Şimdi Ara

Resmi duyuru öncesi Apple 'iPhone 6S ve iPhone 6S Plus' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
6
Favori
5.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu çözünürlükler bana hiç inandırıcı gelmiyor. Apple gibi bir firma bu çözünürlük değerlerini sunarsa beni bir hayli şaşırtır. Eğer bu özelliklerle gelirse gayet başarılı olur gibi duruyor. Fiyat olayına gelince, bu cihazları artık ucuza kullanmak gibi bir seçeneğimiz olmayacak. Ekonomi bu durumdayken imkansız. O yüzden boş yere tartışmaya gerek yok.

• Apple da çözünürlük yarışına girmeye başladı. Steve Jobs un kemikleri sızlıyordur

• ya onlar nasıl şişirilmiş özellikler yani sorsak kaç yıldır editörüm dersiniz şu yazdığınız özelliklerin hepsini tek modelde verir mi Apple ? Biraz inanarak ve inandırıcı haber yapın yahu.

• türkiyede fakir yok kimse kendini kandırmasın sokağa çıkıp bakın herkesin altına bir araba var istanbulda insandan çok araba var sokaklarda.

alışveriş merkezlerine gidin tıklım tıklım heleki yemek yeme yerleri ana baba günü millette para bol açım fakirim diyen yalan söyler.

iphone lara gelirsek 5000tl den girse bile ülkeye emin olun su gibi satar
  • Kimse gidip avrupa'da xxx euro bu cihaz, xxx çarpı 3 (euro 3₺ olarak alıyorum)=2800₺, zaten aynı para yeaaaa, gibi bi hesaplama yapmasın size kıçıyla güler insanlar. Her ülkenin para birimini 1 birim "para" olarak ele almanız gerekir (ülkenin şartlarını kendi içinde değerlendirdiğinizde). Avrupa'da yaşamış biri olarak söylüyorum (irlanda), orada 1 euro insanlar için bizim 1₺ anlamına geliyor. Yani gidip cihaza orda 750 euro ya da atıyorum 800 euro verdiğinde bir irlanda vatandaşı bizde 800₺ vermiş gibi hissediyor. Mantığı bu şekilde kurmanız lazım. Eğer ben aynı cihaza 3.000 birim para verirken adam 800 birim para veriyosa bu sadece ve sadece benim ülkemdeki ekonomik krizi ve enflasyonu gösterir, vergilerin yüksek olduğunu gösterir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ozellikler guzel ancak force touch disinda bir yenilik yok (gelismis islemci ram kamera vs zaten olmasi gereken seyler).

Fiyatin yuksekligine dem vuruyor da tr de ust sinif akilli telefonlarin 2500tl den basladigini dusunursek normal, yani yeni birsey yok. Dolarin bu kadar arttigi bir donemde ne bekleniyor ki.

Piyasada tekel olmayan bir firmanin fiyatlarina kizmanin da bir alemi yok, begenmeyen gider daha ucuz android modellere bakabilir, tonla mevcut piyasada..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilko

quote:

Orijinalden alıntı: tricore

quote:

Orijinalden alıntı: akrepyusuf

pahalı diyenler neyin kafasını yaşıyor anlamıyorum ip6s+ 899€ yani 3.30x899= 2966tl yapar yani cihaz yurtdışında bile 3000 lira ülkemizdede bu model 3500 civarı olacaktır.

tabi canım 3500 tl ne ki elinin kiri.

Paran yoksa alma birader ekmek değil su değil

Aynen öyle bekir reis

• Şu telefona pahalı değil diyenler ki 16gb modelini adam yerine koymuyorum çöp o zaten. Forumdan çıkıp gitsin Dan Bilzerian ile takılsın... Şuan ki modeller bile uçuk fiyatta. Tamam "ios" hala tartışmasız 1 numara ama onun dışında neyi var ki bu kadar pahalı biri bana söylesin ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Nightmare70

Şu telefona pahalı değil diyenler ki 16gb modelini adam yerine koymuyorum çöp o zaten. Forumdan çıkıp gitsin Dan Bilzerian ile takılsın... Şuan ki modeller bile uçuk fiyatta. Tamam "ios" hala tartışmasız 1 numara ama onun dışında neyi var ki bu kadar pahalı biri bana söylesin ?

Parası olan alır olmayan bakar bu kadar basit opel tigrada sorarsan spor araba lamborghini gallardoda pran varsa jet alırsın yoksa tabanvay kapitalist sistem kardeş o yüzden kafanı dan bilzeriana değil parayı bulmaya yor senin için daha hayırlı olur

• Hemen 6'yı elden çıkarmak gerek,miladını doldurdu artık :)

• quote:

quote:

quote:

pahalı diyenler neyin kafasını yaşıyor anlamıyorum ip6s+ 899€ yani 3.30x899= 2966tl yapar yani cihaz yurtdışında bile 3000 lira ülkemizdede bu model 3500 civarı olacaktır.

ben parayı azımsamıyorum, ülkemize sürekli bok atanlara kızıyorum. kusura bakma ama devlet 3000 liralık bir telefondan 500 lira vergi alır bu çok değil.

adamlar öyle konuşuyor ki sanki cihaz yurtdışında 1500 lira türkiyede 3500 lira

Acaba dolar niye 3 TL bunu da bi düşünsen millet neden devlete tepki veriyor anlayacaksın. Yurtdışında 3000 Euro maaş alan biri maaşının 3te birine alıyor sen burada 3000 alsan bile direkt maaşını veriyorsun, yani yurtdışında da fiyat aynı gibi saçma bir yaklaşımla yaklaşırsan adama gülerler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 2K ekran ben beklemiyorum şahsen, 2gb ram ve 12MP kamera bile yeterli apple için. Ön kamera da 5 değil 2 olur tahminimce. Yukarıda yazan Özellikler harfi harfine doğru çıkarsa para muhabbeti yapmasın kimse..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sen neyin kafasını yaşıyon bro? Yurtdışında ki fiyatı neden TL'ye çevirdin? Adamlar orada kur çevirerek almıyor aletleri. 899 Euro ise 899 Euro'dur. Oda onların 899 TL'si işte
  • Telefon pahalı diye apple suçlanmamalı. Ekonomimizi batıranlar sağolsun bir dolar üç lira oldu sayelerinde.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: akrepyusufpahalı diyenler neyin kafasını yaşıyor anlamıyorum ip6s+ 899€ yani 3.30x899= 2966tl yapar yani cihaz yurtdışında bile 3000 lira ülkemizdede bu model 3500 civarı olacaktır.
    ben parayı azımsamıyorum, ülkemize sürekli bok atanlara kızıyorum. kusura bakma ama devlet 3000 liralık bir telefondan 500 lira vergi alır bu çok değil. adamlar öyle konuşuyor ki sanki cihaz yurtdışında 1500 lira türkiyede 3500 lira

Yanıldığınız nokta şu ki, yurtdışı fiyatı olarak gördüğünüz şeyler vergisiz fiyatlar değil, o ülkeler de vergi alıyorlar ve alınan vergi sonucunda ortaya çıkan fiyatlar o 699 799 899 olarak gördüğünüz fiyatlar. Sizin söylediğiniz 500 TL bizim ülkemizde "fazladan" alınan vergi.http://bgr.com/2015/08/20/iphone-costs-country-by-country/
    Buyrun dünya çapında bir iphone'a ödenen ortalama bedeller, dolar cinsinden, çok güzel açıklanmış, Brezilya ile birlikte başı çekiyoruz.

Habere olan yorumuma gelirsek, ekran çözünürlüğü haricinde hepsi daha önceden okuğum bilinen şeylerdi, ancak çözünürlük artışını garipsedim. 6s'in ekran çözünürlüğü full hd seviyesine çekilebilir belki pil süresini düşürmemek kaydıyla, ancak plus modelinde zaten 400 küsür ppi düzeyinde bir ekran var, 2k düzeyine çekileceğini sanmıyorum, bence gereksiz olur

• Oldu olacak keynote yapılmasın sızıntıların hepsi doğru çıkıyor ve inanın keynote izlerken gram zevk almıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: playmaker10

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: akrepyusufpahalı diyenler neyin kafasını yaşıyor anlamıyorum ip6s+ 899€ yani 3.30x899= 2966tl yapar yani cihaz yurtdışında bile 3000 lira ülkemizdede bu model 3500 civarı olacaktır.
    ben parayı azımsamıyorum, ülkemize sürekli bok atanlara kızıyorum. kusura bakma ama devlet 3000 liralık bir telefondan 500 lira vergi alır bu çok değil. adamlar öyle konuşuyor ki sanki cihaz yurtdışında 1500 lira türkiyede 3500 lira

Yanıldığınız nokta şu ki, yurtdışı fiyatı olarak gördüğünüz şeyler vergisiz fiyatlar değil, o ülkeler de vergi alıyorlar ve alınan vergi sonucunda ortaya çıkan fiyatlar o 699 799 899 olarak gördüğünüz fiyatlar. Sizin söylediğiniz 500 TL bizim ülkemizde "fazladan" alınan vergi.http://bgr.com/2015/08/20/iphone-costs-country-by-country/
    Buyrun dünya çapında bir iphone'a ödenen ortalama bedeller, dolar cinsinden, çok güzel açıklanmış, Brezilya ile birlikte başı çekiyoruz.

Habere olan yorumuma gelirsek, ekran çözünürlüğü haricinde hepsi daha önceden okuğum bilinen şeylerdi, ancak çözünürlük artışını garipsedim. 6s'in ekran çözünürlüğü full hd seviyesine çekilebilir belki pil süresini düşürmemek kaydıyla, ancak plus modelinde zaten 400 küsür ppi düzeyinde bir ekran var, 2k düzeyine çekileceğini sanmıyorum, bence gereksiz olur

Gelmiş yine hükümet düşmanları . Bu bitmediniz ya . Ne zaman bırakacaksınız bu milletin yakasını . Sülük gibisiniz . Vergi sistemi gerekli . Bu yeni gelecek vergiyide destekliyorum . Yerli uretime sahip cikmamiz gerekli . Verginin bur nedenide bu . Türkiye gibi akıllı telefon kullanan ülke yok . Vergi çok diyorsunda millet nasıl alıyor çalıyor mu ? Yunanistan vergi almıyor da ne oluyor . Adamlar rahatlıktan batıyor . Bizide bu hale getireceksiniz . Allah sizin gibilere fırsat vermesin .

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskiden

• Bir telefon için çok yüksek fiyatlar bana göre. Yurt dışı fiyatı en düşük 700 euro. Hani yurtdışından getirteyim desen öyle bile neredeyse 2500 lirayı buluyor. Özellikleri çok iyi olabilir hatta kişiye göre en iyi telefon bile olabilir ama sonuç olarak telefon. Bu fiyatlar çok yüksek geliyor bana

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.