Şimdi Ara

OTG Kablo olmadan Recovery menüde PC'den dosya transferi (Hafbrick cihazlar için)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
10
Favori
11.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

/System ve cihaz belleğini komple sildiğiniz zaman (Benim gibi) OTG kablosu ile ROM dosyasını, hafbrick olmuş cihaza atıp ROM tekrar flash'lanayıp açmanız yada stock roma tekrar dönmemiz gerekiyordu (4.2.2)

Şimdi size OTG kablosu olmadan PC'den recovery ekranında iken nasıl dosya atacağınızı ve cihazı ayağa kaldıracağınızı anlatayım. (benim çok işime yaradı başkalarınında yarar umarım.)
    Linkteki prgramı bilgisayarınıza indiriyorsunuz.

https://yadi.sk/d/29p7PdYTbNnSb

Usb kabloyu cihazınıza bağladıktan sonra files sekmesinden istediğiniz romu telefonunuza gönderiyorsunuz.
    Birde resim ekleyeyim ayıp olmasın.
     OTG Kablo olmadan Recovery menüde PC'den dosya transferi (Hafbrick cihazlar için)

Dosya transferi ADB üzerinden gerçekleşiyor. Yükleme çizgisi ilerlemesede dosya transferi yapıyor sabırlı olur.
    Cihazın boot etmemesine neden olan bir değişiklik yaptığınızda yedeğiniz olmasa da aynı şekilde recoveryde iken cihazın sitem dosyalarına girerek gerekli düzeltmeleri yapabilirsiniz.

Not: ADB nedir diye sormak isteyenler CTRL+W tuşlarına bassınlar.
    Hadi eyvallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozankardes -- 10 Eylül 2014; 17:51:57 >

• Kardes eline sağlık.Kodlarla falan uğraşmaya gerek yok çok sağol.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eyvallah Müdür. Eline sağlık.
  • Biz Türklerin birşey olmaz, deyip yedek almadan rom kurmaya başladığındam dolayı bir çok kez factory imaj attigim olmuştur bir çoğunda da tümleşik hafıza nedeniyle veri kaybım olmuştu, tesekkurler..

• quote:

Orijinalden alıntı: d4hi

Biz Türklerin birşey olmaz, deyip yedek almadan rom kurmaya başladığındam dolayı bir çok kez factory imaj attigim olmuştur bir çoğunda da tümleşik hafıza nedeniyle veri kaybım olmuştu, tesekkurler..

Bazen alsanda oluyor.
    Geçen gün yedek aldım az yer kaplasın diye sıkıştırma seçeneğini açtım 5 dakika falan sürdü elektrikli sobaya döndü telefon. Sonra wipe tan internal memory'de seçmişim bide baktım bütün dosyalar gitti.
  • paylaşım için teşekkürler 4.4.2 romlarda işe yarıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmert

paylaşım için teşekkürler 4.4.2 romlarda işe yarıyor mu?

Rica ederim.
    Android versiyonu veya telefon modeli fark etmeksizin cihazı CWM modunda başlattığınızda dosya transferi yapılabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozankardes -- 9 Eylül 2014; 13:25:27 >
  • ozankardes kullanıcısına yanıt
    2 gün önce tamda böyle bir araç arıyordum. bulamayıp cihaza orjinal yazılım yüklemek zorunda kalmıştım. neyse artık zor durumda kalmayız :)
  • Vay be ben elimle yapmamıştım şimdi programı çıkmış iki tıkla ile halloluyor :)
  • Emegine saglik usta
  • quote:

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

Vay be ben elimle yapmamıştım şimdi programı çıkmış iki tıkla ile halloluyor :)

ADB push file komutu adamı geriyor :) GUI arayüz candır.
  • Benim telefonu görmüyor arkadaşlar :(
  • İlk rom atmaya çalıştığım zaman aklıma geldi wipe yapmıştım romu sonra yuklerim diye rom da atmamıştım tel açılmadı sonra logoda takıldı depresyona girmiştim 2 haftalık telefon 1 gün sonra kdz rom attık da pcden zor kurtuldum
  • quote:

Orijinalden alıntı: manyak02

Benim telefonu görmüyor arkadaşlar :(

Telefonu ilk açtığında ADB.exe dosyasının yerini soracak gösterdin mi?
    Bunu yapıp telfonu CWM modunda başlatınca görmesi lazım.
  • adb.exe dosyasını yerini nasıl göstereceğiz ?

teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Milorad13

adb.exe dosyasını yerini nasıl göstereceğiz ?

teşekkürler

Programı ilk açtığında kendisi sorar. Sormadı veya sorduğunda farklı bir yer gösterdiyseniz, silip tekrar yüklemeyi deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozankardes

quote:

Orijinalden alıntı: Milorad13

adb.exe dosyasını yerini nasıl göstereceğiz ?

teşekkürler

Programı ilk açtığında kendisi sorar. Sormadı veya sorduğunda farklı bir yer gösterdiyseniz, silip tekrar yüklemeyi deneyin.

mesajınızı anlamadım. programı ilk çalıştırdığımda ' choose path to dir with adb and aapt binaries ' adlı pencere açılıp klasör seçmemi istiyor burada ne yapmam lazım ?

herhangi bir klasör seçtiğimde veya kendi klösörünü seçtiğimde 'there is no adb binary in here!' uyarısı alıp choose path seçeneği sunup tekrar klösör seçmemi istiyor.
     OTG Kablo olmadan Recovery menüde PC'den dosya transferi (Hafbrick cihazlar için) OTG Kablo olmadan Recovery menüde PC'den dosya transferi (Hafbrick cihazlar için)

• Milorad13 M kullanıcısına yanıt
    Anlatayım program andrid ADB servisi üzerinden cihaza bağlanıyor bu nedenle program ADB dosyalarının bulunduğu klasörü seçmeni istiyor. Herhangi bir klasörü seçmen bir işe yaramaz.

Programı, senin gibi "ADB mdb bende yok" diyen arkadaşlar için içerisine ADB klasörünüde koyarak tekrar upload ettim.

Programı tekrar indir "chose path" seçeneğini göründe program klasörleri içerisindeki ADB klasörünü seç bağlanması lazım.
  • çok teşekkürler böyle adım adım açıkladığınız için. artık program açılıyor fakat bağlanmıyor. yapmam gerek telefonu recovery modda açıp usb ile telefona bağlamak ve programı açmak değil mi , eksik yaptığım bişey mi var ?
    teşekkürler

• Milorad13 M kullanıcısına yanıt
    Eksik birşey yok gibi görünüyor. Hangi recovery yüklü? TWRP? Phillz?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.