Şimdi Ara

Resident Evil 7: Biohazard | Xbox Ana Konu (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
2
Favori
5.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: evo_4

7 rakamına bakıyorum ama bu sefer bir zürafa ve kadın görünmüyor. Capcom akıllanmış anlaşılan.

Olum biz zamanında şifreli cine 5'i hayal gücümüzle izleyen insanlarız iyi bak 7'ye belki birşeyler görürsün
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAKÁ

quote:

7 rakamına bakıyorum ama bu sefer bir zürafa ve kadın görünmüyor. Capcom akıllanmış anlaşılan.

Olum biz zamanında şifreli cine 5'i hayal gücümüzle izleyen insanlarız iyi bak 7'ye belki birşeyler görürsün

inan ne yazacağımı bilemedim gülmekten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 4 ve sonrası benim gözümde çöp buda öyle oluca kesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ryu_hayabusa

4 ve sonrası benim gözümde çöp buda öyle oluca kesin.

aynen, halen psn'den satın aldığım re 1-2 ve 3'ü oynarım. Bunların yanında code veronica'da benim çok hoşuma gitmişti. Wii'de de arada sırada re remake ve zero takılırım. Gerisi hikaye zaten.
  • Altıncı oyun bu nesilde yarım bıraktığım ender oyunlardan biriydi büyük olasılıkla yedinci oyuna hiç şans vermeyeceğim.
  • 6. oyundan sonra bu seri benim icin bitmistir. Aslinda 5. oyun da cok kotuydu ama yine bir agirligi vardi, son oyun acinasi bir durumda.
    7. oyunun slogani da "The War Ends Now" , dikkatinizi cekerim. Yani hala ayni yolu devam ettirecekler gibi gorunuyor. Bu sloganla cikan bir RE oyunundan ne beklenir ki zaten, zannedersin Call of Duty.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skyfall tr

Altıncı oyun bu nesilde yarım bıraktığım ender oyunlardan biriydi büyük olasılıkla yedinci oyuna hiç şans vermeyeceğim.

aynen dostum 6. oyunu benim hayatımda bıraktığım tek resident evil dir.

aynen bendede duruyo arada açıp oynuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ryu_hayabusa

quote:

Orijinalden alıntı: skyfall tr

Altıncı oyun bu nesilde yarım bıraktığım ender oyunlardan biriydi büyük olasılıkla yedinci oyuna hiç şans vermeyeceğim.

aynen dostum 6. oyunu benim hayatımda bıraktığım tek resident evil dir.

aynen bendede duruyo arada açıp oynuyorum.

Re serisi içinde kötü olmasını geçtim TPS türündeki bir oyun içinde inanılmaz derecede vasattı.
  • desenize yeni makinalı tüfek oyunu ggeliyor
  • Mümkünse artık re oyunu yapmasın capcom daha fazla rezil etmesin seriyi 5. oyundan sonra oyun çıkarması hata oldu bence bu hatayı devam ettirmesin. Araya remakeler veya collectionlar sıkıştırmakla da durumu kurtaramazsın artık capcom berbat ettin güzelim oyunu.
  • Umarim 3 e bnzer bir oyun gelir artik...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni bir çöp oyunu olacağı kesin
  • Valla ölüsünü bile oynarım bana göre asla çöp olmadı olmayacak 4,5,6 zevkle bitirdim, 7'yi de sabırsızlıkla bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IGN

Doğrudur, Cine5 SuperSport ve Maxi TV gibi şifreli kanallar vardı.
    />
    Şifre girince tiz sesler eşliğinde
    gri, çizgili karınca perdesinden görüntüyü anlamaya çalışırdık. Belli olmasa da görüntü izlerdik
    />
    ama "belli olmasa da" dediysem mesela reklam girince anlardık.

İşte şifreli Cine 5; ama hatırladığıma göre renk biraz daha açıktı:

Resident Evil 7: Biohazard | Xbox Ana Konu

Sonra tabii paralı yayın almıştık, çatıda dönen bir anten vardı.
    />
    Artık yabancı uyduda dahil hiç bir kanal şifreye girmiyordu.

quote:

Ne kadar kötü olursa olsun diye birşey yok. Eski ruhunu yansıtmasa da hiç bir oyunu kötü değil serinin.
    Hala bunu idrak edemeyenler var. Bu oyunda ya özüne döner ya aksiyon devam eder. Serinin hayranlarını üzer belki ama yine de iyi bir oyun olur.

Kesinlikle. Resident Evil serisinin her oyunu kaliteli olmuştur.
    />

Benim tek, pek beğenmediğim Resident Evil budur:
    Dead Aim.

Her daim dediğim gibi:

Korku
    />
    -Hayatta Kalma
    />
    Resident Evil'ınıda,
    Aksiyon-Gerilim
    />
    Resident Evil'ınıda
    zevk ve şevk ile oynarım.
    />
    Bana göre hava hoş.

Aslında serinin aksiyona kaymasının da mantıklı sebepleri var.
    />
    Şimdi eskiden olan virüs "basit"ti. İnsanları sadece yavaş yürüyen asalak hantal birer zombilere dönüştürüyordu.
    />
    />

Ama şimdi
    virüs öyle gelişti ki, insanları zombiye çevirmeden ziyade adeta yepyeni bir yapay zekâ yükleyerek karanlığın ve şerin ordusunu kurdular.
    />

Şimdi yıllar boyu aynı tip "Huağğ" deyip saldıran basit, hantal zombilerle mi başetmek mantıklı yoksa gelişimini hissetiren zombiden öte yaratıklar ile mi?

Bunu şöyle düşünün düşünün:

Animeler-filmler-diziler: Görsel ve işitsel yapıtlardaki ilk bölümlerdeki düşmanlar ile ileriki bölümlerdeki düşmanları bir karşılaştırın hacılar. İçinde aksiyon olmayan görsel medyalarda ise düşmanlarımız "başımıza gelen olaylardır". Mesela bir dram animesinde ilk bölümlerde başımızdan geçen olaylar
    />
    ile ileriki bölümlerdeki olaylara bakın.
    />

Oyunlar: Türü fark etmez. İster JRPG, ister Aksiyon, ister Bulmaca, isterse de Platform vs. Her oyunda ilk bölümler genellikle çok kolaydır. Ama ileriki bölümlerde ya düşmanlar, ya engeller ya da bulmacalar zorlar insanı.
    />

Polat Alemdar: Bu muhterem şahıs ilk bölümlerde çetelerle mücadele ederken
    />
    son bölümlerde Amerikalılar ile, İsrailliler ile, derin gizli örgütler ile mücadele etmeye başladı.
    />

Yani hep aynı yemek yiyilmez. Her gün kebapta yesen
    />
    , bir süre sonra sıkılırsın, iştahın almaz.
    Ben de daha önce forumda serinin özünden kopmasını sıkça eleştirdim, mesajlarım taş gibi yerlerinde duruyordur.
    Ama mantık çerçevesinde bakınca bu değişim normâl. Aslında diyorum ki
    "Düşmanlar gelişimlerini sürdürerek salt korku olarak kalamaz mıydı seri?" sonra diyorum ki "Ama düşmanlar zombilikten çıktı ve artık adeta birer yapay zekâ sahibi istila askerleriler. Ne olursa olsun içine mutlaka bir yerden aksiyon girecekti"

Eğer ki aksiyonlu Resident Evil'ın satışları kötü giderse Capcom Einstein olur
    />
    ve bir şekilde bağlar senaryoyu.
    Gerçi
    Resident Evil 7'nin sloganı "Thw war ends now" Son aksiyon mu? Yoksa son oyun mu?

Son olarak seriyi özünden saptığı için eleştiren arkadaşlara koca bir Eyyyyvallah.
    />
    Ama eleştirenlerin çoğu
    "Resident Evil 6 berbat bir aksiyon. Böğğ.
    />
    Madem aksiyon oldu, aksiyonu düzgün yapsaydın Capcom"
    diyorlar.

Öncelikle demek istiyorum ki berbat oyun yoktur. Şimdi aksiyon olarak nasıl kötü olur Resident Evil 6? Özellikle coop oynayınca
    (Değil mi can Zack) zaten zevkli olan oyun doruklara çıkıyor.
    Dört dörtlük bir oyun bence. Bir aksiyon oyunu olarak eleştirilecekse sadece siper sistemi kötüdür diyorum ama ona da insan kısa süre de alışıyor. Başka da eksiğini göremedim.

• Kim ne derse desin Resident Evil 4'ten sonrası çöplükten başka birşey değil.
    Capcom Devil May Cry ve Resident Evil'ı ergen oyunu yaptı içine etti bıraktı.
  • benim icin cok ozel oyun 1-2-3 ondan sonra cop oyun bana gore buda ole olur artik final oyunu olsun arsive kaldirsinlar
  • Yeni çıkacak olan Resident evil oyunu , eski resident evil oyunlarının atmosferini yenilikçi oynanış ve grafiklerle yansıtırsa başarılı olabilir..Bunu resident evil revalations oyununda görmüştük..Bence resident evil ismi artık zombilerle bütünleştiği için oyunda düşmanlar yine zombiler olmalı..Zombiler, ilk resident evil oyunlarındaki gibi hantal yavaş yürüyen tarzda değil de walking dead veya dünyalar savaşı z filmlerindeki hızlı aşırı saldırgan ve toplu olarak hareket eden zombiler şeklinde olmalı..Her ne kadar zombi oyunlarının suyu çıksa da zombi oyunlarının ilk ve en başarılı örneği olan resident evil, diğer zombi oyunlarından daha iyi olacaktır...Resident evil 6 ,vasat bir oyun olmasına rağmen, oynayanların en çok leon bölümünü beğenmeleri aslında bu oyunun eski tarzını koruması gerektiğini gösteriyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neo23 -- 5 Eylül 2013; 16:00:18 >
  • umarım kötü olmaz bu sefer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3D'ne BANDIM -- 6 Eylül 2013; 18:44:31 >
  • Resident evil 7 den ilk göresel

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.