DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Renault Koleos
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
105
Cevap
3
Favori
14.831
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 5 6 sonraki >>>
Giriş
      13793 Mesaj
      25 Haziran 2011 06:20:03
      2014 de dahada güzelleşmiş.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ İÇİN TIKLA

2014

2013

2012

2011

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noxco -- 19 Şubat 2014; 12:11:51 >

• Yarbay
      7502 Mesaj
      25 Haziran 2011 14:31:37
      ikinci el mi alacaksınız sıfır mı? sıfır alacaksanız makyaj geliyor araca yakında:

bakın burda var makyajlı yeni kasanın fotoğrafı http://www.netcarshow.c...800x600/wallpaper_02.htm

• IOS Beta Tester
      13793 Mesaj
      25 Haziran 2011 16:01:07
      Sıfır düşünüyorum. Bu halinide çok beğendim, güzel olmuş.

• Yarbay
      7502 Mesaj
      25 Haziran 2011 20:04:09
      80.000TL civarında fiyatı var , navigasyon ve cam tavanla beraber 85.000TL oluyor 2.0dci privilege versiyonun fiyatı.

rakipleri de aynı fiyata ford kuga , hyundai ix35 ve nissan qhasqai olarak görünüyor , bence koleos un donanım konusunda da rakiplerine göre belirgin bir eksiği yok güzel araç

• IOS Beta Tester
      13793 Mesaj
      25 Haziran 2011 23:42:57
      Nav istemem ama cam tavan güzel olur. 2012 modelini beklemekte yarar var.

• Yüzbaşı
      285 Mesaj
      26 Haziran 2011 00:07:40
      inceleme şansım olmuştu, kullanımı rahat ve gerçekten güzel araç. ayrıca kuga da çok güzeldir, onu kullanmadım ama kullanıcı yorumları o şekilde.

• Binbaşı
      1118 Mesaj
      27 Haziran 2011 00:14:48
      kullanim olarak dacia nin cikardigi 30 binlik 2ceker mvp tarzi arazi aracindan suruste farki yok ama iscilik malzeme kalitesi tabiki daha ust seviyede

• Yüzbaşı
      265 Mesaj
      25 Kasım 2011 15:34:57
      2009 dan beri kullanıyorum ilk alanlardan biriyim sanırım. araç 60.000 oldu şimdiye kadar tık demedi. düzenli bakım yaptırdıkça sıkıntı yaratmıyor.
      kullanımı ise çok zevkli. içindeyken acaip güven veriyor.
      tipi sizin için bir problem teşkil etmiyorsa ve tabii ki ikinci eli güçsüz olduğu için alıp satıp kar etme amacınız yoksa kesinlikle tavsiye ederim.

• Yarbay
      7134 Mesaj
      25 Kasım 2011 17:07:39
      quote:

Orijinalden alıntı: cavemanturk

2009 dan beri kullanıyorum ilk alanlardan biriyim sanırım. araç 60.000 oldu şimdiye kadar tık demedi. düzenli bakım yaptırdıkça sıkıntı yaratmıyor.
      kullanımı ise çok zevkli. içindeyken acaip güven veriyor.
      tipi sizin için bir problem teşkil etmiyorsa ve tabii ki ikinci eli güçsüz olduğu için alıp satıp kar etme amacınız yoksa kesinlikle tavsiye ederim.

Merhaba bende yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum, 2000cc hangi araca bakarsan bak ikinci eli zayıftır. Biraz iskonto yaparsan satılır.
      Bende inanılmaz keyif alıyorum ama keşke bagajı biraz daha büyük olsaydı.

• Yüzbaşı
      516 Mesaj
      26 Kasım 2011 11:34:21

Çok yakında tekrar sizlerle...

Bizi sevenleri üzmeyelim baba... ||
      Metin OKTAY
    • Er
      7 Mesaj
      28 Aralık 2011 17:05:24
      tereddütsüz alınabilecek bir araç, 18 aydır kullanıyorum. uludağda kardada test ettim, her türlü şartta güvenle yolculuk etmenizi sağlıyor. görüş açıları, konforu, şehirdışı yakıt tüketimi oldukça iyi. Depoyu doldurup 998,4 km yol yapıp tekrar doldurduğunda 217 tl ye doludu. çeyrek deponun altındada yakıt vardı içinde. abartmadan kullanımlarda 220 kuruş civarında yakıyor km'de. 2000 cc 150 BG araca göre oldukça makul. şehir içi de 300-330 tl civarı yakıyor. sarp sınır kapısına kadar bütün karadenizi dolaştım, borçkanın yaylalarına kadar tırmandım. hiç zorlanmadan konforlu şekilde bizleri gezdirdi. en güzel yanı herkeste bu araçtan yok, dikkatleri üzerine toplayarak gezebiliyorsun. kızılay dağıtmış gibi captiva ve qashqai çıkmıyor her köşelerden. Alanlar ve kullananlar farkını bilir. alacaklara şimdiden hayırlı olsun, fiyatıda özelliklerine göre çok iyi.

• Yarbay
      7134 Mesaj
      30 Aralık 2011 09:57:41
      quote:

Orijinalden alıntı: smersin48

tereddütsüz alınabilecek bir araç, 18 aydır kullanıyorum. uludağda kardada test ettim, her türlü şartta güvenle yolculuk etmenizi sağlıyor. görüş açıları, konforu, şehirdışı yakıt tüketimi oldukça iyi. Depoyu doldurup 998,4 km yol yapıp tekrar doldurduğunda 217 tl ye doludu. çeyrek deponun altındada yakıt vardı içinde. abartmadan kullanımlarda 220 kuruş civarında yakıyor km'de. 2000 cc 150 BG araca göre oldukça makul. şehir içi de 300-330 tl civarı yakıyor. sarp sınır kapısına kadar bütün karadenizi dolaştım, borçkanın yaylalarına kadar tırmandım. hiç zorlanmadan konforlu şekilde bizleri gezdirdi. en güzel yanı herkeste bu araçtan yok, dikkatleri üzerine toplayarak gezebiliyorsun. kızılay dağıtmış gibi captiva ve qashqai çıkmıyor her köşelerden. Alanlar ve kullananlar farkını bilir. alacaklara şimdiden hayırlı olsun, fiyatıda özelliklerine göre çok iyi.

Merhaba
      Bir iki sorum olacak. 998km yaptığında 4x2 modunda mı kullandın? Ben sakin kullanırım ama 1000 km bana zor gibi geliyor, ama hep 4x4 (auto) modunda kullanıyorum. Yağışlar bitince 4x2 kullanmayı düşünüyorum.
      Bakım fiyatları hakkında bilgin varmı?
      Bu araçlar 4x2 konumunda önden mi çekiyor? Zincirleri önemi? arkayamı takmalıyız?
      Teşekkürler

• Yarbay
      7134 Mesaj
      06 Ocak 2012 15:14:39
      quote:

Orijinalden alıntı: lokosit

Koleos ve 2.0 dci kullanan arkadaşları ilgilendirebilir diye yazıyorum.
      ebay.com dan Koleos için powerbox siparişi verdim, gümrükte sorun olmazsa 2 gün içinde elimde olacak.
      Aracımı 200hp, 400tork yapmayı planlıyorum.
      Gelişmeleri paylaşacağım.

http://www.ebay.com/itm...439.l2649#ht_3984wt_1395

http://www.draketuning.com/renault.html

Gümrükte sorun oldu:(( 160 tl daha gümrük+komisyon...vs ödemek zorunda kaldım.:(

Box anca elime geçti,
      Aracımın düşük devirlerdeki hantallığı kayboldu, gaza daha çabuk tepki verir oldu.
      Yakıt tüketim değerlerini hesaplayınca vereceğim.

• Er
      7 Mesaj
      03 Şubat 2012 16:57:28
      quote:

Orijinalden alıntı: lokosit

Alıntıları Göster

Merhaba
      Bir iki sorum olacak. 998km yaptığında 4x2 modunda mı kullandın? Ben sakin kullanırım ama 1000 km bana zor gibi geliyor, ama hep 4x4 (auto) modunda kullanıyorum. Yağışlar bitince 4x2 kullanmayı düşünüyorum.
      Bakım fiyatları hakkında bilgin varmı?
      Bu araçlar 4x2 konumunda önden mi çekiyor? Zincirleri önemi? arkayamı takmalıyız?
      Teşekkürler

hocam kusura bakma uzun süredir girmedim foruma yeni gördüm sorunu,
      ilk bakım için 450 tl civarında bir ücret ödedim, sürekli 2 çeker nadiren dik kalkışlarda 4 çeker kullanıyorum.
      zaten 2 çeker konumunda da araçta bir dengesizlik olursa otomatikman 4 çekere geç,iyor.
      bu arada 2 gün önce uludağ'a çıktım yine yollar buz kaplıydı zincir falan takmadım. frene basmadıktan sonra
      virajlarda manuele alıp vitesi 2 veya 3 e çekince hiçbir sıkıntı yaşamadan dönüyorsun. ufak kaymalarda da çok çabuk toparlıyor.
      yeter ki sakin ol frene dokunma yetiyor. 1000 km konusuna gelince hız sabitlemeni açıp düz yollarda 90 km ile gidersen 1100 km yi
      bile rahat deviririm 1200 ü zorlarım,
      araç kullandıkça yakıt miktarı da düşmeye başladı, 6,6 lt ortalamaya kadar iniyor. düz yollarda 5,2-5,5 lt arasında yaktığınıda
      rahatlıkla gözlemliyorsun. güzel ülkemin güzel yollarında bana mısın demiyor. zincirleri de kullanmak isterseniz öne takacaksınız,
      rahatınıza bakacaksınız.
      iyi günler

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      05 Şubat 2012 23:03:36
      Arabanın ilk tasarımı daha iyiydi. 2. Tasarım benden eksi puan aldı doğrusu.

Citroen C3 Comfort Plus 2012 1.4 Turbo Diesel
      Sony Xperia P Grey Ice Cream Sandwich 4.0.4
      Sony Vaio SVE1712W1EB Microsoft Windows 8
      Sony Alpha SLT-A37M 18-135 mm Lens Prof Cam
    • IOS Beta Tester
      13793 Mesaj
      22 Şubat 2012 01:06:53
      Henüz alamadık, başka bahara inşaallah

• Yarbay
      7134 Mesaj
      22 Şubat 2012 08:29:55
      quote:

Orijinalden alıntı: smersin48

Alıntıları Göster

hocam kusura bakma uzun süredir girmedim foruma yeni gördüm sorunu,
      ilk bakım için 450 tl civarında bir ücret ödedim, sürekli 2 çeker nadiren dik kalkışlarda 4 çeker kullanıyorum.
      zaten 2 çeker konumunda da araçta bir dengesizlik olursa otomatikman 4 çekere geç,iyor.
      bu arada 2 gün önce uludağ'a çıktım yine yollar buz kaplıydı zincir falan takmadım. frene basmadıktan sonra
      virajlarda manuele alıp vitesi 2 veya 3 e çekince hiçbir sıkıntı yaşamadan dönüyorsun. ufak kaymalarda da çok çabuk toparlıyor.
      yeter ki sakin ol frene dokunma yetiyor. 1000 km konusuna gelince hız sabitlemeni açıp düz yollarda 90 km ile gidersen 1100 km yi
      bile rahat deviririm 1200 ü zorlarım,
      araç kullandıkça yakıt miktarı da düşmeye başladı, 6,6 lt ortalamaya kadar iniyor. düz yollarda 5,2-5,5 lt arasında yaktığınıda
      rahatlıkla gözlemliyorsun. güzel ülkemin güzel yollarında bana mısın demiyor. zincirleri de kullanmak isterseniz öne takacaksınız,
      rahatınıza bakacaksınız.
      iyi günler

Çok teşekkür ediyorum
      Eski aracım 4x4 L200 idi yağışlı havada 4x2 modunda çok sakat yol aldığı için kışın 4x4 modunda seyahat etmeyi alışkanlık edindim:))
      4x2 de iken gerektiğinde 4x4 e geçmeside iyi bir özellik, bunu öğrendiğim iyi oldu.

Aracımda şu an powerbox takılı ve Balıkesir- Bursa gidiş dönüş hız sabitleyici ile 110 km sabit, tüketimim 6.2 oldu.

• Teğmen
      220 Mesaj
      22 Şubat 2012 16:47:53
      RAV4 satıldı ve dizel otomatik araç bakılmaya başlandı. Megane 3, Jetta, Bravo ,İ30,DS4 incelendi. Hepsi güzel fakat kesin bunu alırım diyemedim.
      Uygun fiyatlı MPV lerde çok seçenek yok. Peugeot 3008 güzeldi . Bu fiyata Tiguan alınabilir Tip, yol tutuş ,konfor iyi. Benzin ve düz vites olsada kullanabilirmiyim dedim ancak 8 yıl otomatik kullandıktan sonra çok zor geldi. Dizel rakamı yüksek.
      Koleosu inceledim hoşuma gitti. Dizel otomatik full donanım (Privilige) Çocuklar tip olarak Tiguan ve Captivayı istiyordu.
      Sonuçta internet araştırmaları ile istediğim aracı başka şehirde uygun fiyata buldum ve aldım. 2009 ,47 binde Privilige.
      Aracı alıp İstanbula getirirken uzun süre dneme şansı buldum. Kesinlikle sessiz Çok konforlu Müzik sistemi müthiş.Vites geçişlerini hissetmiyorum bile Cidden az yakıyor. Ortalama otoban ve bölünmüş yol maksimum süratlerde 120-135 hız sınırı ile 6.6 litre. İstanbulda şehir içi 8.2 litre. Çok severek bindiğim RAV4 her açıdan ne kadar kötü kaldı diye düşündüm. Bakım yaptırdım biraz tuzlu 1240 TL
      Daha önce baktığım C sısnıfı araçlar şimdi bakınca Bu araç varken diğerleri nasıl satılır diye düşünmüyor değilim.

• Yarbay
      7134 Mesaj
      23 Şubat 2012 08:28:57
      quote:

Orijinalden alıntı: buarbu

RAV4 satıldı ve dizel otomatik araç bakılmaya başlandı. Megane 3, Jetta, Bravo ,İ30,DS4 incelendi. Hepsi güzel fakat kesin bunu alırım diyemedim.
      Uygun fiyatlı MPV lerde çok seçenek yok. Peugeot 3008 güzeldi . Bu fiyata Tiguan alınabilir Tip, yol tutuş ,konfor iyi. Benzin ve düz vites olsada kullanabilirmiyim dedim ancak 8 yıl otomatik kullandıktan sonra çok zor geldi. Dizel rakamı yüksek.
      Koleosu inceledim hoşuma gitti. Dizel otomatik full donanım (Privilige) Çocuklar tip olarak Tiguan ve Captivayı istiyordu.
      Sonuçta internet araştırmaları ile istediğim aracı başka şehirde uygun fiyata buldum ve aldım. 2009 ,47 binde Privilige.
      Aracı alıp İstanbula getirirken uzun süre dneme şansı buldum. Kesinlikle sessiz Çok konforlu Müzik sistemi müthiş.Vites geçişlerini hissetmiyorum bile Cidden az yakıyor. Ortalama otoban ve bölünmüş yol maksimum süratlerde 120-135 hız sınırı ile 6.6 litre. İstanbulda şehir içi 8.2 litre. Çok severek bindiğim RAV4 her açıdan ne kadar kötü kaldı diye düşündüm. Bakım yaptırdım biraz tuzlu 1240 TL
      Daha önce baktığım C sısnıfı araçlar şimdi bakınca Bu araç varken diğerleri nasıl satılır diye düşünmüyor değilim.

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.
      Ben aracı aldığımda 80bin bakımının pahalı olduğunu onunda 1300 tl civarı olduğu ve trigerin değiştiğini söylediler.
      Sizin bakım da neler yapıldı?

• Teğmen
      220 Mesaj
      23 Şubat 2012 10:31:27
      Aracın ön fren balataları 360 TL Yağ 240 ,filtreler 56-75 aralığı Triger zincir olduğu için kontrol edildi Klima tesisatı temizlendi
      Kaporta cam tavan dışında film ile kaplı. Cam filmlerini yasal nedenle sökmek gerekiyor ancak nasıl yapılacak bilmiyorum. Yolda polis kontrolünde söktürün denildi. Koltukları Turtle wax leather cleaner ile temizledim.Yeni paspas tam uymasada bej renk aldım. Bunun dışında döşemeler temiz.
      Evdekiler aracı çok beğendi ,bende keyifle kullanıyorum. Araç sahibinin ikinci aracı olduğu için sadece uzun yolda kullanılmış ve serviste çok temiz olduğu belirtildi. İnşallah böyle devam eder.

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.