Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1882. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.609
Cevap
155
Favori
3.256.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18801881188218831884
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Park modunda iken frene basınca vites koluna yakın bir yerden ''Cik-Çık'' gibi bir ses geliyor onu diyosanız normal bir ses o. hareket halindeyken ayağı gazdan çekince duyulan bir ses daha var fısıltı şeklinde, o sesi de şanzumana yoruyorum ben.
  • akhtar kullanıcısına yanıt
    Yok hareket halindeyken yavaşlamak için frene bastığımda 25-30km hıza düştüğümde duyuyorum sesi freni bırakınca kesiliyor ses

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aligbt_18 A kullanıcısına yanıt
    Megane 2015 Dize EDC aracım 4200KM'ye gelmesine rağmen halen geçmeyen bu ses ben de var hocam. Dün, servise gittim (şimdilik servis adını vermek istemiyorum), 10:30 gibi giriş yaptım servise, 11 gibi lifte kalktı aracım (izliyorum,görüyorum) , ustanın biri geldi el feneriyle jantların içine baktı ve gitti. 1 saat sonra servis sorumlusu geldi, aracınızın 1 gün kalması gerekiyor , test yapılması gerekiyor falan filan. Dedim balatadan gelen ses belli, neyin testi. o sırada el feneriyle bakan usta geldi, orda duran araçlardan birinin jantlarını parmaklarıyla siliyor, bana gösteriyor, sonra benim araca gidiyor, siliyor bana gösteriyor (bu arada hiçbir şey demiyor). Dedim ne demek istiyorsunuz ? Balata tozu diyor, ee ne olmuş balata tozuna dedim ?? Balatalarınızı yıkatırsanız bu ses gider diye bir cevap aldım ! yıkanınca da geliyor dediğimde demekki iyi yıkamıyorlar diye cevap aldım ! Forumlarda anlatılan Würth'ün marka bir sprey olduğunu , o sprey kullanılırsa belki giderilebilirmiş, ben kendim sıkmak istemedim, belki siz de vardır dediğimde alakası yok cevabını aldım (belki bunda haklıdır) Biraz sinir sayım arttı bu arada, 70bin liralık sıfır bir arabadan 4000Km boyunca ses kesilir diye bekledim bekledim, hala kesilmedi geldim, deyince, servis tamir bölümünde duran bir önceki kasa Mercedes S kasayı gösterip "300bin liralık arabadan da bu ses geliyor" diye bir cevap aldım. Babamın Mercedes'inden gelmiyor dediğimde, cevap veremedi (hiç etmek istemediğim bir lafı bana söyletmek zorunda kaldı) bindim arabama çıktım gittim.

Açıkcası Müdürüyle görüşmek hiç aklıma gelmedi, keşke servis müdürüyle görüşseydim.

Ordan çıktım başka servise gittim, çok yoğun oldukları için doğal olarak yardımcı olamadılar. Telefonla başka bir servise ulaştım, telefondaki arkadaş yardımcı olmaya çalıştı ama aldığım cevap yine şaşırtıcıydı "bizim a'dan z'ye bütün araçlarımızda bu ses vardır, bu ses balataları değiştirsek bile gelir, renault'un kullandığı markanın balataları böyle" . Açıkcası telefondaki ses tonundan yardımcı olmak istediğini anladığımdan ters bir şey demedim.

Eve gelip renault'un sitesi bize ulaşından yaşadıklarımı tek tek yazdım, umarım dönüş yaparlar. Yapmazlar ise sikayetvar.com a da ayrıca yazacağım.

İşin en kötü yanı ben işimden izin alarak bunları halletmeye çalıştım ama koca bir yarım günüm boşa gitti.

• maalasef orjinal balatalarda bu ses var
    olmayan yok gibi
    ben bir kere 4000km kullandığım ön balataları garanti kapsamına sokturmuştum bu yüzden
    ama 1000km sonra yine başladı

yapacak hiç bir şey yok
    fren dozlaması güzel, tutuşu iyi, camlar kapalıyken de içeri gelen ses pek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: corollacorolla

maalasef orjinal balatalarda bu ses var
    olmayan yok gibi
    ben bir kere 4000km kullandığım ön balataları garanti kapsamına sokturmuştum bu yüzden
    ama 1000km sonra yine başladı

yapacak hiç bir şey yok
    fren dozlaması güzel, tutuşu iyi, camlar kapalıyken de içeri gelen ses pek yok

Dün başka bir servisi aradım, durumu da söyledim telefonda belki "kronik derler" diye ama gelin bakalım dediler, randevu aldım, gideceğim. :)
  • Arkadaşlar dış sıcaklığı ölçen sensör nerede bilen var mı? Tamponu söktük yok aynayı söktüm yok. -20 gösteriyor ekranda bulmam lazım yerini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YnsTz

Arkadaşlar dış sıcaklığı ölçen sensör nerede bilen var mı? Tamponu söktük yok aynayı söktüm yok. -20 gösteriyor ekranda bulmam lazım yerini.

Hangi aynayı söktünüz? Sağ dış dikiz aynasında diye aklımda kalmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Arkadaşlar dış sıcaklığı ölçen sensör nerede bilen var mı? Tamponu söktük yok aynayı söktüm yok. -20 gösteriyor ekranda bulmam lazım yerini.

Sağ tarafı söktüm yolcu tarafındaki yani.Sinyalin elektrikli motorun bide rezistansın kabloları var başka da bir şey yoktu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Sağ tarafı söktüm yolcu tarafındaki yani.Sinyalin elektrikli motorun bide rezistansın kabloları var başka da bir şey yoktu.

Şöyle bir resim buldum.

• YnsTz Y kullanıcısına yanıt
    Sol dikiz aynasının altındaki sivilce gibi çıkıntı
  • arkadaşlar kışlık lastik almak istiyorum.Aracın üzerinde gelen 205/60/16 onun yerine 205/55/16 alsam olurmu ayrıca kışlık lastik için hangi marka desen daha iyi
  • Teşekkürler arkadaşlar, sürücü tarafındaki aynanın içindeymiş tamponu da usta arkadaşın yüzünden boşuna söktük.1 ay önce aynayı değiştirmiştim yansanayi olunca sensör yanlış gösteriyormuş.Kırık parçalarını atmamıştım içinden buldum çıkardım kablosunu kesip eski sensörü taktım normal sıcaklığı gösteriyor artık.

Klimayı devreye sokmuyordu ve sürekli yüksek devirde çalışıyordu o problemler de çözüldü.Yakıt problemim de çözülür sanırım araç kendini sürekli sibiryada sanıyordu.Küçücük sensör ama bir sürü işe yarıyor.
  • Arkadaslar 2013 1.5 dci 90 aracim yaklasik 2 ay once serviste kaza nedeniyle tamirat gordu ve sonrasinda giderek artan soyle bir sorun var.servise gotursem muhtemelen baski balata bahanesini surecekler.arac 79000 de .
    Bazen ozellikle arac daha sogukken 1 den 2 ye gecmek istedigimde 1. Vitesten ayrilmiyor.3 4 saniye beklersem yada ayagimi debriyajdan cekip yurutursem duzeliyor.arada 3 ten 4 e gecerken de 1 sn kadar oluyor ancak cok nadir.1. Vitrste takilma sorunu 2 3 gunde 1 defa oluyor.sizce problem nerededir?

• egocu14 E kullanıcısına yanıt
    Goodyear UltraGrip 9 u öneren ve kullanan forumdan arkadaşlar var, ben kullanmadım ama okuduklarıma göre alırsam bu lastiği alırdım ama biraz fiyatı da yüksek..

Geçenlerde bir arkadaşım Sava Eskimo S3+ almış. 4 tanesini Goodyear Bayi 550TL'ye vermiş. Goodyear altyapısı kullanılıyormuş ama nasıldır bilemiyorum, belki bilen kullanmış arkadaşlarımız vardır, yorumlar gelir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: freak_taz

Goodyear UltraGrip 9 u öneren ve kullanan forumdan arkadaşlar var, ben kullanmadım ama okuduklarıma göre alırsam bu lastiği alırdım ama biraz fiyatı da yüksek..

Geçenlerde bir arkadaşım Sava Eskimo S3+ almış. 4 tanesini Goodyear Bayi 550TL'ye vermiş. Goodyear altyapısı kullanılıyormuş ama nasıldır bilemiyorum, belki bilen kullanmış arkadaşlarımız vardır, yorumlar gelir :)

Kardeşimin arabasına UG9 aldım. Henüz taktırtmadım fakat almadan önce epeyce olumlu yönde yorumlar okudum.
  • celebic kullanıcısına yanıt
    hocam siz bayiden mi almıştınız ? Bayiden aldıysanız fiyatı paylaşabilir misiniz sakıncası yok ise :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: freak_taz

hocam siz bayiden mi almıştınız ? Bayiden aldıysanız fiyatı paylaşabilir misiniz sakıncası yok ise :)

Hocam Megane için almamıştım. En uygun fiyatı n11'den bulmuştum. Bazı günler özel indirimler oluyor veya forumda çek, indirim vs satanlar var.
  • celebic kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim yine yardımlarınız için
  • Merhaba,
    Telefonu Bluetooth ile bağladık ancak arayan ulaşamıyor, yani telefonu açamıyoruz arayan tarafa ise araba kullanıyor diye mesaj yolluyor.Teyp(Bluetooth) üzerinden telefonla konuşamayacaksak bu özellik niye var?
    Çözümü bilen biri aydınlatırsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lordem -- 23 Ekim 2015; 20:59:27 >
  • Merhaba Megane 3 dizel 2011 model aracım var bugün 4lu flasorler yaklaşık 4.5 saat açık kalmış araca bindiğimde akü şarjı düşük motoru çalıştırın yazıyordu. Düğmeye bastım fakat araç çalışmadı. Bu kadar kısa sürede flasorler akuyu nasıl bitirir bu normal mi acaba. Bir de aracı olduğu yerde bıraktım takviye kablosu ile denesem araca zarar verir miyim acaba. Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XrDr -- 23 Ekim 2015; 21:02:56 >
  • 
Sayfa: önceki 18801881188218831884
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.