Şimdi Ara

removed (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
202
Cevap
2
Favori
12.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: x-c9

Sen kendine acı burada oturup ekrana bakıyorsun millet içip eğlenirken.

Çekememezlikten öleceksiniz resmen.

Ne biliyorsun belki adam bu konuyu açtıktan sonra arkadaşlarıyla gezdi tozdu veya sinema konsere falan gitti eğlendi.Beynini uyuşturmanın neyini kıskanacağız anlamıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İçki,sigara boş iş yapacak dolu şey var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrslimshady

O parayla herhangi bir spora yazılabilirsin , ağırlık kaldırmak falan sevmiyorsan.

Bir müzik aleti alıp , onun kursuna gidebilirsin.

Giyime para harcayabilirsin , çok yakışan bir gömlek alıp özgüvenini artırıp mutlu olabilirsin.

Gidip 20 bira , 2 paket sigara içmek yerine

Adam hem sigara ve alkol tuketip hem de spora gidiyorsa ?

Ayni zamanda muzik aleti calabiliyorsa ?

Alisveris de yapiyorsa ?

Herkesi kendin gibi fakir sanma.

• Milletin zevklerini, hobilerini ve eğlencelerini tartışmak sana mı kalmış?Sanane?Gömdükleri kendi kazandıkları paralar eğlenceleri kendi eğlenceleri sana niye batıyor?Bu kadar da çekememezlik olmaz arkadaş ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrslimshady

O parayla herhangi bir spora yazılabilirsin , ağırlık kaldırmak falan sevmiyorsan.

Bir müzik aleti alıp , onun kursuna gidebilirsin.

Giyime para harcayabilirsin , çok yakışan bir gömlek alıp özgüvenini artırıp mutlu olabilirsin.

Gidip 20 bira , 2 paket sigara içmek yerine

Sana ne birader herkes tek tip olmak zorunda falan mı? Sen enstrüman çalıp, spor yaparak eğleniyorsun diye tüm insanlık bunlarla mı eğlenmek zorunda? Ömür kendinin, para kendinin, seçim kendinin. Bırak da kaç yaşına gelmiş adamlar yaşam tarzlarına karar verebilme özgürlüğüne sahip olabilsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Flames,

Mma yapıyorum elektro gitar çalıyorum 2 tane gitarim var.
    Arada bir alkol sigara yapıyorum abartmadigin sürece sıkıntı yok bence

Mma yapıyor musun?

Gitar çalıyor musun?

Kaç gitarın var?

Bunların konuyla ne alakası var?

• Sigaradan uzak dur arada içmek iyidir.
    edit: alkol zihnen dinlenmek içindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muhafız. -- 8 Aralık 2017; 20:51:35 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • K.B.V. kullanıcısına yanıt
    müzik aleti çalmak yerine parlament alabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Vic Boss

Saydığın maddeleri fazla tüketen insanların mutlu olduğunu veya hayattan zevk aldığını düşünmüyorum. Alkol benim bildiğim sıkıntılardan kaçmak için tüketilir.

O yığınla para gömme konusunda haklısın. Fiyatlarının değişmesi lazım. Biraya %100 vergi mi uygulanır?

https://www.birgun.net/haber-detay/bira-raki-ve-sigaraya-odenen-paranin-yarisindan-fazlasi-vergi-169434.html

daha bile fazla neredeyse 2/3 u vergi

• ulan oğlam sanane lan sanane sen kimsin de karışıyorsun sanane lan
  • quote:

Orijinalden alıntı: HIGHER

Katılıyorum. ayrıca sigara yasaklanmalı, sadece güney korede olduğu gibi belli yerlerde içilmeli

Aynen kardeş olmadı sigara yasaklansın sadece Güney Kore'de içilsin var mı başka isteğin
  • İnsanlar başkalarının hayatına karışmamayı ne zaman öğrenecekler acaba
  • x-c9 kullanıcısına yanıt
    Tabi canım, çekememezlikten öleceğiz. Şu illetin kokusundan midemiz bulanırken, yakınlarımızın zarar gördüğünü ve hatta hayatlarını kaybettiklerini görürken de çekememezlikten biz öleceğiz.

Ama merak etme, biz çekememezlikten ölene kadar siz akciğer kanserinden, bitik karaciğerlerden çoktan ölmüş olacaksınız.

• K.B.V. kullanıcısına yanıt
    Alkol ve sigara kullanip spora gitmek?,hmm.

• Sigaraya katılıyorum. Ne kafası var, ne faydası var, ne ortamı var ...

Ancak içki öyle değil. İçine girmediğiniz için empati kuramamanızı anlıyorum.

Limbik sistemi araştırın, içki bunu bir güzel kaldırır ortadan. Utanma, önyargı, endişe, korku, karşındakine karşı belirli duvarlar örme ve düşüncelerin-söylediklerin arasında kurduğun filtrelerin hepsini ekarte eder, sizi içtenliğinizle baş başa bırakır.

Halk arasında buna samimiyet deniyor.

Öyle saydam-saf içkilerden bahsetmiyorum. Bira, hafif likörler, kırmızı şarap gibi... Birde ağzınla içeceksin. Hiç öyle abartmaya gerek yok, azı ve özü yetiyor.

Daha geçen ağzı bıçak açmayan bir ortama girdim, deniz kenarında bir kafedeyiz 4 kız 4 erkek, irili ufaklı sohbetler, çekingenlikler, 10 ar dakikalık sus puslar... Dayanamadım dedim kalkın gidelim bir Puba geçelim köşemize içelim 2-3 bira. Bir iki mırın kırın sonrasında herkesin canı sıkkın olduğu için en kötü ne olabilir ki dendi ve gidildi.

Sabaha iki kızın erkek arkadaşı oldu, herkes içini döktü, anneler babalar ölümler kazalar yanlışlar eski sevgililer bir güzel masaya yatırılıp falakaya çekildi... Sabah herkes pamuk gibi ve o mırın kırın edenler, ortamda telefondan yüzündeki makyaja bakmak dışında bir şey yapamayan tipler bül bül oldu şarkıcı oldu dost oldu kardeş oldu sevgili oldu ...

Ki girdiğim bu ortamdakiler tecrübesizdiler. Ahh ahh siz birde o yavan ortamları bilseniz, askeriyenin önünde boş arazide yakılan üç beş odun, içeriden çıkmış bir kaç kader mahkumu bir kaç dostla beraber keyfi ve verdiği tecrübesi tarif edilemez derecede kıymetli olan o ortamları bir bilseniz. Sabah midenin kazınması ile gidilen çorbacı, kış günü zorlaşan ama yinede vazgeçilmeyen ortamlar, meyhane türkülerinden girip, metallicadan çıkmalar (45 yaşında, ibrahim tatlıses dışında bir şey dinlememiş adama Turn The Page söylettiğimiz oldu )...

Normalde yanından geçtiğinde selam vermeyeceğin kişi ile (işte pek çok sebepten dolayı, inat, ön yargı, vurdum duymazlık, utangaçlık çekingenlik) sabaha ağabey kardeş, dost, sevgili diye can bağı kan bağı kurarsın.

Alkolün gerçekten etkisini gördüğün bir ortamı tam olarak yaşamadan gerçekten anlaşılabilecek duygular değil. Onunda içine sıçıyorlar işte, bir bira olmuş 10 lira, 50 lik rakının %90'ı vergi, 10 liraya aldığımız şaraplar olmuş 30-35 lira... Ahh ahh.

Selametle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antikaruh -- 8 Aralık 2017; 22:5:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Riven Mı

quote:

Orijinalden alıntı: HIGHER

Katılıyorum. ayrıca sigara yasaklanmalı, sadece güney korede olduğu gibi belli yerlerde içilmeli

Aynen kardeş olmadı sigara yasaklansın sadece Güney Kore'de içilsin var mı başka isteğin

Gül gül.
  • ooellerhavaya O kullanıcısına yanıt
    Bana dolu bir şey söyle yapmadıysam yapayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barad-dûr -- 8 Aralık 2017; 22:34:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-c9

Sen kendine acı burada oturup ekrana bakıyorsun millet içip eğlenirken.

Çekememezlikten öleceksiniz resmen.

İçki ve sigara ile gerçekten eğlence oluyormu ya? Ben bu şehir efsanesinin en son 15 yıl önce gerçek olduğunu sanıyordum. Ergenlik dönemim de. Gerçekmiş demekki arkadaşın söylediğine göre. Bende bittim şimdi dışarıda millet içki sigara gırla götürüyor ne yapalım bizler ezik ler şimdi :-(

• Ya ben anlamıyorum bu kafayı bir insan bir başkasını rahatsız etmediği ve gasp etmediği sürece içebilir alkolünüde sigarasınıda herkezin imkanları farklı ve ona göre yaşar ben spora da gidiyorum muzik aletide çalıyorum alışverişte yapıyorum ama sigara da içiyorum ve bu engel değil diğer yaptığım şeyler bazen sıkışıyorum sigara 2-3 günde bir içiyorsam 1 haftada bir içiyorum paketi ayrıca ülkede buna mı takılıyorsunuz sadece yeni torba yasasında zam geliyor her şeye buna tütünlerde dahil aldığımız bir sigaranın yarısından fazlası vergi alkol de buna dahil ülkede elektronik sigara satışı yasak resmi olarak satan bir dükkan yada bir yer yok parekende olarak devlet bu sigarayı millete bıraktırmaya teşvik etmiyor insan tabi kendi bırakabilir ama örnek veriyorum elektronik sigara kullanan biri olarak çoğu nargile içen arkadaşlarım daha çok beğeniyor ne kokusu rahatsız ediyor ne buharı kapalı mekanlarda bile içilebilicek ürün ama ülkemizde bu gibi şeylerlere destek ten çok yasak var ayrıca herkes eğlence veya ortamı için içmiyor bu yanlış bir düşünce 100 yıldan daha fazladır var bu sigara o yüzden milleti sadece suç atarak eleştirmeyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Kimin ne içtiği beni ilgilendirmez ama dışarda kaldırımlarda vs. sigara içen insanların dumanından acayip rahatsız oluyorum, bu bir şekilde engellenmeli. İçmeyen insanlara büyük rahatsızlık oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.