Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1885. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39.608
Cevap
155
Favori
3.256.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18831884188518861887
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2011 aracımda sol dış dikiz aynasının sinyali koruyan plastik kapağı kırılmıştı geçerken biri çarptı herhalde. tam hatırlamıyorum ama serviste yüksek bir fiyat verilince sahibinden.com dan aldım 25 liraya.
    kendim taktım hiçbir sıkıntı olmadı.
  • Avic kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Sıfır alınan araçlar için hangi ayda alındıysa ertesi 3 yıl da o ayda mı girilmesi gerekiyor bakıma ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: freak_taz

Merhaba,

Sıfır alınan araçlar için hangi ayda alındıysa ertesi 3 yıl da o ayda mı girilmesi gerekiyor bakıma ?
    Yanlış cevap...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 10 Kasım 2015; 10:37:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: freak_taz

Merhaba,

Evet, hangi ayda alındıysa ertesi yıl aynı ayda bakıma girer. Tabi ki daha önce km nedeniyle bakım zamanı gelmemiş ise... Zaten aracın bilgisayarında bakıma kaç km veya kaç ay kaldığı görülür.
  • Eğer bir yıl içinde yaptığınız km 20.000'in altında kaldıysa pratikte söylediğiniz gibi oluyor. Ama bir ay önce - sonra olması da pek önemli değil. Yani 13 ay sonra bakıma girdiniz diye garantiyi düşürmezler, yeter ki tam o arada garanti kapsamına giren bir arıza çıkmasın. Normalde garanti açısından sıkıntı olmaz.

Ancak benim gibi 10 ayda 20.000'i devirdiyseniz takvimin önemi kalmıyor. 20.000'i gördüğünüzde kaç ay olmuş olursa olsun gitmeniz lazım. Yine 1000 km gibi bir opsiyon olduğunu da unutmayın yani 21.000'de gitseniz de olur ama mesela 25.000'e bırakmayın.

wolfien arkadaşımızın söylediği şeyin periyodik bakımla ilgisi yok ruhsatta yazan tarih TÜVTÜRK muayenesi için geçerli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avic

Eğer bir yıl içinde yaptığınız km 20.000'in altında kaldıysa pratikte söylediğiniz gibi oluyor. Ama bir ay önce - sonra olması da pek önemli değil. Yani 13 ay sonra bakıma girdiniz diye garantiyi düşürmezler, yeter ki tam o arada garanti kapsamına giren bir arıza çıkmasın. Normalde garanti açısından sıkıntı olmaz.

Ancak benim gibi 10 ayda 20.000'i devirdiyseniz takvimin önemi kalmıyor. 20.000'i gördüğünüzde kaç ay olmuş olursa olsun gitmeniz lazım. Yine 1000 km gibi bir opsiyon olduğunu da unutmayın yani 21.000'de gitseniz de olur ama mesela 25.000'e bırakmayın.

wolfien arkadaşımızın söylediği şeyin periyodik bakımla ilgisi yok ruhsatta yazan tarih TÜVTÜRK muayenesi için geçerli.
    Evet ben "sonraki 3 yıl da" ifadesini görünce muayene diye şartlanıp, muayeneden bahsetmişim. Sabah sabah kahve içip göz ucuyla foruma bakınırken dalgınlığıma gelmiş.

• Ben de geçen Aralık sonunda sıfır aldığım aracım için uzun araştırmalar sonunda Nokian WR D3'e karar verip kliksa'dan denk getirdiğim banka kampanyası ile 205/60/16'yı 200TL'ye almıştım. Harika lastikler. Yol tutuş ve sessizlik açısından çok çok başarılı. Geçen kış 3 ayda 6000 km yaptım bu lastiklerle. Özellikle de mekan Ankara olunca karlı buzlu havada dere tepe tırmanma konusunda beni hiç utandırmadı. Bu noktada dci motorun 1750 gibi çok düşük bir devirde ürettiği maksimum torkun hakkını da vermek lazım. Zira düşük devir yüksek tork tutunmanın zayıfladığı yerlerde düşük hızlı tırmanışlarda ekstra önemli bildiğiniz gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avic

Ben de geçen Aralık sonunda sıfır aldığım aracım için uzun araştırmalar sonunda Nokian WR D3'e karar verip kliksa'dan denk getirdiğim banka kampanyası ile 205/60/16'yı 200TL'ye almıştım. Harika lastikler. Yol tutuş ve sessizlik açısından çok çok başarılı. Geçen kış 3 ayda 6000 km yaptım bu lastiklerle. Özellikle de mekan Ankara olunca karlı buzlu havada dere tepe tırmanma konusunda beni hiç utandırmadı. Bu noktada dci motorun 1750 gibi çok düşük bir devirde ürettiği maksimum torkun hakkını da vermek lazım. Zira düşük devir yüksek tork tutunmanın zayıfladığı yerlerde düşük hızlı tırmanışlarda ekstra önemli bildiğiniz gibi.
    Merhaba arkadaşlar Megane 3 2015 model aracımın sileceklerini değiştirmek istiyorum . Nasıl değiştirildiğine dair bir video ve ya açıklama yapabilecek arkadaş var mıdır ?

Eyvallah, sagolasin kafamda hiç bir soru kalmadi. Nasip olursa 2015 ini alicam bir hafta içinde, çok hosumuza gitti megane 3..
  • renovatio033 kullanıcısına yanıt
    Ben de çok memnunum aracımdan...
    Hayırlı olsun şimdiden... Kazasız-belasız...
    Her aracın bakım periyodu 20.000 km olmayabilir. Öncelikle aracın bakım periyodu bilinmeli, örneğin ithal megane 3'ler için 15.000 km idi. Diğer taraftan" 13 ay geçti, aman garanti kapsamına giren bir arıza çıkmasın" diye dua etmektense araç bilgisayarında yazan sürelere riayet edilerek bakım yaptırılması daha rasyonel bir davranış olur.
  • hassin kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=Av3vAxjQU20
  • Pathfinder1 P kullanıcısına yanıt
    Son üç yıl içinde sıfır alınan araçtan bahsediyor arkadaş... İthal Megane 3'ler trafiğe çıkalı kaç yıl oldu, bir hesaplayın bakalım... Ayrıca; yukarıda yazdıklarımı tekrar dikkatle okursanız; "Boşverin 13 ay geçsin ama bu arada günde 5 vakit dua edin" gibi bir tavsiyem olmadığı çok açık değil mi? İkidir mantık, rasyonelizm falan deyip duruyorsunuz da bu "tepeden bakan" tuhaf yaklaşımınızın nedenini anlayamadım tam olarak... Rasyonel biri olmadığımdan belki?
    Sakin ol. Yazının duygusu olmaz, sen istediğin gibi anlamaya şartlanmışsın.
    "Tepeden bakan" "tuhaf" falan nasıl not verdin iki satır yazıyla?
    13. ayda garanti kapsamına giren bir arıza olursa ne yapacak arkadaş, buna dikkat çekmek istediğim açık değil mi? Yeter ki garanti kapsamına giren bir arıza olmasın şeklindeki bir yorum baştan "mantıklı" değil...
    Uzatmayalım ltf...
  • Pathfinder1 P kullanıcısına yanıt
    Benimle senli benli konuşacak durumda değilsiniz... İyi forumlar!
    İyi forumlar...
  • Merhaba,
    Ben bir şey öğrenmek istiyorum, lütfen cevaplarsanız sevinirim.
    2013 Touch 1.6 16V modelinde hill holder(yokuş kalkıl destek) aktif ettirebilir miyiz?Ücreti var mıdır bu işlemin ayrıca nerelerde yaptırabiliriz?Renault'un kendi servisi yapar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lordem

Merhaba,
    Ben bir şey öğrenmek istiyorum, lütfen cevaplarsanız sevinirim.
    2013 Touch 1.6 16V modelinde hill holder(yokuş kalkıl destek) aktif ettirebilir miyiz?Ücreti var mıdır bu işlemin ayrıca nerelerde yaptırabiliriz?Renault'un kendi servisi yapar mı?
    Arkadaslar, 1,2 gün içinde 2015 model touch plus alicam nasipse, kafama şu takildi, bu model euro 5 motor mu?
    Bunu lpg için soruyorum, usta dedi ki 2'ye ayriliyorlar, 8 enjektorlu ve 4 enjektorlu. nasil bilebilirim alacagim aracin kaç enjektor oldugunu? motor resmi var aslinda, 4 buji kablosu goruyorum, 4 enjektor..
     RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü]

• quote:

Orijinalden alıntı: renovatio033

Arkadaslar, 1,2 gün içinde 2015 model touch plus alicam nasipse, kafama şu takildi, bu model euro 5 motor mu?
    Bunu lpg için soruyorum, usta dedi ki 2'ye ayriliyorlar, 8 enjektorlu ve 4 enjektorlu. nasil bilebilirim alacagim aracin kaç enjektor oldugunu? motor resmi var aslinda, 4 buji kablosu goruyorum, 4 enjektor..
     RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü]

Alıntıları Göster
    selamlar 2010 model megane 3 aracımın xenon farlarından sağdaki önce pembe yanmaya başladı şimdi ise çalışmamakta serviste veya özel serviste bi xenon far taktıran fiyat alan varmı?

• renovatio033 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun aynı araç bendede var 2015 touch plus araç 8 enjektörlü borç my11 kiti taktırdım İstanbul'da 1900 liraya taksitli. Bu araç için en uygun LPG kiti bu araştırmalarım sonucu bu bilgiye ulaştım. LPG takıldıktan sonra 14000 km yok yaptım. Hiç bir sıkıntı yaşamadım. Uzun yolda 14 kuruş gördüğüm de oldu 19-20 kuruş gördüğüm de...şehir içi İstanbul'da 27-28 civarı. Umarım faydalı yorum olur
  • 
Sayfa: önceki 18831884188518861887
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.