Şimdi Ara

Risen (2009) [ANA KONU] (49. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
998
Cevap
2
Favori
90.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Medijine

Arkadaşlar oyunu kurdum türkçe yamasını da yaptım fakat map görünmüyor, yardımcı olabilecek başına gelen varmı?

nasıl gözükmüyor

Bu arada Steam'de oyun kartları eklenmiş tekrar oynanabilir Engisizyona katılacağım tekrar kurarsam kurarım ama:)
  • Oyun da mapler sonradan bulunuyormuş bilgisizlik :),
    Bir yeri bulamadım 3 gündür arıyorum ya,
    Chapter 2 de engizisyonu bizden 5 disk istiyor üçünü buldum,
    2'si haritanın en üst sağında kalıyor ve ben oraya nasıl gidileceğini bulamıyorum, görev: Cyrus is late
    Bilen biri varsa bir anlatsın o tarafa gitmeye çalıştığımda ya bataklığa yada Doğu tapınağına çıkıyor harita da görünen yer yüksekte kalıyor çıkış yolu göremedim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğu tapınağının ordan ormana giden bir yol var şehrin arka kapısına giderken kullandığın yol ormana gideni takip edeceksin .

bir kulube göreceksin ondan sonra bir göl ve dağın içinden geçen bir tünel var tüneli geçtikten hemen sonra yol yine 2 ye ayrılıyor bu sefer soldan devam edip bir kurtla bi kıza rastlayacaksın biraz daha devam edersen cyrus oralarda bi yerde tabi araman lazım azcık :)

cyrusun kulubesinden devam eden yolu takip edersen haritanın üst tarafındaki sağdaki noktaya ulaşırsın . Volkanın içinden geçen bir mağara var mağarayı geçersen sol daki noktaya ulaşırsın.

Yada ormandaki kampta arenanın oralarda yukarı giden bir geçit var onu takip edersen yine soldaki noktaya ulaşırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DrkAvenger -- 28 Kasım 2013; 23:10:22 >

• teşekkürler buldum sonunda :)
  • Yakın tarihte oyunu oynayan biri arıyorum pm atabilirsiniz veya buradan....
  • Hey gidi hey en son mesaj geçen sene atılmış.

Ben daha oyuna yeni başladım 7 saat kadar da oynadım ancak sormam gereken şeyler var.

Bataklıktaki görevlerin çoğunu yaptım aynı şekilde liman kasabasındaki de pek çok görevi tamamladım.Don Estebanın tarafındayım.

1) Sormak istediğim yahu bu madenciliği kimden öğreniyoruz demircilik full ama madencilik olmadığından hammadde toplayamıyorum.

2) Diğer bir sorumda bir arkadaş 2. bölüme geçmeden yapabildiğiniz bütün yan görevleri vs. yapın adayı komple gezin demiş.
    2.Bölüme hangi görevi bitirince geçiyoruz.Don estebana liman kasabası ile raporu verdim sonra oda volkan hisarına gidip birileriyle görüşmemi istedi daha henüz oraya gitmedim eğer bu görevle 2. aşamaya geçiceksek görevi yapmayayım.

3) Don estebanın verdiği zırh iyimi 1000 altın istiyor eğer yankesicilik yoluyla iyi bir zırh bulma ihtimalimiz yada demircilikle (Sanırım demircilikle sadece silah yapılıyor kalkan zırh vs. yapımıyor gibi.. ) zırh yapılabiliyormu ? (Hırsızlıkla muhafız kalkanı arakladım aynı şekilde denizci kıyafeti buldum ama çokta iş görmüyorlar)
    Sonuçta yaratıkları keserken zorlanıyorum itemlerimin dandikliğinden teke tekte çok sıkıntı olmasada 3-4 yaratık geldimi doğru diğer npc lere çekip öyle kesiyorum yoksa imkanı yok kesemem...
    (Buda sanırım kılıç yeteneğimin sadece 2 olmasından kaynaklanıyor olabilir ben genelde yankesicilikz hırsızlık simya metal avcılık işlerine yoğunlaştığımdan dolayı zayıf kaldığımı düşünüyorum.(Çünkü maksadım iyi para kasmak oyunun en önemli şeyi altın don esteban gibi konuştum.)
    Yan kesiciliği fulledikden sonra güç + kılıç gidicem artık ha birde fırsat olursa arbalet de kasıcam arbaletle çekip öyle kesiyorum biraz daha rahat oluyor )

Çok sevdim ben bu oyunu ne kadar çer çöp varsa topluyorum ama arkadaş bu altın şamdanlar bardaklar hiç para etmiyor (5/1 fiyata satılması kötü)
    Şimdi biz bunları eritebiliyormuyuz yada daha iyi fiyatlı satılacak yerler varmı ? (Sanırım yok ama ben yinede sorayım)

Oyunun sevdiğim taraflarına gelelim efenim tam bir rpg olmuş eksik yönleride olsa o özgürlük hissi koca ada gez allahım gez.Hikaye akıcı fazlasıyla yan görev mevcut.Erkek karakterler çeşitli olmasına rağmen bayan karakter tek tip sadece saç kıyafet değiştirip geçmişler Grafik pek çok oyuncuya vasat gelebilir ama bu tarzda mühim olan özgürlük hissidir grafik değil.

Sevmediğim taraflar ise öncelikle oyunda at eşek vs.. ulaşım aracımız yok her yere tabana kuvvet gidiyoruz sanırım haritada belli noktalar arası ışınlanma varmış ama ben daha onu keşfedemedim.Karakterimizin saçını başını tipini yapabileceğimiz bir menü yok.Çevrede tekneyle gidebileceğimiz küçük adacıklarda olsa fena olmazdı hani

Ayrıca buradan oyunu çevirmiş arkadaşlara teşekkür ederim gayet güzel bir çeviri olmuş.Şu ana kadar gördüğüm sadece tek bir cümle çevirilmemişti. Hakkaten özenilerek büyük çaba sarf edilerek yapılmış bir yama olmuş ellerinize sağlık...

• genelkurmay89 nickli arkadaşım sorularına rahatlıkla cevap verebilirim senin geç olmadıysa.

birkaç defa bitirmeme rağmen geçen yine bitirdim.bu sefer hiç fire vermeden hep tapınakçı oldum.amacım mühür 3 yapıp

rahatça büyüleri kullanmaktı otla çöple uğraşmadan ama bu seferde mühür açmak için konuşulacak adam bir türlü konuyu açmadı.

bir önceki oynamamda biraz haydut biraz tapınak takılmıştım.o zaman mühür 2 kadar bilgeliğim vardı.bilgeliği tamamlayıp mühür 3 için gittiğimde bu seferde

yine muhabbeti açmamıştı.

bu sefer tüm tabletleri buldum 200 bilgelik yaptım ama bu seferde daha demin dediğim mühür konuşması açılmadı.

GENİŞ BİR AÇIKLMADAN SONRA :)

SORUM ŞUDURKİ ben unutmuşum bu mühür konuşması ne yapıldıktan sonra açılıyor.

• Selamlar.Oyunu bitiren arkadaslar varsa bir yardimci olabilir mi?Bandit campteki brogar icin harac toplama gorevi galiba bugli.Adamin istedi herkesten aldim parayi ama adamla konusamiyorum yani bir dialog menusu cikmiyor anlamadim gitti.Nette de arastirdim bu sorunu yasayan bircok insan var ama spesifik bir cozum yolu yok nasil halledecegim bilen var mi?
  • öncelikle brogarın verdiği listedeki adamları yaptığına emin ol.
    sanırım biri bandit kampa yakın bir mağarada idi.
    biride arka tarafta kalan göl evinin oradaydı.

diğerlerini kolayca bulursun

brogarın sinirini bozduysan eğer güldürme büyüsü ile sakinleştir.
    güldürme büyüsü bazılarında işe yaramıyor ama sanırım brogarda işe yarıyordu.
    kamutan brogar ı attırmak istersende don un karısı ile konuş o ayar çeker.

bunlar olmazsa eğer haber ver bakarım yine. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi white_slayer -- 26 Ağustos 2014; 13:20:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: white_slayer

öncelikle brogarın verdiği listedeki adamları yaptığına emin ol.
    sanırım biri bandit kampa yakın bir mağarada idi.
    biride arka tarafta kalan göl evinin oradaydı.

diğerlerini kolayca bulursun

brogarın sinirini bozduysan eğer güldürme büyüsü ile sakinleştir.
    güldürme büyüsü bazılarında işe yaramıyor ama sanırım brogarda işe yarıyordu.
    kamutan brogar ı attırmak istersende don un karısı ile konuş o ayar çeker.

bunlar olmazsa eğer haber ver bakarım yine. :)

evet adam eksigim varmis cok tesekkurler magaradaki elemanla konusmamisim

• eyvallah yine bekleriz.
  • selamun aleyküm arkadaşlar, bu forumda birden fazla ingilizcesi çok iyi olan oyuncu gurubu insan var. Bende The elderscrolls skyrim oyunun dlc 'si dragonborn dlc sini türkçeye çevirmeye karar verdim. Bana katılmak ve destek ve fikir vermek isteyen olursa
    lütfen bu sayfayı ziyaret etsin.
    http://forum.donanimhaber.com/m_96360473/f_//tm.htm#96470077
  • Arkadaşlar oyuna mod yüklediğim zaman (grafik) oyun açılırken memory, crash dump hataları alıyorum. Universal 4GB memory yamasını kullandım ama çözüm olmadı.

Edit: Arkadaşlar sorunu çözdüm benden kaynaklıymış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasikomen -- 17 Ekim 2014; 1:28:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: white_slayer

genelkurmay89 nickli arkadaşım sorularına rahatlıkla cevap verebilirim senin geç olmadıysa.

birkaç defa bitirmeme rağmen geçen yine bitirdim.bu sefer hiç fire vermeden hep tapınakçı oldum.amacım mühür 3 yapıp

rahatça büyüleri kullanmaktı otla çöple uğraşmadan ama bu seferde mühür açmak için konuşulacak adam bir türlü konuyu açmadı.

bir önceki oynamamda biraz haydut biraz tapınak takılmıştım.o zaman mühür 2 kadar bilgeliğim vardı.bilgeliği tamamlayıp mühür 3 için gittiğimde bu seferde

yine muhabbeti açmamıştı.

bu sefer tüm tabletleri buldum 200 bilgelik yaptım ama bu seferde daha demin dediğim mühür konuşması açılmadı.

GENİŞ BİR AÇIKLMADAN SONRA :)

SORUM ŞUDURKİ ben unutmuşum bu mühür konuşması ne yapıldıktan sonra açılıyor.

Ben daha yeni gördüm mesajınızı oyunu çoktan bitirdim :D geze geze sorularıma cevap buldum.

Haritada gezmedik didik didik etmedik yer bırakmadım.İksirler sayesinde de 160 kuvvete kadar kasabildim :D tek atamadığım yaratık sayılıydı

Güzel baya keyifli bir oyundu inşallah 2. ve 3. oyunuda Türkçeye çevirirler...

• çok güzel oyun ya
  • Gelmiş geçmiş en iyi RPG oyunları arasında yer alabilecek kaliteli bir yapım fakat Allah aşkına kimse bana bu oyunun dövüş sisteminin iyi olduğundan falan bahsetmesin oyunda warrior olarak zaten bitirmeniz imkansız en kolay zorlukta oynasanız bile büyücü olacaksınız ancak öyle bitirme ihtimaliniz yüksek olabilir oda düşük bir ihtimal oyunda kertenkele adamlar çıkana kadar rahat ilerleniyor fakat kertenkele adamlar çıktığı anda oyun mantara bağlıyor aşırı zor ve dövüş sistemi sürünüyor oyunda.
  • En zorda bile oynasan kerkentelelerin taktiğini bulduktan sonra onlar kolay hale geliyor.
    Kabul ediyorum biraz uzun sürüyor.Oyunun başında hangimiz sopa ile inat edip domuz öldürmeye çalışmadıkki.

kılıcını ve arbaletini geliştirdikten sonra hepsi kolay.birazda vur kaç yapman lazım.hala zorlanıyorsan o zamanda oyundaki save devreye giriyor.
    5 li gruba mı dalacaksın 2 sini hallet save çek.çektiğin save adamdan 3 saniye uzakta iken olsun.save i load yapıp geri geldiğinden oyun başlıyor ama görüntü gelmiyor.1 kaç saniye fark var yani.aslında onunda taktiği var ama neyse :)

mesala oyunun sonlarına doğru liman kasabası çevresindeki kertenkele adamların sayısı oldukça fazla.
    illa büyü kullanmayacaksan ve kılıç arbelet ikilisi yeterli gelmiyorsa kapıdaki kale bekçisi ölümsüz.sal onu üstlerine halletsin.

dikkat etmen gereken birkaç şey var tabi.oda adama yanlışlıkla sakın vurma.bide kertenkele adamlara birkaç vuruşta sen yapki sanada xp gelsin.

@STENSTEN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fervara -- 6 Ekim 2015; 17:46:39 >

• genelkurmay89 kullanıcısına yanıt
    witcher 3 varken risen 2 ve 3 e kim bakar.
    bende istiyorum ama nerde.

oyuna grafik ekleyince takipçisi oldukça azaldı diye düşünüyorum.

türkçe yamayı çıkartan arkdaşa pm attım ama ceva @genelkurmay89
  • quote:

Orijinalden alıntı: fervara

En zorda bile oynasan kerkentelelerin taktiğini bulduktan sonra onlar kolay hale geliyor.
    Kabul ediyorum biraz uzun sürüyor.Oyunun başında hangimiz sopa ile inat edip domuz öldürmeye çalışmadıkki.

kılıcını ve arbaletini geliştirdikten sonra hepsi kolay.birazda vur kaç yapman lazım.hala zorlanıyorsan o zamanda oyundaki save devreye giriyor.
    5 li gruba mı dalacaksın 2 sini hallet save çek.çektiğin save adamdan 3 saniye uzakta iken olsun.save i load yapıp geri geldiğinden oyun başlıyor ama görüntü gelmiyor.1 kaç saniye fark var yani.aslında onunda taktiği var ama neyse :)

mesala oyunun sonlarına doğru liman kasabası çevresindeki kertenkele adamların sayısı oldukça fazla.
    illa büyü kullanmayacaksan ve kılıç arbelet ikilisi yeterli gelmiyorsa kapıdaki kale bekçisi ölümsüz.sal onu üstlerine halletsin.

dikkat etmen gereken birkaç şey var tabi.oda adama yanlışlıkla sakın vurma.bide kertenkele adamlara birkaç vuruşta sen yapki sanada xp gelsin.

@STENSTEN

Denemediğim şey kalmadı kardeşim onlar karşıma çıktığında taktik falan işlemez teketekte zaten rahat alıyorumda 3-4 kişi gelince birde dar alanlarda paslaşıyorsun yer altı mezarlarında falan orada nereye kaçacaksın kimden yardım alacaksan mümkü değil. Kardeş oyunda nasıl hile yapılıyor bana onu söylesen :( valla hileyle bitiricem oyunu

• @STENSTEN

oyunda geri çekilme hareketini biliyorsan ve uygulayabiliyorsan o siyah yaratığı bile teke tekte alırsın.

ayrıca güzelim FRED var.o ne güne duruyor.o vururken saldır arkadan yapıştır 3-4-5 li kombo tamamdır.

bazende kendini bilerek kovalattır.3 lü grup kovalıyor ise kovalama devam edince 2 si geri döner teki kalır.sende tek tek kapatırsın olayı.sonra save çekersin
    tamamdır olay.

bide büyü kullanmak için büyücü olmana gerek yok.etrafta tarifler ve satıcılar var.belli bir sınırda yok.biraz mana satın al veya bitki topla ihtiyacını görür.

bunların yanında güzel bir zırh güzel savaş aletleride lazım kertenkeleler için.şimdilik aklıma bunlar geldi

hile olayına gelince trainer lar bir sürü.steam kullanıyorsan uygun hile bulmak çok zor değil.ama piyasadan edinmişsen biraz sıkıntı olabilir.versiyon tutmayabilir.

bide hile kullancam diye virüs yeme ihtimalinde var.dikkat et derim.

http://gamecopyworld.com/games/pc_risen.shtml

buradan trainer ların versiyonlarına bakabilirsin

oyunda git şu kertenkeleleri öldür diye öyle çok görev yok.yanından koşar geçersin.(tabi her zaman değil)

birde spoiler yemekten korkmuyorsan

https://www.youtube.com/watch?v=awFWuNVPEow&list=PLAD20CDC1B38DD3D2

videoyu izle.toplam 14 bölüm.

1 saat 42 dakika civarı.böyle manyaklarda var diyeceksin.

• 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.