Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1883. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
39.608
Cevap
155
Favori
3.256.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18811882188318841885
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: XrDr

Merhaba Megane 3 dizel 2011 model aracım var bugün 4lu flasorler yaklaşık 4.5 saat açık kalmış araca bindiğimde akü şarjı düşük motoru çalıştırın yazıyordu. Düğmeye bastım fakat araç çalışmadı. Bu kadar kısa sürede flasorler akuyu nasıl bitirir bu normal mi acaba. Bir de aracı olduğu yerde bıraktım takviye kablosu ile denesem araca zarar verir miyim acaba. Yardımcı olursanız sevinirim.

Akünüz bitecekmiş, flaşör bahanesi olmuş. Zaten araç 2011 model ise akünün ömrünü doldurmak üzere olması normal.

Takviye yapmak araca zarar verebilir, en güzeli bir akücüye 10-15 lira fazla para verip, bulunduğunuz yerde montaj yaptırmak. Ya da elinden iş gelen birisi iseniz, veya böyle bir tanıdık varsa kendiniz de monte edebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: aligbt_18

2016 megane cvt aracımda frene basınca ıslık çalıyor araç benzer problem yaşayan varmı sorun nedir acaba

geçtiğimiz haftalarda aynı sorundan şikayetçiydim

fren balatalarımı değiştirdim sorun geçti
  • Geçtiğimiz hafta şoför tarafı cam açma düğmesi bozuldu. Servise sorduğumda set halinde satıldığını ve 300 lira olduğunu söylediler. Serviste kutuyu söktürdüm ve düğmenin içindeki plastik ufuk iki tırnağın kıtıldığını gördüm. Sağ camında tek tırnağı kırıktı. Setin içinden arka cam düğmelerini söküp öne taktırdım ve öyle idare ettim. Düğmeyi tek olarak araştırdım ama türk sitelerinde tek düğme yok. Ebay'de bir düğme buldum ve satıcısı türkiyede :) burdurda olan firma ile iletişime geçtim ve çiftini 30tl ye aldım. Düğmeler iyi ama içte açma kapama kısımlarına basan iki tırnak fazla uzun o yüzden oturmadı. Onlarıda yan keski ile kısaltıp yerine taktım. Aklınızda bulunsun böyle birşey başınıza gelirse boşuna fazla para ödemeyin. Fotodaki tek tırnağı kırık olan düğme yedek olarak saklıcam onu. Firmanın bilgilerini de isterseniz paylaşabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbii -- 25 Ekim 2015; 19:36:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: pekozgur

quote:

Orijinalden alıntı: CorsaD

Aracımı alalı 2 ay olacak(1.5dci priv 2011)
    Yaklaşık 7 bin km yol yaptım(59 bin km de)
    1 depo ile 1000 km yi rahat yapıyor

Baskı balata değişimi gerekli
    Turbodan ses geliyor ıslık sesi bakılcak
    yakıt filtresi dışında periyodik bakım yapılcak

bakalım fiyat ne olur her 10binde bir bakıma sokmayı her 20 binde de filtre değiltirmeyi düşünüyorum

Sanırım Trigeri 80 bine doğru değiştiriyorz

Genel anlamda araca verdiğim her kuruşun karşılğını kat kat aldım 2 ayda

Triger seti 80,000km ya da 4 yıl olması lazım. 2011 model ise çok geciktirmemenizi öneririm.

araç daha 60 binde diye trigeri 80k da degistirmeyi dusunuyorum

fiyatlar nedir bilgisi olan var mi arkadaslar

• Tirigeri km dolmasada bence değiştirin. Sonuçta o da kauçuk olması nedeniyle bekleme süresinde eskiyecektir.

• Mertcan. kullanıcısına yanıt
    haftasonu gidince ben de değişim isteyeyim o zaman, teşekkürler hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbii

Geçtiğimiz hafta şoför tarafı cam açma düğmesi bozuldu. Servise sorduğumda set halinde satıldığını ve 300 lira olduğunu söylediler. Serviste kutuyu söktürdüm ve düğmenin içindeki plastik ufuk iki tırnağın kıtıldığını gördüm. Sağ camında tek tırnağı kırıktı. Setin içinden arka cam düğmelerini söküp öne taktırdım ve öyle idare ettim. Düğmeyi tek olarak araştırdım ama türk sitelerinde tek düğme yok. Ebay'de bir düğme buldum ve satıcısı türkiyede :) burdurda olan firma ile iletişime geçtim ve çiftini 30tl ye aldım. Düğmeler iyi ama içte açma kapama kısımlarına basan iki tırnak fazla uzun o yüzden oturmadı. Onlarıda yan keski ile kısaltıp yerine taktım. Aklınızda bulunsun böyle birşey başınıza gelirse boşuna fazla para ödemeyin. Fotodaki tek tırnağı kırık olan düğme yedek olarak saklıcam onu. Firmanın bilgilerini de isterseniz paylaşabilirim

http://www.sanalpazar.com/Megane-3-Fluence-Cam-Kaldirma-Dugme-Kapagi-Yerli__isp44832307#imgd

• Arkadaşlar 2015 yeni megane 3 touch plus alalı 1 ay olmadan ilk nazarlığı yaptık. Sol dış aynanın sinyali kırıldı. Bunun için servisten fiyat alan oldu mu? Ve de sanayiden alıp taktıran oldu mu aranızda?

• merhabalar

Michelin'ın yeni bir lastiği çıktı
    cross climate

4 mevsim lastiği ( yaz - kış )
    kullanıcı kesimler şu an için memnun

alan ve deneyen var mı acaba?
  • Arkadaşlar merhaba 2009 model iyolit mavi ithal bir megane 3 alarak aranıza katıldım.Aracımda gündüz ledi olduğunu duydum rica etsem bu farın nereden aktif edildiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezginingünlüğü

Arkadaşlar merhaba 2009 model iyolit mavi ithal bir megane 3 alarak aranıza katıldım.Aracımda gündüz ledi olduğunu duydum rica etsem bu farın nereden aktif edildiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Hayırlı olsun.

Benim bildiğim gündüz ledi değil ama MST'lerde olduğu gibi daimi yanan park lambası var. Servisler bunu nedense aktif etmiyor. Konu içinde bunu aktif eden arkadaşlar olmuştu, zor olacak ama eskilere bakarsanız o yorumları bulabilirsiniz.
  • Terimler iyice karışmış.

"Daimi yanan park lambası" yok hocam, "gündüz ledi" de 2009 modelde yok... "Gündüz farı" var, gündüz farının ampulü park ampulü değil, daha kuvvetli bir ampul...
  • arkadaşlar dün 4 adet FALKEN HS 449 205/60/16 kış lastiği aldım.kullanan arkadaşlar memnun internet yorumlarına baktım olumsuz yorumlar göremedim.lastikler japon malıymış çankırıya fabrikasını kuruyorlarmış seneye türkiyede üretilecekmiş.tanesini 190 TL aldım.GOOD YEAR 250 TL BRİGSTONE 270 LASSAYA 260 tl istediler.En uygun bu inşallah memnun kalırız.
  • ezginingünlüğü kullanıcısına yanıt
    İthal olanlarda aracın bilgisayarında gündüz farının aktif edilmesini sağlayan bir seçenek olmalı diye hatırlıyorum. Ampul yoksa taktırmak basit.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pathfinder1

İthal olanlarda aracın bilgisayarında gündüz farının aktif edilmesini sağlayan bir seçenek olmalı diye hatırlıyorum. Ampul yoksa taktırmak basit.

O aktif baktım ama açmayı bilemedim

Aktif ise ve aracı çalıştırdığınızda yanmıyorsa nedeni ampul olmamasıdır. Ampul taktırın sorun hallolur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pathfinder1 -- 31 Ekim 2015; 17:21:18 >
    Ve led ampul taktırın, akkor ampuller fazla ısınıp farın polikarbon camını yakabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: corollacorolla

merhabalar

Michelin'ın yeni bir lastiği çıktı
    cross climate

4 mevsim lastiği ( yaz - kış )
    kullanıcı kesimler şu an için memnun

alan ve deneyen var mı acaba?

215 50 r17 olarak bugün satın aldım.

Konfor konusunda gayet iyi geldi. Ses durumu da bence iyi. Sicak asfaltta yolu nerdeyse hissettirmiyor. Önceki lastikler fabrikanın taktığı Bridgestone du ve bitmek üzere idi. Dik yokuş ta yola tutunmuyordu. Aynı dik yokuşta yüklendim patinaj olmadı.

Ankara şartlarında beni idare edeceğini düşünüyorum. Kar yağdığında zaten aracı kullanmıyorum.

Araç 2012 1.5 dci edc 110hp

Kullandıkça güncelleme yaparım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • wolfien W kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim cevabın için. bana hoparlör yetecek gibi duruyor. zaten yeni bir şok yaşadım. nette araştırırken aracımda yeri ve kabloları hazır olmasına rağmen tweeter ların olmadığını keşfettim :D şimdi onu da ekleyince bakalım neler olacak...
  • Arkadaşlar 2011 megane 3 sahibiyim.bizim arabaların lastikleri ara ebat ve pahalı.205 60 16 yerine hangi ebatlar takılır ve avantajları,dezavantajları ne olur ?
    Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 18811882188318841885
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.