Şimdi Ara

ROCKRIDER 340 ile 145 km yapılır mı asfalt yolda?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ROCKRIDER 340 ile 145 km yapılır mı asfalt yolda?

bisiklet:https://www.decathlon.com.tr/26-rockrider-340-da-bisikleti-id_8321326.html

arada orman, dağda sürmek istediğim için tur bisikletinden vazgeçtim. maalesef ikisini alacak paramda yok. günde hiç durmadan 25-30 km yürüyebiliyorum. yapabilir miyim beyler? bu arada alternatif bisiklet önerilerinede açığım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kozmoslu -- 6 Temmuz 2017; 13:12:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam Decathlonun bisikletlerini öneriyorum. Ömür boyu garanti pek işinizi görmez. Bence bu fiyata çok daha iyi bir bisiklet alınabilir. NG650 al Mosso Wildfire al bütçeyi artirabiliyorsan hidroliklerini al.

• 1,5 aydır kullanıyorum rr 340ı 3 kere 150 km üstü tura çıktım. diğer dağ bisikletlerine göre lastikleri daha ince olduğu için düz yolda çok yormuyor, akıyor alet. yukardaki arkadaşın dediği ng650 çöp bulaşma, mosso hakkında fikrim yok. decathlon yakınındaysa git dene pişman olmazsın emin ol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kukki

1,5 aydır kullanıyorum rr 340ı 3 kere 150 km üstü tura çıktım. diğer dağ bisikletlerine göre lastikleri daha ince olduğu için düz yolda çok yormuyor, akıyor alet. yukardaki arkadaşın dediği ng650 çöp bulaşma, mosso hakkında fikrim yok. decathlon yakınındaysa git dene pişman olmazsın emin ol.

aynen alcam hocam. ps3'ü satayım bi. suluk, km sayacı vb tavsiyenide bekliyorum. 150 kmyi kaç saatte yaptınız bu arada?
  • Çok içli dışlı biri olarak alma derim :) 145 Km yapılır da eziyet olur 2 günde anca yaparsın. Ha 1 günde zorlarsan yaparsın ama işkencden öte olamaz. Yol bisikleti ya da şehir bisikleti almanı öneririm. Bütçeni arttırıp Triban 500 almanı öneririm ya da "Kilitlenebilir maşalı" bir bisiklet almanı öneririm. Dağ bisikleti alma.
    Lastiklerini mutlaka Schwalbe Marathon Plus model ile değiş yoksa 20km de bir lastiğin patlayabilir :)
  • Dag bisikletini sehir icinde kullanmak acayip gereksiz ve yanlis tercih bence. Lastikler ne kadar ince olsa da kadro ve masa daha agir. Pekcok insan arastirmadan, denemeden dag bisikletine parayi basip, sehir icinde de kullanamayinca oldum parasina satiyor. Ikinci el tur bisikleti alin daha iyi.

• kukki kullanıcısına yanıt
    ng650''nin çöp olduğunu nerden biliyorsun? Hiç kullandın mıda! Salcano'ya karşı bir kötü huyu var herkesin. O fiyata en makul bisiklettir ng650. Bir tek çöp olan yeri maşasıdır. Maşayı da alan sahibi değiştirebilir. Zaten şehir içi kullanıma ne ng650 nede rr340 uygun değildir. O yüzden dağda arazide kullanmada her ikiside hemen hemen aynı performansı verir.
  • :)))))) sakin ol genco, tamam bisikletin süper, en iyisi.
  • kukki kullanıcısına yanıt
    ben sakinim sadece salcanonun üzerine bu kadar gitmeyin alınıyo sonra yavrucak.
  • Tur gibi düşüncelerin varsa 26 jant dağ bisikleti ile zor olur. Ayrıca benim fikrim 1500 ve yukarısı verilmedikçe 2. el almanın çok daha karlı olduğu. 600 700 lira civarına 29 inç v frenli belki de hidrolik frenli güzel bir dağ bisikleti bulabilir ve ince lastik takıp tur için ideal bir bisiklet haline getirebilirsin. veya carraro sportive serisi, bianchi touring serisi bir bisiklette idealdir planların için.
    0 almak daha çekici geliyor olabilir ama ilk gün ki heves geçtikten sonra 2. el alacağından hiçbir farkı olmayacak belki de keşke 2. el alsaydım diyeceksin çünkü paranın bir miktarı çöpe gitmiş olacak.
    almamanı önereceğim bisiklet ise salcanodur, yukarıdaki arkadaş kullandın mı ki demiş diğerine; ben kullandım, hayatımda bir bisiklette bu kadar problem yaşamadım. rr340ta kullandım sayılır beraber turladığım arkadaşımda var fena değil fakat frenleri vites kolları bence parasına göre düşük kalite kalıyor. fakat kadro, maşa ve jantlar yani önemli parçaların kalitesi yerinde, alınabilir.

• yukarıdaki arkadaşın dediği gibi 1500-2000 tl altındaki bütçeler için 2.el daha mantıklı.Kesinlikle bunu alacağım dersen de 1 günde 145 km yaparsın,200 bile yaparsın önemli olan senin kondisyonun.Güçlü bacakların ve dirençli vücudun varsa çok zorlanmazsın
  • asfalt yolda 150 km yapılırmı diyorsunuz ama gösterdiğiniz bisiklet MTB bisiklet.Şehir veya yol bisikletini bakın derim. tabi 28 jant olsun. ve ince teker olsun.
    Kalın teker ile 26 jant ile yorulursunuz.
    bunu alın.http://bianchi.com.tr/sehir-bisikletleri-2016/28-bianchi-discovery-erkek-sehir-21-v-vb/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahsen2 -- 22 Temmuz 2017; 15:9:8 >
  • Üstündeki lastikler ile eziyet olur.

Ancak Rubena Flash tarzı 1.50'lik ölçülerde bir lastik takarsan yapılır.

Ben 5 yıl önce Ümit bisiklete 26x1.50 Rubena Flash takarak Ankara Kızılay-Hasanoğlan, Hasanoğlan-Ankara Keçiören yaptım 6 saat içinde ve toplam 110km yol yaptım gram zorlamadı.

Sizin bisiklet daha iyi yani her türlü yapılır ama tek önemli husus lastik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Victor Branco

Dag bisikletini sehir icinde kullanmak acayip gereksiz ve yanlis tercih bence. Lastikler ne kadar ince olsa da kadro ve masa daha agir. Pekcok insan arastirmadan, denemeden dag bisikletine parayi basip, sehir icinde de kullanamayinca oldum parasina satiyor. Ikinci el tur bisikleti alin daha iyi.

Aslında dağ bisikletini şehir içinde kullanmaya bizi belediye ve devlet zorluyor.

Ankara'da şehir bisikleti veya yol bisikleti alırsan, iki günde bir jant düzelttirme yani akor ayarına gider durursun.

Ankara'da arabalar bile zor dayanıyor yollara, bisiklet sürmek Ankara'da zor iş, dağ bisikleti o yüzden dayanıklı ve iyi.

Çözüm olarak 1.50'lik lastik takıyorsun zaten yormuyor, bir de kilitli maşan varsa tamamdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: pipoti

quote:

Dag bisikletini sehir icinde kullanmak acayip gereksiz ve yanlis tercih bence. Lastikler ne kadar ince olsa da kadro ve masa daha agir. Pekcok insan arastirmadan, denemeden dag bisikletine parayi basip, sehir icinde de kullanamayinca oldum parasina satiyor. Ikinci el tur bisikleti alin daha iyi.

Aslında dağ bisikletini şehir içinde kullanmaya bizi belediye ve devlet zorluyor.

Ankara'da şehir bisikleti veya yol bisikleti alırsan, iki günde bir jant düzelttirme yani akor ayarına gider durursun.

Ankara'da arabalar bile zor dayanıyor yollara, bisiklet sürmek Ankara'da zor iş, dağ bisikleti o yüzden dayanıklı ve iyi.

Çözüm olarak 1.50'lik lastik takıyorsun zaten yormuyor, bir de kilitli maşan varsa tamamdır.

Simdiye kadar Ankara yollarinda tur bisikleti ve yaris bisikleti kullandim. Toplamda Ankara ici 3000 KM'den fazla yapmisimdir. Jant akordunu sadece bir kez o da tur bisikletinde yaptirdim. Yollar kotu, soylenecek soz yok ama jant yonunde sikinti yasamadim.

• quote:

quote:

quote:

Simdiye kadar Ankara yollarinda tur bisikleti ve yaris bisikleti kullandim. Toplamda Ankara ici 3000 KM'den fazla yapmisimdir. Jant akordunu sadece bir kez o da tur bisikletinde yaptirdim. Yollar kotu, soylenecek soz yok ama jant yonunde sikinti yasamadim.

Şans işi. Ben akşam çok bindim, çukurların hepsini göremiyorsun veya kaçamıyorsun yandan araba geldiği için.

Ayrıca dediğim gibi ben evden çıkıp Eymir gölü dağına gidip, dağdan göle iniyorum, bu iş için yol veya tur bisikleti uygun değil. Bu zevkten mahrum da kalamam. Yaz bitmeden bisikleti alıp, bu işi yapmam lazım.

Bu forumda Ankara grubu yok mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: pekbiumursanmaz

Çok içli dışlı biri olarak alma derim :) 145 Km yapılır da eziyet olur 2 günde anca yaparsın. Ha 1 günde zorlarsan yaparsın ama işkencden öte olamaz. Yol bisikleti ya da şehir bisikleti almanı öneririm. Bütçeni arttırıp Triban 500 almanı öneririm ya da "Kilitlenebilir maşalı" bir bisiklet almanı öneririm. Dağ bisikleti alma.
    Lastiklerini mutlaka Schwalbe Marathon Plus model ile değiş yoksa 20km de bir lastiğin patlayabilir :)

Benim rr340 ın lastiği ilk gün ormanda giderken,insan müsvettesinin birinin yere döktüğü raptiyeler sonucu delindi.Eve gidene kadar raptiyeler tıpa görevi görmüş hava inmeye başlayınca farkettim.Onun dışında 2 günde 1 20kmden fazla yol yapan bir insanım.Lastiklerim şu ana kadar hiç patlamadı.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Şans işi. Ben akşam çok bindim, çukurların hepsini göremiyorsun veya kaçamıyorsun yandan araba geldiği için.

Ayrıca dediğim gibi ben evden çıkıp Eymir gölü dağına gidip, dağdan göle iniyorum, bu iş için yol veya tur bisikleti uygun değil. Bu zevkten mahrum da kalamam. Yaz bitmeden bisikleti alıp, bu işi yapmam lazım.

Bu forumda Ankara grubu yok mu?

Aynen bende öyleyim,patika yollara girip ordan şehir yollarına geçiyorum.

• İstanbul'da yol bisikleti filan kullanılmaz bence. Zaten araç ve kuryelerin bisiklete tahammülü yok. Eğer onları yavaşlatır veya geçişlerini engellersek direk kornaya yapışıyorlar. Ben o yüzden dar yolların olduğu güzergahlarda kaldırımdan gidiyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.