Şimdi Ara

RENO CLİO ŞİKAYET REKORU KIRIYOR !!! (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
279
Cevap
1
Favori
35.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mesela ben Passat ve Jetta'ları hiç sevmem. Gerçekten sevmem. Ortaya çıksam, misal olarak Passat çok kötü, Jetta rezalet, kalitesiz bir araba desem insanlar haklı olarak neye dayanarak kötü veya rezalet olduğunu açıkla derler. Bunu bilmek hakları.

Size ne. Açıklamıyorum. Rezalet işte demek çocukça bir savunmadır. Ya teziniz için bir dayanak oluşturmalısınız. Ya da yazmamalısınız.

@edit: Sadece Passat ve Jettaları sevmem. Marka ile sorunum yok. Caddy ve Transporter'i çok beğenirim.
  • VOLTA uçan teneke demiş ama DUSTER için de 44 bin lira verilir demiş.

http://forum.donanimhaber.com/m_75706071/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAD34 -- 29 Mayıs 2013; 22:36:34 >
  • Hocam 1996 nissan pirmera,
    1. ayında immobilizer arızası araç pazaryerinde camı açık çalışmaz durumda kaldı.
    6. ayında cam krikosu arızası gene cam aşık kaldı.
    Araç şu anda hala ilk kulanıcısında 70 bin kmde servis kıyak yaptı aracın garantisini uzattı. Araba haftanın en fazla 1 günü garajdan çıkıyor 6 aylık bakımları kilometresi gelemden serviste yapılıyor halen.ilk zamanlardaki bu arızalardan sonra ben takip etmedim öz dayımın arabası.
    2003 BMW 530 dizel araç 85 kmde satılıktı yaklaşık 10 ay önce imkanım yoktu alamadım. Fiyat:38 bin tl Araçta nokta boya yok. Aracın motor arıza lambası yanıyor. Distrübütör dahi sorunu çözemedi. Tutturabildikleri fiyata satmaya çalışıyorlar. Araçta herhangi bir sorun yok.
    2007 yada 2007 mercedes benz b 150 2006 model,
    Motor arıza sorunu araç ankaradan alındı ankara ve eskişehirde servislerde baya bi uğraşıldı ama sorun olan yakıt tüketimi ve motor arıza lambasının bakımdan 3000 km sonra yanması sorunu çözülemedi. Araç 2011 de pert.
    http://forum.donanimhaber.com/m_66447464/tm.htm buda bizim forumdan bir inceleme mercedesten. Bu araç kötü mü şimdi? Teneke diyelim bunada. Konsol gıcır gıcır hep ilk günkü gibi kalıcak.
    İsterseniz listeye daha ilave yapayım yakın arkadaşlarımdan ve akrabalarımdan çıkan sorunlar bunlar. Bu olayların hemen hemen hepsi kendi gözümle gördüğüm arızalar. Burada size firmaların kabullendiği kaybettikleri davalar sonucu düzelttikleri arızaların listesini sıralasam aklınız durur arkadaşlar.
    Sonuçta Bentley, ferrari, bugatti felan değil araçlarımız malesef.

Gönül ister hepimizin kusursuz güvenlikli inanılmaz az yakıttüketen., süper işçlikli 1. sınıf malzeme kullanılmış az yakan çevreci ve ekonomik araçlarımız olsun. Ama yok öyle bir dünya. Kaç defa yazdım o araç sizin zevkinize hitap eder bu araç benim saygı duymak lazım.
    Böyle arabaya bakmaktan boynunuz tutulmuş gözleriniz şaşı olmuşta burdan intikam alıyor gibi davranışlar hoş değil. Yapıcı yada anlamlı yada mantıklı hiç ama hiç değil.
    Arkadaşlar bu konuya artık gerçekten bir kelime dahi yazmayacağım. Sonuçta araba değilmi hepsi teneke benim gözümde. Bir insanın kalbinden gönlünden hiçbir zaman kıymetli değil.

NOT: Bu arada sigortalı renoult çalışanıyım (!)... :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ANTHYPATHY -- 30 Mayıs 2013; 0:39:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: inci5050

2012 model clio alıcagıma 2000-2002 model passat alırım.clio ,logan,albea gibi araçlar araç deil eşek dir.

EŞEK demek vay be.

Peki aldın diyelim, binebilip yürütebilecekmisin? Senin kafanda iş yerinden arkaadşım gitti 2.5 ay önce 1.6 FSI motorlu 2007 model JETTA aldı 30 bin küsür liraya. Git dizel araba al yada ne bileyim binebileceğin güzel bir araba al, sıfır km. CLIO veya AVEO vs. tarzı araba al dedik ama "yok adam gibi arabaya binmek istiyorum" dedi ve gidip aldı 2007 model 1.6 FSI Jettayı. Alalı 2.5 ay oldu ve arabaya 3 kere binmiş değil. Bir aldığı gün binmiş, birde geçenlerde hastaneye mi ne gitmişler o zaman binmiş. Çünkü arabanın yakışı fazla geldi. Çünkü LPG'de taktıramıyor şu an. Çünkü şu an aldığına pişman ve keşke sizi dinleseydim en azından her gün rahatça binebilirdim diyor.

Senin o eşek gördüğün arabayı bulamayan var.

Allah aşkına, bu ve bu tarz arabalara EŞŞEK diyenler bindikleri arabaları bir yazabilir mi? Bunlar herhalde sarayda doğmuşlar ki her şey toz pembe bunlara. Ha birde o paraya onu alacağıma bunu alırım diyenler var ya onlarda zaten ayrı bir dünya. Alında görelim hadi. Yarın gidip alın peşin para trink diye bastırın alında görelim onu değil bunu alırım dediğiniz arabayı. 2 yılda bir araba parası yemiş adamım, 2 yılda benzinin 5 liraya dayandığı memlekette 73 bin km. yol yapıp benzini su gibi harcamış biriyim. Haydi yapın keyfen 70 bin km yolda görelim boyunuzu. Pehhhhh... Şimdi altımda sıfır km. FOCUS olurdu veya başka bir araba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAD34 -- 30 Mayıs 2013; 8:09:58 >

• Temeli Fransız olan bir araçtan fazlasını bekleyemeyeceğim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler milletin eşşekten kastı konfor güvenlik donanım vs dir yoksa renoda vw de ikiside piyasada araba diye satılıyor.ben size birşey söyliyim mercedes ceosuna turk gazetecının bırı soru sormus demıskı hocam sızın ulkede cıkan mersoların cogu turkıyede yok neden gelmıyor demıs o da demıskı kardesım sızın ulkede yakıt cok pahalı parcalar ulkeye gırerken alınan vergı cok pahalı arac gumrukten gecerken 20000 lıraysa tuketıcıye ulasması 4000 lıra o yzuden bızde sıze 1.2 1.3 1.4 ve 1.6 serısı aracları donanımdan calınmıs ufak motorlu arac gonderıyoruz demıs sızde kuzu kuzu alıyosunuz demıs.bılmem anlatabıldımmı.bızı luks saglam ve guclu arabalara bınmekten mahrum edıyolar bızde teneke dedıgımız (evet bence gercekten oyle ) reno fıat pejo cıtroen gıbı aracları almak zorunda kalıyoruz keske audı s5 arabam olsa cok ısıtoyrum :):)
  • fransız arabaları bana hep soğuk gelmiştir. ilk aracım 307 idi. daha ilk çıktığı zamanlar. sanırım 2001 falandı. çok sorun çıkardı. elektrik problemi vardı araçta özellikle. bir kaç defa kendini kilitledi araç. sonra uğraş dur servis çekici vs...
  • zamanın da ithal megan ve yerli megan arasında ki üretim kalıtesinden bahsediliyordu bence ''clio nun suçu ne '' işçilik kalıtesı düşük olduktan sonra
  • kardesım bızım burda abıde var 2008 boya komple kalktı heryerınden kaput tavan kapılar abs gıden kablolar arızalı 3000 tl para ıstıyolar.ya pejo sadece gosterıs bence baska hıcbıse degıl
  • Bu ulkede oyle insanlar var ki; marketten sucuk alip, bi guzel yiyip sonra dibinden kalan ufak parca ile markete geri gidip sucugu begenmedim diyerek parasini geri istiyorlar

Dolayisiyla sikayet siteleri de her zaman dikkatle incelenmelidir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zuzuş

kardesım bızım burda abıde var 2008 boya komple kalktı heryerınden kaput tavan kapılar abs gıden kablolar arızalı 3000 tl para ıstıyolar.ya pejo sadece gosterıs bence baska hıcbıse degıl

bu araçlardan uzak durmak lazım bence de.
  • Reno' ya sorsan. Yaptıkları arabanın üzerine araba yoktur. :)
  • 5 ay önce az daha alıyordum yakıt tüketimine kanıp. İyi ki almamışım.
  • Çok ballandıra ballandıra anlatıldı o model bize de. Ama inanır mısın hiç tutmadım. İyi ki almamışsınız.
  • ya reno her aracında euroncapda hep 5 yıldız alıyo acaba diyorum adamların euroncapda dayıları falanmı var nasıl 5 yıldız veriyolar
  • hocam senın canın kıymetlı degılmı saglam arabalara bak.alman arabalarının her parcasında kendı amblemlerını gorursun en ufak plastık parcasında bıle vardır.ama dıgerlerı sanayıde yapılmıs parcalar koyar
  • quote:

ya reno her aracında euroncapda hep 5 yıldız alıyo acaba diyorum adamların euroncapda dayıları falanmı var nasıl 5 yıldız veriyolar

Renault torpil yapmış olabilir ama Dacia'ya ne demeli?

Yeni Sandero alnının akıyla 4 yıldızı kaptı. İnanılır gibi değil.

Alman olsa tamam. Onların yıldıza falan ihtiyacı yok. Hep sağlam araç üretirler.

Bildiğin Dacia. Dacia'nın daha büyük torpili var galiba.

• önceki aracım clioydu. zevkime göre değil de acemiliği atlatmak için aldığım bir araçtı. donanım, konfor, güvenlik konusunda sıfır bir araç. ama şu da söyleyeyim, çok kötü köy yollarında kullandım. iki yıl boyunca bir defa fren balatası değişti o da kullanım sürecinde normal olan bişey. Arkadaşın biri; çok satıldığı için daha fazla şikayet var demiş. bu yorum bana da mantıklı geldi. sorunlu araç/toplam satılan araç formülü ile daha somut sonuçlar alabiliriz.
  • quote:

hocam senın canın kıymetlı degılmı saglam arabalara bak.alman arabalarının her parcasında kendı amblemlerını gorursun en ufak plastık parcasında bıle vardır.ama dıgerlerı sanayıde yapılmıs parcalar koyar

"ama dıgerlerı sanayıde yapılmıs parcalar koyar "

Okullar tatile mi girdi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CAD34

quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

quote:

hocam senın canın kıymetlı degılmı saglam arabalara bak.alman arabalarının her parcasında kendı amblemlerını gorursun en ufak plastık parcasında bıle vardır.ama dıgerlerı sanayıde yapılmıs parcalar koyar

"ama dıgerlerı sanayıde yapılmıs parcalar koyar "

Okullar tatile mi girdi?

Okullar tatile girmedi de bu arkadaş herhalde okul tatiline erken başladı. Hiç bir anlamı olmayan mesajlarla doldurup duruyor.

YANİ KISACA, KEDİ ERİŞEMEDİĞİ CİĞERİ MUNDAR EDERMİŞ. EVELALLAH, 2 YILDA 30 BİN LİRA PARA YEMİŞİM ZEVKİME BİRİYLE. HA, ŞİMDİ KAFAMI TAŞLARA VURUYORUM O AYRI. BU 2 YILLIK SÜREÇTE ALTIMDA Kİ O İMZAMDA YAZAN BU ÇOK BİLMİŞLERİN TABİRİ İLE "TENEKE" OLAN ARABAMLA 73 BİN KM. YOL YAPMIŞ OLUP SIFIR ALDIĞIM GÜNDEN BU GÜNE 135 BİN KM. YOL YAPMIŞIM. BU NEDENLE GÜLÜP GEÇİYORUM YORUMLARA. EĞER 30 BİN LİRAYI YEMESEYDİM ALTIMDA SIFIR KM. CLIO HB VEYA CLIO SPORT TOURER VEYA FOCUS YADA NE BİLEYİM GÜZEL BİR ARAA OLURDU. HEMDE TİKO PEŞİN PARA. YAAAAA BUDA BURADA İŞKEMBEDEN SALLAYANLARA KAPAK OLSUN.

Kalkmış adamın biri dün Lagunasında ki sorunları yazıyor. Yok efendim 2006 yılında sıfır almış da 2009'da arka cam düğmesi bozulmuş, 600 lira vermiş, 2011'de ön camı bozulmuş da 1000 lira tutmuş. Yine 2011'de motor arıza lambası yanmış da satmış. Yahu bir gidin yürüyün ya. 2006 model Astrası var arkadaşımın gelin bakın direksiyonuna lime lime olmuş soyulup. Benim kıyrıtık arabamda soyulma dahi yok mesela. Şikayet sitesinde ki yorumları oku, gel buraya yaz kötüle. Sıkıysa alında peşin tiko para göreyim sizi. Haydi naş naş..

Ahada ben geçen yıl 500 lira verdim kelebek boğazını değiştirdim. Ne oldu şimdi? Şikayet sitesine yazayımmı 116 bininci km. de kelebek boğazı değişti diye. Geçin bunları. Kapısı açılan arabaya inanmıyorum zaten. Ama maşallah markası RENAULT ya, gözleriyle görmedikleri olaya anında inanırlar.

DESA'dan 2011 Mart ayında kahve rengi deri ceket aldım. Giydikten 1 hafta sonra yakası is olmaya başladı. Ne olacak şimdi? Şikayet sitesinemi yazsaydım? Çünkü derim yağlı. Ensem is yapıyor. Aynen bir arkadaşın yukarı da dediği gibi, en güzel yerde yemek ye ondan sonra dişime yemek kaçtı diye git şikayet et.

Zaten şikayet sitesinde her marka model için şikayet mevcut.
    Oradan kopyala yapıştır yaparak konu açarsak vay otomobil genelin haline.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.