Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (884. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
56.069
Cevap
1.322
Favori
2.234.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 882883884885886
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

10 yıl ücretsiz bakım değil de, 2 yıl yani 2 kez ücretsiz bakım ve 8 yıl servis, parça hizmeti verme güvencesi var diye biliyorum ama...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mali_bu16 -- 29 Ekim 2020; 22:4:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • flyer_mig kullanıcısına yanıt

10 yıl ücretsiz değil, tabii. 2 yıl ücretsiz.

Kiralayıp deneyerek karar vermeniz en iyisi.

Eviniz küçük olduğundan teorik olarak size göre diye düşünüyorum. (80 metrekarede süpürge alanı 30-40m. civarındadır)

Kiraladıktan sonra satın almaya karar verirseniz kira ücretini de düşüyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szkrb -- 29 Ekim 2020; 21:29:31 >
  • mali_bu16 kullanıcısına yanıt

Teşekkürler daha yeni bir hafta olmadı kurcalıyıp öğrencem

• Roborocl ve Xiaomi modellerine bakıyorum. Hanım başımın etini yedi. Alayımda kurtulayım var mı bu cendereden beni çıkaracak biri?

Limit 3.500-4.000

N11 kampanyasını beklemelimiyiz?
    Kur seviyesi malum.

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _RuLazz_ -- 29 Ekim 2020; 22:5:43 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • _RuLazz_ kullanıcısına yanıt
    Roborock S serisi veya MopPro alabilirsiniz.
    Başka firmalar da kampanya yapacak, hepsini kontrol ediniz.

• Arkadaşlar bugün bu karşılaştırma videosunu izledim. Size de izlemenizi tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=IZuHgVoJnok&feature=youtu.be

Kurutulmak mı Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] asıl sizi kurtaracak bir teknoloji bu hocam.

Size daha doğru bilgi verilebilmesi için; evinizin m2, halı eşya yoğunluğu gibi bilgileri paylaşmanız daha çok geri dönüş almanızı sağlar.

Saygılar

• mali_bu16 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. Ara kat 125.m2 mobilyaların çoğu yerden yüksek. Açık Mutfak Salon. Halılar sorunsuz engel olmayacak şekilde.

Hem süpürme hem mop olanlar aklıma yatıyor.

Teşekkür ederim cevaplar için.

Alacağım ürünü netleştirebilirsem indirim olunca hemen alıcam.

• Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam. O iki modele yoğunlaştı bende.

İndirimi takip edin ama öncelikle garantiyi kim veriyor, firmayı incelemeniz gerekiyor.

Herhangi bir yerden sırf ucuz diye alıp sonrasında başı ağrıyan çok oluyor.

• alibalyedi A kullanıcısına yanıt

Hocam yorumunuz üzerine son 30 sayfayı okudum.

Anladığım kadarıyla Roborock ürünleri resmi olarak Türkiye'ye getirilmiyor. Dolayısıyla Xiaomi Türkiye garantili vs. gibi bir şey söz konusu değil. Bir sürü farklı paralel ithalatçı var ve bazıları başarılı servis hizmetleri sunuyor (ekay da bunlardan biri sanırım).

Sonuç olarak iki seçenek var gibi:

Ya Amazon veya Hepsiburada gibi, yine bu sitelerin satıcısı olduğu ürünlerden alıp bu sitelere güveneceğim.

Ya da Ekay'dan daha pahalıya alacağım ancak burada 1000 liranın üstünde zararım olacak.

Diğer yandan bulunabilecek en ucuz opsiyona gidip riske girmek de var tabii...

Lakin ben sonuç olarak tavsiye edileni anlamadım. Bir sürü satıcı var ve ortalık ana baba günü gibi... Çok karıştı kafam.

• Elessar Eredhian kullanıcısına yanıt

Önceliğiniz garanti-servis mi cebinizde kalacak para mı?

Bu hususu netleştirirseniz cevap verelim.

Doğrudan söyleyince, sanki belli bir firmaya yönlendiriyormuşuz intibaı oluşuyor kimilerinde. Bu sebeple de linç ediliyoruz.

Cevap yerine son 30 sayfayı okuyun bence...

• bybrtlmn B kullanıcısına yanıt

Çözüm bulabildiniz mi bilmiyorum ama sabah benimde başıma geldi benzer bir durum bu şekilde çözdüm ben

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/146219457

Şöyle izah edeyim:
    Alacağınız robot her yerde aynı. Garanti süresi iki sene, yasal olarak.
    Yıllardır bu işi yapıyorum, hatta net olarak onbeş yıldır.

Resmi ülke distribütörlüğü olmayan ürünlerin ithalatçılarının önemli bir kısmı bu işi sadece satışta kar için yapıyorlar ve kısa bir süre sonra ortadan kayboluyorlar. N11, HB, Trendyol gibi pazaryerlerinin sayfalarını inceleyin, hemen her gün yeni bir satıcı ‘en ucuz’ fiyatla çıkıyor ortaya ama bir hafta sonra yok. Unutmayın, pazaryerlerinin hiç bir sorumluluğu yok bu satışlarda.

Buralardan alınan ürünlerin yarın öbür gün arızalandığında muhatap bulacağından şüpheliyim, çünkü çok gördüm böylelerini.

Garanti harici tamir bedelleri çok yüksek. Bir lidar ünitesi artık 1300TL civarında, bir tekerlek modülü 500e geliyor, fan artık 380-400TL civarında.

Tabii ki her robot arıza yapacak diye bir şey yok. Uçak, istatiksel olarak, en güvenli taşıttır, sizin bindiğiniz düşene kadar!

Bundan sonrası sizin risk algınızdır, kimse karışamaz.

Saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: Elessar Eredhian

Hocam yorumunuz üzerine son 30 sayfayı okudum.

Anladığım kadarıyla Roborock ürünleri resmi olarak Türkiye'ye getirilmiyor. Dolayısıyla Xiaomi Türkiye garantili vs. gibi bir şey söz konusu değil. Bir sürü farklı paralel ithalatçı var ve bazıları başarılı servis hizmetleri sunuyor (ekay da bunlardan biri sanırım).

Sonuç olarak iki seçenek var gibi:

Ya Amazon veya Hepsiburada gibi, yine bu sitelerin satıcısı olduğu ürünlerden alıp bu sitelere güveneceğim.

Ya da Ekay'dan daha pahalıya alacağım ancak burada 1000 liranın üstünde zararım olacak.

Diğer yandan bulunabilecek en ucuz opsiyona gidip riske girmek de var tabii...

Lakin ben sonuç olarak tavsiye edileni anlamadım. Bir sürü satıcı var ve ortalık ana baba günü gibi... Çok karıştı kafam.

Bu benim şahsi düşüncemdir;

Araştırmaktan sıkılanlar S5 max alıp geçsinler.

Ama her yerden değil. Ekay şöyle 5000 tl olsa, hiç düşünmeden oradan alırdım.

Ama ben maalesef biraz ekonomiyi düşündüm. Eşim ev hanımı. Tek maaşla zorlayıp ancak 4500 tl bir kendimce limit belirleyip, Amazon’da indirime girince 4400e aldım.

Ekonomisi çok zorlanmayanlar 5500 verip ekaydan alsın.

benim gibi oradan buradan kısıp borç harç alanlar ise amazon satıcılı alsınlar. Bazen indirime giriyor

Aldığı robotu streç ve keçe ile kaplayacak olanlar ise lütfen bu kadar pahalı robot almasınlar. Eşyaya bu kadar kıymet vermeyin. O stres Allah muhafaza sağlığınızı etkiler.

Ali abi yönlendirme yapmış, naçizane bir kaç öneride bulunmak isterim;

Vermiş olduğunuz datalardan yola çıkarak dayanıklılık, kendini kanıtlamışlık ve bir kerede tüm evi ya da bir den çok odayı temizlesin derseniz Roborock s5 max öneririm. Orta sınıfın üst seviyelerinde bir cihazdır, memnum eder kullanıcısını. Satış sonrası Servis, yedek parça ve genel hizmetler olarak Roborock özelinde ekay ve amazon.tr çok tercih edilenler arasında.

Saygılarımla

• Hepsirobot kullanıcısına yanıt

Anladım teşekkür ederim. Ben o halde Hepsiburada ve Amazon.com.tr ikilisinden uygun fiyatlı olanı kovalayacağım gibi.

Süper... ağzınıza sağlık!
    Sanırım Ekay da indirime girecektir Kasım ayında, tam zamanı.

Hocam HB da satıcı HB' da olsa bile, amazon.tr ve ekay gibi satış sonrası hizmet alamazsınız gibi bir gizli özne söz konusu.

Çok değerli bir yorum oldu çok teşekkür ediyorum :)

• 
Sayfa: önceki 882883884885886
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.