Şimdi Ara

Renault Latitude'ü teslim aldık (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
4
Favori
71.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • renault latitudelerde türkçe sesli uyarı sistemi varmi rkadşlr lagunalarda olduğu gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: cimbomlu_66

renault latitudelerde türkçe sesli uyarı sistemi varmi rkadşlr lagunalarda olduğu gibi

2011-2013(8 aya kadar) olan modelerdeki navigasyon tom tom .. birebir laguna zamanında kullanılanlar

yenileri R-Link diye biliyorum ve aylık 60 euro ödüyorsun
  • -Juhziz- kullanıcısına yanıt
    ben navigasyon cihazından bahsetmemiştim, arızaları ve diğer uyarıları kapı açık vs. gibi türkçe sesli ikaz sistemi varmı ondan bahsetmiştim lagunalarda olduğu gibi
  • 10 yıldır renault kullanıyorum şimdiki aracım 2006 megane 2 hb dci 207 bın km de

şu bir gerçek renaultda kronik sorunlar var bunlarda en önemlisi iç konfor ve soyulmalar neden çözüm bulmaz bir türlü mantıklı bir açıklama bulamıyorum

Focus kullanan bır tanıdıgım bızım arabanın dıreksıyonuna gectı ve hayran kaldı renault gençlere yada genç kalanlara hitap ediyor focusu ben sürdüğümde araçtan o zevki alamadım, çok oturaklı duruyordu.

şimdi merak ettiğim latutenin uzun ve geniş olması vbe limuzine benzemesi sürüş konforunu etkiliyor mu, araçla sokak aralarında rahatlıkla dolaşabiliyormusunuz, dik rampalara, çukurlara girdiğinizde veya yedigöller yolu gibi bozuk yollara girdiğinizde araç size buralar beni etkilemez havası veriyor mu ?

Megane 2 hb in yüksek olması, kısa olması Türkiye yollarında sorunsuz sürüş sunuyor latitude de bu izlenimleriniz nasıl ?

son olarak 2006 da megane 2 hb 1.dci başlangız paketi 32 bın ken golf 42 filandı polo ise 29 binlerdeydi, renault vw e göre daha uygun fiyatlara araç satıyor, tek sıkıntısı konforu biraz az...

bu arada ilk çıkan latitudelerde soyulmaların olduğunu duymuştum, bu konuda da bilgisi olan var mı ?

• öncelikle araç içi konfor çok yüksek seviyede.zaten latitude ün en temel özelliklerinden bu.sürüş konforu açısından ise ben arabayı kullanırken inanılmaz keyif alıyorum.ilk başlarda özellikle dar yerlere girip çıkarken bi hayli zorlandım.ancak daha sonra göz alışınca hiç bi sorun kalmıyor ve istediğim gibi en dar yerlere bile girmeye başladım.ama yine de alışveriş merkezi otoparklarında araba sığmakta zorluk çekiyor.

şu ana kadar hiç bi yokuş gözümü korkutmadı.araba 1.5 olmasına rağmen ne bir tıkanma ne bir boğulma hiç bir sorun olmadan engebeli yollara giriyorum.yalnız çoğu kişinin gerek bu konuda gerekse diğer konularda bahsettiği bir direksiyonun elden kayma hissi, arabanın arkasının atma hissi var.arka atma hissini artık hissetmiyorum.hissetmiyorum diyorum çünkü başka bir arabadan takip ettim aracımı ve böyle bir sorunun olmadığını gözlemledim.yalınz direksiyonun çok hafif sağ-sol olma olayı devam ediyor.sanki elinden kayıcakmış hissi var.şimdiye kadar sorun oluşturmadı ama alışık olmayan biri hızlı giderken bu hisle karşılaşsa bi 'noluyoruz' olabilir.

bozuk zeminden geçerken yine arabanın konforu söz konusu.dört süspansiyon birbirinden bağımsız.bu arabanın arkasının atma hissinin oluşmasını buna bağlayan arkadaşlar da vardı.dolayısıyla aracın sol ön tekeri bir çukura girdiğinde sağ tarafta bu hissedilmiyor.henüz bu yaz sivas taydım.çok bozuk yollara girdim.çok dik yerlere çıktım.yaylaya çıktım arabayla.klima açıkken zorlanmadan, herhangi bir rahatsızlık duymadan seyahatimizi gerçekleştirdik.yalnız arabanın altı biraz alçak.çokça altını vurduğunu söylemem lazım sivas ta.başka hiç bir yerde bu sorun olmuyor.sivas ın yollarına özgü bir durum diyebilirim.

2011 mart ta aldık arabamızı.o zamandan bugüne kadar hiç bir soyulma problemi olmadı.ancak devamlı gittiğimiz servisimiz garanti bitmeden(3 yıl veya 150.000 km) direksiyon ve vites deri döşemesini değiştirelim dedi.diğer konuları incelediyseniz bir çok insan bu durumdan rahatsız.direksiyon ve vites derilerinde soyulma olmuş.bu durum bizim de başımıza gelmeden önlemi alalım diye kabul ettik bu teklifi.bir de arkadaşlar kapı dış kollarının boyasının attığını söylüyorlardı.bu sorun bizde de olmadı.arabayı alır almaz sonax ta nano boya koruması yaptırmıştık.ne kadar faydası olmuştur bilemiyorum ama bu sorun bizde olmadı.

biz bu arabayı seçerken çoğu kişinin aksine renault olması ana faktördü.önceki arabamızdan çektiğimiz servis kalitesizliği, yedek parça sorunu ve ardı arkası kesilmeyen motor arızaları bıktırmıştı bizi.passat ın yeni kasasını beklerken yüksek fiyatı nedeniyle arayışa geçtik.tam full otomatik fluence alıcakken renault bu arabayı çıkardı.iki defa test sürüşü yaptıktan sonra hemen siparişi verdik.zaten ilk alanlardan biriyiz.

almayı düşünüyorsanız kesinlikle pişman olmazsınız.biz çok memnunuz.arabanın tek eksikliği otomatik olmaması

• hayırlı olsun ancak o paralara daha farklı markalar olabilirdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: metallica17

hayırlı olsun ancak o paralara daha farklı markalar olabilirdi

Her paraya daha farkli markalar olamaz mi?
  • hayırlı ugurlu olsun .pejo partnere biniyorum .değiştirecegim.latude çok ama çoık hosuma gitti ama kullanmadım.içinede binmedim.dıştan park halinde gördüm.güzelliği kadar cigeride saglamsa bence harika bir arac..bu arada konu acma nasıl oluyor :)
  • bugün arabayı alalı tam 3 yıl oldu.motorunda en ufak bir arıza meydana geldi.çok ufak tefek sıkıntılar dışında donanımda da herhangi bir sıkıntı yaşamadık.iyi ki almışız gerçekten.çok memnunum araçtan
  • 10 yildir vw kullaniyorum segment ve model yukseltmek. Icin renoya girip. Latutide yoneldim kapilari kapadim.actim.bana yetti. Istedigin kadar teknoloji doldur vw nin toklugunu saglamligini hissettirmiyo (vw taraftari degilim ) ama on yil icinde arabamda sadece tavan sarkmasi oldu 8.yilda.vw parasini hakediyo mu tartisikir ama bi renoyla karsilastirilamaz bile. Saygilar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BorokDi

10 yildir vw kullaniyorum segment ve model yukseltmek. Icin renoya girip. Latutide yoneldim kapilari kapadim.actim.bana yetti. Istedigin kadar teknoloji doldur vw nin toklugunu saglamligini hissettirmiyo (vw taraftari degilim ) ama on yil icinde arabamda sadece tavan sarkmasi oldu 8.yilda.vw parasini hakediyo mu tartisikir ama bi renoyla karsilastirilamaz bile. Saygilar.

Tm

• Merhaba sizce renault latitude privilege teknoloji paketsiz yetermi yoksa excutive mi gerekli

• quote:

Orijinalden alıntı: Arin Berke

Merhaba sizce renault latitude privilege teknoloji paketsiz yetermi yoksa excutive mi gerekli

bence teknoloji paketsiz privilege alacağınıza teknoloji paketli expression alın.açıkcası excutive biraz fazla geliyo bana.ben onun yerine cam tavanlı teknoloji paketli privilege alırdım.ama ne alırsanız alın mutlaka teknoloji paketi olsun.hem çok büyük rahatlık hem de aracın iç dizaynını olumlu anlamda çok değiştiriyor
  • Aranizda renault un exctuve 1.5 dci duz sanziman kullanan varmi deri koltuklar rahhat midir cok insani terletir mi ilk oturdugumda cok sert gelmistide

• quote:

Orijinalden alıntı: oguz58

isimbulamadı
    valla bundan önceki arabamız 2001 fiat marea ydı.c segmenti bi araba.onda yoktu.açıkcası daha önce pek görmediğim için hoşuma da gitti
    evet elektronik park freni ve navigasyonun kontrol mekanizması çok güzel bi görüntü oluşturuyo.fakat teknoloji paketi olmasa olmucaktı bunlar

aracı oyak üyesi olduğumuz için teknoloji paketli versiyonunu 52 bin tl ye aldık.

fiyat konusunda eleştiri yapanlara da: kaç ay araba araştırdık.bakmadığımız araba kalmadı.bu fiyata alınabilecek en iyi arabayı aldık bana kalırsa.lütfen kötü düşüncelerinizi bu konuda değil başka yerlerde dile getirin.

herkese çok teşekkür ederim

Vay anasını 3 sene geçmiş latitude'nin 0 fiyatı 78 bin tl olmuş nereye gidiyoruz ya sabır

• Vay ve konuya yazalı 2,5 sene geçmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

quote:

Orijinalden alıntı: oguz58

isimbulamadı
    valla bundan önceki arabamız 2001 fiat marea ydı.c segmenti bi araba.onda yoktu.açıkcası daha önce pek görmediğim için hoşuma da gitti
    evet elektronik park freni ve navigasyonun kontrol mekanizması çok güzel bi görüntü oluşturuyo.fakat teknoloji paketi olmasa olmucaktı bunlar

aracı oyak üyesi olduğumuz için teknoloji paketli versiyonunu 52 bin tl ye aldık.

fiyat konusunda eleştiri yapanlara da: kaç ay araba araştırdık.bakmadığımız araba kalmadı.bu fiyata alınabilecek en iyi arabayı aldık bana kalırsa.lütfen kötü düşüncelerinizi bu konuda değil başka yerlerde dile getirin.

herkese çok teşekkür ederim

Vay anasını 3 sene geçmiş latitude'nin 0 fiyatı 78 bin tl olmuş nereye gidiyoruz ya sabır

Bir sene geçmiş 104.800 olmuş buraya kadar gelmiş nereye kadar gidecek merak ediyorum

• Kaporta aksanı yine 0.5 plastik mi hocam
  • cihanair kullanıcısına yanıt
    Beyfendi D Segmentinde 2011 passat 2011 cıtroen c5 2010 BMW 3.20d kullanan birisi olarak şunu söylemek istiyorum şuan renault latitude almayı düşünüyorum nedeni şu ne yazıkki ülkemizde yakıt fiyatları yüksek servis konusunda parça fiyatlarınıda göz önünde bulundurursak demişsiniz dsg şanzuman ve edc şanzuman dsg arıza çıkarırsa ki çıkarmaz diye birşey yok 12-13 binlira masrafı oluyor edc is 3-5 bine çözülebiliyor. yakıt olarak renault motor konusunda ödüllü bir firma Mercedes bile 1.5 dizel motorlarını renaulttan alıyor burda renault kötülemeye gerek yok ben passat kullandım siz laguna latitude yada talisman kullanın önce bir karar verin cıtroen c5 de güzeldir
  • historiyst_45 kullanıcısına yanıt
    şimdi benzin 6,5 mazot 5,5 keske deiğin gibi kalsaydık baskan
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.