Şimdi Ara

RENAULT 12 Ve TOROS KULÜBÜ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
621
Cevap
31
Favori
463.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bundan böyle artık bizimde konuşup tartışacağımız bir kulübümüz var.Sayımız şimdilik azda olsa umarım yakında artacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi renault12 -- 17 Nisan 2011; 14:12:00 >

• yaz beni yaz. az kullanmadım torosu. kas yapmıştım hey gidi toros hey. garaja giremedinmi geri git ileri gel manevra yap üçgen vücutlu olmuştum
  • Nazik hareketiniz için çok teşekkür ederim. Bir haftaya yakın bir süre siteye girmemiştim. Babamla aksatmadan tamire gitseydim şimdi öndüzen uzmanı da olabilirdim. Üç sene öncesine kadar evden çıkıp duruma göre 2-15km stabil yolda araç kullandık. Çukur, kasis derken rotlar kısa sürede bitiyordu. Ayrıntısını kaptığım her konuda paylaşımda bulunmayı isterim.
  • ben de renault12 1400 motor kahverengi, tüplü ewin önünden başak yere hareket etmeyen bi araba var..

ben kabul ederler mi?
  • işte tam bir RENAULT 12 klubü olduk

koskoca sitede 12 kişi . . . olmazz . . .
  • Nihayet askerlik bitti, siteye yeniden yazilar yazabilmek guzel. Gerci orada da forumu takip ediyordum ama sadece okuyarak. Neyse..

Oldukca eski oldugu icin ozellikle ulkemizde buyuk sehirlerde ust modellerini bile gormekte zorlaniyorum. Bu nedenle forumda severinin de fazla olmamasi normal bence.

Ben R-12 lerin ciddi meraklisiyim :) Istenilen her konuda bilgi,dokuman,kitapcik v.s. bayagi bir elimde mevcut.(Sizin sitenizde de benim dokumanlarin bir kismi var) Ayrica sizin de yazilarinizi gordugum fransiz renault 12 sitesine de uyeyim, oraya da yazarim arada. Akliniza takilan her turlu soru ve problemleri cozmeye calisirim. Arabamin butun bakim ve onarimlarini kendim yaparim.

Kisaca R-12 lerle ilgili her turlu bilgiyi danisabilirsiniz.

Bu arada sizde de oldukca ilginc ve degerli dokumanlar var gordugum kadariyla, arabaniz da cok guzel ayrica nazar degmesin.
  • bendede HAYNES RENAULT 12 adlı kitap var ama nasıl paylaşacam onu bilmem çok fazla sayısı var

http://i2.ebayimg.com/06/i/000/a6/b9/1e31_1.JPG

kitap bu
  • bende geldim
  • benide ekleyin 1990 dan beri torosa biniyorum 1996 model ilk sahibi olduğum bir torosum var 99000 kmde. hiç sorunsuz biniyorum. geçenlerde bir takasa girmek istedim . makinayla baktı arabanın her yerine, adam etek altında boya var dedi, dövecektim herifi, dedim ben bu arabayı en yakın arkadaşımdan daha iyi tanırım, arabanın hangi santimetresinde çizik oluşsa bilirim dedim
  • bu klübün olduğu iyi oldu. ama ben yeni farkettim. Bende 93 model Renault 12 TSW var. 11 yıldır bizde 7 yıl babam ve son 4 yıldır ben kullanıyorum.
    Bu arada bir soru da sorayım. Arabamda mevcut 160/80/r13 Goodyear lastikler var. epey eskidi R 12 ci arkadaşlar ne marka lastik kullanıyorlar. Ölçüleri nedir. ayrıca kış lastiği önerisi alabilir miyim.
  • rapid shareye yükle linkini buraya ekle

quote:

Orjinalden alıntı: Power Of The Renault

bendede HAYNES RENAULT 12 adlı kitap var ama nasıl paylaşacam onu bilmem çok fazla sayısı var

http://i2.ebayimg.com/06/i/000/a6/b9/1e31_1.JPG

kitap bu

• cevap için teşekkür ederim. ben 165 i 155 yapmak istemiyorum. çünkü arabanın yüksek olması işime geliyor. çünkü yazın köyde eşek niyetine kullanıyorum.

Lassayı düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: renault12

Şuanki R12 sevenlerimiz;
    1-renault12

2-Power Of The Renault

3-BX4TC

4-pcdata76

5-Dj Oz

6-Bucakli

7-mehmet_0606

8-adnan54

9-zkartalz

10-ehtebaala

11-kürsad

12-salihli

13-maksimumhız

14-cool_38

hocam bu yazıları kopyalayıp ilk mesajını attığın yere çık üstünde değiştir butonnu var ona bas sonra oraya yapıştır ve tamama bas her seferinde yeni msj atmana gerek yok oraya hep eklersin
  • Far silgisi olayini bulmak imkansiz, cunku fransiz R-12 lerinde bile olmayan bir opsiyon. Turkiye'de tekli fari ve ona uygun cerceveyi bile bulmak zor.

Haynes kitabina gelince eger zamanin olur da taratip verebilirsen gercekten cok iyi olur bizler icin. Ben zamaninda okulda tesadufen buldugum yukarida arkadasimizin resimlerini verdigi Hasan Can'in r-12 kitabini komple taramistim bir iki hafta ugrasarak.

Birde arkadaslar sitemizde R-12 TX ve TSW nin kitapcigi verildi olur da elinde GTS veya eski TS/TL lerin kitapcigi olan varsa ve tarayarak bize sunabilirlerse cok memnun oluruz :)

Lastik konusuna gelice toroslardan onceki modellerde 155 daha iyidir her zaman, cunku direksiyon hissedilir bicimde daha yumusak oluyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: adnan54

cevap için teşekkür ederim. ben 165 i 155 yapmak istemiyorum. çünkü arabanın yüksek olması işime geliyor. çünkü yazın köyde eşek niyetine kullanıyorum.

Lassayı düşünüyorum.

böyle sevgi olmazzzz....

• quote:

Orjinalden alıntı: ehtebaala

quote:

cevap için teşekkür ederim. ben 165 i 155 yapmak istemiyorum. çünkü arabanın yüksek olması işime geliyor. çünkü yazın köyde eşek niyetine kullanıyorum.

Lassayı düşünüyorum.

böyle sevgi olmazzzz....

Fikir ve görüşlere her zaman saygılıyız.Ancak tabir biraz yanlış mı olmuş acaba?

• quote:

quote:

quote:

Lassayı düşünüyorum.

böyle sevgi olmazzzz....

Fikir ve görüşlere her zaman saygılıyız.Ancak tabir biraz yanlış mı olmuş acaba?

oldum oldası torosu eşşek niyetine kullananlara gıcık olmuşumdur...

• R-12 GTS kitapcigi icin tesekkur ediyorum, bu kadar cabuk ilgilendiginiz icin.
  • Bunlar da benim arabanin resimleri

• quote:

quote:

quote:

quote:

Lassayı düşünüyorum.

böyle sevgi olmazzzz....

oldum oldası torosu eşşek niyetine kullananlara gıcık olmuşumdur...

1- Burada eşşek niyetine den kasıt zor arazi koşullarında kullanmak veya yük taşımak tutupta arabaya semer vurup arpa vermek değil.
    2- Arabamı severim ama eşekleri daha fazla çünkü eşek canlı araba cansız.
    3-Bende olur olmaz herkese gıcık olanlara gıcık olmuşumdur.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.