Şimdi Ara

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** (599. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.279
Cevap
102
Favori
1.313.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 597598599600601
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bende 2013 ıcon 1.5 dci var bir konuda bilgi almak isterim.... bizim motorlarda 1.5 110 dci megane 4 lerde 1.5 110 dci ama yakıt olarak aramızda 100km yaklasık 1.5 ıla 2 lt arasında daha az yakıyor.. sebebını nedir acaba....
  • quote:

Orijinalden alıntı: onuraybatan

Arkadaşlar bende 2013 ıcon 1.5 dci var bir konuda bilgi almak isterim.... bizim motorlarda 1.5 110 dci megane 4 lerde 1.5 110 dci ama yakıt olarak aramızda 100km yaklasık 1.5 ıla 2 lt arasında daha az yakıyor.. sebebını nedir acaba....

sorunun cevabı çok basit aslında biraz araştırsan öğrenebilirdin, ağırlık boyut airodinamiği farklı araçların, megane 1200 kg fluence 1300 kg hatta otomatikler 1360 kg aynı şekilde yükseklikleri ve uzunluklarıda çok farklı.
  • donanımhaberiçin D kullanıcısına yanıt
    Hatta her ne kadar aynı motor gibi görünsede biri euro5 biri euro 6 diye geçiyor. Yeni meganelarda bu farktan dokayı start/stop sistemi varken fluencelerde bu sistem yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://youtu.be/L7vNHhKFV1s

bağlantıdaki videodaki sesi dinleyebilirmisiniz 2013 fluence 1.5 edc aracım. aynı ses bendede var. bu sorunla karşılaşıp çözüm bulabilen varmı. 1100-1200 devirlerde yapıyor
  • hsaid kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler

• @marcian

Aracim benzinli olmasina ragmen o ugultulu ses benim aracimda da var...

• quote:

Orijinalden alıntı: marcian

https://youtu.be/L7vNHhKFV1s

bağlantıdaki videodaki sesi dinleyebilirmisiniz 2013 fluence 1.5 edc aracım. aynı ses bendede var. bu sorunla karşılaşıp çözüm bulabilen varmı. 1100-1200 devirlerde yapıyor

Aynı ses benim 2013 1.5dci edc fluence dede var ankara da mais, görgülü kardeşler ve azizoğlu İstanbul da çetaş a götürdüm normal dediler bence normal degil 1100-1200 devirde yapıyor. Çözüm bulan yazarsa bize de yol gösterir

• quote:

Orijinalden alıntı: vectra_06

quote:

Orijinalden alıntı: marcian

https://youtu.be/L7vNHhKFV1s

Aynı ses benim 2013 1.5dci edc fluence dede var ankara da mais, görgülü kardeşler ve azizoğlu İstanbul da çetaş a götürdüm normal dediler bence normal degil 1100-1200 devirde yapıyor. Çözüm bulan yazarsa bize de yol gösterir

hemen hemen aynı ses bendede var daha önceki mesajlarımda ayrıntılı olarak anlattım. servis aracın yazılımını yeniden yükledi.lakin ses kesilmedi. sesin normal olduğunu banada söylediler. fakat mümkün değil, zira başka araçta denedim bu ses yok. kaldı ki benim araçta bu ses daha öncesindede yoktu bakalım nasıl bir yol izleyeceğiz. kimi yakıt pompası kimisi egr valfi diyor.

• Arkadaşlar, sol tarafta TCS tuşuna basıp anti patinajı devre dışı bırakıyorum ama hareket ettikten bir süre sonra kendi kendine tekrar aktif hale geliyor. Bunu tamamen kapatmanın bir yolu yok mu ?
  • viva_la_muerte V kullanıcısına yanıt
    hayır. belki yazılım ile bilgisayardan kapatılabilir

• Arkadaslar megane 4 kullanan varsa birsey sormak isterim... Bu arabalardada vites topuzu gaz verince oynuyormu???

• Arkadaşlar,

Sağ sinyal, sol sinyal çalıştırıldığında ses çıkarmıyor, sadece ekranda lambalar yanıyor..

Bu işlem sırasında sesi aktif hale getirebilir miyiz?

Model: Fluance 2012 Dynemique
  • quote:

Orijinalden alıntı: manuple

Arkadaşlar,

Sağ sinyal, sol sinyal çalıştırıldığında ses çıkarmıyor, sadece ekranda lambalar yanıyor..

normalde diğer uyarı sesleri çalışıyor mu ? emniyet kemeri ikazı, kartı felan unuttuğundaki uyarı sesi. bunlarda çalışmıyorsa uyarı hoparlörü patlamıştır. ("duyduğum kadarıyla" bu hoporlörde patladığında tamiri değişimi yokmuş, gösterge paneli tamamen değişmesi gerekiyormuş.)

Şimdi düşündümde sinyalden gelen ses başka bir roleden geliyor sanırım. sorunun farklı olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımhaberiçin

quote:

Orijinalden alıntı: manuple

Arkadaşlar,

normalde diğer uyarı sesleri çalışıyor mu ? emniyet kemeri ikazı, kartı felan unuttuğundaki uyarı sesi. bunlarda çalışmıyorsa uyarı hoparlörü patlamıştır. ("duyduğum kadarıyla" bu hoporlörde patladığında tamiri değişimi yokmuş, gösterge paneli tamamen değişmesi gerekiyormuş.)

Şimdi düşündümde sinyalden gelen ses başka bir roleden geliyor sanırım. sorunun farklı olabilir.

Emniyet kemeri takılmadığı zaman da ses gelmiyor...
    Sinyal lambalarını (sağ, sol) açınca da ses gelmiyor, sadece ön panelden görüntüsü geliyor..

Bunun yanında arabanın kapısını kapatıp 3-4 metre uzağa gidince kapılar kapanıyor işte o anda ses geliyor..

• Arkadaslar fluence 2014 model kullaniyorum

27binde on balatalari degistirtti servis

35binde arkalar icin gel dedi

35bin oldu arac

2014 aralik cikisli

Balatalarin bu kadar hizli bitmesi normalmi

Internette bakindigimizda 50 bin 60 70 binlerden bahsedenler var

Zaten park ederken cok kotu ses geliyo balatalardan geri geri giderken

Onleri degistirdik sknti kalmadi

Simdi arkalarin vakti geldi arkalardanda ses geliyo park ederken

Normal fren yaparken sknti yok ama

Velhasil balataniz kac km gidiyo

Normalmi bu kmler balata degistirmek icin

Bide cok far bozuluyo ya anlamadim ben bu isten bi reno mu adi ampul kullaniyo

• quote:

Orijinalden alıntı: Deleted User

[Deleted from big topics]

Bu düşüncelerinizi oradaki usta ile paylaşmanız lazım ve tabi vereceği cevapta önemli..
    Net bir şekilde kaç km yapılabildiğini bilemiyorum, zaten böyle bir cevapta verilmesi doğru olmaz.
    Çok göreceli bir şey.

Çünkü, balataların ömrü kişisel kullanıma göre değişir.
    Ve tabi balata markasına göre de..

Sık sık fren yapmak.
    Sert fren yapmayı alışkanlık edinmek
    Balata ömrünü azaltan etkenlerdendir.

Eğer, tüm bunlara rağmen balatalarla ilgili şüpheniz var ise yeni bir ustaya göstermenizde yarar var, tıpkı farklı bir doktordan görüş almak gibi düşünün :))
  • 2012 175000 de 1.5. 6 ileri 110 luk busines aracı 38000 e müşteri buldum sizce azmı . Ağır bakımları yapıldı masrafsız şuanda

Ayrıca elimde 2012 fluence orijinal ekranı ve teybi var almak isteyenlere satabilirim.

Navimexin navigsyonunu taktığım için boşa çıktı

• diamond4000 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, garanti kapsamında olduğu için yetkilis servise götürdüğüm aracımın 40.000 km de ön balata, 60.000 de de arka balatalar değişti.
    Tabi balataların durumunu göremedim malum yetkili servis olunca araca yaklaşamıyorsunuz onarım esnasında.
    Garantisi bitince 80.000 bakımını filtrelerini ve 40 ta ön balata bitiyse 80 binde yine bitmiştir diye renaulttoptancısı.com dan orjinal malzeme alarak yaptırmak için özel servise götürdüm, usta değiştirmek için ön balatayı söktüğünde gördüm ki henüz daha yarı yarıya duruyor elimdeki hiç kullanılmamış balata ile mukayese edince. o yüzden eskisini tekrar taktı şu an yedek bir balata elimde duruyor :)

aracım şu an 84.000 km de 2013 edc.
  • Benzinli aracimi 40000de aldim, su an 62000de, ön frenler iyi duruyor arka frenler cok pasli ve balatar %30
  • Arkadaşlar merhabalar..

Fluence 2011 privilage modelini yeni aldım. Araçta usb den müzik dinlemek isterdim. Lakin usb soketi yok. Araçta beyaz ve kırmızı olmak üzere 2 adet aux çıkışı var.

Sizden ricam müzik dinleme konusunda(telefon bluetooth u dışında) en ergonomik yöntem hangisi? Bu cihazlar dışında o aux girişlerini usb ye çevirip dinleyebilir miyiz?

• 
Sayfa: önceki 597598599600601
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.