Şimdi Ara

Renault Latitude'ü teslim aldık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
183
Cevap
4
Favori
71.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.uzun zamandır araba bakıyorduk.kia sportage ile başladık; passat, jetta ve fluence derken en sonunda renault latitude a karar kıldık ve bugün aracı teslim aldık.ben de izlenimlerimi paylaşmak için bu konuyu açtım. 1.5 dci expression teknoloji paketli siyah aldık

arabaya gelirsek gerçekten mükemmel olmuş.renault bayisine gidip almasak ''bu başka bi araba, üzerine renault amblemi koyup bizi kandırmaya çalışıyolar'' derdim.aracın kore de samsung ismiyle satıldığını biliyorum.ama sonuçta renault arabası.

aracın ses yalıtımı çok iyi.aracın dışına çıktığınızdaki motor sesi gerçekten çok yüksek.aracın içinde hafif bi motor sesi var.ama dizel sonuçta.pek aldırış etmedik bu duruma.camı açtığınızda yalıtımın ne kadar iyi olduğunu anlıyosunuz.

süspansiyonlarını çok beğendim.d segmenti bi arabaya yakışan cinsten.bundan önceki arabamız 2001 model fiat marea ydı.ondan sonra ilaç gibi geldi.böbreklerim bayram etti resmen.

1.5 motor olmasına karşın çekiş gücü mükemmel.bana mısın demiyo.vites düşültmeniz gerektiğini hissediyosunuz ama tam o sırada araba kendini toparlıyo.asla bi bayılma yok.sen gaza bas, ben giderim abi modunda.pazar günü sakarya ya kadar gidip uzun yol performansını da denicez.bu arada vites geçişleri mükemmel.hiç sarsıntısız ve sessiz.

araç gerçekten çok geniş.arka diz mesafesi mükemmel.teknik veriler olarak super b den daha genişmiş.yalnız super b ye oturduğunuzdaki limuzin kadar uzun araç hissi latitude da oluşmuyor.araca hakimsiniz.yalnız dikiz ayna biraz ufak kalmış.iş yan aynalara kalıyo.yan aynalar da görevini fazlasıyla yapıyo.gayet büyük yan aynalara sahip.

teknoloji paketli olarak aldık arabayı.elektronik ek freni var.hill holder görevi görüyo.el frenini çektiniz diyelim yokuştasınız.aracı normal hareket ettirmeye başlıyosunuz ve el freni otomatik olarak devre dışı kalıyo.bi kayma vs söz konusu olmuyo.navigasyonu da genel olarak beğendim.hava kararınca göz almasın diye yollar kırmızı oluyo.

araç hareket edince kapılar otomatik kilitleniyo.telefonu bluetooth la araca bağladık.o özellik çok güzel gerçekten.telefon rehberini de direkt eşliyosunuz.radyo ekranından seçiyosunuz arayacağınız kişiyi

şimdilik aklıma gelenler bunlar.kullandıkça daha çok şeyler çıkar.sizin sorularınız olursa da memnuniyetle cevaplarım

• Hayırlı olsun yeni aracınız.. Süspansiyon sizin yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla orta sertlikte; bu durum aracın viraj kabiliyetini olumsuz etkiliyor mu?
  • teşekkür ederim.diğer konuda da iyi dileklerinizi yazmışsınız çok teşekkür ederim gerçekten.hayır virajlarda hiç bi sorunla karşılaşmadım.bi yatma savrulma vs olmadı.tabi yalnızca 60 km yaptık.ilerleyen zamanlarda ne olur görücez
  • hayırlı olsun kazasız belasız kullanın :)
  • hayırlı olsun...
  • Hayırlı olsun.Aracı kaça aldınız fiyat yazabilirmisin (Liste fiyatından indirim yapıp yapmadıklarını merak ettiğim için soruyorum).
  • özellikle "araç hareket edince kapılar otomatik kilitleniyo" özelliği çok iyiymiş bu özelliklik son 10 yıldır B segmentte bile her arabada var sanırım.. neyse şaka yapıyorum heralde arabanın heyecanından bunu da yazdın...
    Ben bir 2009 laguna 3 sahibi olarak anlattığın özelliklerin lagunadakilere çok benzer olduğunu gördüm bu da senin arabandan memnun kalacağını gösteriyor. Renaultun bu D segment arabaları gerçekten çok iyi ve çok donanımlı oluyor.. elektronik el freni olmayan bir sürü D segment araba var halbuki mükemmel bir özellik ve görsel olarak da çok iyi oluyor. orta komsolda el freni olan bir araba asla almam örneğin artık. hayırlı olsun, güle güle kullan...
  • Dün bende ilk lattitude ümü verdim...

Bir kaç yorumda ben yapayım.

Birincisi süspansiyonların orta sertlikte olması yol tutuşunu biraz azaltır fakat aracın dingil mesafesinin sınıfının en genişlerinden biri olması bu olumsuz özelliği yok ediyor. Ayrıca aracın konforunu artırıyor.

İç dikiz aynasının yetersiz olduğunu kabul ediyorum fakat sadece expression versiyonunda, diğer versiyonlarda farklı bir ayna söz konusu...

Araç özelliklerinden kısaca bahsetmek isterim.

Expression

Çiftbölgeli Elektronik klima
    ABS
    ESP
    CSV+ASR+AFU gibi destek sistemler
    sürücü yolcu arka ve yan perde hava yastıkları
    cruise kontrol
    otomatik yanan farlar
    otomatik çalışan silecekler
    soğutmalı torpido gözü
    arka perdeler
    ön arka kolçak
    25 cm arka koltuk diz mesafesi
    çift bölgeli halojen farlar
    otomatik el freni
    navigasyon
    koyu karbon iç döşeme

bu özellikler aracın en baz versiyonunda var. 110 bg turbo dizel 6 ileri vites bir araç ve fiyatı 54000 TL !!!
  • Allah kaza bela vermesin hayırlı günlerde kullanın.
  • Süspansiyonlar Latitudeye göre, Laguna 3'te daha sert ama konforu olumsuz yönde etkilemiyor, iyi yol tutuş ve savrulmadan viraj dönmeyi sağlıyor.

Laguna 3 sorunsuz görüş açılarına sahip, rahat ve güvenilir sürüş özellikleri sunuyor.

oguz58,
    Aracınız tekrar hayırlı olsun, yakıt tüketimi konusunda da bizi bilgilendirirsiniz artık.
  • sovereign saydığın donanım özellikleri çok iyi, zaten renaultu bu yüzden seviyotum parasını göre donanımı çok iyi arabalar satıyor. bazıalrı gibi 60 milyara bom boş araba satmıyor. dolu dolu çok güzel donanımlar oluyor arabalarında..

bilenelr varsa birşey merak ettim arabanın ağırlığı ne kadar? 1500 kg demişti birisi eğer öyleyse lagunaya göre çok ağır (ikisinde de aynı 1.5 dci motor var.) laguna 1250 kg gibi gayet hafifti, hatta eski lagunaya göre daha hafifletmişler felan diyorlardı sanırım...
  • VATANDAŞ 54000 TL PARA VERİP ARABA ALIYOR HELAL OLSUN BU ÜLKENİN NERESİNDE KRİZ VAR HÜKÜMEEETTTT.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: isimbulunamadı

sovereign saydığın donanım özellikleri çok iyi, zaten renaultu bu yüzden seviyotum parasını göre donanımı çok iyi arabalar satıyor. bazıalrı gibi 60 milyara bom boş araba satmıyor. dolu dolu çok güzel donanımlar oluyor arabalarında..

bilenelr varsa birşey merak ettim arabanın ağırlığı ne kadar? 1500 kg demişti birisi eğer öyleyse lagunaya göre çok ağır (ikisinde de aynı 1.5 dci motor var.) laguna 1250 kg gibi gayet hafifti, hatta eski lagunaya göre daha hafifletmişler felan diyorlardı sanırım...

1.5 DCİ 1490 kg
    2.0 DCİ 1690 kg
  • quote:

Orijinalden alıntı: night blue34

VATANDAŞ 54000 TL PARA VERİP ARABA ALIYOR HELAL OLSUN BU ÜLKENİN NERESİNDE KRİZ VAR HÜKÜMEEETTTT.....

+ Benzin 4 küsur,mazot 3.7 lerde ve mtv+ötv oranları uçuk iken ...
  • Laguna 3'e göre 100 kg ağırmış. Şimdi baktım da laguna 3'ün ağırlığı 1386 kg'mış.
    quote:

Orijinalden alıntı: Sovereign_Khan

quote:

Orijinalden alıntı: isimbulunamadı

sovereign saydığın donanım özellikleri çok iyi, zaten renaultu bu yüzden seviyotum parasını göre donanımı çok iyi arabalar satıyor. bazıalrı gibi 60 milyara bom boş araba satmıyor. dolu dolu çok güzel donanımlar oluyor arabalarında..

1.5 DCİ 1490 kg
    2.0 DCİ 1690 kg
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

bende reno çetaştan alcaktım son anda vazgeçtim iyiki vazgeçmişim bu paranın arabası değil ona karar verdim en sonunda neymiş efendim araba masaj yapıyormuş
    85.000 TL PARAYI YENİ PASSATA HARCASAM VARYA SPA BİLE YAPAR BIRAK MASAJI ARACI TEST ETTİM BİLDİĞİNİZ RENO İŞTE GENE ÇOK YOL SESİ ALIYOR DANDİK BİR BAGAJ KAPAĞI zaten ona uyuz oldum ve üstüne 55.000 tl para gerçekten çok para bu arabaya her haliyle skoda super b ye 10 basar beyler boşuna ağzınızı parmaklarınızı yormayın
    hayırlı olsun tabi araç sizin para sizin ama reno hiç bir zaman türkiyey d segmentinde araba getiremiycek sadece kağıt üstünde

bu paranın arabası neymiş onu da söyle bari jetta mı octivia mı...
  • Üzerinde vw amblemi olsun yeter, işte marka fanatikliği.
  • isimbulamadı
    valla bundan önceki arabamız 2001 fiat marea ydı.c segmenti bi araba.onda yoktu.açıkcası daha önce pek görmediğim için hoşuma da gitti
    evet elektronik park freni ve navigasyonun kontrol mekanizması çok güzel bi görüntü oluşturuyo.fakat teknoloji paketi olmasa olmucaktı bunlar

aracı oyak üyesi olduğumuz için teknoloji paketli versiyonunu 52 bin tl ye aldık.

fiyat konusunda eleştiri yapanlara da: kaç ay araba araştırdık.bakmadığımız araba kalmadı.bu fiyata alınabilecek en iyi arabayı aldık bana kalırsa.lütfen kötü düşüncelerinizi bu konuda değil başka yerlerde dile getirin.

herkese çok teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguz58 -- 4 Mart 2011; 23:45:22 >
  • benim kendi kişisel görüşüm 2.00 dizel latityt full donanım herşey dahil Latitude Executive 2.0 dCi BVA 175 bg Euro5 91500 tl ederse ben birşey demiycem
    ha buarada ben vw fanatiği değilim kaç kez yeni jettayı golfü polu eleştirdim vw formundan beni bilen bilir ben bu araabayı fazla abartılar diyorum 52.000 tl almışsınız bana privilegeyi en son 54.000 bine bıraktılar ben 54.000 tl skoda octavia elegange dsg alma taraftarıyım istediğinizi söyleyebilirsiniz bu konuda hele bu arabayı passatlla suber b kıyaslamaları beni feci güldürüyor bu reno tarihin hangi zamanında vw yada skodayla kıyalanmışki şimdi kıyaslansın ha bu arada kendim reno kullcısıyım şirket arabam var 2010 symbol reno tarfic var 2008 model fanatik falan değilim sadece bu araba tutmuycak onu biliyorum alana hayırlıs olsun ladım yok güle güle kullansın allah kaza bela vermesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezginaydogan

Üzerinde vw amblemi olsun yeter, işte marka fanatikliği.

ustat ben fanatik değilim sadece doğruyu söylerim eşeşeğe altın semer vurmuşlar eşşek gene aynı eşşek lafım formdan dışarı sadece renoya değil latut a8 yapsın bie bir aynısı sadece amblemi değişsin gene audi satılır o kötü imaj hiç bir zaman değişmiycek ne yaparsa yapsın reno
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.