Şimdi Ara

Roaccutane 5. Aydayım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
4.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mumurta34 -- 5 Ağustos 2016; 1:29:20 >

• Valla birader sabır işi galiba. Ben 8. aydayım. 2 3 aydır yeni sivilce çıkmıyor. Bir aydır da kırmızı lekelerin artık geçmesini bekliyorum. Bekleyip görücez.

Herkesin bünyesi farklı hocam. Kimi 1 yıl kullansa çok ufak fayda görüyor kimi 3. ayda sivilcelerinden kurtuluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaramelizeYogurt -- 8 Temmuz 2016; 1:47:09 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayatinda cok zorluk cekceksin haberin yok zamanla gösterir çeşitli etkilerini sadece agir vakalarda öneriliyor benim bildigim seninkide okadar agir gözükmüyor doktor önerdiyse berbat bi doktormuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: racyrocq

hayatinda cok zorluk cekceksin haberin yok zamanla gösterir çeşitli etkilerini sadece agir vakalarda öneriliyor benim bildigim seninkide okadar agir gözükmüyor doktor önerdiyse berbat bi doktormuş

Dostum bilmediğin şeyler hakkında niye yorum yapıyorsun? Arkadaşı yanlış yönlendirince eline ne geçecek? Mutlu mu olacaksın?

Mesaj yazarken biraz düşünün arkadaş ya? Bu kadar düşüncesizlik de fazla birader.

• KaramelizeYogurt K kullanıcısına yanıt
    arkadaş 5.ayda nasil bi yanliş yönlendirme yapabilirim, geçiryor diye herşeyi direk kullanmamak lazim her zaman şimdiyi degil gelecegide düşünmek gerek burasıda bir forum fikirlerimi ve bildiklerimi belirttim saçmalamayi kes oyüzden
  • yani çok büyük sivilce sorunun yok bence boşuna karciğerini zorlamışssın ....
    aknenin dünyada tedavisi yoktur ozellikle genetikse 40+ yaşına kadar bile çereksin 32 yaşındayım halen tek tük çıkıyor...
    ilacı bırakıp bir sene sonra yine nükseden hasata dolu zaten yağlı cilt kodu kodluysa yapacak bişey yok...
    yapsa milyon dolarlık hollywood yıldızları yapardı bir çok holyywood yıldızının ilerleyen yaşlarına rağmen akne sorunu yine var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 8 Temmuz 2016; 1:57:17 >
  • Ben Mayis ayinda tedavimi 7. Ay ortalarinda sonlandirdim. Aradan gecen kac ayda sadece 1 tane buyuk sivilce cikti oda gecti cok sukur. Sirtimda lekeler vardi onlar ilacin 7. Ayinda bile coktu hala daha gecmemisti ancak ben yasadigim olaylardan dllayi ve asiri derece dudak kurumasindan dolayi birakmak zorunda kaldim bir yonden de ama iyi ki de birakmisim tam zamaninda kullanmisim.

Simdi senin sivilcelerin icin eger tek orandaysa biraz gereksiz tedavi gibi gorulebilir ancak belli ki asiri derece sivilce vardi ondan verdiler ilaci o minik puturler zamanla gidiyor ilaci biraktiktan 2 ay sonra asil tamamen gidiyor ama sonra geri geliyor korkmana gerek yok. Sormak istediklrin varsa sorbilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • abi anlamadım ki şimdi 5. aya kadar hiçbir işe yaramadı neyse oydu yüzüm ve direk pötür pötür minik şeyler 5 günde türedi 5. ayda. sebebi ne? pütür mütür çıkmazdı neden çıktı ki durup dururken? :S
  • İlk aylar olan sivilceyi çıkartır diye biliyorum zaten
  • dostum önce derinin altındaki iltihabı kustuğu için cilt, sivilcede artış oluyo ancak 6. aydan sonra kaybolmaya başlıyo onlarda. Sakın yarıda bırakma. Kızarıklıklar ilacı bitirdikten en fazla 3 ay sonra hiçbir şey kalmadan yok olur ancak güneş kremini falan iyi kullan. Birde ilaç bittikten sonra isotrexin falan veriyo doktorlar onu çok dikkatli kullan kalıcı kızarıklık falan yapabilir. Çok sürme yanma yaparsa direk bırak. Hatta roaccutanı eksiksiz kullanırsan isotrexin vs kullanmana gerek yok ilaç bittikten sonra doktor yazsa bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: racyrocq

arkadaş 5.ayda nasil bi yanliş yönlendirme yapabilirim, geçiryor diye herşeyi direk kullanmamak lazim her zaman şimdiyi degil gelecegide düşünmek gerek burasıda bir forum fikirlerimi ve bildiklerimi belirttim saçmalamayi kes oyüzden

Birader ben stajyer doktorum, yeteri kadar dermatologla konuştum, yeteri kadar araştırma yaptım. Roaccutane ın nasıl etki ettiğini, ne zaman başlanması gerektiğini çok iyi biliyorum. Eğer karaciğerin tolere edebiliyorsa hiçbir zararı yok. Bunun için de zaten her ay karaciğer enzimlerine bakılır.

Hayatında kullanıp araştırdın mı da bilmeden ordan burdan duyduklarınla yorum yapıyorsun? Forum dediğinin mantığı bilgisi olan adamın bilgisini paylaşmasıdır. Sende bilgi namına bir şey yok ki.

• 3.5 ay yani yaklaşık 12 kutu falan kullandım. 1. ayın sonunda epey yol kat etmiştim. şu an 2-3 noktada hafif kırmızımsı izler kaldı. kusursuza doğru gidiyorum. ben doktorla kavga edip bırakmıştım yani 1-2 yıl sonra tekrar çıkarsa tekrar başlarım da şu an halimden aşırı memnunum. net bariz etki olarak saç dökülmesi diyebilirim. kullanırken de dudak kuruması yapmıştı. geçmiş olsun. kişiden kişiye göre reaksiyonlar değişebiliyor.
  • Hocam bende yaklasik 8 ay kullandim. Ayni senin olan bolgede bende daha yesilimsi irinler vardi ve su an sadece izleri kaldi. Sivilce vucudumda ciktigi oluyor ozellikle kafamin arkasina sarkti bu sefer ama yuzum su an iyi ve rahatim yerinde. Tavsiyem biraz daha sabredin. 5. Aydan sonra 6. Aydan sonra net etksini girursunuz. Ben tamamen doktorun 6 ay diye baslatip 12 aya cikartmasindan dolayi biraktim. Salaklik yapabiliyor doktorlarda...
    Siz kullanin 2 ay daha sıkıntısı büyük ama faydasida buyuk.

Benim hem yanaklarim hemde goz ile saclarimin arasi tam şakaklarda çok acayip iltihaplı cikmisti su an sadece hafif pembelik var lokal olarak onuda problem etmiyorum. Zamanla azaldi çünkü. Vücudunuza güvenin kurumalar sayesinde yüzünüzün derisi yenilenecek.

• Ben 8 ay zoretanin kullandım aşırı sivilcem yoktu ama hep kocaman kocaman çıkardı ve içi iltihap dolu olurdu mesela alnımda 1 tane çıkardı kafamı aşağı eğince başım ağrırdı o derece kötüydü zorlu bi 8 aylık süreç oldu ilk 5-6ay iyileşme olmadı aksine sivilceler arttı ama ufak ufak çıkmaya başlamıştılar hep düşündüm acaba işe yaramıyormu diye son 2 ayda ne olduysa oldu hepsi gitti sadece kızarıklıkları ve izleri kaldı. 3 aydır kullanmıyorum daha 1 tane bile sivilce çıkmadı yüzümde.
    Doktor kızarıklıkların geçmesi zaman alır dedi ama ilaç deriyi bayağı bi inceltiyor 3 ayda ancak kendine geldi dokunduğum yer anında kızarıyordu, elimin üstü kapı köşesine biraz sert çarpmıştı ve yara olmuştu mesela dikkat etmek gerekiyor.

Kurumalar, dökülmeler bende de oldu en güzel yanı saçım hiç yağlanmıyordu şimdi eskisi gibi her gün yıkamak zorunda kalıyorum

Kullanma, zararlı, kanser yapıyor, öldürüyor diyenlere bakma internetten okuduklarını buraya yazıyorlar kendileri böyle bi durumda olmadıkları için yaşadığımız şeyi bilmiyorlar. Bende korktum bi sürü saçma sapan otlar, sabunlar işe yaramayan kremler kullandım eğer gerçekten rahatsızsanız ilaç tek çözüm.

• nemlendirirsem kızarıklıklar gider mi yani? çünkü kuruluktan oluyor diyor herkes. bir de güneş kremi sürmek sıkıntı. hemen pul pul dökülüyor güneş kremi. solante +50spf de öyle oldu bioderma +30spf verdi o da öyle oldu. bir de çok pahalı hepsi biliyorsunuz. nasıl sürmem gerekir bunları? nemlendirici arkasına sürsem bile kuruyor hemen dökülüyor güneş kremim?
  • Bende roaccutane kullanacaktım depresyona falan sokuyormuş intihar falan

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.