anca kendini kandırırsın.

• EjderLefLef kullanıcısına yanıt

1- Seninle zıt düşünceli herkese trol diyeceksen ne kadar sağlıklı anlaşabiliriz ki?

2-Fetönün yeşil sermayesi diye bir şey yok. Hiçbir zaman olmadı da. Bunlar baştayken ülkede istikrar vardı ve dolayısıyla yabancı sermaye akıyordu. Kavga etmeye başladıklarında, bombalamalar, darbe girişimi vs ile giden süreçte ülkeden yabancı sermaye kaçtı. Sen bile bi eve misafirliğe gittiğinde o ev sahibi karı koca kavga etmeye başladığında o evden kaçmak- uzaklaşmak istemiyor musun?

3-Son sorunu kime soruyorsun anlamadım. Ben hayatımda kimseye muhterem hoca efendi demedim. AKP'li değilim, hiç oy da vermedim.

• Sadece Ölüler Görür kullanıcısına yanıt

Kardeşim ne yalanı? Al sana ispat grafiği işte.

O döviz pik noktalarında ne oldu?

Ülkeyi kaosa sürüklemek için fetö ve ekibi elinden geleni yapmadı mı?

Bak okuma biliyorsun diye o olayları da tek tek grafikte yazdım.

15 temmuzda darbe girişimi olması mı yalan?

2013 ortasında gezi parkı eylemleri mi yalan?

veya 17-25'teki operasyon mu yalan?

Bu olaylar gerçekleşmese dolar bu pikleri görürdü diyorsan, açık öğretim kreşine kaldığın yerden devam et, bitir bari.

• Şunu yazmak için inşallah vergilerden fazla maaş almamışsındır. Bu kadar saçmalanamaz çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mirzant -- 18 Aralık 2021; 14:37:20 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Kardeşim trolling mi yapıyon napıyorsun bilmiyorum ama sadece tek bir şey yazacağım ve kalan her şey için çıkarımı kendin yapmanı isteyeceğim.

AKP=FETÖ yani zihniyet aynı, yapılanma aynı, taktik aynı. Gerisini senin hayal gücüne bırakıyorum, teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 18 Aralık 2021; 14:52:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AKP'li değilim yazmayı unutmuşsun.

• Valla ekonomide "Çin" modeli uygulayarak ihracatı arttıracaklardı, görülen o ki başarısız oldu.

Piyasalarla inatlaşma var, MB'ye siyasilerin baskısı var, şeffaflık yok, resim kurumlar bile enflasyonu doğru açıklamıyor. Çıkıp faiz sebep enflasyon neticedir demek, bunu sürekli tekrarlamak ne kadar mantıklıdır? Yabancı yatırımcının Türkiye'den kaçması için başlı başına sebep zaten bu.

Ben konu sahibine katılmıyorum.

• Bana ne olm cevresinden? Hiçbir şeyden haberi olmayan adam ülkeyi yönetecek, ben de o iyi çevresi kötü diyip o y mu verecem?

Arkadaşlar aramızda şunun maaşını toplayalım da susturalım. Yazık üç kuruş paraya durmadan rezil olucaksin dalga gecileceksin, millet dustugun hallere gülecek, 3 kuruşa saçma sapan konusturuyorlar cocugu?

Kaç paraysa şunun maaşı verelim. Yazık yaa. Ne hallere düşüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoSSgO -- 20 Aralık 2021; 1:45:25 >
  • geziyi fetocular yaptıdan sonrasını okumadım. ilginç yani 10 sene öncesini bile unutmuş olamazsınız.

• hikayenin özeti TC. tüm fabrika kurum kuruluş lari satıldı yada peşkeş çekildi bu dönem akp nin iyi olduğu dönemler eee koca devleti satıp sefalet çekecek halimiz yoktu ya neyse o paralar bir güzel yenildi ileriye dönük tek bir çivi çakılmadı parayı betona gömdük sonra başkanlık sistemi ile birlikte işin ehli insanlar yerine biatçı tayfa devletin önemli yerlerine atandı bundan sonraki safa işini bilmeyen çavuşlar döner ..... avuçlar etabi zaman akarken adalet egitim tarim sanayi vs vs bozuldu gitti... fetoş hikayenin başı sonu değil Cumhurbaşkanı henüz toyken fetöşün egitimli donanımlı bir ordusu vardı ama devlet kurumlarına sızacak yerleşecek durumları yoktu ... ve beraber yürüdük biz bu yollarda beraber islandik biz bu yağmurda dönemi başladı devletin başı bu fetocü donanımlı kadroyu devletin en mahrem en kritik noktalarinda görevlendirdi o dönem isler tikirinda fetoşçüler devletin başı na engel olabilecek her kişi ve kurumu ortadan kaldırdı veya pasifize etti sonra capital için iktidar ve güç kavgası yapıldı vs vs...

bu hikayeden çıkarılacak ders kimse masum degil ve ilk seçimde akp ye googbye demek ...

• Fedö geziyi başlattı sonrasını okumadım. Gezinin ilk nöbetlerinde bizzat arkadaşım vardı bir tane gram fedö ile alakası olmayan. Ha sonradan dahil olmuştur fırsatçı gruplar o başka.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • “Yabancı sermaye ülkeye girmek için güvenilir bir ortam arar” demişsiniz. Peki bunu tesis etmek kimin görevi? Suçlusu kim?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Allah senden bin kere razı olsun güzel kardeşim. Çok iyi özetlemişsin.

İşte senin gibi gerçek vatansever insanların sayısı çoğalsın; çoğalsın ki bizi Irak,Suriye gibi zavallı terör bataklığının içine itmek için her türlü yolu deneyenlere karşı dimdik duralım.

Her şeyi ama her şeyi denediler. Tek seçenekleri kaldı.

Ekonomik saldırılarla halkı galeyana getirip iç savaş veya huzursuzluk çıkartıp ülkenin başına batı kuklası/piyonu herhangi bir satılmış, soysuz bir lideri getirebilmek.

• Bu dolardan en büyük çıkar kime ait ona bakılması gerekiyor. Bu grafiğin faso-fiso. Buzdağının ufacık yüzünü açıklamışsın.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.