Şimdi Ara

Retro Gaming PC Rehberi (Modern donanım seçimi) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
4
Favori
2.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Retro Gaming PC Rehberi (Modern donanım seçimi)

Bunda da celeron var via olan buda

anakartlar birebir aynı chipsetleri dışında

uyumluluk açısından elimdeki bileşenlerin hangisini kullanmalıyım.

ekstradan bi adet ddr 400 bi adet ddr 333 ve bi adet eski vga ekran kartı var onunda ss ni atabilirim. GA-622-32C Nvidia Riva TNT2 ymiş

Bunun aynısı

• Cpt. MacMillan kullanıcısına yanıt
    Via chipsetli boardun msi sitesinde official win98se driverlari var digerinin modelini goremiyorum lakin via candir bas agritmaz bu kullanilabilir :) sis olan sanki bir nesil daha yeni gibi goruyorum ama tam modeli verirsen yine bir bakarim

Riva tnt2 cok populer bir retro kartdir sahden mediumda max payne cok rahat oynatiyor gecen denedim :) kullanabilirsiniz bu karti rahatca

Cok eglenceli anlar yasatacak donanimlar var elinizde acikcasi. Ram olarak 256 cok rahat yetiyor haberiniz olsun. Ama asil onemli olan kasa bence bej renkli eski bir kasa ile tadindan yenmez :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinayet13 -- 24 Haziran 2017; 18:48:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tnt 2 m64 sanırım o. Ben kullanmıştım zamanında. Çok performans beklemeyin ondan. Ama medium ayarlarda sizi rahat ettirecektir. Geforce 2 mx400 olsa tadından yenmez aslında 😁

• quote:

Orijinalden alıntı: cinayet13

Via chipsetli boardun msi sitesinde official win98se driverlari var digerinin modelini goremiyorum lakin via candir bas agritmaz bu kullanilabilir :) sis olan sanki bir nesil daha yeni gibi goruyorum ama tam modeli verirsen yine bir bakarim

Riva tnt2 cok populer bir retro kartdir sahden mediumda max payne cok rahat oynatiyor gecen denedim :) kullanabilirsiniz bu karti rahatca

Cok eglenceli anlar yasatacak donanimlar var elinizde acikcasi. Ram olarak 256 cok rahat yetiyor haberiniz olsun. Ama asil onemli olan kasa bence bej renkli eski bir kasa ile tadindan yenmez :)

Sis çipsetli p4 anakartımda tek sorun win98se usb sürücüleriydi. Win2000 ve sonrasında kuramadığım tek oyun da nfs4.

• quote:

Sis te budur hocam

[simage][/simage]https://i.hizliresim.com/G0ol4y.jpg

Vallahi atıl durumda duruyorlardı işe yararsa çok iyi olur. Kasası vardı tam sizin tarifiniz ancak şasisi çok kötü durumdaydı. Belki pleksiden custıç kasa yapılabilir olmaz mı?

Sis inde driverlari var lakin usb ve ses surucusu yok official olarak dert olur bu maalesef.

msi via board

Celeron cpu

300w agircana bir psu

Riva tnt2

20-40gb bir disk

Dilediginiz bir kasa

Acikcasi bedavaya herseyi oynarsiniz ekran karti degisimi yapmayin tekrar format istiyor. Carmageddon 2, max payne, resident evil 2 (inanilmaz zevkle bitirdim 2 hikayesini de) turlu dos oyunlari :) suan slot sistem topluyorum pentium 3 600e buldum boardla ben windows95 kullanmayi planliyorum direk

Ayrica intel 386 bir kasa gececek elime de ona da dos 6.22 kurmayi ve kullanmayi planliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinayet13 -- 24 Haziran 2017; 22:44:24 >
  • zivolder kullanıcısına yanıt
    Bende iko tane var mx400 :) bi inno3d bi palit

• Ben bu kadar da eskiye gitmeyi düşünmüyorum

Win xp zamanlarını özledim be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuralları Çiğneyen Adam -- 24 Haziran 2017; 22:33:32 >
  • quote:

Sis inde driverlari var lakin usb ve ses surucusu yok official olarak dert olur bu maalesef.

msi via board

Celeron cpu

300w agircana bir psu

Riva tnt2

20-40gb bir disk

Dilediginiz bir kasa

Acikcasi bedavaya herseyi oynarsiniz ekran karti degisimi yapmayin tekrar format istiyor. Carmageddon 2, max payne, resident evil 2 (inanilmaz zevkle bitirdim 2 hikayesini de) turlu dos oyunlari :) suan slot sistem topluyorum pentium 3 600e buldum boardla ben windows95 kullanmayi planliyorum direk

Ayrica intel 386 bir kasa gececek elime de ona da dos 6.22 kurmayi ve kullanmayi planliyorum.

Hocam bu konuda rehber hazırlarmısınız acaba ?
    Konuyu daha da detaylandirabilirim aslinda birkac ekleme yaparim yakinda :)

Yeni konu açmıştım lakin buradan devam etmek adına ilk mesajı güncelledim takip edebilirsiniz.
  • Winxp ise derdiniz dx9 şampiyonu x1950xt ekran kartı almalısınız 😁

• quote:

msi via board

Celeron cpu

300w agircana bir psu

Riva tnt2

20-40gb bir disk

Dilediginiz bir kasa

Merhaba, sesin soluğun bayadır çıkmıyor. Slot sistemi kurabildin mi? 386 sistem eline geçti mi?

• clupgizmo16 C kullanıcısına yanıt
    386 tamam birkac arizasi mevcut klasik bios pili akmis pili kapasitorle degistiricem biraz isi var ama calisiyor turbo tusu saglam ve frekans gostergesi var 40mhz diye yaziyor direk :) full isa slotlu pci dahi yok at klavyem yok ama seri port to ps2 donustucu kullandim hersey tamamlaninca ilk once 386 konusu acicam.

Slot sisteme gelince anakart bellek ekran karti ses karti tamam islemci arayisim devam etmekte.

• quote:

386 tamam birkac arizasi mevcut klasik bios pili akmis pili kapasitorle degistiricem biraz isi var ama calisiyor turbo tusu saglam ve frekans gostergesi var 40mhz diye yaziyor direk :) full isa slotlu pci dahi yok at klavyem yok ama seri port to ps2 donustucu kullandim hersey tamamlaninca ilk once 386 konusu acicam.

Slot sisteme gelince anakart bellek ekran karti ses karti tamam islemci arayisim devam etmekte.

İşlemci karşılığında gönlünden ne kopar:) Pm'dende konuşabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clupgizmo16 -- 2 Temmuz 2017; 18:51:36 >
  • quote:

İşlemci vereyim, gönlünden ne kopar:) Pm'dende konuşabiliriz.

• Slot sistemin son parçası olan Pentium 3 500MHZ Slot işlemci kargoda şuan arkadaşlar ayrı bir konuda montaj aşaması adım adım anlatılacaktır. :)

Pentium III 500MHZ / 512K / 100MHZ
    256MB SD RAM 100MHZ
    20GB Seagate 3.5" ide 5400RPM
    Ati rage pro 8mb AGP 2x
    Creative Sound Card
    Realtek 8139A Ethernet Card
    Sparkle 300W PowerSupply

Şeklinde olacak kuracağım sistem haricinde ki 386 sistem için hala satıcıyı beklemekteyim.
  • P166 mmx makinede toplamda 2x8 + 16 mb edo ram ve 128 mb sdram takılı olmasına rağmen 48 mb olarak sistem görüyor. Anakart MB 8500 tvg Intel 440 chipset ve son bios yüklü. Ayar istermi ve 48 mb bellek yeterlimi?

• clupgizmo16 C kullanıcısına yanıt
    Edo ramleri sokmezseniz sd bellek calismaz maalesef ^^

• cinayet13 kullanıcısına yanıt
    İşin garip tarafida o noktada başlıyor. SD ram tek başına çalismıyor. 16 mb Edo ram de tek başına çalismıyor. 2x8 edo ram tek başına çalışıyor. Toplamda edo ram 32 mb olmasına rağmen ramlerle hepsi takılı olduğunda 48 mb ram gözüküyor. Markasız aynı chipset farklı anakarttada aynı durum söz konusu maalesef.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.