Şimdi Ara

REHBER: Yeni Basim Plaklar (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.267
Cevap
45
Favori
100.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dostum selam. Amazondan kargo vergi vs dahil ne kadara geliyor? Ayrı ayrı maliyetleri yazarsan sevinirim. bir de aldığın linki verebilir misin? geçenlerde bende amazondan plak sipariş etmeye niyetlenmiştim ama astarı yüzünü geçiyor diye vazgeçtim.
  • Yapımcıların elinde orjinal kayıtlar yoksa piyasadan koleksiyonerlerden falan mint near mint kondisyon dönem baskısı bulup çoğaltabilirler aslında ama uğraşmak istemeyip cd den basıyorlar. Mesela bir kaç ay önce Kadıköy'de bir plakçıda cem Karaca'nın dönem baskısı bir plağının beyaz etiketli test baskısı vardı adam baş köşeye koymuştu satılık değil diyordu. Nasıl çoğaltılacağı konusuna gelince sanırım çok kaliteli odyofil bir pikap ile ses çıkışını makara teybe vererek master oluşturulabilir sanırım. Araya analog mikser koyarak masteringde yapabilirler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brl65

Yeni basım yerli plaklarda hepimizin yaşadığı , baskı kalitesi iyi mi ? bitmeden ve karaborsaya düşmeden alayım , telaşı bize zarar verecek gibi . İlerki yıllarda elimizde kalitesiz ve doğal olarak ikinci elde bile değersiz plaklar olacak kaygısı taşıyorum. Herşeye rağmen tavsiyem size plağı dinletecek dürüst satıcılardan mutlaka dinleyerek almanızdır. Ben bu yöntemle sabırlı davranıp dinlemediğim plakları almıyorum . Ne yazık ki yeni çıkan yerli plakların çoğuda kötü kalitede ...

İyi fikir de yalnız çok az kişi farkı anlayabiliyor olacak malesef.Ben mesela anlamıyorum
  • Ses kalitesi derken ben artık hem film hem müziklerde digital alımlara geçmiş durumdayım..

Aranızda o albümün plağını satın almak yerine digital olarak satın alananlar var mı ?Apple bazı kayıtları oldukça iyi yapıyor mesela.
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Kaliteli yeni basımları olmayan ve eldeki kaydın da kalitesinin tartışıldığı ama sahip olmak istediğim albümlerin CD'lerini almaya başladım. fikret kızılok'un bir kaç albümü ve tülay german gibi. Sahaftan 50tl ye aldığım yorgun "sözüm meclisten dışarı" plağı bile pharaway baskısına taş çıkartır. ama şuanki yeni basımlara kıyasla pharaway'in yaptığı işler bir tık önde genede. sanırım bir daha 100tl ve üzeri satılan dönem baskıları yerine seçiçi davranıp dönem baskısı araştırcam. bu yaz bulgaristana gitme durumum var. bizim buradaki gibi bit pazarları kuruluyormuş ve plak satan da oluyormuş. genelde de oldukça temiz oluyor bu plaklar. umarım bir şeyler bulurum diye umut ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metulen

Kaliteli yeni basımları olmayan ve eldeki kaydın da kalitesinin tartışıldığı ama sahip olmak istediğim albümlerin CD'lerini almaya başladım. fikret kızılok'un bir kaç albümü ve tülay german gibi. Sahaftan 50tl ye aldığım yorgun "sözüm meclisten dışarı" plağı bile pharaway baskısına taş çıkartır. ama şuanki yeni basımlara kıyasla pharaway'in yaptığı işler bir tık önde genede. sanırım bir daha 100tl ve üzeri satılan dönem baskıları yerine seçiçi davranıp dönem baskısı araştırcam. bu yaz bulgaristana gitme durumum var. bizim buradaki gibi bit pazarları kuruluyormuş ve plak satan da oluyormuş. genelde de oldukça temiz oluyor bu plaklar. umarım bir şeyler bulurum diye umut ediyorum.

Ayni sekilde Ajda Pekkan'in Bes Yil Once On Yil Sonra'yla olan plaginin sifirini almak da bana mantiksiz geliyor.

Cok iyi kondusyonlarda olan donem baskilarin fiyati sifiriyla ayni hatta daha bile ucuz.

• Arkadaşlar merhaba,
    Elimde Erkin KORAy'ın Meçhul isimli bir LP si var. Amerikada basılmış. Plak hiç dinlenmemiş ve sıfırdır. Piyasası ve ederi nedir acaba.
  • ozan2017 kullanıcısına yanıt
    Sıfır olarak 23€ civarı discogs ta satışı var. Burada ise meraklısına 100-120TL ye satabilirsin. Ama o albümü henüz araştırmadığımdan o fiyata ne kadar hızlı satılır bilemem.

https://www.discogs.com/sell/release/3198081?ev=rb
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozan2017

Arkadaşlar merhaba,
    Elimde Erkin KORAy'ın Meçhul isimli bir LP si var. Amerikada basılmış. Plak hiç dinlenmemiş ve sıfırdır. Piyasası ve ederi nedir acaba.

2012 Ekinox baski sanirim, arkadasin yazdigi fiyatlar asagi yukari.
  • teşekkür ederim.
  • Merhabalar; başlık başarılı. Çok şey öğrendim.
    3 yıldır plak dinleyicisi olarak gerek dönem baskıları gerek yeni basım plakları dinlyorum.
    İlk aldığım plaklar arasından Nilüfer 84 plağı kadar berbat baskı görmedim şu ana kadar. şarkı geçişlerinde mix vardı o derece yani. En son baskılar arasında da İlhan İrem ve Edip Akbayram ın Unutamadıklarım plağı digitaldi.cd tadında yani. Ama Erkin Koraylar güzel. Erol Evgin keza güzel. Selda Bağcan ın da son çıkarılan plağının ilk plağı iyi fakat 2. plak cd tadında.
  • Arkadaşlar merhaba , ben de pioneer m -6500 var dolabı falan yapılmıs zamanında ama cok yer kaplıyor daha kucuk bır yere taşınıyorum dolayısı ıle dolap elden cıkacak mecbur ama pikap da kucuk değil.nasıl bir dolap yer yapmam lazım kucuk alanlar ıcın ?

Ahanda pıkap

https://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fi.ebayimg.com%2Fimages%2Fg%2FeawAAOSwa39U027k%2Fs-l400.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.ebay.ca%2Fcln%2Fbigsunal%2Fyeni%2F131454738011&docid=ceMFF9XXCBeoNM&tbnid=kBryDqud8X859M%3A&vet=10ahUKEwiYkqye1K7TAhWjIJoKHanVDwwQMwgdKAMwAw..i&w=400&h=296&hl=tr-tr&client=safari&bih=649&biw=1024&q=pioneer%20m-6500&ved=0ahUKEwiYkqye1K7TAhWjIJoKHanVDwwQMwgdKAMwAw&iact=mrc&uact=8

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yeni basım 45 liklerden toplama olan Ajda Pekkan plağının kalitesi son derece iyi. Herkese tavsiye olunur.

• nuwanda87 kullanıcısına yanıt
    https://www.opus3a.com/u/ajda-pekkan-hosgor-sen-plak/768b364df8bcfb0adea25e32f093df3e

bu plak mı
    teşekkürlerr
  • ugurtabu35 U kullanıcısına yanıt
    evet bu plak.buradan kargo parası çıkar ama başka yerden tavsiye olunur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurtabu35

https://www.opus3a.com/u/ajda-pekkan-hosgor-sen-plak/768b364df8bcfb0adea25e32f093df3e

bu plak mı
    teşekkürlerr

bende opus tan alıyorum.güzel kargo yapıyorlar 100 lira üzeri kargo yok tabi daha ucuzu varsa önce oralara bakıyorum

• arkadaşlar selam,

son dönemde dinlediğim en iyi yerli yeni kayıt plaktan bahsetmek isterim, Kadıköy Akmar'daki Hammer Müziğin desteği ile Sema'nın Ekho albümü plağa analog kayıt ile basılmış. Ses kalitesinden ödün vermemek için 45rpm olarak kayıt edilmiş ve 180'er gramlık double bir plak. Albüm tasarımı da çok güzel. Bence youtube den filan bir dinleyin Sema'yı, tarzını severseniz bu parayı sonuna kadar hakeden bir albüm olmuş. Kaçırmayın derim.

https://www.hammeronlineshop.com/sema-ekho-lp

• coppermine kullanıcısına yanıt
    Merhaba bildiğim kadarıyla ilk 1000 adedi de imzalı ve numaralı olarak üretildi ilgili plak.

• maxi909 M kullanıcısına yanıt
    aynen öyle ve birtanesi de bende :) bir ihtimal henüz ilk baskılar tükenmemişte olabilir. Paylaştığım adresten satın almıştım ben.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxi909

Merhaba bildiğim kadarıyla ilk 1000 adedi de imzalı ve numaralı olarak üretildi ilgili plak.

evet imzalı ama plak kabının önyüzüne değil.plak kabının önyüzü tek sayfa olarak ayrıca basılmış,üzerine ıslak imza atılmış.plakla beraber ikili kab ın içinde tek sayfa olarak ayrı geliyor.
    tasarım olarak ben çok beğendim açılır kapaklı plak kapağını.Şarkılarda iyi,fikrimin ince gülünün olmasıda benim için iyi oldu.Sema da çok güzel bir ses.plak kaliteli ben ön sipariş le almıştım.tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.