Şimdi Ara

rootlu cihazda kök erişimine izin verilmiş dosya yöneticisi telefonda yanlış işlem düzeltme samsung

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Benim a71 cihazım vardı samsung System app remover uygulamasından google servislerini sildim chrome google vb onun yanında ne sildim hatırlamıyorum ama cihazı yeniden başlattım sistem açıldı ilk birşey anlamadım ama sonra cihaz dondu ekran öyle kaldı 2 dakika sonra kendini yeniden açtı yeniden açma tamamlandı ana ekran geldi ekran hareket etmeye başladı yine bir kaç dakka sonra donup kaldı yeniden sistem kendini yeniledi böyle bir döngü haline geldi ne hard reset yapabildim nede format atabildim telefoncuya gitmek için caddeye çıktım caddede 5-6 tane telefoncu vardı 1ine gittim ben anlamam aşadakine git dedi aşağı gittim kapalıydı sonra başka teknik yere gittim baktı bende anlamam ama 2 gün bende kalsın hallederim dedi başka yere gittim hard reset atabilir misin dedim oda duruma bağlı dedi 10 dkka felan inceledi yapamadı bide olsaydı hard reset için 15 dakkası 40 daha da uzarsa 100 demişti öyle öyle dolaştım anlayan birine rastladım ona yapabilirmisin dedim adam bakiyim dedi baktı birşeyler yaptı bu cihaz bizde 3 gün kalmalı dedi bende kabul etmedim ben bu adama cihaza tam noldu dediğimde cihazın ebesini bellediği zahmetli olduğunu kendi özel sistem dosyalarını yükelyince açılabileceğini söyledi fiyatı sorduğumda kafam çok karıştı bana verdiği fiyat 200 tlydi bende adama telefonu veremeyeceğimi söyledim adama ayriyetten evde room atsam nolur dedğimde telfonu bozarsın brick olur demişti bende endişeyle eve gittim biraz dinlendim bilgisayarın başına oturdum ilk elime telefonu aldım telefon 2 takika açılıp donup tekrar yüklendiğinden hızlı olurp teker teker hesaplarımdan çıktım ilk 2 dakkikada google diğer 2 dakikada samsung diğer iki dakikada bootloeder ve usb hata ayıklayıcısını kotrol ettim sorunsuzdu sonra telefonu dowloand moduna aldım room dosyasını sammobilden yükledim 7zip ile dosyayı ayıkladım sırasıyla yerleştirdim ap bl csc vb şeyleri dowloanda tıkladım zaten kendiliğinden yüklendi ama ben hala adamın dediklerinin etkisinde kalmıştım brick olur korkusuyla en sonunda room güzelce indi telefon açıldı diyeceklerim bu kadar room yükldikten sonra root normal orinal sistemde nasıl root yaprıysam aynı şekilde yine root attım ama bir daha asla sistem soyalarından uygulama vb şeyler silmicem bence sizde silmeyin emin olun baya bir uğraştım telefonculaar girerek ama kendi başıma 10 dk kaya yaptım güvenlice 200 liramda cebimde kaldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Srhtd -- 10 Eylül 2022; 23:7:34 >

• Root bilgisiz insanlar için değildir kafana göre sistem uygulamalarını telefondan kaldıramazsın. Bu durum hep böyleydi zaten, Sistemle göbekten bağı olan(framework bağlantıları olan) uygulamaları sistemden silersen cihaz çöker.

Yazılımı bozarsan hard resetle kurtulamazsın stock rom yüklemen gerekir. İki tuşla olacak iş değildir. A/B yedekli sisteme sahip telefonlar açılmayınca otomatik olarak yedek sisteme geçebilir tabi

Samsung telefonlarda knox var telefonu rootlarsan, otomatikman garanti devre dışı kalır.(AB ülkelerinde kalmaz)

Aynı şekikde bu bilgi(düşük) seviyesinde, cihaza zararlı yazılım bulaştırma ihtimalinizde yüksek sonra forumda ağlıyorlar android güvensiz diye.

Rootun sağladığı imkanlar çok geniştir, cihazı minik ama güçlü bir bilgisayara çevirir fakat bunlar zaten günlük kullanım yapan şahıslara uygun değildir. Zaten yeni yöntemlerle, biraz performanstan ödün vererek root olmadanda terminalden işini hallediyor çoğu kişi artık(termux vb.)

• Seto-Kaiba kullanıcısına yanıt

ben zaten benimle aynı şeyi yapan insanlar varsa onların para vermeden nasıl düzeltebilceklerini göstermek için yazdım yaptığım zaman forumlara bakınca böyle bir konu oldığğını görememiştim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.