Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Resident Evil 5 Rehber[Amblemler, hazineler ve Boss Dövüşleri vs..]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
89
Cevap
5
Favori
63.209
Tıklama
Cevapla
Tüm Forumlar >> Oyun >> Xbox >> Resident Evil 5 Rehber[Amblemler, hazineler ve Boss Dövüşleri vs..]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Yarbay
  10071 Mesaj


  Fear You Cant Forget  Bir iki haftadır bu oyunu oynuyordum. Chapter tekrarlarıyla ve yenice bitirdiğim Pro modla, oyunu neredeyse dört kez bitirmiş oldum. Oyunu altına üstüne getirip eksik birşey bırakmadığım için, bazı kaynaklarında yardımıyla bu rehberi hazırlamak istedim.

  Henüz oyuna başlamamış arkadaşlar, yada doyamayıp hala oyunda eksiği olan arkadaşlar olabilir düşüncesiyle.

  Öncelikle hatırlatmakta fayda var. Ufak ipuçları ve oyunda toplanabilecek hemen her şeye değineceğim. Ana ve yan Boss stratejileri de dahil. Fakat oyunda takılmanız söz konusu olmadığı için tam çözüm hazırlamadım.

  Oyunun temel (Basic) öğeleriyle başlayalım.
  Uyarı: Bu paragraftan itibaren yazılı herşey az veya çok miktarda spoiler içerip oyun zevkinizi baltalayabilir.
  Bölüm 1 Resident Evil 5 Temel Öğeler.

  Karakteri yönetme(Movement)  Oyun Survival-Horror/Adventure kökenlerine dayandırılsa da, geçirdiği evrimden sonra Third-Person/Action kategorisine dahil olarak Retro Resident Evil serisinden kontrol farklılıkları içermekte.

  Sol analog kolu kullanarak hareket ettirdiğimiz karakterimizin, sağ analog ile etrafa bakmasını ve hedef almasını sağlıyoruz.

  Hareket ederken ateş edemediğimiz için, oyunun başında kontrollere şöyle bir baktıktan sonra, keyfinize göre Sensitivity ayarı yapmanızı öneririm.
  Hızlı Silah Doldurma(Quick Reload)

  Önceki oyunlardakinin aksine, RE4' deki gibi bu kez silahımızı LT(L1)+A(X) ile hızlı dolduruyoruz. Özellikle silah kapasitenizi arttırana kadar, bu taktiği sürekli kullanarak, kendinizi sürekli tetikte tutmanızı öneririm.
  Hızlı Dönüş(Quick Turn)

  Oyunda ateş ederken hareket edemediğimiz için, seri olmanın temel kuralı hızlıca arkamıza dönmekten geçiyor.

  Her iki konsol içinde Sol Analoğu aşağı çekip+A(X) tuşları ile seri şekilde arkamıza dönerek haraketimize yön verebiliriz.
  Envanter ve Ana Envanter Kullanımı(Inventory)

  Toplamda dokuzar kareden oluşan 18 karelik bir envanterimiz var iki karakterle kullandığımız. Oyuna yeni eklenen D-Pad' e malzeme atama özelliği sayesinde X(Kare) tuşunu kullanarak, seçtiğimiz malzeme veya silahı, envanterimizde sağ,sol,yukarı veya aşağı istediğimiz kısa yola atayıp, oyun içinde hızlıca seçebiliriz.

  Not: Envanterinizdeki her nesne d-pad tuşlarına atanabilmektedir.

  Bölüm aralarında veya ölüp oyuna devam ettiğiniz zamanlarda, kullanmak istemediğiniz her eşyayı Remove diyerek ana envanterinizde depolayabilirsiniz. Buradan ayrıca, istediğiniz karakteri donatabilir, RT(R2) tuşları ile hazineleriniz ve ekipmanınız pencereleri arasında geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca, Satış Sell ve Güçlendirme Upgrade kısayol tuşlarıda envanterde yazılı olarak gösterilmekte.
  Yakın Dövüş(Melee Combat)

  Rakiplerinizin(Majini) bazı uzuvlarına ateş ettiğinizde, kurşun yakmadan onları hakkın rahmetine kavuşturabilmeniz için ekranda bazı tuşlar belirmekte ve Chris/Sheva tek tuşla rakipleri öldürebilmekte yada savuşturabilmekte.

  Standart düşmanlarınızda ikişer tanesi özel ve ölümcül olmakla beraber(Backhand ve Haymaker), Hook, Straight, Stomp(Yere düşen düşmanın kafasını ezme), Neck Breaker(Boyun kırma) ve Uppercut gibi hareketlerimiz var. Benzer kombolar Sheva' da genelde tekme ağırlıklı ve Co-op veya Single' da komboları iki karakterle de birbirine bağlamak mümkün.
  Kısa Kısa

  1 Sheva' yı çanta olarak kullanın.

  Mermileri ve sağlık ekipmanlarını başına buyruk olmadık yerlerde kullandığı için, kendisini koruması için tek bir silah vermeniz yeterli. Ara ara kullandığı silahın cephanesini verebilir, fazlalık tüm eşya ve ıvır zıvırınızı taşıması için kullanabilirsiniz.

  2 Sürekli hızlı silah doldurun

  Düşmanlar oyunun geneli itibariyle sayıca fazla.

  Bu yüzden en olmadık yerlerde kafanıza orağı yememek için silahınızın şarjörünü sık sık yenileyin.

  3 Etrafı iyice araştırıp silahlarınızı sık sık güçlendirin.

  Resident Evil 5, bölümler ilerledikçe düşmanlarınızın ve Boss' ların kuvvetlendiği bir oyun.

  Bu yüzden sık sık silahlarınızı güçlendirin. (Bknz. Silahlar bölümü) Bunun için gerekli parayı da ilerlemeniz boyunca her deliği arayıp hazineleri ve altınları (Bknz Hazineler bölümü)zulalamakta geçiyor.

  4 Bölüm içinde silahları kaçırmayın

  Hemen her Chapter' da bir silah bulunmakta.

  Bir kez kaçırırsanız eğer, oyun boyunca tekrar bulamayacağınızı ve para vererek almak zorunda kalacağınızı unutmayın. Tüm silahlar ve yerlerini rehberde vereceğim.

  5 Yelekleri kullanmaktan çekinmeyin.

  Hem Sheva hem Chris için Melee Vest ve Bulletproof Vest adı altında, her iki karakter içinde toplamda 40000 altına mal olan bu yelekleri mutlaka kullanın.

  Özellikle Veteran zorlukta hayati önem taşımakta. Melee Vest aldığınız zaman normal herhangi darbeye karşı dayanıklı oluyorsunuz.

  Bulletproof Vest ile de Chapter 3-3' de ve 5-1' den itibaren kullanmanızı önereceğim suretle, kurşunlara dayanıklı oluyorsunuz. Pro mod için gereksiz, zira tek darbede ölebiliyorsunuz.

  6 Headshot yapmaya özen gösterin

  Headshot' lar sayesinde amatör ve normal modda çoğu zaman rakibinizi tek seferde yok edebilirsiniz.

  Öldüremesenizde en azından yanına giderek yakın dövüş taktiklerini uygulayarak işlerini bitirebilirsiniz.

  7 Sürekli hareket halinde olun ve siperleri kullanın

  Yoğun aksiyonda yürüyüp, koşarken ateş edemediğiniz için fazlaca yer değiştirerek düşmanla mesafenizi koruyun.

  Ayrıca oyuna yeni eklenen cover sistemi sayesinde(oyunun bazı bölümlerinde) ateşli silahlar kullanan rakiplerinizle aranıza mesafeyi koyarak uzak menzilli silahlarla avlayın.
  Bölüm 2 B.S.A.A Amblemleri

  Chapter 1-2 den başlayarak, oyunda 6-2. Chapter' a kadar toplayacağınız 30 adet amblem var. 4. oyundaki mavi madalyonlar benzeri bu sistem oyundaki son 2 gizli kıyafeti açmanıza yarıyor. 4. oyundaki gibi harita yardımı alamadığımız için rehberin önceliğini bu oldukça iyi gizlenmiş 30 madalyona verdim.

  Chapter 1-2 (3 Amblem)

  1- Sarışın hatun zombiye dönüşmeden önceki yerde. Antiqe Clock hazinesini aldığımız yerin zıttı balkona çıkıp karşı kulübeye bakın.  2- Ölü BSAA üyesinin önünüze düştüğü yerde. Yukarı su kulesine bakın.  3- Uroboros' u öldürdükten sonra çanta içinden tabanca mermileri aldığınız yerin sağına bakın.  Chapter 2-1 (5 Amblem)

  1- Bölümün en başında Hammerların arkasından konteynırların üzerine çıkın. İlk amblem tam karşınızda.  2- Üzerinize gelen kamyonu devirdiğniz köprünün sonunda. Köprünün ayağına bakın.  3- Pazar yerine ilk geldiğinizde, küçük yeşil kulübenin çatısının altında.  4- Kirk' ün heli ile hava takviyesi yaptığı yerde. Kulübenin çatısına çıkın. Size karşıdan ok fırlatan Majini'nin durduğu yerde.  5- Assist Jump ile Sheva'yı karşıya yollayıp Sniper ile koruduğunuz yerde. Arkanızı döner dönmez yukarı bakın.  Chapter 2-2 (3 Amblem)

  1- Bölümün en başındaki uzaktaki trafo direğinin en tepesine bakın.  2- Madende köprüyü geçerken sağ yukarı bakın.  3- Dragunov tüfeğini aldıktan sonra, dışarıdaki en yüksek merdivene tırmanıp, çıktığınız binaya bakın.  Chapter 3-1 (4 Amblem)

  1- Co-op oynamıyorsanız bu amblemi bu yöntem haricinde alamazsınız.

  Başlar başlamaz sniper ile uzaktaki elektrik direğine nişan alın.

  Belli belirsiz amblemi gördüğünüz yere ateş edin.

  Birkaç denemede vurabilirsiniz.  2- Bol miktarda tavuk ve yumurtalarının olduğu alanda, haritanın ortasında ufak adacıkta.

  Sazlıktan yapılma kulübenin arkasına bakın. Amblemin yarısını görebileceksiniz.  3- Radardan da gördüğünüz gibi bölgenin en ucunda, sazlıktan kulübenin çatısının altında. Bulması oldukça kolay.  4- Tüm parçaları toplayıp açtığınız kapıdan girin. Yüksek platformdan aşağı indiğiniz gibi arkanızı dönün. Amblem tam karşınızda.  Chapter 3-2 (2 Amblem)

  1- Tricell çadırlarının olduğu bölümde. İlk iki çadırın arasında.  2- Bölümün sonunda süre dolmadan kaçmaya başladığınız ilk sahnede. Hemen solunuzdaki barakanın içinde.  Chapter 3-3 (1 Amblem)

  1- Josh' ın tekneyi kullanarak ilerlediği bölümde. Köprünün altında. Sniper ile sağlıklı şekilde nişan almalı ve dikkatli olmalısınız. Iskalarsanız, kapıyı açmak için indiğiniz alanda geriye, köprülere doğru bakarak da rahatlıkla görebilirsiniz.  Chapter 4-1 (3 Amblem)

  1- Örümceklerin saldırdığı yerde merdivenlerden tırmanın. Yolun yarısında sağa uçuruma bakın, amblemi göreceksiniz.  2- 4. bölümde ilk videonun girdiği devasa alanda. Tam karşınıza Sniper ile bakarak görebilirsiniz.  3- Sürekli olarak merdivenleri aktif ettiğiniz büyük alanda. Hiç birşey yapmadan, yeşil heykeli gözünüze kestirin. Amblem heykelin yukarısında.  Chapter 4-2 (1 Amblem)

  Son ışın bulmacasını çözdüğümüz bölgede. Kuzeydeki açık odanın(bölümün başında açık olan tek oda) girişinde asılı.

  Odaya girer girmez arkanızı dönerek görebilirsiniz.  Chapter 5-1 (1 Amblem)

  1- Bölüme başlar başlamaz, çiçeklerle dolu daire alanın, küçük yürüme köprüsünün altında. Bulması kolay.  Chapter 5-2 (1 Amblem)

  1- Yürüyen platformu çalıştırmak için kolu aktif ettiğiniz bölgede. Büyük çöp tenekesinin içinde.  Chapter 5-3 (3 Amblem)

  1- Bölümün hemen başında, ilk girdiğiniz odada dönen dev fanlardan sağdakinin arkasında.  2- Yükselen platforma ilk geldiğiniz bölümde. Yukarıdaki platformlardan tam karşınızdakinin altında gizli. Sniper ile görebilirsiniz.  3- Bölümün sonlarında. Köprüyü aşağı indirmek için Sheva' yı yolladığınız asansörün arkasına dolaşarak amblemi görebilirsiniz.  Chapter 6-1 (3 Amblem)

  1- Bölümün en başında en yüksek kuleye tırmanarak, doğru geminin en ucuna doğru tam karşıya bakın. Farketmesi, farketsenizde vurması en zor madalyon. 2X dürbünü olan Kanas' ı kullanmanızı tavsiye ederim.  2- Sheva' yı kafese kapatıp konteynırların içinden saldırdıkları bölüm. (Platformu aktif ettiğiniz sahnede gözükecektir)

  2. konteynırın içinde. Konteynırın içine el bombası sallayarak amblemi alabilirsiniz.  3- Excella ile olan sahnenin hemen ardından, aynı odada duvardaki raflardan birinin içinde. Bulması kolay.  Bütün amblemler bunlar. İlk 25 adette Chris' in STARS üniformasını(Resident Evil 1) Sheva' nınsa Tribal kıyafetini açabilirsiniz. Ayrıca oyunu bir kez bitirerek Chris' in Safari kıyafetini, Sheva' nında Clubbin kıyafetini açabilirsiniz.
  Bölüm 3 Silahlar ve Yerleri

  1- VZ61 Uzi

  Chapter 1-1' de cellat ve diğer pek çok Majini' nin saldırısına uğradığınız yerde. Bölümün sonunda roketle patlatılan kapının sağında, çitlerin gerisinde tezgahın üzerinde.  2- Ithaca M37

  Chapter 1-2' de Sheva' yı Assist Jump ile yukarıya yollayıp anahtarını aldığınız odanın içinde. Sarışın hatunun saldırdığı bölgede odanın içinde.  3- H&K MP 5

  Chapter 2-1' in en başında, Hammer' ların olduğu odada çantanın içinde.  4- Kirk' ün hava saldırısı yaptığı alanda, en son grup Majini' lerin çıktığı binanın içinde.  5- Dragunov SVD

  Chapter 2-1' in sonlarına doğru Irving' le karşılaşıp elinizden kaçırdığınız odada. Soldaki ikili dolaptan ilkinin içinde.  6- RPG

  Chapter 3-1' de bölgenin sonlarına doğru batık geminin üzerinde.  7- S&W Magnum

  Magnumu gördüğünüz yerde baskın yiyeceğiniz için, önce düşmanlarla yüzleştikten sonra silahı almaya gidin. Aksi takdirde tuzağa düşürülüp açık hedef oluyorsunuz. 4 amblemi birleştirerek girdiğiniz ufak köyde, hemen sağınıza bakarsanız ölü askerin yanı başında silahı görebilirsiniz.  8- Ak-74

  İlk iki Licker' ı öldürdükten sonraki bölümde, sağınızdaki kontrol odasının içinde.  9- SIG 556

  Ölü test nesnelerinin olduğu yürüyen platformları çalıştırdığınız kolun yanında, kutuda.  10- H&K PS-1

  Chapter 5-3' ün başlarında, karşıya geçmek için güç verdiğiniz platformun bulunduğu jeneratör odasının içinde.  11- Light Hawk Magnum

  Wesker' la kapıştığınız alanda, sizi tekmeyle yolladığı yerin yukarısında. Büyük sandığı açmak için Sheva' ya ihtiyacınız var.  12- Striker Shotgun  Gemiye giriş yaptıktan sonra, uzunca bir merdiven ineceksiniz. Shotgun en aşağıda kutunun içinde.
  Resident Evil 5 Silahları ve Özellikleri


  Handguns  1. M92F - Başlangıç silahımız. Kapasite upgrade' leri fazla. 3 kadar Critical Upgrade' i mevcut.  Upgrade şeması:

                  M92F (Handgun):

  ===============

  .---------.-------------.-----------------------------------------.

  |Ücret: |Özel: |Nasıl Alınır?:

  |=========|=============|=============|

  | 2000 |Kritik X |1. Envanterde hazır.

  | | |2. 2000 Gold. |

  '---------'-------------'------------------------------------------'  .----------.-------------.-----------.-------------.

  |Ateş Gücü:|Şarj Etme Hızı:|Kapasite: |Kritik X: |

  |==========|=============|===========|=============|

  |150 (Temel)| 1.70 (Temel) |10x (Temel)|- (Temel)|

  |170 (2000)| 1.62 (1500) |13x (500)|Bir (3000)|

  |190 (2000)| 1.53 (2000) |16x (500)|İki (8000)|

  |210 (4000)| 1.36 (2500) |20x (500)|Üç (13000)|

  |230 (5000)|-------------|25x (500)|-------------|

  |250 (6000)|-------------|30x (1000)|-------------|

  |----------|-------------|33x (1000)|-------------|

  |----------|-------------|37x (1000)|-------------|

  |----------|-------------|40x (2000)|-------------|

  |----------|-------------|45x (2000)|-------------|

  |----------|-------------|50x (2000)|-------------|

  |----------|-------------|60x (5000)|-------------|

  |----------|-------------|70x (5000)|-------------|

  |----------|-------------|100x(12000)|-------------|

  '----------'-------------'-----------'-------------'


  2. H&K P8 - Piercing ve ateş gücü arttırıldığı vakit kuvvetli. hafif zırhlı düşmanlara karşı etkili.  Upgrade Şeması  H&K P8 (Handgun):

  =================

  .---------.-------------.----------------------------------------------------------.

  |Ücret: |Özel: |Nasıl Alınır?: |

  |=========|=============|=======================|

  | 4000 |Piercing |1. Chapter 3-1' e başladığınızda alınabilir oluyor.

  '---------'-------------'-----------------------------------------------------------'  .----------.-------------.-----------.-------------.

  |Ateş Gücü:|Şarj Etme Hızı:|Kapasite: |Piercing: |

  |==========|=============|===========|=============|

  |140 (Temel)| 1.53 (Temel) | 9x (Temel)|- (Temel)|

  |160 (2000)| 1.36 (2000) |11x (500)|Bir (5000)|

  |180 (2000)| 1.19 (3000) |13x (500)|İki (9000)|

  |200 (3000)| 1.11 (3000) |15x (1000)|Üç (12000)|

  |220 (4000)| 1.02 (3000) |17x (2000)|-------------|

  |240 (4000)| 0.85 (7000) |19x (2000)|-------------|

  |260 (5000)|-------------|21x (3000)|-------------|

  |300 (6000)|-------------|25x (5000)|-------------|

  '----------'-------------'-----------'-------------'


  3. SIG P226 - Ateş gücü yükseltilmeden pek de işe yaradığı söylenemez.  Upgrade Şeması

                  SIG P226 (Handgun):

  ===================

  .---------.-------------.-----------------------------------------.

  |Ücret: |Özel: |Nasıl Alınır?: |

  |=========|=============|=============|

  | 4000 | --- |1. Chapter 5-1' de alınabilir oluyor.|

  '---------'-------------'-----------------------------------------'  .-----------.-------------.-----------.

  |Ateş Gücü: |Şarj Etme Hızı:|Kapasite: |

  |===========|=============|===========|

  |180 (Temel)| 1.70 (Temel) | 8x (Temel)|

  |220 (1000)| 1.62 (2000) |10x (1000)|

  |240 (2000)|-------------|12x (1000)|

  |260 (2000)|-------------|13x (2000)|

  |280 (3000)|-------------|14x (3000)|

  |300 (3000)|-------------|16x (4000)|

  |320 (4000)|-------------|-----------|

  |340 (4000)|-------------|-----------|

  |350 (5000)|-------------|-----------|

  |370 (5000)|-------------|-----------|

  |390 (7000)|-------------|-----------|

  |410 (7000)|-------------|-----------|

  |430 (10000)|-------------|-----------|

  |480 (15000)|-------------|-----------|

  '-----------'-------------'-----------'


  4. M93R - M92F' i full upgrade ettiğiniz zaman açılıyor. 3-Burst atış(seri 3 mermi) modu ile bazı ufak Boss'larda etkili.

  Upgrade Şeması

                  M93R (Handgun):

  ===============

  .---------.-------------.--------------------------------------------------.

  |Ücret: |Özel: |Nasıl Alınır?: |

  |=========|=============|==================|

  | 30000 |3-seri mermi|1. M92F Handgun' fullediğiniz zaman.

  | | | |30000 Gold2 a satın alabilirsiniz.

  '---------'-------------'---------------------------------------------------'  .-----------.-------------.-----------.

  |Ateş Gücü: |Şarj Etme hızı:|Kapasite: |

  |===========|=============|===========|

  |170 (Temel)| 1.70 (Temel) |10x (Temel)|

  |190 (2000)| 1.62 (1000) |12x (500)|

  |230 (3000)| 1.53 (2000) |14x (1000)|

  |250 (3000)| 1.36 (3000) |16x (1500)|

  |270 (4000)|-------------|18x (1500)|

  |290 (4000)|-------------|20x (2000)|

  |310 (5000)|-------------|22x (2000)|

  |330 (5000)|-------------|24x (2500)|

  |350 (7000)|-------------|26x (3000)|

  |370 (8000)|-------------|30x (8000)|

  |400 (15000)|-------------|-----------|

  '-----------'-------------'-----------'
  Tercih: M93R  Pompalılar  1. Ithaca M37 - Oyundaki ilk pompalıya göre oldukça güçlü. Kapasite ve Kritik upgrade' leri fazla. Sersemletme ve tepme olarak M3 kadar güçlü.  Upgrade Şeması

                Ithaca M37 (Shotgun):

  =====================

  .---------.-------------.-----------------------------------------.

  |Ücret: |Özel: |Nasıl Alınır?: |

  |=========|=============|=============|

  | 2000 |Kritik X |1. Chapter 1-2. |

  | | |2. 2000 Gold. |

  '---------'-------------'------------------------------------------'  .----------.-------------.-----------.-------------.

  |Ateş Gücü:|Şarj Etme Hızı:|Kapasite: |Kritik X: |

  |==========|=============|===========|=============|

  |200 (Temel)| 3.00 (Temel) | 6x (Temel)|- (Temel)|

  |230 (2000)| 2.85 (500) | 7x (500)|Bir (5000)|

  |260 (2000)| 1.70 (1000) | 8x (500)|-------------|

  |300 (3000)| 1.40 (3000) | 9x (500)|-------------|

  |330 (3000)|-------------|10x (500)|-------------|

  |360 (5000)|-------------|12x (1000)|-------------|

  |400 (9000)|-------------|13x (1000)|-------------|

  |----------|-------------|15x (1500)|-------------|

  |----------|-------------|16x (2000)|-------------|

  |----------|-------------|17x (3000)|-------------|

  |----------|-------------|18x (4000)|-------------|

  |----------|-------------|20x (5000)|-------------|

  |----------|-------------|22x (7000)|-------------|

  |----------|-------------|25x (10000)|-------------|

  '----------'-------------'-----------'-------------'


  2. M3 - Ateş gücü yüksek, upgrade' ide hesaplı.  Upgrade Şeması

                   M3 (Shotgun):

  =============

  .---------.-------------.-----------------------------------------.

  |Ücret: |Özel: |Nasıl Alınır?:

  |=========|=============|=============|

  | 4000 | --- |1. Chapter 3-3. |

  | | |2. 4000 Gold. |

  '---------'-------------'------------------------------------------'  .-----------.-------------.-----------.

  |Ateş Gücü: |Şarj Etme hızı:|Kapasite: |

  |===========|=============|===========|

  |300 (Temel)| 3.00 (Temel) | 5x (Temel)|

  |320 (1000)| 2.70 (3000) | 6x (1000)|

  |350 (1000)|-------------| 7x (1500)|

  |370 (2000)|-------------| 8x (2000)|

  |400 (2000)|-------------| 9x (2500)|

  |420 (3000)|-------------|10x (3000)|

  |450 (3000)|-------------|-----------|

  |480 (4000)|-------------|-----------|

  |500 (4000)|-------------|-----------|

  |550 (5000)|-------------|-----------|

  |600 (5000)|-------------|-----------|

  |650 (8000)|-------------|-----------|

  |700 (10000)|-------------|-----------|

  |900 (12000)|-------------|-----------|

  '-----------'-------------'-----------'


  3. Jail Breaker - Ateş gücü ve şarj etme hızları olarak çok iyi. Daha yakın menzilli fakat mermileri saçarak yolladığı için etki alanı geniş.  Upgrade Şeması

                 Jail Breaker (Shotgun):

  =======================

  .---------.-------------.-----------------------------------------.

  |Ücret: |özel: |Nasıl Alınır?: |

  |=========|=============|=============|

  | 4000 |Menzil|1. Chapter 6-1. |

  | | |2. 4000 Gold. |

  '---------'-------------'------------------------------------------'  .-----------.-------------.-----------.-------------.

  |Ateş Gücü: |Şarj Etme Hızı:|Kapasite: |Menzil:|

  |===========|=============|===========|=============|

  |180 (Temel)| 2.52 (Temel) | 5x (Temel)|- (Temel)|

  |200 (2000)| 2.38 (500) | 6x (1000)|Bir (6000)|

  |220 (3000)| 2.24 (1500) | 7x (1000)|İki (15000)|

  |250 (4000)| 2.10 (2000) | 8x (1500)|-------------|

  |300 (7000)| 1.96 (5000) | 9x (1500)|-------------|

  |350 (10000)| 1.82 (7000) |10x (2000)|-------------|

  |-----------|-------------|11x (2000)|-------------|

  |-----------|-------------|12x (3000)|-------------|

  |-----------|-------------|13x (4000)|-------------|

  |-----------|-------------|15x (6000)|-------------|

  '-----------'-------------'-----------'-------------'


  4. Hydra - Ithaca M37' yi full upgrade yaptığımız zaman açılıyor. 3 namlulu menzili uzun ve etkili şarj etme hızı düşük bir pompalı.(30000 Gold)  Upgrade Şeması

                  Hydra (Shotgun):

  ================

  .---------.-------------.--------------------------------------------------------.

  |Ücret: |Özel: |Nasıl Alınır?: |

  |=========|=============|=====================|

  | 30000 |Menzil |1. Fully upgrade the Ithaca M37' yi fulledikten sonra|

  | | |30000 Gold' a satın alıyorsunuz. |

  '---------'-------------'---------------------------------------------------------'  .-----------.-------------.-----------.-------------.

  |Ateş Gücü: |Şarj Etme Hızı:|Kapasite: |Menzil:|

  |===========|=============|===========|=============|

  |280 (Temel)| 3.67 (Temel) | 4x (Temel)|- (Temel)|

  |290 (2000)| 3.30 (2000) | 5x (1000)|Bir (6000)|

  |310 (3000)|-------------| 6x (1000)|İki (15000)|

  |330 (3000)|-------------| 7x (1000)|-------------|

  |350 (4000)|-------------| 8x (1500)|-------------|

  |380 (4000)|-------------| 9x (1500)|-------------|

  |400 (5000)|-------------|10x (2000)|-------------|

  |420 (5000)|-------------|-----------|-------------|

  |440 (7000)|-------------|-----------|-------------|

  |460 (7000)|-------------|-----------|-------------|

  |500 (10000)|-------------|-----------|-------------|

  |550 (13000)|-------------|-----------|-------------|

  '-----------'-------------'-----------'-------------'
  Tercih M3 yada Hydra  Makineliler  1. VZ61 - Chapter1-1' deki Uzi. Kapasite ve Kritik Upgrade' leri fazla. Tamamı upgrade edildiği zaman sadece Chris' in kullanımına Catling Gun' ı aktif ediyor.  Upgrade Şeması

                  VZ61 (Machine Gun):

  ===================

  .---------.-------------.-----------------------------------------.

  |Ücret: |Özel: |Nasıl Alınır: |

  |=========|=============|=============|

  | 2000 |Kritik X |1. Chapter 1-1. |

  | | |2. 2000 Gold. |

  '---------'-------------'-------------------------------------------'  .----------.-------------.------------.-------------.

  |Ateş Gücü:|Şarj Etme Hızı:|Kapasite: |Kritik X: |

  |==========|=============|============|=============|

  | 50 (Temel)| 2.83 (Temel) | 50x (Temel)|- (Temel)|

  | 60 (2000)| 2.69 (1000) | 60x (500)|Bir (5000)|

  | 80 (2000)| 2.55 (1000) | 80x (500)|İki (15000)|

  |100 (4000)| 2.27 (2000) |100x (1000)|-------------|

  |330 (3000)|-------------|120x (1000)|-------------|

  |360 (5000)|-------------|140x (1500)|-------------|

  |400 (9000)|-------------|160x (1500)|-------------|

  |----------|-------------|180x (2000)|-------------|

  |----------|-------------|200x (3000)|-------------|

  |----------|-------------|220x (4000)|-------------|

  |----------|-------------|240x (5000)|-------------|

  |----------|-------------|260x (6000)|-------------|

  |----------|-------------|280x (7000)|-------------|

  |----------|-------------|300x (10000)|

  '----------'-------------'------------'-------------'


  2. AK-74 - Keleş. Ateş gücü yüksek olmasına rağmen kapasite ve şarj etme hızları bakımından kötü. Orta menzilli silah.  Upgrade Şeması

                  AK74 (Machine Gun):

  ===================

  .---------.-------------.-----------------------------------------.

  |Ücret: |Özel: |Nasıl Alınır: |

  |=========|=============|=============|

  | 4000 | --- |1. Chapter 5-1. |

  | | |2. 4000 Gold. |

  '---------'-------------'------------------------------------------'  .-----------.-------------.-----------.

  |Ateş Gücü: |Şarj Etme hızı:|Kapasite: |

  |===========|=============|===========|

  | 90 (Temel)| 2.83 (Temel) |30x (Temel)|

  |100 (2000)| 2.55 (3000) |35x (500)|

  |110 (2000)|-------------|40x (1000)|

  |120 (3000)|-------------|45x (1500)|

  |130 (3000)|-------------|50x (3000)|

  |140 (3000)|-------------|-----------|

  |150 (3000)|-------------|-----------|

  |160 (4000)|-------------|-----------|

  |170 (5000)|-------------|-----------|

  |180 (5000)|-------------|-----------|

  |190 (6000)|-------------|-----------|

  |200 (8000)|-------------|-----------|

  |220 (10000)|-------------|-----------|

  |250 (10000)|-------------|-----------|

  '-----------'-------------'-----------'


  3. H&K MP5 - Yeterli kapasite, iyi ateş gücü ve iyi piercing yetenekleri.  Upgrade Şeması

                H&K MP5 (Machine Gun):

  ======================

  .---------.-------------.-----------------------------------------.

  |Ücret: |Özel: |Nasıl Alınır?: |

  |=========|=============|=============|

  | 2000 |Piercing |1. Chapter 2-1. |

  '---------'-------------'------------------------------------------'  .----------.-------------.-----------.-------------.

  |Ateş Gücü:|Şarj Etme Hızı:|Kapasite: |Piercing: |

  |==========|=============|===========|=============|

  | 60 (Temel)| 2.70 (Temel) | 45x (Temel)|- (Temel)|

  | 70 (2000)| 2.55 (1000) | 55x (500)|Bir (3000)|

  | 80 (3000)| 2.40 (2000) | 65x (500)|İki (8000)|

  | 90 (4000)| 2.10 (3000) | 80x (1000)|-------------|

  |100 (6000)|-------------| 90x (2000)|-------------|

  |120 (8000)|-------------|100x (2000)|-------------|

  |----------|-------------|110x (3000)|-------------|

  |----------|-------------|120x (4000)|-------------|

  |----------|-------------|130x (4000)|-------------|

  |----------|-------------|150x (6000)|-------------|

  '----------'-------------'-----------'-------------'


  4. SIG 556 - Makineliler içinde en hızlı şarjör değiştirme özelliği olan silah. Yalnız ortalama bir makineli.  Upgrade Şeması

                SIG 556 (Machine Gun):

  ======================

  .---------.-------------.-----------------------------------------.

  |Ücret: |Özel: |Nasıl Alınır?: |

  |=========|=============|=============|

  | 4000 | --- |1. Chapter 5-2. |

  | | |2. 4000 Gold. |

  '---------'-------------'------------------------------------------'  .-----------.-------------.-----------.

  |Ateş Gücü: |Şarj Etme Hızı:|Kapasite: |

  |===========|=============|===========|

  | 80 (Temel)| 2.55 (Temel) |40x (Temel)|

  | 90 (2000)| 2.41 (1000) |45x (500)|

  |100 (2000)| 2.27 (2000) |50x (500)|

  |110 (3000)| 1.98 (2000) |55x (1000)|

  |120 (3000)| 1.70 (3000) |60x (1000)|

  |130 (4000)| 1.42 (4000) |65x (2000)|

  |140 (4000)|-------------|70x (4000)|

  |150 (6000)|-------------|80x (6000)|

  |160 (8000)|-------------|-----------|

  |180 (12000)|-------------|-----------|

  |190 (6000)|-------------|-----------|

  |200 (8000)|-------------|-----------|

  |220 (10000)|-------------|-----------|

  |250 (10000)|-------------|-----------|

  '-----------'-------------'-----------'


  Tercih: MP 5  Tüfekler  1. S75 - Yavaş fakat güçlü bir silah. Fullenmesiyle beraber diğer kanas' lardan çok daha güçlü bir silah.  Upgrade Şeması

                   S75 (Rifle):

  ============

  .---------.-------------.-----------------------------------------.

  |Ücret: |Özel: |Nasıl Alınır?: |

  |=========|=============|=============|

  | 2000 | --- |1. Chapter 2-1. |

  | | |2. 2000 Gold. |

  '---------'-------------'------------------------------------------'  .------------.-------------.-----------.

  |Ateş Gücü: |Şarj Etme Hızı:|Kapasite: |

  |============|=============|===========|

  | 750 (Temel)| 3.67 (Temel) | 6x (Temel)|

  | 800 (1000)| 3.30 (3000) | 7x (500)|

  | 850 (1000)|-------------| 8x (500)|

  | 900 (2000)|-------------|10x (1000)|

  |1050 (2000)|-------------|12x (1000)|

  |1120 (3000)|-------------|15x (2000)|

  |1200 (3000)|-------------|17x (2000)|

  |1270 (3000)|-------------|20x (3000)|

  |1350 (4000)|-------------|22x (4000)|

  |1420 (5000)|-------------|25x (4000)|

  |1500 (5000)|-------------|40x (8000)|

  |1700 (8000)|-------------|50x (10000)|

  |2000 (12000)|-------------|-----------|

  '------------'-------------'-----------'


  2. Dragunov SVD - Yarı-Otomatik ve üst üste 2 mermi sıkabilen bir silah. Upgrade ile pek fazla kapasite artışı söz konusu değil.  Upgrade Şeması

                 Dragunov SVD (Rifle):

  =====================

  .---------.-------------.-----------------------------------------.

  |Ücret: |Özel: |Nasıl Alınır?: |

  |=========|=============|=============|

  | 4000 |Semi-auto |1.Chapter 2-2. |

  | | |2. 4000 Gold. |

  '---------'-------------'------------------------------------------'  .------------.-------------.-----------.

  |Ateş Gücü: |Şarj Etme Hızı:|Kapasite: |

  |============|=============|===========|

  | 650 (Temel)| 2.83 (Temel) | 7x (Temel)|

  | 700 (2000)| 2.69 (500) | 9x (500)|

  | 750 (2000)| 2.55 (1000) |10x (500)|

  | 800 (3000)| 2.41 (1500) |12x (1000)|

  | 850 (3000)|-------------|13x (2000)|

  | 900 (4000)|-------------|15x (2000)|

  | 950 (5000)|-------------|16x (3000)|

  |1000 (5000)|-------------|18x (6000)|

  |1100 (8000)|-------------|-----------|

  |1300 (12000)|-------------|-----------|

  '------------'-------------'-----------'


  3. H&K PSG-1 - Dragunov benzeri fakat upgradelerle, teleskopik görüş özelliği mevcut.  Upgrade Şeması

                 H&K PSG-1 (Rifle):

  ==================

  .---------.-------------.-----------------------------------------.

  |Ücret: |Özel: |Nasıl Alınır?: |

  |=========|=============|=============|

  | 4000 |Semi-auto |1. Chapter 5-3. |

  | | |2. 2000 Gold. |

  '---------'-------------'------------------------------------------'  .------------.-------------.-----------.-----------.

  |Ateş Gücü: |Şarj Etme Hızı:|Kapasite: |Dürbün: |

  |============|=============|===========|===========|

  | 600 (Temel)| 2.55 (Temel) | 5x (Temel)|None (Temel)|

  | 700 (2000)| 2.41 (1000) | 6x (1000)|Bir (3000)|

  | 750 (2000)| 2.27 (2000) | 7x (2000)|İki (8000)|

  | 800 (3000)| 2.13 (2000) | 9x (3000)|-----------|

  | 850 (3000)| 1.98 (3000) |11x (4000)|-----------|

  | 900 (4000)| 1.70 (5000) |15x (5000)|-----------|

  | 950 (5000)|-------------|16x (3000)|-----------|

  |1000 (5000)|-------------|18x (6000)|-----------|

  |1100 (8000)|-------------|-----------|-----------|

  |1300 (12000)|-------------|-----------|-----------|

  '------------'-------------'-----------'-----------'


  Tercih: S75  Magnumlar  1. S&W M29 - Bu silahı full upgrade ettiğiniz an oyundaki en güçlü silahı açıyorsunuz.  Upgrade Şeması

                  S&W M29 (Magnum):

  =================

  .---------.-------------.-----------------------------------------.

  |Ücret: |Özel: |Nasıl Alınır: |

  |=========|=============|=============|

  | 4000 |Piercing |1. Chapter 3-1. |

  | | |2. 4000 Gold. |

  '---------'-------------'------------------------------------------'  .------------.-------------.-----------.-----------.

  |Ateş Gücü: |Şarj Etme Hızı:|Kapasite: |Piercing: |

  |============|=============|===========|===========|

  |1500 (Temel)| 3.53 (Temel) | 6x (Temel)|- (Temel)|

  |1700 (2000)| 3.36 (1000) | 7x (3000)|Bir (3000)|

  |1900 (3000)| 3.18 (2000) | 8x (4000)|-----------|

  |2100 (4000)| 2.83 (3000) | 9x (6000)|-----------|

  |2400 (6000)|-------------|10x (6000)|-----------|

  |2700 (8000)|-------------|11x (7000)|-----------|

  |3200 (10000)|-------------|12x (10000)|-----------|

  '------------'-------------'-----------'-----------'


  2. L. Hawk - Full upgrade sonrası M29 kadar iyi bir silah olup ateş gücü konusunda üstün.  Upgrade Şeması

                  L. Hawk (Magnum):

  =================

  .---------.-------------.-----------------------------------------.

  |Ücret: |Özel: |Nasıl Alınır: |

  |=========|=============|=============|

  | 5000 |Piercing |1.Chapter 5-3. |

  | | |2. 5000 Gold. |

  '---------'-------------'------------------------------------------'  .------------.-------------.-----------.-----------.

  |Ateş Gücü: |Şarj Etme Hızı:|Kapasite: |Piercing: |

  |============|=============|===========|===========|

  |1400 (Temel)| 1.70 (Temel) | 5x (Temel)|None (Temel)|

  |1600 (2000)| 1.62 (2000) | 6x (1000)|Bir (5000)|

  |1800 (3000)| 1.53 (3000) | 7x (1000)|İki (10000)|

  |2000 (4000)| 1.36 (6000) | 8x (3000)|-----------|

  |2300 (6000)|-------------|10x (6000)|-----------|

  |2600 (8000)|-------------|11x (7000)|-----------|

  |3000 (12000)|-------------|12x (10000)|-----------|

  '------------'-------------'-----------'-----------'


  3. S&W M500(HandCannon) - Oyunun en pahalı(satın alımı da, upgrade' ide) ve en etkili silahı. M29' u fulleyince açılıyor.(30000 Gold)  Upgrade Şeması

                 S&W M500 (Magnum):

  ==================

  .---------.-------------.-----------------------------------------.

  |Ücret: |Özel: |Nasıl Alınır?: |

  |=========|=============|=============|

  | 30000 |Piercing |S&W M29 silahını sınırsız yaparak

  | | | 30000 Gold' a satın alabilirsiniz.

  '---------'-------------'------------------------------------------'  .------------.-------------.-----------.-----------.

  |Ateş Gücü: |Şarj Etme Hızı:|Kapasite: |Piercing: |

  |============|=============|===========|===========|

  |2100 (Temel)| 3.53 (Temel) | 5x (Temel)|None (Temel)|

  |2300 (2000)| 3.18 (2000) | 6x (2000)|Bir (2000)|

  |2500 (2000)|-------------|-----------|-----------|

  |2700 (3000)|-------------|-----------|-----------|

  |2900 (4000)|-------------|-----------|-----------|

  |3100 (4000)|-------------|-----------|-----------|

  |3300 (5000)|-------------|-----------|-----------|

  |3500 (6000)|-------------|-----------|-----------|

  |3700 (6000)|-------------|-----------|-----------|

  |3900 (8000)|-------------|-----------|-----------|

  |4100 (8000)|-------------|-----------|-----------|

  |4300 (10000)|-------------|-----------|-----------|

  |4500 (10000)|-------------|-----------|-----------|

  |5000 (15000)|-------------|-----------|-----------|

  '------------'-------------'-----------'-----------'
  Tercih: S&W M500  Explosives  1. Hand Grenade - Standart el bombası. Kalabalık düşmanlarda etkili.

  2. Incendiary Grenade - Çoğu rakip için öümcül değil. Ama yavaşlatıcı özelliği var.

  3. Flash Grenade - Bayıltıcı ve geçici körleştirici bomba. Ölmek üzere olan düşmanlarda ölümcül ve yakın dövüş için zaman kazandırıcı.

  4. Proximity Bomb - Bildiğiniz mayın. uzaktan vurularak da imha edilebiliyor.  Diğer silahlar  1. Grenade Launcher - Standart GL. Explosive, Electric, Acid, Nitrogen, Flame, Flash bombaları atıyor ve upgrade edilemiyor. Silahı otomatik şarjedemiyorsunuz. Envanterden istediğiniz mermiyi Combine diyerek kullanmalısınız.  2. Rocket Launcher - Tek sıkımlık. Dürbünü ile kullanıldığında 30000 kadar hasar puanı var.  3. Gatling Gun (Sadece Chris) - VZ61 akrep silahını Full upgrade ederek açılıyor. Hantal ama çok etkili.(50000 Gold)  4. Longbow ( Sadece Sheva) - Sadece S75 tüfeğini full upgrade edince açılıyor. Etkili fakat nişan almanın zor olduğu bir silah.(50000 Gold)


  Bölüm 4 Boss Rehberi

  Mini Boss: Executioner  Zorluk: 5/3

  Dublex müstakil bir ev boyutlarında bu amcanın triplex ev boyutlarında da oldukça büyük bir baltası var taşıdığı. Haliyle bir hayli ölümcül. Cüssesine rağmen, çokda hızlı şekilde elindeki baltayı menzili uzun bir şekilde savurabiliyor.

  Bu yüzden sürekli hareket halinde olmak gerekli. Elemanın zayıf olduğu nokta, uzaktan Handgun mermilerine dayanıksız olması. Uzak mesafeden kafasına bir veya iki kurşunla yere çökmesini sağlayabilirsiniz. Hemen ardından Sheva ile birlikte aparkat ve tekme kombolarını yapmalısınız. Ayrıca Executioner' ı rahatca devirebileceğiniz 3 tane çevre etmeni de mevcut. İlki yağ varilleri. Demir kapıyı kırarak girdiği alanda hemen önünüzde ve bölümün en uzak ucunda dev kapının önünde iki adet mevcut.

  Bir diğeri elektrik trafosu. Bölgenin uzak ucuna doğru, son kulübenin tepesinde bulabilirsiniz. Yere düşürüp, dev yanına her yaklaştığında ateş ederek sersemlemesini sağlayabilir, el bombalarıyla rahatlıkla işini bitirebilirsiniz.

  Ödül: Gold Ring. (5000 Gold)

  Boss 1: Uroboros  Zorluk: 5/1, *5/4

  Uroboros' u iki şekilde öldürebilirsiniz. Eğer uzun süre uğraşıp, öldürdükten sonra Gold Ring sahibi olmak istemiyorsanız kolayca fırında kızartarak yokedebilirsiniz. Bunun için öncelikle elinizde bikaç adet Incendiary Grenade olduğundan emin olun. Daha sonra etraftaki gaz varillerini saat yönünün tersinde devirerek canavarın sizi takip etmesini sağlayın. Her varili içine çektiğinde varili patlatarak hasar verin. Daha sonra hızlı şekilde fırının içine koşun ve girişinde bekleyin. Size yaklaştığı vakit alev bombanızı sallayarak canavarı yavaşlatın ve diğer çıkıştan dışarı çıkarak fırını çalıştırın ve mortingen.

  Diğer bir yol, ki gerçekten uzun ve cephane gerektiriyor. Sürekli yaratığı önünüze alarak, kollarının olduğu bölgedeki turuncu topları patlatarak, yere düşmesini sağlayın. Daha sonra elinizde avucunuzda ne varsa yerde kalan kısmına boşaltın. Bu şekilde yaklaşık 4 yada 5 seferde ölücektir. Kolay gelsin..

  Ödül: Gold Ring (5000 Gold)

  Mini Boss Chainsaw Vielding Majini

  Zorluk: 5/2  Kolay bir Boss. Tek yapmanız gereken elemanla mesafenizi korumak. Fazlaca güçlü ve çevik olduğu için sabırlı olmalı ve yüzyüze gelmemeye gayret etmelisiniz. Aksi takdirde tek bir darbede kafanızı gövdenizden ayırabilir yada enerjinizi kritik duruma sokabilir. Sürekli mesafeli bir şekilde kafasına çalışıp sersemletmelisiniz. Sersemlettikten sonra Chris ile dibine gidip Hook yapabilirsiniz. Ayrıca civardaki pek çok varili patlatarak yavaşlatabilir, diz çöktüğünde gidip çenesine çenesine aparkat çalışabilirsiniz. Karşılaştığınız bölgedeki trafoyuda yere düşürüp, Majinilerde dahil elektriğe kapılmalarını sağlayıp rahatlıkla açık hedef edebilirsiniz.

  Ödül: İlk karşılaşmanızda anahtar harici birşey alamıyorsunuz. Oyunun ortalarında tekrar karşınıza çıkacak ve devirdiğinizde Venom Fang (2000 Gold) veya duruma göre Gold Ring (5000)alabilirsiniz.

  Boss 2: Popokarimu

  Zorluk: 5/3  Kolay bir Boss sayılmaz. tek bir zayıf noktası var ve co-op oynamıyorsanız eğer denk getirip vurmak işkence olabilir.

  Öncelikle dövüş başlar başlamaz bölgedeki tüm barakaları gezerek Claymore mayınlarını toplayın. Size havadan ve yerden iki şekilde saldıran yaratık, yere inip sizi takip etmeye başladığında hemen yere mayını kurarak devrilmesini sağlayın.

  Hızla yanına koşarak zayıf noktası olan karnına, o an elinizde ateş gücü en yüksek hangi silah varsa onunla saydırın.

  El bombalarını da kullanabilirsiniz. Bu şekilde üç yada dört seferde öldürebilirsiniz. Açık alan yarattığı zamanlarda da karnına saydırmayı ihmal etmeyin.

  Birde, uçurumun kenarına gelmemeye özen gösterin. Aksi takdirde tek bir hareketiyle sizi aşağı gönderebilir.

  Ödül: Yok.

  Boss 3 Ndesu

  Zorluk: 5/1  Ndesu' nun zorladığı tek zorluk Pro mod. Bunun haricinde tek yapmanız gereken Overheat durumuna gelmeden deve saydırmak. İlk etapta ayağını kaldırıp sizi ezmeye çalışacak. Hemen ayağına ateş ederek sendelemesini sağlayın. Bu sayede suratı açık hedef olacak. Bir süre sonra size molotof atan Majiniler belirecek karşınızda ve solunuzda. Eğer Pro modda oynamıyorsanız endişe etmeyin, götürdükleri enerji devinkilerin yanında devede pire kalıyor. Bir süre sonra yerden söktüğü dev kayayı size fırlatıcak. Üzerinize gelmeden taramaya başlarsanız, daha size ulaşmadan kayayı parçalayabilirsiniz.

  Son etapta da, söktüğü elektrik direğini size savuracak. belirtilen tuşlara zamanında basarsanız bu konuda da endişe edecek birşey yok. Tüm bu çabalarının aralarında gövdesinden çıkacak parazitleri, etraftaki variller yardımıyla ve tarayarak patlatırsanız 7-8 dakika içinde işini bitirebilirsiniz.

  Ödül: Yok

  Boss 4 Irving(Mutated)  Zorluk: 5/3

  Irving' de kolay bir Boss sayılmaz. Ama genel olarak saldırıları gerekli tuşlara basılarak kolayca engellenebildiği için yenmesi o kadar da zor değil. İlk yapmanız gereken bulunduğunuz gemideki her iki taraftaki makinelilerin kontrolünü almak. Canavarın bulunduğu yere göre(Sağ veya sol) Sheva' ya tercihen, roket saldırısı yapan silahı, sizde makinelinin kontrolünü alın. Dev yaratığın tek zayıf noktası baş bölgesinde açılmış turuncu göz. Tarayarak isabet ettirmeniz zor olsa da bomba atarlar epey hasar verebilirsiniz. Bir süre sonra yaratık gemiye daha da yaklaşarak kollarını dışarı çıkartacaktır. Bu ahtapot kolların ortalarındaki zayıf noktalarını vurarak(Bu noktada makineli daha avantajlı) tekrar geri dönmesini sağlayabilirsiniz. Bu arada size saldırırsa şayet, ekranda beliren tuşa basarak kendinizi koruyun.

  Son olarak yaratık, iki kolunu geminin kıç tarafına yapıştırarak, ağzından son zayıf noktası olan Irving' i çıkaracak. Hemen geminin arka tarafındaki makinelilere koşarak Irving' i kurşun yağmuruna tutun ve işini bitirin. İsterseniz uzun menzilli daha güçlü silahlarınızıda kullanabilirsiniz. Bu arada kollarına da dikkat etmeyi unutmayın, ciddi hasar veriyor çünkü.

  Ödül: Yok

  Boss 5 U8  Zorluk: 5/3

  U-8 devasa bir örümcek ve yeterince hızlı olamazsanız ölümcül olabilir. Yine de bir iki ufak taktik ve dikkat ile alt etmesi oldukça kolay. Öncelikle dövüşün kilit noktası el bombasından geçmekte. Bu nedenle U8' in geldiği bölüme envanterinize el bombaları alarak başlamanızı tavsiye ediyorum.

  Kapışma başlar başlamaz, etraftaki el bombalarını ve herb' leri toplayın. Yaratığın eklem yerleinde kırmızı zayıf noktalarının olduğu iki kolu var. Dengesini kaybedip yere düşürmek için bu zayıf noktalara sağlam silahlarınızla ateş etmelisiniz. Bunu yaparken Sheva' ın ateş ettiği kola değilde, boştakine yönelirseniz zaman kazanmış olursunuz. Uzaktan Sniper ve MP 5 i tavsiye ederim. Yakındansa daha etkili olmakla birlikte pompalılar daha iyi iş görmekte. Ama yakın mesafeden size saldırıp sağlam hasar verebileceğini unutmayın.

  İki koluda etkisiz bıraktığınızda yaratık düşecek ve size saldırmanız için vakit ve açık alan bırakacak. İşte bu noktadan itibaren ister pompalı türü kuvvetli silahlarla çalışın, isterseniz X tuşunu kullanarak ağzına bir el bombası çalın.

  Tekrar ayağa kalkıp saldırmaya başladığında bu kez, ağzından küçük yaratıklar fırlatacak. Uzaktan makinelilerinizle işlerini bitirmeyi unutmayın. Aksi takdirde sizi olduğunuz yere yapıştırarak açık hedef haline getirebilirler. Tekrar yaratıkla baş başa kaldığınızda aynı taktiği 3 yada 4 kez uygulayarak işini bitirebilirsiniz.

  Ödül: Yok

  Boss 5 Uroboros Mkono  Zorluk: 5/4

  Uroboros Mono, ilkinden farklı olarak daha büyük daha dayanıklı ve bu kez tek seferde kızartmamız için etrafta herhangi bir fırın yok. Ama yok etmekteki mantık hala aynı. Canavarın zorluğu -bazı çok fazla canınızı götüren- ataklarından ve çok geç sürede ölmesinden kaynaklı. Öncelikle dövüş başlar başlamaz sağınızdaki yoldan gidin ve ilk gaz tankını yere devirin. Size yaklaşana kadar sürekli kollarındaki zayıf noktalarına ateş edin. Tanka doğru yanaşıp içine çektiğinde ateş edin, ve kısa bir videoyla üç tane zayıf noktasını görün. Yaratık kollarını etkisiz hale getirip onu her yaktığğınızda toplamda 3 tane yeni zayıf noktası çıkaracak. Her seferinde her birine odaklanın ve özellikle güçlü silahlarınızı kullanmaktan çekinmeyin. Tavsiyem Magnumdur. Yaratık 2 kolunu birden üzerinize yolladığında mutlaka belirtilen tuşa basarak sıyrılın. Aksi takdirde kırmızı ölüm durumuna kadar enerjinizi emebilir. Dövüş başlar başlamaz arkanızda ve belirli bir sürede dolan alev silahını da alarak, zayıf noktalarını daha kolay çıkartmasını sağlayabilirsiniz. Silah boşaldığı vakit, aldığınız yere geri takıp, dolmasını bekleyebilir, isterseniz bu süre zarfında Incindiary Grenade kullanarak zayıf noktalarını çıkartmasını sağlayabilirsiniz. Yaratığın daha az ölümcül olması için aranıza uzunca bir mesafe koymalı, yada kolları her yenilediğinde, önceliğ onlara vermelisiniz. Aksi takdirde bir veya iki atağında sizi kolayca öldürebilir.

  Flame Thrower tekrar dolduğu vakit kolları kopar kopmaz tekrar yakınına gidip bütün tankı üzerine boşaltabilirsiniz. Biraz kasmanız gerekli. Yeterli cephaneniz yoksa, yarım saate kadar uzayabilir bu dövüş. Bu yüzden başlarken, GL' inizde Flame Rounds, Incindiary Grenade ve sağlam yakın menzilli silah ve cephanelerinizi bulundurmayı eksik etmeyin.

  Ayrıca yaratığın kalktığı koltuğun yakınlarında, el bombası, 1 adet F. Aid Spray ve başlar başlamaz hemen solunuzdaki rafta Herb ve 1 adet daha F. Aid Spray var. Bunlarıda tedarik etmeyi, yeriniz müsait değilse Sheva' ya devretmeyi unutmayın.

  Ödül: Yok

  Boss 6 Wesker & Jill

  Bölüm 1 Wesker  Zorluk: 5/2, 5/3

  Wesker' la dövüş en kötü ihtimal 7 dakika sonra sonlanıyor. Bu süre zarfında sürekli kaçarak 7 dakikayı bitirebilir ve Wesker' dan korunabilirsiniz. Bu yol nisbeten daha kolay. Tek yapmanız gereke Wesker ve Jill' e uzak durup özellikle Jill' in ara ara açtığı yaylım ateşlerine dikkat etmek. Sheva' ya sürekli komut vererek yanınızda tutun ve yaralandığı vakit iyileştirmeyi unutmayın.

  Eğer ben kaçmam, kralına badem suyu diyorsanız, dövüş başlar başlamaz, hemen sağınızdaki kapıya yönelin. Wesker giren ufak videoyla sizi bir tekmede bir sonraki alana yollayacak. Hemen arkanızı dönün ve merdivenleri çıkarak alanın en sonuna doğru koşun. Döndüğünüz ilk köşeye siper alarak roketle hedef alır şekilde Wesker' ı bekleyin. (Eğer Jill ile birlikte gelirse kesinlikle ateşlemeyin, kızın ölmemesi gerekiyor. Hemen bir sonraki köşeye koşarak orada siper alıp bekleyin. Eğer Pro modda oynamıyorsanız Sheva' yı Jill' i oyalaması için rahat bırakabilirsiniz.) Wesker yolladığınızı roketi tuttuğu vakit hemen hedef alarak elindeki roketi patlatın. Daha sonra kuvvetli bir silah alarak 6-7 el Wesker' a ateş edin ve dövüşü sonlandırın.

  Bu yöntem haricinde Wesker' a hasar vermeniz neredeyse imkansız. Ayrıca ona yakın durmamaya, silah çekip ateş ettiği zamanlarda belirtilen tuşlara zamanında basmaya özen gösterin.

  Önemli Not: Wesker' a hasar vermenin en kolay yolu yukarıda da anlattığım gibi roket atarla mümkün. Bu bölüme başlamadan önce Chapter 3-1' i tekrarlayarak roket atarı almanızı tavsiye ederim.

  Not 2: Eğer Wesker' a hasar vererek dövüşü sonlandırırsanız. Jill ile olan dövüşün en başında, iki merdiven arasında *Heart of Africa(10000 altın) hazinesini görebilirsiniz.

  Pro mod için tavsiyeler: Yukarıda anlatılanları Pro mod içinde uygulayabilirsiniz. Yalnız bu kez roketi fırlatıp Wesker' ı etkisiz hale getirdikten sonra çok fazla saydırmayın. 3 yada 4 mermi sıktıktan sonra geri çekilin ve Sheva'yıda yanınıza alarak kaçın. Aksi takdirde üzerinize doğru hızlıca koşarak bir tekmede sizi yere serip öldürebilir.

  Onun haricinde B tuşunu sürekli olarak kullanarak Shevay' la beraber hareket edin ve mutlaka Jill' in açtığı yaylım ateşlerine dikkat edin. Aksi takdirde tek seferde ölmeniz olası. Jill' i gördüğünüz yerde eğer biraz zaman kazanmak istiyorsanız, Flash Grenade kullanın ve onu sersemlettikten sonra kaçın. pro modun geçmesi en kolay iki patronu. Fakat belirli taktikleri uygularsanız imkansız olmaktan çıkacaktır.

  Bölüm 2 Jill Valentine  Zorluk 5/2

  Jill, göğsündeki ufak alet sayesinde, Wesker tarafından kontrol ediliyor ve istem dışı davranıyor. Bu yüzden ona zarar vermeden cihazı göğsünden söküp çıkarmamız gerekli bu dövüşte. Dediğim gibi, Jill' e karşı herhangi bir ateşli silahı asla kullanmayın. Yapmanız gereken sürekli onu takip ederek, cihazın kısa devre yaptığı zamanlarda Jill' i yakalamak. Bunu gerçekleştirmeniz için bikaç yol mevcut. Birincisi bunun için gerekli fırsatı kollamak.

  İkincisi Flash Grenade veya Grenade Launcherda Flash Rounds kullanarak kızı sersemletmek, veya tavana tırmanıp size ateş ettiği zamanlarda yine onu GL' inizin Flash Round' ları ile aşağı düşürmek. Fırsatını bulup Jill' i yakalarsanız Sheva' nın Sniper yardımıyla cihazı vurmasını bekleyin. Aynı şekilde Sheva yakaladığı takdirde sizde sağlam şekilde nişan alarak göğsündeki cihazı vurup etkisini azaltın. Ama Jill' i vurmamaya özen gösterin. Daha sonra dibine girdiğinizde Throw seçeneğini kullanarak yere düşürün. Üzerine çıkarak cihazı belirtilen tuşlara basarak sökmeye çalışın. 3 yada 4 defa bu taktiği devam ettirdiğinizde Jill' i kurtaracaksınız.

  Ödül: *Heart of Africa

  Boss 7 Uroboros Aheri(Excella Mutated)  Zorluk 5/4

  Excella' ya yazık oldu. Arada bir göz banyosu yapıyorduk ne güzel.:D

  Konuya dönecek olursak, oyunun en çok uğraştıran Boss' larından biri. İlk etapta belirli tuşlara basmanızın gerektiği kısa bir bölümle başlıyoruz oyuna.

  Bu kısa bölümü bitirdikten sonra Excella' yla uzunca ve zorlu bir kapışmamız olacak. Bölümün sonlarına doğru aldığımız kart sayesinde duvarda kilitli olan bölmeyi kartımız yardımıyla açıp roket atarı alıyoruz. Canavar sürekli hareket halinde olduğu, roket atarımızda uydu hedef sistemini kullandığı için denk getiripte vurmamız biraz zor olabilir. Sağ ve sol üzerinde turuncu büyük topların olduğu iki kolu var yaratığın. Her ikisini de roket atar yardımıyla etkisiz hale getirdiğimizde son büyük bir top daha çıkacak yaratıktan. Hemen hızlı şekilde nişan alıp buraya da ateş ettikten sonra, ikinci kez kollarını çıkarttığında bu kez yere zift şeklinde küçük yaratıklar yollayacak. Bunlar sizi yavaşlattığı için pek fazla takılmamaya dikkat edin. Aksi takdirde olduğunuz yerde sağlam bir darbe alıp ölebilirsiniz. İsterseniz merdivenlerden yukarı çıkıp oradanda saldırabilir, ister roket atarı Sheva' ya verebilir, siz aynı zamanda köşelerden yaratığın iki büyük koluna pompalı veya magnumunuzla saydırabilirsiniz. Unutmayın, bir yerde fazla hareketsiz kalırsanız şayet, yaratık size sağlam darbeler indirebilir. Bu gibi durumlara hazırlıklı olup, hem sürekli hareket halinde olun, hemde ekranda beliren tuşları kaçırmayın.

  Ödül: Yok

  Mini Boss Catling Gunner Majini  Zorluk: 5/3

  Tough Guy! Çetin ceviz bi eleman. Elinde dev bi makineli var ve eğer bir kez isabet ederse, kritik duruma sokabilir enerjinizi. Bu yüzden dikkat etmekte ve siperleri kullanmakta fayda var. Hemen belirdiği gibi önünüzdeki sipere konuşlanın ve yalnızca kafasına saydırın. Mutlaka Magnum kullanmanızı tavsiye ederim. Aksi takdirde uzun süre ölmek bilmiyor ve sizi çok zorlayacaktır. Size yaklaştığı an geri kaçıp siperin yanındaki tüpe ateş edin ve yere çökmesini sağlayın. Chris' le hemen yanına koşarak Haymaker yapın ve hemen geri çekilin. Hiç bir şekilde açık alanda durmayın ve saldırmak için ateşinin bittiği zamanı bekleyin. Catling Gun' ın sesini duyar duymaz mutlaka defans yapın ve saklanın. Bu şekilde Magnumla kafasına sağlam sıkılmış 7-8 mermi ile işini bitirebilirsiniz. Son bölümün ilk etabında bu elemanlardan 2 adet birden gelicek, üstelik yanında bir düzine Majini ile birlikte. O zaman eğer sağlık stoğu bakımından kritikseniz, yanınızda en az 2 tane roket atar bulundurmanızı tavsiye ediyorum. Onun haricinde mutlaka güçlü silahlar kullanmalı, son çare olarak, size saldırmaya başladıkları alanda, solda büyük makineliye koşarak onları saf dışı bırakmalısınız. Şayet o kadar uzun yaşayabilirseniz:)

  Ödül: Yok.

  Son Boss Albert Wesker  Zorluk: 5/2

  Bölüm 1

  Oyunun son Boss' u tam düşündüğünüz gibi, serinin karizma kötüsü Albert Wesker.

  son dövüş için bir hayli kolay. Sadece ne yapmanız gerektiğini çözer ve olayın sadece tuş basma oyunu olduğunu kavrarsanız, 5 dakikadan fazla zamanınızı almayacaktır. Dövüş başlar başlamaz hızlıca solunuza doğru koşun ve roket atarı kapın. Direk solunuzda haritanın en ucunda hava alanı ışıklandırmalarının ilk jeneratörü var. Seri şekilde ilk ışıkları kapatın. Haritanın aşağısına doğru koşup ikinci jeneratörü kapatmaya koşarken Sheva' diğer ışıkları halledebileceğini söylüyor. Bırakın 2. jeneratörü Sheva kapatmaya koşsun. Hem onu yem olarak kullanmış olacak ve Wesker' a saldırmak için açık alan yaratmış olacaksınız. Wesker Sheva'yla uğraşa dursun, sizde gizlendiğiniz yerden çıkarak roketi sallayın. Eğer başarılı olursanız, Wesker roketi eliyle bloke edicek. İşte tam bu esnada elindeki roketi patlatın ve vakit kaybetmeden Wesker2 ın yanına koşun. Belirtilen tuşa basmanızla birlikte wesker ilk seferinde elinizden kurtulacaktır. Tekrar onu sizi görmediği bir yerden roketi (Tek seferde tek roket başlığı kullanabiliyorsunuz. İsterseniz etrafı araştırıp yeni bir tane bulabilir,i isterseniz Sheva size yeni bir tane getirene kadar etrafta dolanabilirsiniz)sallayıp aynı şekilde saldırırsanız, Sheva virüsü Wesker' a enjekte edicek ve ezeli dövüşün ilk perdesi burada son bulacaktır.

  2. perde uçakta ve sadece bikaç tuş basma olayından ibaret.

  Bölüm 2. Mutant Wesker  Zorluk: *5/1, 5/3

  Aslında çok kolay bir dövüş. Sadece *taktik uygulamadan geçmesi biraz daha zaman alıyor. Dövüş başlar başlamaz hemen arkanızı dönün ve gidebildiğiniz kadar ileri koşun. Ufak bir video ile üzerinde durduğunuz platform çökecek ve Chris yere düşecektir. Wesker hemen dibinizde ve saldırıları size denk geldiğinde tek seferde ölebileceğiniz için, düştüğünüz platformdan hemen karşıya zıplayın. Aranıza mesafeyi koyduktan sonra, sırtında beliren turuncu noktaya nişan alın ve ateş etmeye başlayın. Bir süre sonra ufak bir video eşliğinde Wesker hedef değiştirip Sheva' ya saldırmaya başlayacak. Partnerimiz takılıp uçurum kenarında düşmek üzere olduğu için Wesker' ın ona yaklaşmasına asla müsade etmeyin. uzun menzilli ve hedef alması kolay(Sniper veya etkili bir Handgun) bir silahla Wesker' a ateş edip, Sheva kendisni kurtarana kadar onu oyalayın. Sheva' yı yanınıza aldıktan sonra dövüşteki son sahne girecek. Bu kez Wesker daha hırçın ve mekan daha kısıtlı. Özellikle 1 adet roket varsa elinizde gövdesinde beliren zayıf noktasına onu mutlaka kullanın. Daha sonra ateş etmeye devam edin. Ta ki Wesker dev kollarını yerin dibine sokup büyük bir dalga yaratıncaya kadar. Tam bu noktada yarattığı girdabın içine girmemeye dikkat edin ve tam bunu yapmayı kestiği sırada hızla yanına koşarak belirtilen tuşa ve tuşlara basarak, oyunun sonunu getirmiş olmanın verdiği hazla arkanıza yaslanıp son videoyu izleyin.  Önemli Not: Belirli taktiği olmayan her Boss dövüşü, istisnasız tek bir roket mermisiyle son buluyor. Bu yüzden Chapter 3-1' i tekrarlayarak, bir kaç dakika içinde istemediğiniz kadar beleş roket atar toplamanız mümkün. Ayrıca oyunu 5 saatin altnda bitirirseniz sınırsız roket atarı açabilir, bu sayede Pro modda da fazla zorlanmadan ilerleyebilirsiniz.
  Bölüm 5 Hazine Rehberi.

  Maalesef ne kadar uğraştıysam da her hazinenin tek tek resmini bulamadım. Bulduğum tek resim hazinelerin envanterde yer aldığı resimlerdi. Bu yüzden envanterde sırasıyla neyin ne olduğunu söyleyeceğim. Yinede her bir hazinenin yerlerini ve alma yöntemlerine değindim. Oyun boyunca toplamda 50 hazine var.

  Chapter 1

  1-1 Topaz (Marquis)- İlk Majiniyle karşılaştıktan sonra camdan aşağıya atladığımızda bizi karşılayan 30-40 kadar Majininin tamamını öldürdükten sonra alıyoruz. Catling Gun önerilir. İlk oynayışınızda almanız imkansız.  1-1 Gold Ring- Executioner' ı öldürürseniz alıyorsunuz.  1-2 Antique clock- İki balkonlu evin soldaki balkonunda, sandığın içinde bulabilirsiniz.

  1-2 Ivory Relief - Sarışın hatun Majini' yi öldürüp alabilirsiniz.  Chapter 2

  2-1 Ruby (Marquis)- Asılı cesetten Liman anahtarını aldığımız yerin tam karşısındaki tezgahı el bombanız yardımıyla patlatın. Mücevher sandığın içinde.  2-1 Jewel Bangle- İri yarı Big Man Majini'leri öldürürseniz düşüyor.  2-1 Venom Fang- Chainsaw Vielding Majini öldürürseniz düşüyor.  2-2 Diamond (Oval)- Maden ocağında bir sonraki bölgeye geçmeden önce sola ayrılan yolun sonunda, sandığın içinde bulabilirsiniz.  2-2 Diamond (brilliant)- Irving ile olan sahneden sonra dışarı çıktığınızda, merdivenlerin üzerinden ok atan Majinilerin olduğu yerde. Solda sandığın içinde.  2-2 Diamond (pear) - Makinelinin üzerindeki Majini' yi hakladıktan sonra, ileride en yüksek merdivenin tepesine bakın.  2-2 Diamond (square)- Irving' le olan sahneden sonra, Sheva' yı Boost Jump ile yolladığınız platformda. Ateş ederek düşürün ve geri döndüğünüzde alın.  Chapter 3  3-1 Brown Beetle - Bölüme başladığınız ufak adada sağda.  3-1 Chalice (Silver)- Marshland' in en ortasındaki ufak adacıkta.  3-1 Silver idol - The left assit jump on the Northeast island.  3-1 Blue Enigma - Marshand' de maskeli iri yerlileri öldürünce alıyorsunuz.  3-1 Ceremonial Mask - Gondolaya binmeden önce sağdaki mağaranın içindeki sandıkta.  3-2 Jewel Beetle - Çadırların olduğu Tricell kampında yağ bidonlarının üzerinde..  3-3 Emerald (Marquis)-Josh' un botla devam edebilmesi için 2. kapıyı aktif etmeniz gereken yerde. Sizi sürekli tarayan iki makinelinin bulunduğu yerde, ortadaki barakanın içinde soldaki çekmecede.  Chapter 4  4-1 Topaz (Trilliant) - Örümceklerin saldırdığı alanda, merdivenlerden çıkmadan önce sola devam edin. Tümseği çıkın ve sandığın içinde mücevheri bulabilirsiniz.  4-1 Ruby (Trilliant)- Bubi tuzağını aktif edip aşağı düştüğünüz + bölgenin bir ucunda.  4-1 Sapphire (Trilliant) - Ruby Trilliant ile aynı yerde.  4-1 Emerald (Trilliant)- see Ruby Trilliant Trilliant ile aynı yerde.  4-1 Gold Idol - İlk heykeli kıpırdattıktan sonra 2. heykele doğru gidin ve sola dönün. Gold Idol sandığın içinde.  4-1 Ruby (Oval) - Son kıpırdattığınız heykelin arkasında.  4-1 Soul Gem- Popokarimuyla ikinci karşılaşmanızda onu öldürün.  4-2 Diamind (Trilliant)- üç amblemide takıp açtığınız yolun sonunda, kapıdan girmeden yukarı bakın. Ateş edip mücevheri düşürün ve alın.  4-2 Gold Beetle- Işık bilmecesinin olduğu bölgede sağdaki odada. Kilitli olan odayı açmak için, ortadaki sandığı açın ve oda kapılarının açılmasını sağlayın.

  Not: Hazneyi alabilmek için örümcek saldırısına hazır olun.  Chapter 5  5-1 Lion Heart- Licker öldürüp alabilirsiniz. (Resident Evil oynayıpta Licker nedir bilmeyen yoktur heralde.)  5-2 Power stone- Reaper öldürüp alabilirsiniz. (Peygamber devesi vari yaratık.)  5-2 Dead Bride Necklace- Ölü test nesnelerinin size saldırdığı yürüyen platformda.  5-3 Sapphire (Marquis) Uroboros ile kapışmanızdan sonra merdivenlerden yukarı çıkıp sağa dönün. Mücevher koridorun sonundaki odada kasanın içinde.  5-3 Royal Necklace- Roket atarlı Majini' lerin ilk kez karşınıza çıktığı kontrol odasının içinde.  5-3 Ruby (Brilliant)- Dev dönen platformun olduğu sonra köprüyü aktif ettiğimiz bölüme gelirken, tünel boyu ilerleyin ve tünelin sonunda yukarı bakın. Mücevheri parlarken göreceksiniz.  5-3 Chalice Gold- Sheva veya sizin mavi konteynırı iterek girdiğiniz kontrol odasında, dolabın içinde.  5-3 Topaz (Brilliant)- Dev köprüyü indirdiğiniz yerde tavanda duruyor. Vurup düşürebilirsiniz.  Önemli:  Chapter 5-3' ün son 5 adet mücevheri Wesker kapışması sırasında ona zarar vermeden önce ve sonra sırasıyla alınmalıdır. Aksi takdirde kaçırırsınız.  5-3 Emerald (Brillant)- Wesker ve Jill savaşı başlar başlamaz, sağınızdaki merdivenlerden yukarı çıkın. Mücevher sağ blakonun en sonudaki kırılabilir kabın içinde.  5-3 Sapphire (Oval)-Wesker' ın sizi tekmeleyerek yolladığı yerde en son odada, sağınızda küçük kabın içinde.  5-3 Emerald (Oval)- Wesker' ın sizi tekmeleyerek yolladığı bölgede, son odanın içinde. Sheva' nın yardımı ile atığınız büyük sandığın içinde.  5-3 Sapphire (Brilliant)-Wesker' ın sizi tekmeleyerek yolladığı bölgede, son odanın içinde. Sheva' nın yardımı ile atığınız büyük sandığın içinde.  Önemli: Heart of Africa sadece ve sadece Wesker' a zarar verip kaçmasını sağlayarak alınabiliyor. Boss bölümünde detaylı bilgi mevcut.  5-3 Heart Of Africa- Gerektirdiklerini yaptığınız vakit Jill savaşına başlar başlamaz aşağıda merdivenlerin arasında.  Chapter 6  6-1 Topaz (Oval)- Bölüm başlar başlamaz, geminin en yüksek direğine tırmanın ve gördüğünüz her majini' yi sniper ile tek tek indirin. (İki tane tam karşınızda, iki tane sağınızda, mekanizmayı çalıştıranlar ve bir de sağ aşağınızda toplamda 5 kişi var)Hem bu sayede bölümün ilerilerinde Sheva tuzağa yakalanmayacaktır. Sheva' nın normalde kafese kısıldığı yerde mücevheri bulacaksınız.  6-3 Diamond (Marquis)- Wesker ile kapıştığınız son bölgede. (Volcano Map) Yıkılarak Chris' in düştüğü yere gelmeden önce, pompalınızla sarkıtı vurarak hazineye yol yapın. Video girip düştükten sonra, tam sağınızdaki platform sayesinde zıplayarak hazineyi alıp hızlıca geri dönün.

  Not: Sheva' yı yönetiyorsanız alamazsınız.

  Önemli: Arkadaşlar bütün hazinerler bunlar. Birde ufak tefek kare kare hazineler var. Mesela Topaz Square, Diamond Square vs. Bunlar oyunun içinde hemen her yerde kolaylıkla bulunabiliyor. O yüzden endişe etmenize gerek yok.

  Resimlerle:  (1-18)

  Soldan Sağa: Gold Ring, Ivory Relief, Dead Bride' s Necklace, Royal Necklace, Jewel Bangle, Venom Fang, Antique Clock, Silver Chalice, Gold Chalice, Silver ıdol, Gold Idol, Ceremony Mask, Jewel Beetle, Normal Beetle, Gold Beetle, Topaz Pear, Ruby Pear, Sapphire Pear.  (19-36)

  Emerald Pear, Diamond Pear, Topaz Square, Ruby Square, Sapphire Square, Emerald Square, Diamond Square, Topaz Oval, Ruby Oval, Sapphire Oval, Emerald Oval, Diamond Oval, Topaz Trilliant, Ruby Trilliant, Sapphire Trilliant, Emerald Trilliant, Diamond Trilliant, Topaz Brilliant, Ruby Brilliant.  (37-50)

  Sapphire Brilliant, Emerald Brilliant, Diamond Brilliant, Topaz Marquis, Ruby Marquis, Sapphire Marquis, Emerald Marquis, Diamond Marquis, Power Stone, Lion Heart, Blue Enigma, Soul Gem, Heart of Africa.
  Up Next Mercenaries Rehberi
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evo_4 -- 1 Nisan 2009; 18:37:20 >  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1741 Mesaj
  Enfes olmuş eline sağlık.
  |
  |
  _____________________________
  Gigabyte P35 DS3L LGA775 - İntel Core 2 Duo E6750 2.66Ghz 1333Mhz - Sapphire HD4830 - Kingstone 2x 1 GB DDR2 800MHz - Samsung 500GB 16MB 7200Rpm Sata2 - OCZ Stealthxstream 600 600Watt

  Sony KDL-32L4000
  World of Warcraft / Absürd - The Mealstrom
 • Yarbay
  5396 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Absürd

  Enfes olmuş eline sağlık.
  Vaybe rehbere bak mükemmel eline sağlık evo  Hatta  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JOSEPH_STALin -- 1 Nisan 2009; 19:00:07 >
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  556 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: JOELLAMBERT

  Vaybe rehbere bak mükemmel eline sağlık evo  Hatta


  Alıntıları Göster
  Eline sağlık güzel olmuş ne zaman görsem bunu oynuyordun.
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  951 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: kurzwahL

  Eline sağlık güzel olmuş ne zaman görsem bunu oynuyordun.

  Alıntıları Göster
  Elinize ve emeğinize sağlık çok güzel olmuş  Ben daha başlamadım bile
  |
  |
  _____________________________
  Çok şey bilmene gerek yok, haddini bil yeter
 • Yarbay
  10071 Mesaj
  quote:

  Orjinalden alıntı: sleepless^  Eline sağlık güzel olmuş ne zaman görsem bunu oynuyordun.

  Sağolun arkadaşlar,beğendiğinize sevindim
  |
  |
  _____________________________
 • Haber Editörü
  8657 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: evo_4

  quote:

  Orjinalden alıntı: sleepless^  Eline sağlık güzel olmuş ne zaman görsem bunu oynuyordun.

  Sağolun arkadaşlar,beğendiğinize sevindim

  Alıntıları Göster
  Yine muhteşem bir paylaşım helal olsun  Bende Mini Boss Catling Gunner Majini ile boğuşuyorum şimdi bakalım öldürebilecekmiyim dün baya uğraştım ama yok
  |
  |
  _____________________________


  Külahin } sat yine } lakin yokuncul } olma nâmerde

  Yeter ki } kelle sag olsun } külah lazim degil } merde

  Basimizdan hiç } hevâ-yi } zülf-i yâr } eksik degil

  Pek yüce yerdedir } onun için, } rûzîgâr } eksik degil

  Sultan III: Ahmed ve Sultan III. Mustafa


  MCP { MCSA { MCSE { CCNA
 • Yarbay
  3520 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: evo_4

  quote:

  Orjinalden alıntı: sleepless^  Eline sağlık güzel olmuş ne zaman görsem bunu oynuyordun.

  Sağolun arkadaşlar,beğendiğinize sevindim

  Alıntıları Göster
  mükemmel...
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  2074 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: MacGyver.

  mükemmel...

  Alıntıları Göster
  paylaşım için sağol güzel bir paylaşım
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  6784 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: The Darkness TR

  paylaşım için sağol güzel bir paylaşım

  Alıntıları Göster
  gerçekten yararlı bir topic eline sağlık
  |
  |
  _____________________________
  Eskilerden kim kaldı? Dante* Psn TolgaTanyeli twitch.tv/tolgatanyeli "CWL için oyna" Ben bir video game için hiçbir zaman hiçkimse ye ne kin tutarım nede o kişiye nefret beslerim.
 • Kurmay Yarbay
  8198 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: TolgaTanyeli

  gerçekten yararlı bir topic eline sağlık

  Alıntıları Göster
  Süper bir çalışma dostum,gerçekten tebrikler
  |
  |
  _____________________________  χвσχLινє & ρѕη | wN6hstR


  Eksiğiz varsa alın, fazlanız varsa dağıtın..
 • Yarbay
  6089 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: TolgaTanyeli

  gerçekten yararlı bir topic eline sağlık

  Alıntıları Göster
  İyi hazırlamışsın eline sağlık.

  Nasıl olduda 4 defa bitirdin hayret, eski RE'ci değilsin galiba (bu da moda oldu)

  Oyun fena baymıştı beni en sonunda sheva'nın uçurumdan sarktığı yerde bırakmış ve açmamıştım 2 haftadır.Açıp bitireyim mercenaries için.

  RE4'de normal modda edindiklerimiz pro modu seçince çıkmıyordu sıfırdan başlıyordu herşey, bunda öyle değil sanırım.
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  14041 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: rick dangerous

  İyi hazırlamışsın eline sağlık.

  Nasıl olduda 4 defa bitirdin hayret, eski RE'ci değilsin galiba (bu da moda oldu)

  Oyun fena baymıştı beni en sonunda sheva'nın uçurumdan sarktığı yerde bırakmış ve açmamıştım 2 haftadır.Açıp bitireyim mercenaries için.

  RE4'de normal modda edindiklerimiz pro modu seçince çıkmıyordu sıfırdan başlıyordu herşey, bunda öyle değil sanırım.

  Alıntıları Göster
  Süper olmuş teşekkürler
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  23921 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Leingrad

  Süper olmuş teşekkürler

  Alıntıları Göster
  Harikasın evo  2 kere bitirdim normal ve veteranda (yavuzla) koydum kenarıya benim için yetti re5, 1000'lemeye gerek yok
  |
  |
  _____________________________
  XBOX ONE X GAMERTAG: lll K A K A lll || PLAYSTATION 4 PRO PSN: KAKA_DH
 • Yarbay
  2201 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: KAKÁ

  Harikasın evo  2 kere bitirdim normal ve veteranda (yavuzla) koydum kenarıya benim için yetti re5, 1000'lemeye gerek yok

  Alıntıları Göster
  guzel paylaşım elıne saglık hocam
  |
  |
  _____________________________
 • Uzaklaştırılmış 2 gün cezanın, 1 gün 7 saat 50 dakika kadarı kaldı.
  9 Not
  quote:

  Orijinalden alıntı: cemblack

  guzel paylaşım elıne saglık hocam

  Alıntıları Göster
  Güzel paylaşım kanka.  Pro mod da bitireyim diyorum ama anladım ki oyun beni baydı artık. :)  Mükemmel oyun ama orası ayrı.
  |
  |
  _____________________________
  "Oyunlarda ultra oluyor ya öyle ultra uyuz bir manyak işte"

  https://steamcommunity.com/id/ArcadeHentai/

  Hak & Hukuk & Adalet

  https://www.twitch.tv/yvzgaminghd
 • Yarbay
  10071 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: cemblack

  guzel paylaşım elıne saglık hocam

  Alıntıları Göster
  Sağolun arkadaşlar, beğendiğinize sevindim
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  784 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: evo_4

  Sağolun arkadaşlar, beğendiğinize sevindim

  Alıntıları Göster
  Eline sağlık süpersin,  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *RAZİEL* -- 2 Nisan 2009; 10:48:58 >
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  23921 Mesaj
  quote:

  Orjinalden alıntı: KoalaX  Güzel paylaşım kanka.  Pro mod da bitireyim diyorum ama anladım ki oyun beni baydı artık. :)  Mükemmel oyun ama orası ayrı.

  Şuna geçemiyorum pro modunu ondan bıraktım desene
  |
  |
  _____________________________
  XBOX ONE X GAMERTAG: lll K A K A lll || PLAYSTATION 4 PRO PSN: KAKA_DH
 • Uzaklaştırılmış 2 gün cezanın, 1 gün 7 saat 50 dakika kadarı kaldı.
  9 Not
  quote:

  Orjinalden alıntı: KAKÁ

  quote:

  Orjinalden alıntı: KoalaX  Güzel paylaşım kanka.  Pro mod da bitireyim diyorum ama anladım ki oyun beni baydı artık. :)  Mükemmel oyun ama orası ayrı.

  Şuna geçemiyorum pro modunu ondan bıraktım desene

  He valla
  |
  |
  _____________________________
  "Oyunlarda ultra oluyor ya öyle ultra uyuz bir manyak işte"

  https://steamcommunity.com/id/ArcadeHentai/

  Hak & Hukuk & Adalet

  https://www.twitch.tv/yvzgaminghd
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
e-ticaret
son dakika
google reklamları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
2,692
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.