Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1884. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.609
Cevap
155
Favori
3.256.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18821883188418851886
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    megane 3 hb 2012 sahibiyim...
    N11 üzerinden her araca uyumlu adaptörü olduğu söylenen bosch aerotwin silecek aldım.
    Silecekler aracın silecek koluna uymuyor.
    Boschun sitesindeki piyasadaki araçların büyük çoğunluğuna uyar ifadesine karşın kesinlikle takılamıyor.
    Şu an eski sileceğin metal kısmına bu boschun lastik kısmını takmayı düşünüyorum...
    Aklınızda bulunsun, megane 3 uyumlu yazısını görmeden almayın...
  • merhaba arkadaşlar, megane 3 icon 2013 model 1.6 16v, turbo var mı bu araçta?
  • quote:

Orijinalden alıntı: renovatio033

merhaba arkadaşlar, megane 3 icon 2013 model 1.6 16v, turbo var mı bu araçta?

yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayrabolu

Arkadaşlar 2011 megane 3 sahibiyim.bizim arabaların lastikleri ara ebat ve pahalı.205 60 16 yerine hangi ebatlar takılır ve avantajları,dezavantajları ne olur ?
    Teşekkürler.

205 55 r16 olabilir. çok sorun olmaz konfor az birşey düşer, araç 1 cm alçalır, gösterge %3 fazla gösterir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ktlcn

çok teşekkür ederim cevabın için. bana hoparlör yetecek gibi duruyor. zaten yeni bir şok yaşadım. nette araştırırken aracımda yeri ve kabloları hazır olmasına rağmen tweeter ların olmadığını keşfettim :D şimdi onu da ekleyince bakalım neler olacak...

Hemen hemen hiç bir fark olmayacak... :)
  • aligbt_18 A kullanıcısına yanıt
    bende oldu egsoz dan geldiği anlaşıldı servis garantiden değiştirdi egsozu
  • Arkadaşlar Selam,

İş-güç derken bayadır uğrayamadım buralara...

Ocak ayında 0 aldığım Megane aracım 20.000'i devirdi de bir şey sormak isterim. Renault servislerinde Kasım-Aralık döneminde genellikle bir periyodik bakım indirimi oluyordu diye hatırlıyorum... Bu yıl için bir şey duyan oldu mu? Renault sitesinde kampanya sayfası açılmıyor, servise telefon ettim. Bize yazı gelmeden bilgi veremiyoruz dediler, sanki devlet sırrı :)

Bir de (muhtemelen konuşulmuştur ama çıkaramadım) servislerde hangi motor yağı kullanılıyor bizim 1.5dci motorlar için? Tam sentetik Elf diye tahmin ediyorum ama 5w40 ya da 10w40? Servise giderken kendimiz kapalı kutu Mobil1 ya da Castrol Edge götürsek bunu kullanırlar mı? Ve tavsiye eder misiniz böyle bir atraksiyonu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avic

Arkadaşlar Selam,

İş-güç derken bayadır uğrayamadım buralara...

Ocak ayında 0 aldığım Megane aracım 20.000'i devirdi de bir şey sormak isterim. Renault servislerinde Kasım-Aralık döneminde genellikle bir periyodik bakım indirimi oluyordu diye hatırlıyorum... Bu yıl için bir şey duyan oldu mu? Renault sitesinde kampanya sayfası açılmıyor, servise telefon ettim. Bize yazı gelmeden bilgi veremiyoruz dediler, sanki devlet sırrı :)

Bir de (muhtemelen konuşulmuştur ama çıkaramadım) servislerde hangi motor yağı kullanılıyor bizim 1.5dci motorlar için? Tam sentetik Elf diye tahmin ediyorum ama 5w40 ya da 10w40? Servise giderken kendimiz kapalı kutu Mobil1 ya da Castrol Edge götürsek bunu kullanırlar mı? Ve tavsiye eder misiniz böyle bir atraksiyonu?

bakım indirimi genelde 4 yaş ve üzeri araçlar için oluyor. Yani siz garanti dışı kalmasın diye mecbur servise götüreceksiniz diye 3 yaşa kadar araçlara indirim yapmıyorlar.

• Bakım indirimi sadık müşteri iseniz her zaman yapılır. Ben yeni bakım yaptırdım, 492 TL'den 390 TL'ye indirdiler. Ayrıca 70-120 bin TL aralığındaki araçları satın alıp 20.000 km'yi veya 1 yılı kapsayacak bakım için bu fiyatları eleştiriyor olmak pek mantıklı değil açıkçası.
  • Pathfinder1 P kullanıcısına yanıt
    Bakım fiyatlarını eleştirdiğimizi, dolayısıyla "mantıksız" olduğumuzu nereden çıkardınız üstadım..? 1 haftaya kadar başlaması muhtemel bir indirim konusunda bilgisi olan var mı diye sormakla; Renault'nun bakım fiyatları çok yüksek deyip eleştirmek arasında nasıl bir bağlantı kurduğunuzu anlayamadım...
  • samet3534 S kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla 4 yaş indirimi dışında yaşa bakılmaksızın tüm Renault ve Dacia'ları kapsayan bir indirim daha oluyor... Bakalım...
  • Avic kullanıcısına yanıt
    ekim ayında 4 yaş üstü için aralık ayına doğruda tüm araçlar için bir bakım kampanyası yaparlar,, bence bekleyin bir müddet daha
  • Her yaş araç için bakım kampanyası oluyor arkadaşlar. Genelde 3 yaşına kadar yani garantisi devam eden araçlarda %20, 4 yaş ve üzeri araçlarda %25 indirim oluyor. Tabi ki garantisi bitmiş araçları servise çekebilmek için onların kampanyası daha sık oluyor. 4 yıldır kasım-aralık ayındaki kampanyaya denk geliyordum. Bu sene eylülde sokmam gerekti o da kampanyaya denk geldi Yani özetle 15-20 kasım gibi çok büyük ihtimal yeni bir kampanya başlar..
  • Arkadaslar, 2015 1.6 touch plus almayi dusunuyorum 2. el, 50 bin civari 5-15 bin km arasi araclar var. bu pakette alirken nelere dikkat etmeliyim, hangi ozellikleri arayayim? bunu soruyorum cunku her kaynakta bu touch plus'in farkli yaziyor ozellikleri. bildigim iki sey var, elekt. park freni ve yokus kalkis destegi yok sanirim..

• Bir sorum daha olacak arkadaslar, hangi navigasyonu onerirsiniz bu araca? bin tl civari bir suru var karar veremedim..

• Kendi sorduğum soruyu yanıtlayayım arkadaşlar.

Dün Mais Ankara'dan verilen bilgiye göre bu yılki Periyodik Bakım Kampanyası (alt yaş sınırı olmaksızın) 9 Kasım-20 Aralık için geçerliymiş. Yani yarın başlıyor. Tüm malzemeler ve işçilikte %20 indirim şeklindeymiş. 20.000 km/1. yıl bakımı için liste fiyatı 470 TL iken 370 TL'ye iniyormuş. Ben Cuma günü için randevu alabildim en erken...

Bakım zamanı gelen arkadaşlara duyurulur...
  • Ya arkadaşlar çok soru sordum ama, 2015 1.6 benzinli Touch Plus'in euro ncap 'ten kaç yildizi var? İCON modelinin 5 yildiz, touch plus'in 3 yildiz mi?

• renovatio033 kullanıcısına yanıt
    2014 Touch Plus kullanıcısıyım. Touch Plus'ta Touch'a ek olarak Dijital Klima, Lastik Basınç Sensörleri ve LED Gündüz Farları mevcut. Elektronik park freni sadece GT Line'larda var diye biliyorum. Yokuş kalkış desteği sadece EDC modellerde mevcut, manual ve CVT şanzımanlarda yok. Buyrun size 2015 modele ait güncel broşür:https://www.cdn.renault.com/content/dam/Renault/TR/global-brochures/MeganeHB_09.2015.pdf

Navigasyon kullanmıyorum ama bizim araçlar için genelde Cyclone'un adı geçiyor. Bunlar bir dönem servis tarafından da tercih edilen cihazlardı. Daha sonra sanırım anlaşmaları bitti. Şimdi ne takıyorlar telefon edip sormak lazım.

NCAP meselesine gelince... Geçtiğimiz yıl NCAP kriterleri değişti. Son makyaj öncesi modeller (Icon bunlardan biri) eski kriterlere göre 5 yıldız aldı. Şimdi 5 yıldız kriterleri oldukça ağır; Kör Nokta Uyarı Sistemi, Sürücü Yorgunluk Destek Sistemi, Şerit Değiştirme Yardımcısı gibi ileri teknolojik kriterlerden dolayı daha önce 5 yıldız almış araçların büyük bölümünün yıldızı düştü : ) Yoksa son makyajlı modellerin karoseri ve diğer güvenlik özellikleri anlamında eski modellerden bir eksiği olduğundan değil.

• wolfien W kullanıcısına yanıt
    dediğin gibi çok bir fark olmadı ama ufak da olsa bir etkisini de görmedim desem yalan olur :D en azından artık oraların boş olmadığını bilmek bile huzur veriyor..
  • egocu14 E kullanıcısına yanıt
    tam benim konum :D yaklaşık 1,5 ay gerek test videoları gerekse youtube da yerli ve yabancı kullanıcıların videolarını izledim. diğer arkadaşın dediği goodyear ultragrip 9 önceki seinin hataları giderilmiş güzel bir lastik. ama ben araştırmalarım sonucu nokian wr d3 aldım. ölçüler de 205/55/16. bu ölçüleri yıllardır kullanıyorum hiçbir sıkıntı olmaz. aklında bulunsun yanak 55 olunca göstergede 100 gösterse de hızın 95-96 civarı oluyor. nokian dan gayet memnunum sessiz ve yağmurlu havada gerçekten başarılı bir lastik. karda deneme fırsatım olmadı ama videolarda gördüğüm kadarı ile sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum. hepsiburada dan 2015 ağustos üretimi lastikleri tanesi 200 tl den aldım. made in russia.
  • 
Sayfa: önceki 18821883188418851886
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.