Şimdi Ara

RENAULT MEGANE 3 Aracımın FAhiş MTV'si Çıldıracağım!!! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
2
Favori
5.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ardatun

quote:

Orijinalden alıntı: Berry1925

haklisiniz adim attigimiz her yerde vergi var. hatta bunu 3er defa veriyoruz. fakat devlet halkina bu kadar zulum yapiyorsa bu halkin sayesindedir. cunku isyan yok tam tersi hala devlet yuceltiliyor. devletimizin yuceltilecek tarafi yok cunku halkina bir sey vermiyor. a dan z ye vergi veriliyor fakat karsiligi sifir.

Bize karşılığı sıfır.
    Karşılığını çooooook iyi alanlar var.

Karşılığını en iyi TÜSİAD alıyor.Verdiği 3 kuruş vergi.Cukkalar İSVİÇRE Bankalarına.
  • Şuan 16-17 bin liralık 2004 model dizel bi araca biniyorum, Allah'a şükür kredisiz borçsuz 50 bin liralık bi araç alma gücüm var ama almıyorum, neden? MTV 3 katına çıkacak yetkili servis bakım masrafları 3 katına çıkacak, şimdiki aracıma kaskosuz biniyorum ona bide kasko yaptıracam, bunları baştan düşündüğüm için körü körüne gidip sıfır araç almıyorum, aldıktan sonra istediğim kadar ağlayım zırlayım devlet o parayı benden söke söke alacak biliyorum, ben ödemem sıkıysa alsınlar diyebilen varmı? Yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerÇel -- 17 Ocak 2013; 17:30:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

Daha iyi günler bu günler...Durmak yok,yolmaya devam...

• quote:

Orijinalden alıntı: catalyst

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Birileri para yesin diye hayvanciligi bitirdiler angus geldi bu memlekete

Vergi ile ayakta duran bir ulke sonu yunanistan olacak bu gidisle

Lan adam araba uretiyor fabrika kuruyor arge yapiyor dunyanin parasini harciyor bizim ulke o arabayi gemiden limana indiriyor daha fazla vergi aliyor

Basbakan gece uyuyor sabah kalkiyor komple egitim sistemini degistitiyor

Muhtesem yuzyila ramazan ayi geldi baskidan

Sonra 3 cocuk yapin demezmi birde

Bugun herkes korkuyor hukumetten herkes biliyor karsi geldinmi sonun silivri

Buradaki bircok kisiden daha fazla kazancin var, daha iyi arabaya biniyorsun, daha luks hayat yasiyorsun. Kafayi dogudaki koylere mi taktin?

İcip icip geliyorsunuz su foruma. Giriste alkol testi olmasi lazim.

Benim ekonomik durumumun iyi olmasi ile bunun ne ilgisi var ?

Parada basmiyoruz cok sukur diyoruz

Hakkimda soyledigin icip icip geliyorsun lafida cok cirkin bir cumledir benimle birliktemi yasiyorsunda ictigimi biliyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu vergi sistemlerini, bir işletme fakültesi mezunu, esnaflık yapmış, bir muhasebe departmanında çalışmış, günümüzde bir bankacı olarak halen daha anlayabilmiş değilim.

Özellikle "Gider" vergilerini anlamak güç... kazandığımdan zaten gelir vergisi alıyorsun, vergiyi aldıktan sonra elimde kalan para ile edindiğim maldan mülkten de vergi alıyorsun hadi onu da anladık... Ya arkadaş elimde kalan para ile "yaşamak" için satın aldığım gıdadan, sudan, elektrikten, ulaşım için kullandığım akaryakıttan, senin sorumluluğunda olan eğitim, sağlık gibi harcamalardan aldığın gider vergisi (KDV) nedir? Hatta KDV ile yetinmiyor, bir de ÖTV alıyorsun benden. Bir insanın bir yerden bir yere gitmek için kullandığı aracına aldığı yakıt neden ÖZEL TÜKETİM olarak adlandırılıyor. Haberleşmek için kullandığım cep telefonunun nasıl bir özel kategoride değerlendiriyorsun. Maaşım elime geçmeden zaten ortalama %23'ünü gelir vergisi olarak sana ödüyorum, sonra da elime kalan %75'in ortalama %10'unu KDV, %10'unu ÖTV olarak alıyorsun benden. Yılda 827 TL MTV, 60 TL emlak, bilmem kaç TL çöp vergisi, hatta ehliyet alırken bile benim param ile yaptırdığın yolların vergisini alıyorsun, maaşım üzerinden aldığın damga vergisi gibi çeri çöpü saymıyorum bile... Yani aslında MTV'den çok daha fazlasını ufak ufak ödediğimizden, gözümüze MTV çarpıyor bir kerede yüklü geldiği için.

Üretmeyen ülkelerin makus talihi vatandaşın yüksek gider ve servet vergisi ödemesidir. Çünkü devlet ülke içinde yaratılan katma değerden gelir vergisi alarak kendisini finanse eder. Yeterli gelmeyince gider vergilerini artırır. Ama diğer taraftan çok mu az üretiyoruz, HAYIR... Aslında çok fazla vergi kaçırıyoruz. Kayıtdışı almış başını gidiyor. Bu bir yaşam tarzı bizde; bilirsiniz fatura almazsan satıcı size indirim yapar. Bu şu demektir; demekki satıcı toptancıdan faturasız alıyor, demek ki toptancı bölge bayisinden faturasız alıyor, demekki ilk üretici kayıtdışı üretim yapıyor ve demekki üretici hammaddeyi kayıtdışı alıyor. Bakın, üretim satış zincirinde oluşan hiç bir kar vergilendirilmeden tüketiciye kadar ulaşıyor. İşte bizim akaryakıta, aracın kendisine ödediğimiz fazladan vergiler işte o kayıp vergilerin kompanse edilmesinden başkaca bir şey değildir.

Gelir vergisi olarak vergi toplama konusunda sıkıntı yaşayan devlet, kendisini finanse etmek için gider vergilerini yüksek tutarak vatandaşı mağdur etmek zorunda/durumunda kalıyor.

Devlet kayıtdışı ile mücadelede daha etkin yöntemleri kullanmaya çalışıyor ve gelir vergisi tahsilatlarını artırmak yolunda bir çok uygulama, kanun ortaya koyuyor. Bunun son örneği kişilerin gelir vergilerini beyan ettikleri gelir üzerinden değil, yaptıkları harcama üzerinden hesaplamak. Gider vergisi ile karıştırmayın, bu da bir gelir vergisi ancak vergiye tabi gelir tutarı beyan edilen gelir üzerinden değil gider üzerinden hesaplanıyor. Yani kişinin geliri olarak gideri kabul ediliyor. Burda da muhterem iş adamlarımız işin kolayını bulmuşlar; bu gün konuştuğum iş adamı vatandaş kredi kartlarını iptal ettirdiğini, harcamalarını nakden yapmaya başladığını anlatıyordu. Kayıt altında olan kredi kartının yerine kayıt altına alınamayan nakit harcamaları benimseyerek vergi kaçıracağını söylüyor.

Anlayacağınız üzere, TÜRK milliyetçiliğini boş boş bayrağa bakmak zanneden bizlerin zihniyeti milliyetçiliğin ülke adına çalışmak olduğu ziyniyeti ile değiştirmediğimiz müddetçe vergi kaçırma devam edecektir. MTV gibi servet vergilerinden, KDV, ÖTV gibi gider vergilerinden yakınmaya devam edeceğiz. Üzgünüm ama bende pek fazla umut görmüyorum, bu sistem böylece devam edecek gibi görünüyor ve yine üzgünüm ki yapacak çok fazla bir şey yok.

• quote:

quote:

quote:

Lan adam araba uretiyor fabrika kuruyor arge yapiyor dunyanin parasini harciyor bizim ulke o arabayi gemiden limana indiriyor daha fazla vergi aliyor

Buradaki bircok kisiden daha fazla kazancin var, daha iyi arabaya biniyorsun, daha luks hayat yasiyorsun. Kafayi dogudaki koylere mi taktin?

Hakkimda soyledigin icip icip geliyorsun lafida cok cirkin bir cumledir benimle birliktemi yasiyorsunda ictigimi biliyorsun

Salla şunu Cihan, adamdaki mantığa bak.
    İyi kazanıyorsan Doğu'daki köyü düşünmemen gerekiyormuş.
    Hayır, biraz beynini kullansa hayvancılık zarar görünce bizim masamıza gelen etin fiyatının nasıl uçtuğunu anlayacak ama yok işte.
    Alışverişimizi ülkemizin çiftçisi, hayvancısı ile yapacağımız yerde kartelleri zengin ediyoruz.

Suratlarına tükürsen ya rabbi şükür diyecek adamlara bunları anlatamazsın boşver.

• quote:

Orijinalden alıntı: UYAKSOY

çok güzel yazmışsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay S.

quote:

quote:

quote:

Salla şunu Cihan, adamdaki mantığa bak.
    İyi kazanıyorsan Doğu'daki köyü düşünmemen gerekiyormuş.
    Hayır, biraz beynini kullansa hayvancılık zarar görünce bizim masamıza gelen etin fiyatının nasıl uçtuğunu anlayacak ama yok işte.
    Alışverişimizi ülkemizin çiftçisi, hayvancısı ile yapacağımız yerde kartelleri zengin ediyoruz.

Suratlarına tükürsen ya rabbi şükür diyecek adamlara bunları anlatamazsın boşver.

Ardahanda karsta -30 derece sogukta insanlar hayvanlarini saman fiyatlari asiri yukseldigi icin ormana saliyor

Bunu burada soykemek icin maddi durumumun kotu olmasimi gerekiyor

İciyousum icerim yada icmem buna kimse karisamaz lafta soyleyemeyez hani sosyal bir devlettik ne oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: kirpinti

quote:

çok güzel yazmışsın

Uzunca olan yazımı okuduğun için teşekkür ederim. Bazen boşuna yazıyormuşum gibime geliyor.

• bu devirde bu ülkede yaşamak dert sahibi olmamak mümkün mü
  • ben teşekkür ederim böyle bir yazı yazdığın için. bu vergi düzeninin arkasındakini önündekini bilmeden sırf tepki göstermek sıradan bir tavır.
  • quote:

Bu vergi sistemlerini, bir işletme fakültesi...

teşekkürler eline sağlık.
    Gerçe ben bişi yapılamayacağına inanmıyorum. Vergi denetimlerine artırabilirsin ya da vergileri daha ödenesi kılabilirsin ama en önemlisi cezaları arttırmak ve iş bilen nasıl vergi kaçırılacağını tahmin edebilen partizanlığa yada bıyık şekline göre atama yapmazsan işte o zaman bazı şeyler engellenebilir.
  • Yorumları okuduktan sonra az bile. Yok efendim arabayı alırken bunları bilmiyordunuz falan. Yok eski araba al o zaman. Harbi ilginç bir halk olduk.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.