Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (894. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
18 Misafir (1 Mobil) - 17 Masaüstü1 Mobil
5 sn
56.065
Cevap
1.321
Favori
2.233.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 892893894895896
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hepsirobot kullanıcısına yanıt

Siz önceki mesajinizda uzun yıllar kullanmak istediğinizi belirtmişsiniz, Ali Bey de xiaomi'nin ancak 2-3 yıl sorunsuz kullanilabilecegini yazmış ve daha uzun ömürlü markalar önermiş, bunlardan biri iRobot. iRobot'un giriş seviyeli cihazları işinizi görmez mi? Hem ömrü uzun, hem de 6xx serisi çok uygun fiyatli.

Ben sadece supurge özelliği olan bir cihaz almak istiyordum. Bütçeyi 4 bin gibi düşünmüştüm ama şimdi 1600-1700 civarına iRobot 605 veya 671 almayı düşünüyorum. Çünkü anneciğim ve babacığım için alacağım. Kullanımı kolay, teknoloji bilgisi gerektirmeyen, uzun yıllar kullanabilecekleri dayanıklı bir alet almak istiyordum. Burada takip ettiğim kadarıyla bu ozelliklere sahip en uzun erimli cihaz iRobot 6xx serisi. Yanılıyorsam düzeltin Ali Bey @Hepsirobot. Değerli katkılarınız için müteşekkiriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • azureg A kullanıcısına yanıt
    Estafirullah, elimden geldiğince.
    iRobot çok sağlam ve dayanıklı, özellikle kolay kullanım için süperdir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ShadowOfSpirit kullanıcısına yanıt

Yanlisin var, 1c kullanan birisi facebookta robot supurgeler grubunda paylasim yapti varmis o ozellik. Fiyat farki o yuzden hafizaya atiyor 1c :)

• azureg A kullanıcısına yanıt

Harita kaydetme ozelligi,laser sensor falan bunlari arastir basit cihazda kafasina gore temizliyormus akilli telefon artik yaslisi genci herkeste var. Ogretirsin uygulama arayuzu karisik degil. Wifi den direkt robota baglanmiyor sanirim evde wifi agi olmasi lazimmis. Bende gunlerdir arastiriyorum xioami f/p olarak iyi. Temizligini,bakimini yaptin mi uzun yillar kullanilir. Askeriyedeki malzemeleri gorsen kibris harekatindan kalma hala calisiyor :)

Hani almisken ne kotu ne cok iyi orta şeker bisey al hepsi cinde uretiliyor. Mop atmasida iyi tozu,mozu siler supurur. Evde kedi varsa kilini,tuyunu alir. O dedigin cihazlarin randimani ve genel ev temizligi nedir bilmiyorum. En ucuzu 2 bin barajina yakin. Ufak bir odayi temizliyor olabilir komple evi temizliyor mu ? Xioami 1c sarj,emis gucu,harita ve hazne kapasitesi olarak orta şeker. Yorumlari iyi oku,dolar yukseliyor diye acele etme harita zimbirtisi ozelligi onemli bisey :)

Alıntı

metni:
    İrobot kalitesine güvenerek aldım, 5 dakikalık çalışma sonucunda çıkan tozu gördükten sonra inanamadık, sonuç çok iyi. ancak kafasına göre temizliyor gibi salonu temizlerken kafasına esip koridora geçiyor. navigasyon özelliği belki belli bir çalışma sonrasıda oturacaktır bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flyer_mig -- 1 Kasım 2020; 5:3:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Harita kaydetme ozelligi,laser sensor falan bunlari arastir basit cihazda kafasina gore temizliyormus akilli telefon artik yaslisi genci herkeste var. Ogretirsin uygulama arayuzu karisik degil. Wifi den direkt robota baglanmiyor sanirim evde wifi agi olmasi lazimmis. Bende gunlerdir arastiriyorum xioami f/p olarak iyi. Temizligini,bakimini yaptin mi uzun yillar kullanilir. Askeriyedeki malzemeleri gorsen kibris harekatindan kalma hala calisiyor :)

Hani almisken ne kotu ne cok iyi orta şeker bisey al hepsi cinde uretiliyor. Mop atmasida iyi tozu,mozu siler supurur. Evde kedi varsa kilini,tuyunu alir. O dedigin cihazlarin randimani ve genel ev temizligi nedir bilmiyorum. En ucuzu 2 bin barajina yakin. Ufak bir odayi temizliyor olabilir komple evi temizliyor mu ? Xioami 1c sarj,emis gucu,harita ve hazne kapasitesi olarak orta şeker. Yorumlari iyi oku,dolar yukseliyor diye acele etme harita zimbirtisi ozelligi onemli bisey :)

Alıntı

metni:
    İrobot kalitesine güvenerek aldım, 5 dakikalık çalışma sonucunda çıkan tozu gördükten sonra inanamadık, sonuç çok iyi. ancak kafasına göre temizliyor gibi salonu temizlerken kafasına esip koridora geçiyor. navigasyon özelliği belki belli bir çalışma sonrasıda oturacaktır bilemiyorum.

Hocam merhaba,

Yanlış anlamazsanız naçizane fikrimi paylaşmak isterim. Bir ay önce bende tıpkı sizin gibi 1c, 2n1 gibi giriş seviyesi robotlara bakıyordum ki forumu okuyup, Ali abiden yardım isteyene dek. Sağolsun Ali abi ihtiyaçlarımı, durumumu büyük bir sabırla dinledi ve yönlendirdi beni. Öncelikle bütçeniz sabitse, bu meblağlar üzerine çıkarmıyorsanız; En kötü robot süpürge bile, robot süpürgesiz bir evden daha iyi, daha konforludur.

Benim 1c, 2n1, mop pro gibi (Xiaoimi familyası) modellerden vaz geçme sebebim özellikle yazılım olarak çok stabil olmamaları ve yazılım sorunlarına firmanın çok çok geç geri dönüş yapması neticesinde kullanıcıların aylarca cihazı kitlenmiş olanda olmuş, bazı özelliklerini yarım yamalak kullanmak zorunda kalan olmuş. Özellikle Xiaomi Robot Süpürgeler başlığı altında 700-710 sayfaları arasına göz atın, kullanıcıların olumsuz geri bildirimlerini göreceksiniz. Bu sorunlar arızalar sizinde başınıza gelecek diye bir kural, kaide yok ama potansiyel bir durum. Özellikle 1C modelinde Turbo modunu çok kullanmanız durumunda donanım sorunları yaşamınız muhtemel.

• 3700 TL bütçeye ne alayım arkadaşlar?
    Xiomi pro modeli gözüme çarptı marka bilinirliginden dolayı.
    Beklentilerim:
    - Kaliteli
    -Ev oyuncak gibi malzemelerle dağınık olabilir. Sürekli algilasin. Lazen sensör oluyor bu galiba.
    -Haritalama ve yazılım özellikleri iyi seviyede olsun.
    -Hem mob hem süpürge olarak çalışabilsin.
    -Diğer konularda kaliteyi sağlasın. Hazne, batarya gibi konularda kabul edilebilir değerlerde olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mali_bu16 kullanıcısına yanıt

Harita ozelliginin avantajlari suymus.

Eger haritalandirma yoksa cihazda buyuk ve fazla esyali evleri butun gun supurse bile bitiremezmis. Ayrica giremedigi yer cok olacakmis. Cunku belli bir duzende calismiyor, tamamen rastgale calisiyormus. Irobot giris seviyeside is gorur ama evin bekar evi olmasi lazim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mali_bu16

Hocam merhaba,

Yanlış anlamazsanız naçizane fikrimi paylaşmak isterim. Bir ay önce bende tıpkı sizin gibi 1c, 2n1 gibi giriş seviyesi robotlara bakıyordum ki forumu okuyup, Ali abiden yardım isteyene dek. Sağolsun Ali abi ihtiyaçlarımı, durumumu büyük bir sabırla dinledi ve yönlendirdi beni. Öncelikle bütçeniz sabitse, bu meblağlar üzerine çıkarmıyorsanız; En kötü robot süpürge bile, robot süpürgesiz bir evden daha iyi, daha konforludur.

Benim 1c, 2n1, mop pro gibi (Xiaoimi familyası) modellerden vaz geçme sebebim özellikle yazılım olarak çok stabil olmamaları ve yazılım sorunlarına firmanın çok çok geç geri dönüş yapması neticesinde kullanıcıların aylarca cihazı kitlenmiş olanda olmuş, bazı özelliklerini yarım yamalak kullanmak zorunda kalan olmuş. Özellikle Xiaomi Robot Süpürgeler başlığı altında 700-710 sayfaları arasına göz atın, kullanıcıların olumsuz geri bildirimlerini göreceksiniz. Bu sorunlar arızalar sizinde başınıza gelecek diye bir kural, kaide yok ama potansiyel bir durum. Özellikle 1C modelinde Turbo modunu çok kullanmanız durumunda donanım sorunları yaşamınız muhtemel.

Alıntıları Göster

Siz hangi modeli aldınız hocam?

• S5max kullanıyorum fakat sürekli tüyleri yere bırakması sorununu yaşıyorum. Toz haznesi hemen doluyor, daha sonrasında hiçbir uyarı vermiyor temizlemeye çalışmaya devam ediyor. Etrafa tüy saça saça gitmeye devam ediyor. Açıkçası normali böyleyse hiç kullanışlı değil bu şekilde olması. Ben mi bir yerde hata yapıyorum ? Lütfen yardımcı olun arkadaşlar yoksa iade edeceğim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeljko Obradovic

S5max kullanıyorum fakat sürekli tüyleri yere bırakması sorununu yaşıyorum. Toz haznesi hemen doluyor, daha sonrasında hiçbir uyarı vermiyor temizlemeye çalışmaya devam ediyor. Etrafa tüy saça saça gitmeye devam ediyor. Açıkçası normali böyleyse hiç kullanışlı değil bu şekilde olması. Ben mi bir yerde hata yapıyorum ? Lütfen yardımcı olun arkadaşlar yoksa iade edeceğim.

Toz haznesinin boyutundan kaynaklanıyor. Evi 2 'ye bölerek temizlik yaptırın. Bir süre sonra tozlar azalacaktır. Bende luna-200 var toz haznesi 600ml olmasına rağmen onun bile tüm ev temizlendiğinde doluyor.

Cihazların genel olarak boyutları çok değişmediğinden batarya kapasitesi arttığında toz ve su haznesi azalıyor. Luna-200'de bu süre yaklaşık 90 dakikaya denk geliyor evdeki halı durumuna vs göre 3+1 evi bitiriyor tek şarj ile yada çok az bir alan kalıyor. Muhtemelen roborock 150 dkaikanın üzerinde bir kullanım süresi sunuyordur ama bu durumda da toz haznesi yetersiz kalacaktır.

Ne yazıkki her cihazın kendine göre avantajı ve dezavantajları var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dropby23 -- 1 Kasım 2020; 12:21:36 >

• ultrahasan U kullanıcısına yanıt

Ben bütçemi o günün şartlarında 2-3k lardan 4k lara çıkarabildim ve o zaman güzel bir fiyat denk geldi 360 s9 modelini aldım. Cihaz gayet başarılı, Roborock s5 max' e kağıt üzerinde özellikleri açısından neredeyse bire bir aynı olduğu için bir birlerine ikame ürün olarak defalarca ele alındı forumda. Ancak 360 markası TR de yeni olduğu için satış sonrası Servis ve yedek parça muallâk olduğu için risk teşkil eder diye de uyarıldık - uyardık. Roborock hem marka hem de s5 max modeli olarak daha önceden çıkmış bir bir cihaz olduğu için sorunsuz olduğunu kanıtladı denilebilir, ancak TR pazarı için satış sonrası hizmetlerde cihazı alırken 1k1fkark ile alabileceğiniz işinde başarılı bir firma var ve amazondan alıpta satış sonrası hizmetlerden memnun olan kullanıcılarda forumda mevcut.

• Sanırım hem toz haznesi için hem de mopta su haznesi için sensör yok hazneler için uyarı vermiyor. İlk başlarda çok doluyor ama sonra azalır şu an tüm evi temizletsek de dolmuyor bizimki artık. Toz problem olmuyor aslında, evdeyseniz durdurup boşaltabilirsiniz de ama su haznesi azalınca bakarak gözükmüyor durdurup çıkartmak zorunda kalıyorum, bakıyorum hala var. Su bittiğinde veya toz haznesi dolduğunda uyarı verse güzel olurdu hatta mantık olarak da zaten toz haznesi dolmuş döke döke niye çalışıyorsun uyarı ver sonra çalışmayı durdur ve şarja dön. Yaptığı şeyler karşısında çok da önemli değil ama gelecek modeller için bu tarz şeyler olabilir. Belki bu özellikleri olan robotlar da vardır halihazırda onu bilemiyorum hepsirobot arkadaşımız varsa biliyordur.

@Hepsirobot

• S5 Max mi Viomi V3 mü almalıyım değerli forumdaşlarım?

Edit: S5 Max satın aldım. Fikir veren, yanıtlayan herkese teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi islamzeki -- 1 Kasım 2020; 18:34:49 >
  • flyer_mig kullanıcısına yanıt

Hayırlısı olsun hocam, ben alın ya da almayın diyebilecek konumda birisi değilim:) sadece forumu detaylı okumuş ve bahsettiğiniz modelleri alıcı gözü ile çok detaylı incelemiş birisi olarak size bildiklerimi uyarmal değilde aklınızdaolsun gibisinden bildirmek istedim.

• bjQ7 B kullanıcısına yanıt

Düzeltme; toz ve su için uyarı vermiyormuş s5 max :(

360 s9 da su seviye uyarısı var bu arada (bilmeden yine iyi bir özellik sahibi robot almışım Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mali_bu16 -- 1 Kasım 2020; 13:5:37 >
  • Zeljko Obradovic Z kullanıcısına yanıt

Hazne dolsada, etrafa tüy toz saçıyor deyimi biraz kafa karıştırıcı, daha detaylı bilgi vermeniz mümkün mü? Bu saçılan toz tüy robotun kuyruk kısmındaki temiz hava çıkışından mı? Yoksa başka bir şekilde mı gerçekleşiyor?

• islamzeki kullanıcısına yanıt

S5 max diye cevap gelir bence bu soruya.

Peki hocam 60m2 1+1 ev. Mop pro yu alsam ne olur?

• bjQ7 B kullanıcısına yanıt
    Umarım ileride bu problem azalır, gerçekten toz sensörünün olmaması büyük eksiklik. Yani dolduysan temizleme git docka bekle ben de dolduğunu anlayıp boşaltıyım. Yeni evlendim halılar da yeni olunca halı tüyümüz çok fazla oluyor aslında en büyük sıkıntımız bu halılar. 2-3 yıllık halılar olsa belki bu sorunu yaşamazdım ama bence bunu da hesap etmelilerdi.

Hocam ben de anlamıyorum sürekli takip de etmiyorum dün evin holünü temizletmiştim, sadece holle dolmaz diye düşünüp bugün de salonu temizletmek istedim hazneye bakmadan. Sonra salonda yerlerde topak topak tüyler gördüm. Sonra hazneye baktım, ağzına kadar dolu olmasa da dolu idi. İçini boşalttıktan sonra bir sorun yaşamadım. Evim net 150 m2. Fazla mı geliyor cihaza bilemedim.

• 
Sayfa: önceki 892893894895896
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.