Şimdi Ara

REHBER: Yeni Basim Plaklar (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.268
Cevap
45
Favori
100.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tarık akan ın boşver arkadaş filminde çalan boşver arkadaş(haydi sil gözlerini) parçası plak kaydı mesela. biz onu isterdik ama yeni çıkan dünden yarına plağında cd kaydı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurtabu35

dünden yarına plağını aldım sadece. diğerlerini de almayı düşünüyorum ne kadar umudum olmasa da

Dünden Yarına albumunu alacaktım ben de ama buraya bakınca vazgectım Itunes yeterlı dıyorum

Bakalım dıgerlerı nasıl alırsam bakar butüraya yazarım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendime dönem baskı MJ-Bad albümünü aldım geçen.

Arkadaşımda yeni baskısını aldı dr den.

Yabancı plakları daha iyi bastıkları kanısındayım. Kaç yerde kaç kopyası basılıyor. Analog kayıt daha çok olduğu için muhafaza edilip bugüne kalma şansı daha çok.İşin derinini bilmiyorum ama neden ve ne alakaysa mesela japon baskı Michael Jackson daha pahalıya satılıyor kalitesi çok iyi diye.

Arkadaştan aldım plağı kıyaslamak için çok fark yok ama michael'ın sesi daha kısık geliyor yeni basımda. Birde liberian girl şarkı öncesi michael'ın bir konuşması var dönem baskıda, yeni baskıda bu yoktu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuwanda87

Kendime dönem baskı MJ-Bad albümünü aldım geçen.

Arkadaşımda yeni baskısını aldı dr den.

Yabancı plakları daha iyi bastıkları kanısındayım. Kaç yerde kaç kopyası basılıyor. Analog kayıt daha çok olduğu için muhafaza edilip bugüne kalma şansı daha çok.İşin derinini bilmiyorum ama neden ve ne alakaysa mesela japon baskı Michael Jackson daha pahalıya satılıyor kalitesi çok iyi diye.

Arkadaştan aldım plağı kıyaslamak için çok fark yok ama michael'ın sesi daha kısık geliyor yeni basımda. Birde liberian girl şarkı öncesi michael'ın bir konuşması var dönem baskıda, yeni baskıda bu yoktu.

michael jackson BAD dr de yanılmıyorsam 3 al 2 öde kampanyası içinde.Alacaktım vazgeçtim bende.

• Devadam12 D kullanıcısına yanıt
    İyi yapmışsın hocam açık artırmada 75 liraya aldım. Sabrederek istediğin plağı istediğin fiyata alabiliyorsun.

Sadece dönem baskılar için de denemez gerçi şurada 3 gün önce çıkmış örneğin levent yüksel plağını 3 katına satmaya başladı millet. İşin şeyi çıkıyor yani.

6 ay evvel 35 liraya aldığım 45lik tanju okan öyle bir sarhoş olsam ki geçen 100liraya satıldı. Hobi keyf olmaktan çıkıyor iş.

• Eee piyasa açıldı ya Ondan..

Yakında kasetler içinde fazla fiyatlar olacak.
  • Kasetlerin ses kalitesinden emin olsam onlarında fiyatı uçmadan toplayacağımda tam olarak nasıldır bilmiyorum. Yani bakımları yapılmış 3 kafalı bir deck ile plağa yakın ses alabilirmiyim acaba? Ve birde sanırım kağıt baskı olanları toplamam gerekiyor cam baskılar dijital aktarım oluyormuş galiba. Kağıt baskılarda çok eski olduğu için şüpheliyim sonuçta kasetler plak kadar uzun ömürlü değil. Manyetik bant bozulabiliyor.

• Kasetlerde iş biraz sorunlu aldığım kadar attığım var.. sanmayın kasetlerde de fiyatlar aşağı Alman basımlar özellikle.. ve hatta dönem cd'ler 100+ gidiyor.. Misal almayı istediğim iki kaset var biri 300TL'lerde biri 100eu.. Nadirlik durumuna göre burdada fiyatlar..
  • bizim büyüklerimiz plakları atmış zamanında, e bizde kasetleri attık hatta cdleride attık. plak işine girdik ama kaset-cd hayatta olmaz.plak zaten lüks oldu bir de ilavesine...
  • sezen aksu Sen Ağlama-Neden plağı hakkında bilgi sahibi olan var mıdır?
  • nuwanda87 kullanıcısına yanıt
    Bu değil de bir ay kadar önce çıkan kırmızı kaplı sezen aksu sen ağlama plağı fena değil. Muhtemelen bu da iyidir. Cd kaydı değil gibi duruyor yani.

• ugurtabu35 U kullanıcısına yanıt
    Aynı plağa bir şarkı ilave etmişler. Fena değilse o zaman bir düşüneyim. Çok sağol hocam..

Ayla Dikmen Klasikler hakkında bilginiz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuwanda87 -- 10 Mayıs 2017; 19:52:34 >
  • nuwanda87 kullanıcısına yanıt
    Albümdeki şarkıların dinlemesi keyifli, bu açıdan iyi. Plak kalitesi de cd'den hallice ama ben 60tl verip aldığım için beni memnun etti.
  • Bugün D&R'dan mfö-ele güne karşı ve bulutsuzluk özlemi-uçtu uçtu albümlerini aldım. derken kendimi bu konuda buldum :)
    çok güzel konu olmuş arkadaşlar, elinize sağlık.

Kendimce plak biriktiririm yaklaşık bi 45 50 tane lp - 30-40 tane 45'liğim var :)
    Okuyunca sizleri görünce mutlu oldum dahil olayım dedim.

İki kavramı karıştırmadan yürümek daha mantıklı, 1 koleksiyonerlik, 2 plak dinleyiciliği. Ben daha çok dinleyici noktasındayım arada gerçi dinlemeyecek olsam da bulunsun diye aldığım albümler oldu olacaktır hepimizde var. Dönem basımları gerçekten el yakıyor bir de şu var ki hadi bütçemiz var gittik aldık dönem kayıtlarını peki neyle dinleyeceğiz bunu? Düşünsenize 3 haneli 4 haneli rakamlar ödediniz ve çil bir albümü aldınız elinizdeki cihaz ilk çalışta çizdi :)

Bu nedenle yeni basım plaklar bence gayet makul, özellikle bu işe yeni başlayan ve sevdiği albümü plak formatında dinlemeye heves eden yeni arkadaşlar için mutlu edici bir gelişme.

Sizlerin de yazdığı gibi kullanılan pikap, kartuş, iğne, amfi odanın şekli herşey etkili duyduğumuz sese, bunları nasıl sabitleyip kıyaslayabiliriz ki? Dinlerken mutlu musunuz? o zaman yeni basım eski basıma bakmamak gerekiyor. Tabi bu demek değil ki o zaman her yeni basımı da alalım. İşte bu güzel konu burada yerinde, hangisini aldığımıza değer hangisini spotify'dan dinleyelim :)

tekradan ellerinize sağlık güzel konu için :)

Sevgiler.

• MFÖ yarın çıkmıyor mu ya ?
  • 2000'er tane olarak çıkıyor MFÖ
  • En iyiler en bilinenler best of mfö de mevcut zaten. 1-2 parça haricinde yeni çıkan mfö leri almaya gerek görmedim. Dönem baskıyı alırsın o ayrıda yeni baskıda best of yeterli.

• Best of albümler kısıtlı bütçe için kurtarıcı bir seçenek lakin kayıt dönemleri farklı albümler bir araya getirilirken optimum sesi yakalamak için mastering yapılıyor (iyi yapılabilenler nadiren var). O yüzden bu basılanların sesi best of olan albümden daha iyidir. Hani bunda mastering yok mu? Evet var ama tüm parçalar aynı dönemde aynı albümde olduğundan her zaman daha iyidir. Best of albümlerin çoğunda mastering de ses ciddi kayıba uğruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuwanda87

En iyiler en bilinenler best of mfö de mevcut zaten. 1-2 parça haricinde yeni çıkan mfö leri almaya gerek görmedim. Dönem baskıyı alırsın o ayrıda yeni baskıda best of yeterli.

Dün aldım,geyet iyi.MFÖ best of.ajdayı alacağım hoş gör seni hala;) birde bazen bir şarkı için aldığımız plaklar oluyor,sadece bir şarkı için.bütçeleri dengelemek lazım.hastalık oldu bende
  • Levent yüksel MED cezir bulabileceğiniz bir yer var m epey aradım stok kalmamış.:(

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.