Şimdi Ara

Megane 2 Hız Sabitleyici Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
15.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Konuyu açmadan önce birçok forumda araştırdım ama soruna cevap bulamadım. Aracım Megane 2 Hb 2006 model Dci. Hız sabitleyici problemi yaşıyorum Airbag sargısı sorunum yok yeni değişti aracimda hız sınırlama çalışıyor fakat sabitleyici çalışmıyor. Bugün sırasıyla fren müşürünü değiştirdim sorun düzelmedi sonra debriyaj pedalında bulunan yeşil müşürü değiştirdim yine düzelmedi debriyaj pedalı üzerinde bulunan birde mavi müşür var o duruyor henüz değiştirmedim. Aramızda bu sorunu yaşayan ve çözüm bulan arkadaşlarımız varsa yardımlarinizi bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara faydası olur belki. Debriyajda bulunan mavi müşürde değişti ve problem ortadan kalktı.

• Merhaba benim megane 2 dede hız sabitleyici neden sınırlayıcı çalışmıyor.fren müşürünü değiştim sorun devam ediyor.debriyaj müşürü 2 tane var mavi ce yeşil merak ettiğim sizin müşürlerin hangisi yeşil hangisi mavi.benimkinde en arka üstteki yeşil alttaki mavi.

• Megan 2 aracım 5. Vites te sadece hiz sabitleyici çalışmıyor geri kalan viteslerde çalışıyor sıkıntı yok ama 5 . Viteste çalışmıyor bu tip sikinti yaşayanlar varmi çözümü bilen var mi

• merhaba bende de 2006 laguna var hız sınırlayıcı çalışıyor. sabitleyici çalışmıyor. Ben kendim müşürü değiştirebilir miyim. ya da dediğiniz gibi sadece mavi müşür değişirse olur mu. Resim varsa atabilir misiniz
  • Kafayı yiyecem arkadaş... Aracım 2012 scenic 6 vites manuel... Arac hız sabitleme sadece 4.viteste hız sabitleme 3.de 5 de 6 da hız sabitleme 2 saniyede devre dışı oluyor..

Bi yardım edin

• quote:

Orijinalden alıntı: kaplan2518

merhaba bende de 2006 laguna var hız sınırlayıcı çalışıyor. sabitleyici çalışmıyor. Ben kendim müşürü değiştirebilir miyim. ya da dediğiniz gibi sadece mavi müşür değişirse olur mu. Resim varsa atabilir misiniz
    Merhaba bende de 2006 laguna ve aynı sorun var şu anda. Siz sorunu çözebildiniz mi?
    Çözdüyseniz nasıl çözüldü?
  • Takara T kullanıcısına yanıt
    Hocam benzer bir sorunu ben de yaşıyorum VW Transporter araçta. 4. Viteste çalışan hız sabitleyici 5. ve 6. viteslerde çalışmıyor. Siz sorunu çözebildiniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: kaplan2518

merhaba bende de 2006 laguna var hız sınırlayıcı çalışıyor. sabitleyici çalışmıyor. Ben kendim müşürü değiştirebilir miyim. ya da dediğiniz gibi sadece mavi müşür değişirse olur mu. Resim varsa atabilir misiniz
    Hocam aracım ford focus 3 dizel aynı sorun bende de vardı 5.6. viteste hız sabitleyici çalışmıyodu. Uzun araştırmalardan sonra ben çözdüm, bilya değişiminden sonra oldu benim sorunum.
    Cihaz bağlayıp canlı değerlerde aracın tüm tekerleri aynı hızda dönüyor mu kontrol ettirin, bilya bozuk ya da orjinal değilse aracın sensörleri farklı hız ölçüyor , arıza ışığı ya da hata vermiyor ama kendini korumaya alıp 5.6. vitesler yokmuş gibi davranıyor.
    Bozuk olan bilyaları değişsin sorun düzeliyor.
    Ben bu şekilde çözdüm, gaziantep grand ford ve alıcı oto nahsen usta saolsun çok ilgilendiler.Allah razı olsun. Çok can sıkıcı ve ustaların çok zor çözebileceği bir problemdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: avnenger

Hocam benzer bir sorunu ben de yaşıyorum VW Transporter araçta. 4. Viteste çalışan hız sabitleyici 5. ve 6. viteslerde çalışmıyor. Siz sorunu çözebildiniz mi?
    Hocam ford focusta problem sebebi bilyalar oldu, bilya değişti sorun çözüldü. Hukarıdaki mesajda anlattım, siz de bir deneyin derim.
    Kulağa saçma gibi geliyor başta ama sorun çözülünce çok dua edersiniz :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.