Şimdi Ara

Resmi duyuru öncesi Apple 'iPhone 6S ve iPhone 6S Plus' (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
6
Favori
5.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mal alırken cebi zengin ancak almadan önce önüne gelenle kavga edecek kadar akıl fakiri insanla dolu olduğumuzu gösterir nadide konulardan bir tanesi daha , yine bir iphone adamlar aynısına s i koymuş kavgasıda size düşmüş ...

• benim anlamadığım iphone almayan veya alamayan kullanıcıların sürekli eleştirip eleştirip sonra ilk fırsatta ikinci elde olsa bir iphone sahibi olmaları ne desem bilemedim !!! kardeşim beğenmiyorsanız almayın.zorla kimsenin kafasına silah dayamıyorlar al diye... tercih meselesi çıktığından beri her serisini aldım gayette memnunum (3-4-5-6plus)çıktığı gün 7 yide alıcam 6s plusa gerek yok idare ederiz artık :))

• Kaldı 4 gün..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uguryldz73

benim anlamadığım iphone almayan veya alamayan kullanıcıların sürekli eleştirip eleştirip sonra ilk fırsatta ikinci elde olsa bir iphone sahibi olmaları ne desem bilemedim !!! kardeşim beğenmiyorsanız almayın.zorla kimsenin kafasına silah dayamıyorlar al diye... tercih meselesi çıktığından beri her serisini aldım gayette memnunum (3-4-5-6plus)çıktığı gün 7 yide alıcam 6s plusa gerek yok idare ederiz artık :))

2g yi almamışın

• Çok hızlı çıkartıyorlar bu ürünleri ya. Sıkılmaya başladım artık. En sonunda geçeceğim Nokia 1100'a kafam rahatlayacak

Not: Şunu eklemeden geçemeyeceğim. Genelde her girdiğim konuda en çok artılanan mesajlara bakarım, konudan daha iyi faydalanabilmek için. Fakat iPhone 6s konusunda en çok artılanan mesajlar siyasi tartışmalar olmuş resmen. Çok şaşırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reguse -- 5 Eylül 2015; 20:39:09 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forumda 6 yazmak yasak değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: umtcnkrt

quote:

Orijinalden alıntı: akrepyusuf

pahalı diyenler neyin kafasını yaşıyor anlamıyorum ip6s+ 899€ yani 3.30x899= 2966tl yapar yani cihaz yurtdışında bile 3000 lira ülkemizdede bu model 3500 civarı olacaktır.

Asıl sen neyin kafasını yaşıyorsun? Avrupa ücretini bir anda TL'ye çevirip değer biçiyorsun telefona. Ülkesel değerler biçebilmen için önce her ülkenin asgari ücretini bilmen gerekir.

Bir ürünün ülkesel bazda değeri biçilirken asgari ücret emin ol göz önüne alınarak bir ücret çıkartılır. Avro bölgesindeki asgari ücretler belli. Şimdi siz, örneğin Türkiye'nin asgari ücretini bir avroya çevirin daha sonra da Almanya'nınki ile bir kıyaslayın. Bence durum o zaman ortaya çıkmış oluyor.

Vergi dediğiiniz olayda ise bizim devletimiz nasıl bir "kafa yaşıyor" orayı da ben anlamıyorum. Ürünün TR'ye girdikten sonra KDV eklenip, KDV eklenmiş haline ÖTV koyuluyor. Çok garip değil mi? Bir kalemi iki kez işletip iki kez vergi eklemek!

*Almanya'da asgari ücretin 1400 ila 1500 avro arasında değiştiğini söylemek isterim. Taban fiyat olarak saatlik 8 veya 8,5 avro para veriyorlar işçilerine.

Sonuç olarak bu ücretlerin pahalı olduğunu düşünüyorum. Apple nasıl ki ABD'ye daha uygun cihaz temin edebiliyor veya ülkesel olarak maliyet dengesi kurabiliyorsa aynı şekilde bizim ülkemiz için de böyle bir ayarlamaya gitmeleri gerekiyor diye düşünüyorum.

Apple sahipleri sevinebilir belki. Aldıkları telefon şu an aldıklarından daha pahalı durumda ancak aradaki fark yine bizim ülkemizden yine bizim vatandaşlarımızdan yine bizlerden çıkıyor. Yanlış anlamayın maksadım muhalefet filan olmak değil ama benim fikirlerim bu yönde.

Bu tarz firmaların artık TR için özel çalışmaları gerekiyor.

Saygılar :)

Almanya'da asgari ucret bu senenin basinda getirildi, daha once yoktu. Bazi cevrelerce endiseyle karsilandi hatta, cunku su anki asgari ucretten dusuk miktara calisan insan coktu. Meslek edindirme adi altinda ve asgari ucrete tabii olmayan insanlar da var 400-500 euro'ya calisan.

1473 euro asgari ucret su anda. Ancak bu brut miktar. Vergileri, emeklilik sigortasini, saglik sigortasini, issizlik sigortasini, bakim sigortasini vs her seyi dusunce eline gecen net 900-1000 euro civari oluyor. Almanya sosyal bir devlettir, bu yuzden kesintiler cok olur. Ama Turkiye, o kadar vergi bindirmesine ragmen sosyal devlet olmaktan uzak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChangeOrBeCrushed -- 5 Eylül 2015; 21:13:46 >

• quote:

quote:

pahalı diyenler neyin kafasını yaşıyor anlamıyorum ip6s+ 899€ yani 3.30x899= 2966tl yapar yani cihaz yurtdışında bile 3000 lira ülkemizdede bu model 3500 civarı olacaktır.

Asıl sen neyin kafasını yaşıyorsun? Avrupa ücretini bir anda TL'ye çevirip değer biçiyorsun telefona. Ülkesel değerler biçebilmen için önce her ülkenin asgari ücretini bilmen gerekir.

Bir ürünün ülkesel bazda değeri biçilirken asgari ücret emin ol göz önüne alınarak bir ücret çıkartılır. Avro bölgesindeki asgari ücretler belli. Şimdi siz, örneğin Türkiye'nin asgari ücretini bir avroya çevirin daha sonra da Almanya'nınki ile bir kıyaslayın. Bence durum o zaman ortaya çıkmış oluyor.

Vergi dediğiiniz olayda ise bizim devletimiz nasıl bir "kafa yaşıyor" orayı da ben anlamıyorum. Ürünün TR'ye girdikten sonra KDV eklenip, KDV eklenmiş haline ÖTV koyuluyor. Çok garip değil mi? Bir kalemi iki kez işletip iki kez vergi eklemek!

*Almanya'da asgari ücretin 1400 ila 1500 avro arasında değiştiğini söylemek isterim. Taban fiyat olarak saatlik 8 veya 8,5 avro para veriyorlar işçilerine.

Sonuç olarak bu ücretlerin pahalı olduğunu düşünüyorum. Apple nasıl ki ABD'ye daha uygun cihaz temin edebiliyor veya ülkesel olarak maliyet dengesi kurabiliyorsa aynı şekilde bizim ülkemiz için de böyle bir ayarlamaya gitmeleri gerekiyor diye düşünüyorum.

Apple sahipleri sevinebilir belki. Aldıkları telefon şu an aldıklarından daha pahalı durumda ancak aradaki fark yine bizim ülkemizden yine bizim vatandaşlarımızdan yine bizlerden çıkıyor. Yanlış anlamayın maksadım muhalefet filan olmak değil ama benim fikirlerim bu yönde.

Hay ağzına sağlık. Benim demek istediğim şey bu aslında. 700€ bizim için anormal miktarda bir paraya tekabül ederken onların ekonomik değerlerinde bir cep telefonu için gayet de alınabilir bir miktar. Yani bizim için dengelersek aslında 1000 liraya telefon almak gibi şey onlarda. İşin garibi de dediğin gibi bir kalemin iki kez geçirilmesi. Vergilendirilen bir ürünün üzerinden tekrar vergi almak nasıl bir kafa yapısı cidden anlamak güç. Ağlanacak haldeyiz cidden.

Sadece KDV olsa ve euro 2 lira olsa 700€ olan telefonun fiyatı bizde 1650 lira yapıyor. Hadi telefoncunun da kâr marjını ekle olsun sana 1750 lira. Hesap ortada. Ama şimdiki kur üzerinden hesap yapınca ve KDV ile ÖTV'yi ekleyince 16 GB cihaz bile 3500'ü buluhor. Ki ben üç yıldır Nokia 808 kullanıyorum ve bir telefona verdiğim en büyük miktar 1350 lira oldu. Öyle zırt pırt telefon değiştiren bir tip değilim. Zamanı da geldiği için geçeceğim ama inan bir telefona 2000 liradan fazla verilmez ki onu bile fazla buluyorum. Bu cihazı nasıl alacağım bilmiyorum ama kaçak bile getirtmeyi düşünüyorum. Çünkü bu devlete vergi ödemek istemiyorum. Vergi adı altında devlet bildiğin soygun yapıyor. 2340 liraya gelen 699 euroluk cihaz vergilerle 3450 lirayı buluyor. Yani devletin uyguladığı toplam vergi miktarı aşağı yukarı ~%48 civarı bir şey. Dünya üzerinde hiçbir ülkede sanmıyorum bir ürün üzerinden iki kez vergi hesaplansın ve vergi oranları bu kadar yüksek olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oskis

Her sene ayni konu ..her senede yine milyonlarca satis...
    Gecen senede kuyruklar olustu ve urun 3.cu gununde kalmadi..yine aynisi olucak ki bunlarin icinde bende varim...

Alacak arkadaslara hayirli olsun...

Bu arada bir telefona 3500 tl vermiyorum ben o ayri...

Şöyle dusunun :ilk kez 1 tane iphone aliyorsunuz ornegin bu iphone 6 olsun..sevip kullaniyorsunuz....2700 aldiginizi varsayarsak 1 sene kullaniyorsunuz ..yine o guzel sonbahar ayi eylul geliyor ve tanitiliyor yenisi..biz napiyoruz elimzdekini 2000 en kotu oda satip uzerine 1000 en fazla 1200 tl koyup yeni sifir cihaz aliyoruz..bu bence gayet mantikli bir uprage sistemidir..1000tl ye iphone almak....
    Tabiki en basta herseyin bir kultfeti var ama 1 kereye mahsus iphone tepe model aldinmi her sene 1000tl ye telefon alma firsatina erisiyorsun...
    Birazda boyle dusunun...tabi eksilicek herkez ama durum bukadar aslinda basit....10 eylul aksami bende iphone 6 plusu satisa koyucam siteye en fazla 10 gune satilicak 1200 tl koyup en fazla yeni modeli alicagim ..diger telefonlari bilmem ama iphone sistemi ulkemizde cok guzel oturdu...

Öyle buyurdu zengin çocuğu.

• Türkiye'de hiçbir şekilde çalışmayan, sadece kira, arsa, tarla parasıyla geçinen çok ama çok büyük bir kesim var.
    Bu kesim işte 1. gün gidip alanlar, paranın değerini hiçbir şekilde bilmeyenler, kapitalizmin, sermayenin kölesi olmuş makine dişlileri.

Dolar 3 lira olmuş. Dünyada beş para etmez bir hale gelmişiz. Paramız hiçbir yerde geçmiyor.
  • Şimdi bende iphone 6 plus 64gb kullanıcısıyım evet pahalı taahhütlü aldım ama burada yazanlar yada çevremde olan herkes o para verilir mi yazık derler ama 1ay yada 1 sene sonra ellerinde iphone olmasada 2500tl lik tlf olur hani o kadar para vermezdin dedıgındede ya uygun geldi der ya hediye yada gülerek napalım teknoloji gelişti lazım oluyor derler ama demek istediğim kimseyi parası ile kıyaslamayın kimseyi tanımadan da karar vermeyin burada yada dışarıda insanların yardımsever hayırsever olduğunu bilemezseniz ilk dokunmatik tlf lar çıktıgında cogu kullanılmaz derdi ama şimdi tuşlu tlf kullanan nerdeyse kalmadı kalanlarda yedek zor anlarda kullanmak için son sözüm burada nerde olursa olsun kim ne derse desin teknoloji sizi istesenizde istemesenizde kendine çekecektir suan bu yazıyı tüplü tv izleyen 3310 kullanan sega da oyun oynayan windows 98 pc olan varsa bana cvp veremez :)))

• Telefona 3000 vermek nedir arkadas o paraya led tv laptop bide telefon alinir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilko

cihaz 1 e 1 iphone 6 nın aynısı eldeki 6 oldu sana 6s hahaha bedavadan :D 6s alanlar şimdi 7çıkınca değiştiremeyecek temiz kasa güncel model iphone 7 geldiğinde biz direk okutmaca 7 e geçmece aklımı seviyim ya iphone da s serisi her zmaan pişmanlıktır

Alakası yok. Eğer 2 senede bir telefon değiştiriyorsan bilemem ama eğer ram 2 gelirse i6 2 sene içinde yavaşlar ama i6s e 4 sene sonra bile birşey olmaz.

• bu döviz kurları bu vergilerle artık tepe model telefonlara para yatıramam malesef elimde ki iphone 6 pert olana kadar kullanırım sonra max 1000 liralık telefonlara yönelirim..
  • Gene zenginin malı züğürdün çenesini yormuş.
    Bu ülkede ali Ağaoğlu gibilerinden tut 9 10 bin lira maaşla çalışan memuruna kadar tonla adam var. Bu adamlar ne kullanacaktı sizce. Ha öyle adamlar forumlarda takılmadığından sayıları az diye düşünebilirsiniz ama hiç öyle değil.

Bu telefonu kontratla borca girip alan kafayı yemiş azınlık dışında bu adamlar alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deoksiriboz1001 -- 6 Eylül 2015; 8:11:35 >
  • quote:

kafan güzelmiş güle güle kullan kardeş

• Ip 6s in bataryası hakkında bir bilgi var mı? 2500 mAh ile gelse manyak birşey olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oskis

Her sene ayni konu ..her senede yine milyonlarca satis...
    Gecen senede kuyruklar olustu ve urun 3.cu gununde kalmadi..yine aynisi olucak ki bunlarin icinde bende varim...

Alacak arkadaslara hayirli olsun...

Bu arada bir telefona 3500 tl vermiyorum ben o ayri...

Şöyle dusunun :ilk kez 1 tane iphone aliyorsunuz ornegin bu iphone 6 olsun..sevip kullaniyorsunuz....2700 aldiginizi varsayarsak 1 sene kullaniyorsunuz ..yine o guzel sonbahar ayi eylul geliyor ve tanitiliyor yenisi..biz napiyoruz elimzdekini 2000 en kotu oda satip uzerine 1000 en fazla 1200 tl koyup yeni sifir cihaz aliyoruz..bu bence gayet mantikli bir uprage sistemidir..1000tl ye iphone almak....
    Tabiki en basta herseyin bir kultfeti var ama 1 kereye mahsus iphone tepe model aldinmi her sene 1000tl ye telefon alma firsatina erisiyorsun...
    Birazda boyle dusunun...tabi eksilicek herkez ama durum bukadar aslinda basit....10 eylul aksami bende iphone 6 plusu satisa koyucam siteye en fazla 10 gune satilicak 1200 tl koyup en fazla yeni modeli alicagim ..diger telefonlari bilmem ama iphone sistemi ulkemizde cok guzel oturdu...

İşte Cem Yılmaz'ın burada anlattığı o kullanıcı sensin. Adam ne kadar da doğru söylemiş.

• walmon27 W kullanıcısına yanıt
    Maalesef bataryanın küçüleceği söyleniyor ama daha etkili olacakmış yeni a9 çip ve iOS 9 sayesinde. 1715 mAh bekleniyor ama bunlar kesin bilgi değil bekleyip göreceğiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ChangeOrBeCrushed

quote:

quote:

Almanya'da asgari ucret bu senenin basinda getirildi, daha once yoktu. Bazi cevrelerce endiseyle karsilandi hatta, cunku su anki asgari ucretten dusuk miktara calisan insan coktu. Meslek edindirme adi altinda ve asgari ucrete tabii olmayan insanlar da var 400-500 euro'ya calisan.

1473 euro asgari ucret su anda. Ancak bu brut miktar. Vergileri, emeklilik sigortasini, saglik sigortasini, issizlik sigortasini, bakim sigortasini vs her seyi dusunce eline gecen net 900-1000 euro civari oluyor. Almanya sosyal bir devlettir, bu yuzden kesintiler cok olur. Ama Turkiye, o kadar vergi bindirmesine ragmen sosyal devlet olmaktan uzak.

Doğru, buralarda ayda 450 euro ya çalışan var ama onlar da haftada yalnızca birkaç gün gidiyorlar işe.. Ayrıca saatlik net 8.5€ olmak zorunda ve aylık full time çalışan bir insan ortalama net 1500 alıyor, brüt değil..

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.