Şimdi Ara

ROOTSUZ UYGULAMA HAFIZASI BÜYÜTME (REPARTİTİON) - GENERAL MOBİLE DİSCOVERY (SADECE KİTKAT SÜRÜMÜNDE İŞE YARIYOR)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
21
Favori
38.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @.::Orochi::.'den aldığım EBR dosyalarını General mobile yazılım yükleme programıyla telefona yükledim ve olumlu sonuçlanınca sizinle paylaşmak istedim..Kendisine dosyaları paylaştığı için teşekkür ederim..

Not:Sadece kitkat sürümünde işe yarıyor.Jb ile denemeyiniz..

Aslında toplamda 10 saniye bile sürmüyor..

Yapmanız gerekenler;

1-https://yadi.sk/d/Thr-CZFxdBofh linkindeki dosyayı indirin.

2- RAR içeriğini C:\Program Files\gm_sw adresine atın çıkan değiştirme uyarısını kabul edin.(Eski ebr dosyalarının yedeğini almayı unutmayın)

3- Yazılım yükleme programını açın ve seçeneklerdeki işaretleri kaldırın, sadece ebr dosyaları seçili olsun.Options sekmesindeki Check SWVer'deki tıkı kaldırdıktan sonra DOWNLOAD tuşuna basın.

ROOTSUZ UYGULAMA HAFIZASI BÜYÜTME (REPARTİTİON) - GENERAL MOBİLE DİSCOVERY (SADECE KİTKAT SÜRÜMÜNDE İŞE YARIYOR)

4- Telefonunuzun sim kart, sd kart ve bataryasını çıkarın ve usb üzerinden pcye takın..(Yükleme 3 saniye sürüyor)

5- Yükleme bitince usbden çıkarıp sim kart, sd kart ve bataryayı takarak telefonu açın..

6- Eğer usb biçimlendirme hatası verirse o uyarıya tıklayın ve dahili hafızayı biçimlendirin...

Bu işlemlerin ardından Rootsuz bir şekilde 2 gb uygulama yükleme alanını kullanabilirsiniz..

NOT:Deneme 4 gb'ta yapılmıştır..

@bultar 'ın yüklediği Discovery16 GB EBR dosyaları..

quote:

Merhaba Arkadaşlar.

Benimde çorbada bi nebze tuzum olsun istedim ve 16 GB Discovery için 14,9 GB sistem alanı 1.10 GB da SD card alanı sağlayan EBR dosyalarını oluşturdum.

- SADECE ve SADECE 16 GB Discoverylerde uygulayın.
    - 4 GB'lık sürümde geri dönülmez şeylere sebep olabilir!
    - Her değişikliğe gidildiğinde yapılması gerektiği gibi yedek almayı unutmayın !

https://mega.co.nz/#!fd9kjYIY!MycXgZEhd1KCZGQCRIfXe8IIlVwg2O9Aml9BDD7ZEE8 linkinden indirdiğiniz dosyanın içindekileri EBR1 ve EBR2 yerine Flashlayın başka şeylere dokunmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furlaka -- 19 Nisan 2015; 23:44:42 >

• Bi kac sorum olacak bizim 4gb icin normlade 1gb yermi var bunun sayesinde 2gb alanimizmi oluyor, telefondaki bilgilerimiz komple siliniyormu, islem bitince hard reset atmak gerekirmi , sizdeki usb bicimlendirme hatasini bicimlendirme yaparakmi halletiniz ve kitkat yukleme araci ile yapacagiz degilmi bu islemi bilgilendirirseniz iyi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dahool

Bi kac sorum olacak bizim 4gb icin normlade 1gb yermi var bunun sayesinde 2gb alanimizmi oluyor, telefondaki bilgilerimiz komple siliniyormu, islem bitince hard reset atmak gerekirmi , sizdeki usb bicimlendirme hatasini bicimlendirme yaparakmi halletiniz ve kitkat yukleme araci ile yapacagiz degilmi bu islemi bilgilendirirseniz iyi olur

4 GB modelde 1 GB alan var,bu işlemle 2 GB oluyor.
    Hard resete yada fabrika ayarlarına gerek yok ama işlemi yapmadan önce atsaniz(sonra değil) iyi olur, çünkü ben dun gece yeni yazılım yüklemiştim sabah bu işlemi yaparken fazla uygulama yüklü degildi..
    Dahili hafızayı bicimlendiriyorsunuz bu yuzden sadece dahili hafıza silinir, SD kart yada sim karttan hiçbirşey silinmez.Benim uygulama ve mesajlar dahil hicbirseyim silinmedi.
    KitKat yükleme yazılımıyla yaptım.

• furlaka kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba. Benim telefonun kapasitesi de 4gb.

Sistem kapasitesi 2,57GB

Telefon hafıza kapasitesi 1,43GB

Sistem Boş Alan 391MB

Telefon hafızası boş alan 1,43GB

Yazıyor. Şimdi ben bu dediğiniz işlemi yapayımmı? Birde sistemin boş alanı 391 mb olması kötü değilmi? Üstelik neredeyse çok çok az uygulama yüklü. Şimdi şöyle; ben 8GB lik hafıza kartı kullanıyorum ayrıyettten. Bu Telefon hafızası 1,43GB yi de sistem hafızası yapabilir miyim? Yani 4GB'nin tamamını yada 4-5mb si hariç tamamını Sistem Kapasitesi olarak değiştirebilir miyim? Teşekkürler.
  • Oldu valla hay allah razı olsun. Hic bir ayarida bozmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: Blackkan

Sistem kapasitesi 2,57GB

Sistem Boş Alan 391MB

Yazıyor. Şimdi ben bu dediğiniz işlemi yapayımmı? Birde sistemin boş alanı 391 mb olması kötü değilmi? Üstelik neredeyse çok çok az uygulama yüklü. Şimdi şöyle; ben 8GB lik hafıza kartı kullanıyorum ayrıyettten. Bu Telefon hafızası 1,43GB yi de sistem hafızası yapabilir miyim? Yani 4GB'nin tamamını yada 4-5mb si hariç tamamını Sistem Kapasitesi olarak değiştirebilir miyim? Teşekkürler.

Tamamına yakın olan dosyaları denedim yeniden başlattığımda hep hata verdi sadece bu ebr dosyasıyla olumlu sonuç alabildim.Yani alternatif boyut imkânın yok.Bu işlemi yaparsan sistem boş alanı yazan yere 1gb daha eklenecek, yüklü uygulamalarının iki katını yükleyebileceksin..1.43gb olan hafızada 0.43gb(430mb) boyutuna düşecek..

• 400 MB yerim olmasına rağmen yaptım ve dediğimiz gibi oldu.Hiç yetersiz alan uyarısı almamıştım.Ancak canımı sıkan bir konuydu.Kurtulmus olduk gibi gozüküyor.Teşekkur ederim. ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: furlaka

quote:

Sistem kapasitesi 2,57GB

Sistem Boş Alan 391MB

Tamamına yakın olan dosyaları denedim yeniden başlattığımda hep hata verdi sadece bu ebr dosyasıyla olumlu sonuç alabildim.Yani alternatif boyut imkânın yok.Bu işlemi yaparsan sistem boş alanı yazan yere 1gb daha eklenecek, yüklü uygulamalarının iki katını yükleyebileceksin..1.43gb olan hafızada 0.43gb(430mb) boyutuna düşecek..

Çok teşekkür ederim. Aynen dediğiniz gibi oldu. 2,57 olan sistem kapasitesi tam 1.00GB arttı ve telefon hafızası 1GB azaldı. Çok teşekkür ederim. Çok yararlı olacak bu.

• quote:

quote:

Sistem kapasitesi 2,57GB

Sistem Boş Alan 391MB

Ve birde hocam şimdi ben bu işlemi uygulamadan önce telefonu şarj ediyordum. Ve şarj seviyesi %72 deydi. Şimdi işlemi yapmak için telefonu kapadım, işlemi yaptım ve telefonu açtım, şarj %87 olarak açıldı. Onun sebebi nedir? Birde sabahleyin bir sebepten dolayı telefonu kapayıp açtım (yeniden başlat değil 'Kapat' tan kapadım ve açtım) kapatırken şarj seviyesi %49 du. Açtığımda şarj %5 e düşmüştü. Bunun sebebi nedir acaba bu nasıl düzeltilir? Teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

Sistem kapasitesi 2,57GB

Sistem Boş Alan 391MB

Ve birde hocam şimdi ben bu işlemi uygulamadan önce telefonu şarj ediyordum. Ve şarj seviyesi %72 deydi. Şimdi işlemi yapmak için telefonu kapadım, işlemi yaptım ve telefonu açtım, şarj %87 olarak açıldı. Onun sebebi nedir? Birde sabahleyin bir sebepten dolayı telefonu kapayıp açtım (yeniden başlat değil 'Kapat' tan kapadım ve açtım) kapatırken şarj seviyesi %49 du. Açtığımda şarj %5 e düşmüştü. Bunun sebebi nedir acaba bu nasıl düzeltilir? Teşekkürler.

Kitkatta şarjda bir düzensizlik var anlamadım bende.. %82 ile şarja takıyorum 5 dakika sonra çıkarıyorum olmuş %100..Orjinal kitkatı ilk yüklerken bataryayı çıkarmamıştım %60 ile taktım pcye yükleme bitti telefon açıldı şarj %5..

• kardeş şimdi atıyorum ota dan güncelleme gelirse, modifiyeden dolayı yapmamazlık oluyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zero Limit

kardeş şimdi atıyorum ota dan güncelleme gelirse, modifiyeden dolayı yapmamazlık oluyor mu?

İnan hicbir fikrim yok ama yinede zannetmiyorum önemli sistem dosyalarına dokunmadik sonuçta..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furlaka -- 6 Aralık 2014; 18:35:41 >
  • quote:

kardeş şimdi atıyorum ota dan güncelleme gelirse, modifiyeden dolayı yapmamazlık oluyor mu?

Bu işlemden sonra otadan güncelleme alamazsınız .
    Güncelleme almak için v8094 orj ebr dosyalarını yüklemeniz gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: .::Orochi::.

quote:

Tekrar eski dosyalari yukledigimizde hafiza eski halina donecek yani ota alabilmemiz icin muhtemelen guncelleme gelecek hatalar icin orochi sen bu isde cok bilgi sahibisin sana zahmet kitkat daki sorunlari hatalari eksikleri belirten bi konu acsan ve bizlerde eklentilerle konuya destek olup general mobile mail seklinde su hatalar var kitkatda diye gondersek iyi olacak cunku cok kullanicisi olan bir tel bu kadar bekledik oda stabil degil senin bilgine guveniyorum. Simdiden sagol

• valla discovery kullanan arkadaşların sorunları halletme çabalarına hayranım.sorunlarla uğraşıcaklarına yeni bir telefon yapmaya çalışsalar valla discoveryden daha iyisini yaparlar eminim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evladı Osmanlı

valla discovery kullanan arkadaşların sorunları halletme çabalarına hayranım.sorunlarla uğraşıcaklarına yeni bir telefon yapmaya çalışsalar valla discoveryden daha iyisini yaparlar eminim

Gmd yazılım ekibinden daha çok çalışıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

quote:

Orijinalden alıntı: Evladı Osmanlı

valla discovery kullanan arkadaşların sorunları halletme çabalarına hayranım.sorunlarla uğraşıcaklarına yeni bir telefon yapmaya çalışsalar valla discoveryden daha iyisini yaparlar eminim

Gmd yazılım ekibinden daha çok çalışıyorlar

haha valla aynen öyle zaten Android 5.0 Discovery için Donanım Haberden yayınlanıcakmış

• quote:

Orijinalden alıntı: dahool

quote:

Orijinalden alıntı: .::Orochi::.

quote:

Tekrar eski dosyalari yukledigimizde hafiza eski halina donecek yani ota alabilmemiz icin muhtemelen guncelleme gelecek hatalar icin orochi sen bu isde cok bilgi sahibisin sana zahmet kitkat daki sorunlari hatalari eksikleri belirten bi konu acsan ve bizlerde eklentilerle konuya destek olup general mobile mail seklinde su hatalar var kitkatda diye gondersek iyi olacak cunku cok kullanicisi olan bir tel bu kadar bekledik oda stabil degil senin bilgine guveniyorum. Simdiden sagol

GM aldım alalı Stock Orj Romunu Kullandığım en fazla 2 haftayı geçmez
    Ben verilen Aosp kullanıyorum
    Suanda gmd verdiği beta KitKat ile v8094 mix ROM yaptım onu kullanıyorum.

• Bu yöntem 16gb modelde işe yaramıyor arkadaşlar..İşe yarayan EBR dosyaları bulunana kadar sadece 4 GB olan telefonlara yükleyin..

• furlaka kullanıcısına yanıt
    bende kitkat yüklü değil ve şu konuyu görene kadar düşünmüyordum da, bu konu sadece kitkat yüklüler için mi oluşturuldu, yoksa ben de yapayım mı (ben de bazen play store'dan heterli yer yok uyarısı alıyorum)

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.