Şimdi Ara

renault 12 toros

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
28.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar çok sevdiğim ve değiştirmeyi düşünmediğim 96 model 70 bin km de bir binek torosum var.
    aracıma hidrolik direksiyon ve uzaktan kumandalı merkezi kilit taktırmak istiyorum. yapılabiliyormu bilmiyorum. bilen varsa yardım etsin lütfen. sat onu başka araba al veya hala toros varmı piyasada ve buna benzer yorumlar yapmayalım lütfen. saygılar..

• Aracın Renault'un endayanıklı arabalarından biri.

Uzaktan kumandalı merkezikilit taktırabilirsin.Oto aksesuarcılarında yaptırabilirsin.İnternetten saın almak istersen link linkine bakabilirsin.

Hidrolik direksiyon taktırmanda mümkün.Ancak biraz zahmetli ve zor diyebiliyorum.Bunun için Renault yetkili servisine danışmanı öneririm.Eğer red cevabı alırsan Renault merkezine bir mail atıp,mümkün olup olmadığını tekrardan sormanı tavsiye ederim(Servis genelde uğraşmakistemediğinden olmaz der).Tahminimce Renault19 serisinden çıkma bir hidrolik sistemi arabana monte edebilirler.

Benim daha farklı bir tavsiyem olacak.Malum araban doğası gereğiyle içeri çok ses alan tıkırtı tukurtu yapan bir araba.Bunun için halı altına ve plastik aksamlara ses yalıtımı yapmanı öneriririm.Aracının kalitesi artacaktır...

• tavsiyelerin için çok teşekkür ederim, bunları yaptırana rastlamadığım için şüpheliyim yaptırılıp yaptırılmadığından. hidrolik direksiyon olayının nasıl yapıldıgını hiç bilmiyorum ama merkezi kilit için torosa zor diyorlar bilirsiniz kapıda bir kol ileri geri itiliyor kilitleme o şekilde yapılıyor, doğanlar şahinler gibi olsa zor değilmiş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cool_38

arkadaşlar çok sevdiğim ve değiştirmeyi düşünmediğim 96 model 70 bin km de bir binek torosum var.
    aracıma hidrolik direksiyon ve uzaktan kumandalı merkezi kilit taktırmak istiyorum. yapılabiliyormu bilmiyorum. bilen varsa yardım etsin lütfen. sat onu başka araba al veya hala toros varmı piyasada ve buna benzer yorumlar yapmayalım lütfen. saygılar..

Nerede ikamet ettiğini bilmiyorum ama Bursa Küçük sanayi sitesinde 12 serisine hidrolik takıldığını duymuşdum. Fiyatı da 200 ytl civarında gibi bir rakamdan bahsediliyordu.
  • ÇOK İYİ YAA İSTANBULDA YAPAN BİRYER YOKMUKİ BİLEN VARSA YARDIMCI OLSUN.
  • arkadaşım 86 reno12ye uzaktan kumandalı merkezi kilit taktırmıştı üstelik araba ilerlemeye başladığında kapılar otomatik kilitleniyordu... hidrolik takılabiliyor ama fazla hızda tavsiye etmem orjinal olmadığı için araç sağa sola sapıyor iyi bir servise taktırman lazım.... toros iyidir çok severim
  • bendede 84 renault 12 gts var gercekten direksiyonu hidrolik olabilirse cok super olur cunku park etmek gibi cok manevra gerektiren durumlarda cok yorucu oluyor.Bunun disinda araba giderken direksiyondan sikayetim yok.
    Birde bazen arabanin orijinal lastigi yerine daha genis tabanli lastik takilabiliyor(benim aldigimda 155/80R 13 olmasi gerekirken uzerinde 175/80R 13 vardi,degistirince epey farketti,kolaylasti direksiyonu dururken cevirmesi)buna da dikkat et istersen.

Merkezi kilit eger oluyorsa gercekten cok ilginc olur,kilit mekanizmasinin komple degismesi gerekir bence cunku anahtar olmadan nasil cevirecekki?

Eger hosuna da giderse sana degisik birkac onerim olacak,bulabilirsen yanlara nikelaj ve metal kapi kollari gercekten hos duruyor.Ben hurdaliktan bularak degistirdim plastik kollari metal olanlarla.Hatta farlarini bile eski renault 12 tekli farlari ile degistirdim daha guzel durdu tabi herkesin zevki farkli,benimki sadece oneri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-25B1CCF06 -- 9 Şubat 2006 15:26:46 >
  • alarm ve merkezi kiit işi kolay :) ama hidrolik direksiyon işi biraz karmaşık olabilir (ker nekadar toros a özgü bir olay olsa da )

toros a bundan 4 sene önce bindim edirne de araba station dı ve 7-8 kişi bindik arabaya şöför abimiz çooook içmiş ve sızmış bende direksiyona geçmiştim karanlık köy yollarında illerdik ve arkadaşın evine vardık toros tecrübemde oldu yani

kesinlikle dayanıklı bir araç bunu herkesten duyuyorum ve bizzat gördüm...şimdi hergün kullandığınız için sizde direksiyon kasıda vardır ama hidrolik sanayi tarzı yerlere sorulmalı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OPeNRoad -- 9 Şubat 2006 15:30:15 >

• babamda 1976 model 12ts vardı orjinal fransız her parçası 1993 yılında 35000km almıştık araba garaj arabasıydı 1kere yolda koydu oda piston çatladı bizde değiştirdik egzantrik milinide tornada kendimiz yaptık araba 180e kadar çıkıyordu tek farlıydı yeniden boyatmıştık gerçekten dayanıklı araba...
  • esas fransiz ilk 70-74 arasi 12TL ler cok hosuma gidiyor takozlu tamponlu arka stoplari tek sirali olandan ama ne parcasi bulunuyor ne kendisi.Bulabildiklerim ya hicbir orijinalligi kalmamis oluyor yada cok istiyorlar dogal olarak antika olmus cunku.Bizdede vardi bundan ama 1992 de satmistik.O gune kadar 1 kez yolda kalmadik,ustelik her sene 600km izmire gidip gelirdik.

valla yeni arabalara o kadar guvenmiyorum bir ariza yapsa tamir edip/ettirip devam etmek imkansiz.
  • inanın yılda bir veya iki kez kayseriye gidip geliyorum ve istanbul içindede neredeyse hergün kullanıyorum, hiç yolda bırakmadı ufacık bir ses dahi gelse direk ustaya götürüyorum, parçaları çok ucuz, fakat istanbul trafiğinde hidrolik direksiyon olmaması nedeniyle çok yoruyor ve arabaya 5 kişi binecek oldumu önce kendi kapımı açıp biniyorum sonra yan kapıya uzanıp açıyorum sonra arka iki kapıya mecburen uzanıp açıyorum buda yoruyor insanı arabaya modifiye adına ufacıkta olsun birşey taktırmayı düşünmüyorum, gerek yok ama merkezi kilit kesin taktırıcam, eğerki hidrolik direksiyonda sürüş açısından eksi birşeyler oluşturacaksa unuturum hemen, her uzun yola çıkışımda kesin ustaya uğrarım, mekanik arızadan çok korkarım. herkese teşekkürler.. torosun arka camında bir yazı vardır, bilenler var belki : YOLLARA YILLARA MEYDAN OKUYUN.

• yıl 2010 sanırım toros aracına hidrelik direksiyon taktıran olup tecrube edinmiştir muhakkak :)

bende düşünüyorum taktırmayı. tecrube edinen oldu mu hiç performas ve maliyet nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: terry_more

yıl 2010 sanırım toros aracına hidrelik direksiyon taktıran olup tecrube edinmiştir muhakkak :)

bende düşünüyorum taktırmayı. tecrube edinen oldu mu hiç performas ve maliyet nedir

merhaba sorunuzun üstünden epey zaman geçmiş ama googledan bunu arayıp bulan olursa yardımcı olmak maksadıyla yazıyorum. dacia 1310 hidrolik direksiyonu ve aksamı renault torosa uyarlanabilir. başka platformlarda üretilen araçların da direksiyonları uyarlanabilir ama en kolayı ve düşük maliyetlisi dacia 1310'unki. bu işlem eskiden çok pahalıydı. insanlar nasıl yapılacağını bilmediği için risklerini yüksek fiyatlar söyleyerek alıyordu. şimdi ise bunları yapabilenler var ve tahminimce parça fiyatları hariç 200-300 tl işçilik ücretini geçmemesi gerektiğini düşünüyorum. umarım yanıltıcı olmamışımdır. parçaların ise ne kadar tutacağını bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dekorasyonankara -- 19 Mart 2011; 22:06:14 >

• Bir diger ve ucuz cozum de bagaja biraz yuk koyun : ))) arkaya yuk binince on havaya kalkiyor direksiyon adeta kus kadar hafifliyor :) Saka bir yana gercekten cok eziyetli bir isti 12 direksiyonlari
  • quote:

Orijinalden alıntı: kunduns

Bir diger ve ucuz cozum de bagaja biraz yuk koyun : ))) arkaya yuk binince on havaya kalkiyor direksiyon adeta kus kadar hafifliyor :) Saka bir yana gercekten cok eziyetli bir isti 12 direksiyonlari

• quote:

Orijinalden alıntı: cool_38

tavsiyelerin için çok teşekkür ederim, bunları yaptırana rastlamadığım için şüpheliyim yaptırılıp yaptırılmadığından. hidrolik direksiyon olayının nasıl yapıldıgını hiç bilmiyorum ama merkezi kilit için torosa zor diyorlar bilirsiniz kapıda bir kol ileri geri itiliyor kilitleme o şekilde yapılıyor, doğanlar şahinler gibi olsa zor değilmiş.

Amcamın Toros Sedanı vardı, onunkinde merkezi kilit vardı. İsterseniz bi sorabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ademguduk

quote:

tavsiyelerin için çok teşekkür ederim, bunları yaptırana rastlamadığım için şüpheliyim yaptırılıp yaptırılmadığından. hidrolik direksiyon olayının nasıl yapıldıgını hiç bilmiyorum ama merkezi kilit için torosa zor diyorlar bilirsiniz kapıda bir kol ileri geri itiliyor kilitleme o şekilde yapılıyor, doğanlar şahinler gibi olsa zor değilmiş.

Amcamın Toros Sedanı vardı, onunkinde merkezi kilit vardı. İsterseniz bi sorabilirim.

Dostum 2006 daki konuyu hortlatmışsın, ben 2007 de torosumu sattım :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ademguduk

quote:

Dostum 2006 daki konuyu hortlatmışsın, ben 2007 de torosumu sattım :)

torosu satmakla iyi etmişsin

• quote:

arkadaşlar çok sevdiğim ve değiştirmeyi düşünmediğim 96 model 70 bin km de bir binek torosum var.

Doğana hidrolik direksiyon taktırmak istedik ve aldığımız cevap tokat gibiydi ' 1500 TL YE TAKARIZ ABİ , CİDDİ DÜŞÜNÜRSENİZ BİRAZ İKRAMIMIZ OLUR ' demişti
  • merhaba herkeze ,94 model renault 12 toros steyşın wagon 74,000 km de arac ıcın 4000 tl anlasıldı.arabada kaportada on sol camurlukta 10 cm uzunluğunda alt boya gorunuyor.ve arka tamp ustunde.

SORACAĞIM SORU ŞU:

1.DİELİM Kİ BİZ BU ARACI ALDIK VE BOYATMAK İSTEDİK NE KADARA MAL OLUR? ???????????
    2.IC KAPILARDAKI BAZI YERLERDE DE ACILMALAR VAR.KOLTUKLARI IYI GORUNUYOR.DİREKSİYONDAKI LOGO AMBLEMİ YOK CIKIK DURUMDA.
    3.MOTORUDA SAĞLAM OLSUN CEVAPLARINIZ SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM

4.GOĞÜS KISMI COK ESKIMIŞ BURAYA NE YAPABİLİRİZ?YANI GOĞUS KISMINI NASIL GUZELLESTİREBİLİRZ BİZ KENDIMIZ ARACIN?
    5. 5500 TL YE DE TOROS STEYŞIN VAR COK DİRİ GORUNUYOR ARAÇ ICI COK İYİ ARACIN.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.