Şimdi Ara

Retro Gaming PC Rehberi (Modern donanım seçimi) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
4
Favori
2.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Hatırladığım kadarıyla SD veya EDO bellek kullanılacaksa eğer jumper ayarı yapılması gerekiyordu.

Edo ram kesinlikle tek başına çalışmaz mutlaka 2 bellek 2 bellek şeklinde olmak zorundadır. 3 adet takamazsınız yani.

SD olayı ise dediğim gibi manuel PDF'ini bulup mutlaka jumper ayarına bakın sorunu çözeceğinize inanıyorum.
  • Haklısın, çünkü 2x8 tek başına 16 mb görürken diğer edo belleği görmüyor. 128 mb sd belleği takınca 16 mb edo belleğin ikincisi gibi davranıp 48 mb olarak sistem açıyor. Biraz karışık anlattım farkındayım. Sd bellek tek başına görmediğinden jumper olayını yarın deneyeceğim. Umarım sorun düzelir.
  • 98 yılındaki ilk bilgisayarımda Pentium 166 mmx, 4mb s3virge, 2.1 hdd, 16mb sdram vardı. Kasada kocaman Turbo butonu vardı:D Dos'tan MK3 çok oynardım. Windows'u NC 5.0'dan silerdik. Hey gidi günler.
  • Bendeki 20gb hdd yanına 80gb hdd taktım. Sistem 20likte ve diğeri boş. Boot olmuyor. Sistem görülmüyor. Biosu talan ettim olmadı. Ne yapabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zivolder kullanıcısına yanıt
    MS DOS üzerinden fdisk yapacaksınız ve diski 32-32-32 şeklinde FAT32 formatında bölümleyeceksiniz. NTFS desteği için yazılımlar var lakin istikrarlı çalıştığını pek söyleyemem.
  • Başlangıçta msdos üzerinden fdisk nasıl yapılır. Ayrıca win2000 kullanıyorum bolmeye gerek yok diye biliyorum ☺

• Çok çok benzeri bir sistemim vardır 133mmx di benimki ^^ ekran kartı aynı s3 virge dx gx 4mb pci ^^ ram bende 32mb dı hatırladıgım kadarı ile harddiskim yoktu disketlerdeydi herşey. :)
  • zivolder kullanıcısına yanıt
    Win2000se hiç birşeye gerek yok direk bilgisayarım sağ tık yönet yapın disk bölümünden diskin kurulumunu yapın işe yaramazsa HDDGURU LLF yazılımı ile low level format atmayı deneyin :)
  • Mukarnas kullanıcısına yanıt
    Vodoo bence efsane kartlar arasın da.

• Bilgisayar boot olmuyor. Açılsa o dediklerini yapacağım elbet 😁

• arkadaşım çok güzel konu açmışsın teşekkürler.
    forumda artık yazmayacaktım da bu konu çok hoşuma gitti:D
    öncelikle
    https://www.youtube.com/watch?v=zvSYILlurh0
    ben de bir seri hazırlamıştım geçenlerde youtub da eski işletim sistemleri için. ve eklemeler yapayım.
    arkadaşlar p4 işlemcilere 98 kurmayı unutun. kursanız da verim olmaz. çünkü 98 netburst mimarisini desteklemez. bu nedenle mavi ekranlar ve yavaşlıklar çekersiniz.
    senin bahsettiğin 754 pinler ise netburst mimarisi ile uzaktan yakından alakası olmayan anakartlardır ve 98 kurulur rahatlıkla. ob ses kartları ise genelde 98 uyumludur hiçbir sorun çıkarmaz. bu tür bir iş yapacaksanız 754 pinler harikadır. windows 98 e 1024 piksel üstü çıkabiliyoruz sanırım. benim elimdeki sanal pc programı uf oldu :D artık çalışmadığı için deneyemiyorum. ama core2 ve üstü işlemcisi olan arkadaşlar kurabilirler. onlarda netburst olmadığı için rahat rahat çalışır. ama bir sürpriz var. pııı olarak görecektir işlemcinizi:D korkmayın. core2d lar zaten büyük oranda pııı

benim elimde ne yazık ki ekran kartı kalmadığı için 98 deneyemiyorum. daha doğrusu var da agp slotlu. x1950 var. onun da 988 driveri yok
    98 kuracak arkadaşlara tavsiyem büyüklerinin yardımını alsınlar fdisk sıkıntılı bir iştir. her windows sürümünde farklı şekilde çalışır.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.