Şimdi Ara

RetroPie Kurulum Rehberi [Raspberry Pi 3 ile Retro Oyun Konsolu] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
24
Favori
25.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bana kalirsa tuplu tv olmasi daha iyi. Daha orjinal goruntu alirsiniz. Zaten Arcade Makinelerde hep tuplu tv’ler olurdu.
  • xbox da iyidir.coinops ile.
  • Arkadaşlar wifi ayarını bir türlü yapamadım. "Wifi country not set" diyor. Ayarlamaya çalışıyorum, hata veriyor. "Wifi interface not found" diyor.

N'olur bilgisi olan yardımcı olsun.
  • Merhaba arkadaslar, oyunlara uygun emulator bulmanin sinintisini yasiyorum. malum ayni oyun icin birden fazla emu olabiliyor bazen. tavsileyerinizi almak istiyorum.
    Oyunlar;

Mortal Kombat Serisi
    fba kullaniyorum ancak ses sorunu oluyor bazen.
    Metal Slug
    psp surumu boot olmuyor. ps1 de fps drop var fakat neogeo soeunsuz.
    Tekken 3
    bir turlu oynayamadigim oyun. ps1 emusu acmadi. neden bilmiyorum.
  • Leon FR kullanıcısına yanıt
    Bunun çözümü youtube üzerinde vardı. Rasp pi 3B+ sahibi olanlar retropie kurarken wifi için bir ayar daha yapması gerekiyordu.

"NOTE: In order to use the WiFi on the new Raspberry Pi 3 Model B+, you will need to first configure the WiFi Country via raspi-config. It’s under menu 4 of raspi-config (Localisation options). You can start raspi-config from the RetroPie menu in Emulationstation or from the command line with sudo raspi-config."
    https://github.com/RetroPie/RetroPie-Setup/wiki/Wifi
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnacoN

Bunun çözümü youtube üzerinde vardı. Rasp pi 3B+ sahibi olanlar retropie kurarken wifi için bir ayar daha yapması gerekiyordu.

"NOTE: In order to use the WiFi on the new Raspberry Pi 3 Model B+, you will need to first configure the WiFi Country via raspi-config. It’s under menu 4 of raspi-config (Localisation options). You can start raspi-config from the RetroPie menu in Emulationstation or from the command line with sudo raspi-config."
    Bilgilendirme için teşekkür ederim. Lakin bahsi geçen 4. seçeneğe girdiğimde hata alıyorum. Niye öyle olduğu hakkında bir bilgim yok. Kafayı yemek üzereyim. Youtube'da wifi tanımlama var ama benim durumumu anlatan bir kaynak bulamadım.

• Akşam eve geçince bakayım bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leon FR

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Lakin bahsi geçen 4. seçeneğe girdiğimde hata alıyorum. Niye öyle olduğu hakkında bir bilgim yok. Kafayı yemek üzereyim. Youtube'da wifi tanımlama var ama benim durumumu anlatan bir kaynak bulamadım.

Alıntıları Göster
    Merhaba, 2.30 saniyeden sonra izleyin lütfen.

• RetroPie Kurulum Rehberi [Raspberry Pi 3 ile Retro Oyun Konsolu]
    Xbox koluna raspberry pi ekleyerek kolu emulasyon cihazina da cevirebilirsiniz..kasa agir geliyorsa.
  • Arkadaşlar ben geçen yıllarda Raspbian a Retropie kurmuştum. Yani işletim sisteminin içine kurdum. Retropie a bir yöntemle geçiyordum ama yönetim unuttum. Bilen var mı?

buldum: emulationstation

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Broon -- 25 Nisan 2019; 12:49:15 >
  • AnacoN kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bende küçük bir kaç soru sormak istiyorum.Kıt bilgimle saçma soru sorarsam kusura bakmayın :)

Öncelikle retro bağımlısı olarak ben sadece retropi için cihazı aldım.Sadece retropi kurup oynayacağım.

Söz konusu image dosyalarından kurum yapmak için öncelikle Raspberry Pi'ye işletim sistemi kurmam gerekiyor mu?
    Yoksa sadece videoda anlattığınız gibi hafıza kartına ilgili image dosyasını yazıp çalıştırmam yeterli olacak mı?
    Söz konusu image dosyalarını harici hdd yükleyip çalıştırmam mümkün mü?

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

İyi forumlar.
  • Merhaba, harici bir işletim sistemi kurmanıza gerek yok, img dosyasını hafıza kartına yazdırmanız yeterli. USB hdd denemedim ama bu noktada daha büyük bir hafıza kartı kullanabilirsiniz. 32GB yerine 64 ya da 128GB'lık bir kart işinizi görecektir.
    Cevap için teşekkür ederim. 128 gb hafıza kartı aldım. Su anda image bitiyor. Sabırsızlıkla kurulum yapmayı beklıyorum.

İyi forumlar.
  • img'yi yazarken program ayarlarından doğrulama yapmayı kapatın. Yoksa bir hayli beklersiniz hem yüklemesini hem de kontrol etmesini. =)
    Sizin videoda anlattığınız gibi yapacağım. Yoksa dediğiniz gibi 128 gb yazma dogrulama beni yaşlandırabilir.

Çok teşekkür ederim.
  • Retropie usb'de çalışıyor, çoğu işletim sistemi en son çıkan pi'de usb'de çalışmıyor denedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnacoN

Hocam şu wi-fi probleminin kaynağını buldum. Nasıl dikkat edememişim, gerçekten şaşırtıcı :)

Benim cihaz Pi Zero. Yani, eski model, ki eski modellerde wi-fi alıcısı yok. Bu, tema ve ses yükleme işini elle yapacağım anlamına geliyor.

Desteğiniz ve yardımlarınız için teşekkür ederim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon FR -- 3 Haziran 2019; 21:28:58 >

• Pi Zero? =)) Bende Pi 3B serisine göre yardımcı olmaya çalışıyordum. =)
  • Arkadaşlar selamlar yeniden.

Dün bütün gün tema yüklemeye çalıştım (NES ve SNES mini temalarını). Cihazımda wi-fi alıcısı olmadığı için ya usbden yüklemek ya da Linuxlu bir bilgisayara hafıza kartımı takıp tema dosyalarını elle ilgili dizine atmak gerekiyor. Tabi, başaramadım :)

Aklıma şöyle bir şey geldi. Nette hazır flaş dosyaları var. SNES mini temalı bir imaj buldum. Çok beğendim. Yüklemeyi düşünüyorum. Aklımda birkaç soru var:

1. Hazır imaj zararlı mıdır? Cihaza, karta zararı olur mu?

2. Yükledim ve çalıştırdım diyelim. İstediğim yerinde istediğim değişiklikleri yapabilir miyim (Mesela oyun oynandığı ekranın yanları normalde siyah ya, bu temada SNES resmi koymuşlar. Ben onu kaldırıp tekrar stock halindeki gibi siyah olmasını istiyorum. Bir de, oyun listesinin sol tarafında box art yok da video oynuyor. Onu box arta çevirmek istiyorum)?

3. Cihazda yavaşlama olur mu (Cihazım Pi Zero. Kaldırmayabilir diye de düşünmüyor değilim)?

Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim :)

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon FR -- 6 Haziran 2019; 9:7:54 >

• Peki pi zero w retropie için yeterli performans sunar mı?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.