Şimdi Ara

RESİMLİ SORU. NETWORK YARDIM? TL-WA5210G

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Resimde gördüğünüz soldaki kare ev abimin evi.
    Modemin konumunu TV ye bağlı olduğu için değiştiremiyoruz.
    Resimde kırmızı ile görülen yer deki balkondan bakınca abimin evinin yatak odası görülüyor.
    Ancak Kırmızı olan yerden o modemin WI-FI sinyalini alamıyoruz.
    Bu nedenle bir tane TP-Link 5210g Dış Mekan Access Point üründen aldık.
    Repeat modunda çalıştırıp Doğru şekilde de ayarlarını yapıyoruz. Kırmızı olan yerden sinyali alıyoruz.
    Şimdi size sorum şu.
    Kırmızılı olan odaya gelen wifi sinyalini 100mt karelik evde doğru düzgün wifi den alıp wifiden dağıtacak dağıtabilecek çekiş gücü iyi dağıtış gücü iyi bir repeater (tekrarlayıcı) yada başka bir önerinizi alabilirmiyim.

yada modem hariç tüm düzeni değiştirerek çok sağlam şekilde evimde nasıl wifi alabilirim.

şu anki ekipmanın üzerine 90-100 lira daha harcayabilirim.

şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halileat -- 12 Temmuz 2013; 13:38:52 >

• duvar kalınlıklarını bılemıyorum ve duvarlar tuglamı degılmı onuda bılemıyorum ama cok duvar deng gelıyor ve 60 metreden gorme sansınz cok az hatta yok gıbı
    soyle dıyebılırım ıkı ucu duvar gerılım tarzı gelmıcek sekılde yanı bırı balkona bırıde dıger balkona olmak kaydı ıle ıkıtane wfi alman gerekecek acces pont alman erekecek acces poıntlerı sadece kopruleme gorevı yaparsan ısını rahatlıkla gorur ama 100 tl ıle olacagını sanmıyorum ıkı acsespoınt airtes desen hesapla artık gerısını
  • quote:

Orijinalden alıntı: mAdde

duvar kalınlıklarını bılemıyorum ve duvarlar tuglamı degılmı onuda bılemıyorum ama cok duvar deng gelıyor ve 60 metreden gorme sansınz cok az hatta yok gıbı
    soyle dıyebılırım ıkı ucu duvar gerılım tarzı gelmıcek sekılde yanı bırı balkona bırıde dıger balkona olmak kaydı ıle ıkıtane wfi alman gerekecek acces pont alman erekecek acces poıntlerı sadece kopruleme gorevı yaparsan ısını rahatlıkla gorur ama 100 tl ıle olacagını sanmıyorum ıkı acsespoınt airtes desen hesapla artık gerısını

Modemin olduğu evden kırmızı olan yere zaten yayın yapan bir TL-WA 5290g access point var. ben bu access pointe uygun. kopmayan şaşırmayan saçmalamayan bir köprüleme yapabileceğim cihaz merak ediyorum.
  • ornek vereyım sana boyle olmalı resımdekı gıbı

bu urunede bır goz at bana senın ısını rahatlıkla gorur gıbı geldı fıyatıda ucuz

http://www.vatanbilgisayar.com/Network%20Aksesuar%C4%B1/asus-rt-n12e-rt-n12e-300mbps--kablosuz-4-port-router--access-point/productdetails.aspx?I_ID=65361

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mAdde -- 12 Temmuz 2013; 17:00:35 >

• Ust linkteki gibi izotropik antenli AP'ler etrafina sinyal basar, size 12-15dbi'lik açılı AP'lerden lazim. (son resimdeki icleri bos 2 kırmızı kutucuga yerlesecek)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.