Şimdi Ara

REHBER: Yeni Basim Plaklar (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: jackjumper Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 2 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.268
Cevap
45
Favori
100.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostum selam. Şu ara pek plak alışverişine girmiyorum ama bu albümü ve ikincisini CD formatta almayı düşünüyorum. Hem arabada da dinlemek adına da iyi olur. Acaba plağa yapılan kayıt ile CD'ye yapılan aynı master kayıttan mı gerçekleşti bilgin var mı? CD'de dijital olarak yer alacak ama önemli değil. Mühim olan master kaydın kalitesi.

edit: alıntı hatası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metulen -- 24 Nisan 2017; 14:5:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuwanda87

Yeni basım 45 liklerden toplama olan Ajda Pekkan plağının kalitesi son derece iyi. Herkese tavsiye olunur.

bende dnr'dan sipariş ettim bugün. gördüğümde acaba iyimidir kayıt diye düşünmüştüm baya bi siz iyi diyince aldım :) malum ajdanın dönem baskıları el yakıyor 45likleri bile eğer temizse 100 liraları bulabiliyor , bu albüm ise tamamen dönem hitleri ile dolu. bu arada dnrda 60 tl suan opusta biraz daha pahalı
  • İyi günler olsun arkadaşlar. Dün Ankara Dost kitabevi nden sezen aksu nun plağını aldım. ve nette gördüğümüz birçok plağı uygun fiyata buldum. Sezen Aksu ya gelince dönem baskı kadar olmasa da kalitesi güzel. cd den daha bir tok ses var.
  • ne garip bi durum. bayar müzik sezen aksu sen ağlama plağını alalı 2 gün oldu. bugün ön siparişle ati müzik işbirliği ile bayar müzik sezen aksu sen ağlama mavi kaplı plağı çıkaracağı duyurusunu yapmış. farkı 'neden' parçası ve mavi kapak.. kırmızı kaplı olan sen ağlama plağın ses kalitesi bayağı iyi bu arada. muhtemelen mavi olan da iyi olacak.
  • Mavi kapağı ben itici buldum yalnız. Kötü duruyor bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tommy_Vercetti

Mavi kapağı ben itici buldum yalnız. Kötü duruyor bence.

al benden de o kadar. elim gitmiyor bir turlu
  • https://www.opus3a.com/u/ajda-pekkan-hosgor-sen-plak/768b364df8bcfb0adea25e32f093df3e

bunu aldım ve ses kayıtları gerçektn şahane. dost kitabevi 70 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurtabu35

https://www.opus3a.com/u/ajda-pekkan-hosgor-sen-plak/768b364df8bcfb0adea25e32f093df3e

bunu aldım ve ses kayıtları gerçektn şahane. dost kitabevi 70 tl

Kesinlikle kayıt şu ana kadar aldığım yeni basımlar içerisinde en iyisi , tereddüt edenler hiç düşünmesin. Kayıt güzel parçalar harika daha ne olsun.
  • İlhan İren-Dünden Yarına hakkında bilgi sahibi olan var mı? nasıldır?
  • nuwanda87 kullanıcısına yanıt
    bir defa bilemedin 2 kez dinledim. cd kaydı yani.

tavsiye etmiyorum
  • mustyblack kullanıcısına yanıt
    şu anda da dinliyorum. kaçırılmayacak bi plak
  • quote:

tavsiye etmiyorum

teşekkür ederim hızlı bilgilendirme için.o zaman vazgeçtim.
    ay sonu cem karaca çıkacak onu merak ediyorum nasıl kaydı diye..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuwanda87

quote:

tavsiye etmiyorum

teşekkür ederim hızlı bilgilendirme için.o zaman vazgeçtim.
    ay sonu cem karaca çıkacak onu merak ediyorum nasıl kaydı diye..

Cem karacalarin hepsini ellerini yuzlerine bulastirdiklari icin cok da umitli olmamak gerek.

• Bu arada cok yakinda Rainbow 45'ten, MFO'nun Ele Gune Karsi Yapayalniz ve No Problem albumleri cikiyor. Guzel haber :)

• guerssen in çıkardığı Barış Manço albümleri hakkında bilgisi olan var mı? bugün birini(sakla samanı gelir zamanı) aldım da eve geçince bakacağım. yorumumu yapacağım.
  • Bu guerssen turkola filan korsan baskıymış facede bir plak satıcısı yazmıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: PCkopat065

Bu arada cok yakinda Rainbow 45'ten, MFO'nun Ele Gune Karsi Yapayalniz ve No Problem albumleri cikiyor. Guzel haber :)

Oww cidden harika.
  • quote:

tavsiye etmiyorum

İlhan irem hepsi mi öyle acaba ?
  • nuwanda87 kullanıcısına yanıt
    korsan olduğu doğru ama en azından plaktan kayıt ve temiz kayıt yapıyorlar. bizim sanatçıların kendilerinin bizzat çıkacak diye reklam yaptıkları plaklar cd den kayıt oluyor. örneğin ilhan irem in plağı(dünden yarına) cd kaydı. kendi sitesinde reklamı yapıldı. twitter face hesaplarında reklamı yapıldı. hatta yakın 2 plak daha çıkıyor. onlar da bence cd kaydı olacak. dönem baskısını almaya kalksak en aşağı 500 tl. ne yapalım maaşı oraya mı bağlayalım. şu an barış manço yu dinliyorum. gerçekten kayıtlar şahane. plak tadını alıyorm. dönem baskı kayıtlar da dinledim(orhan gencebay, emel sayın). farkı nerdeyse yok. yeni basım ve sanatçı destekli plaklar arasında da tabii güzel plaklar çıkıyor. daha önce de yazmıştım. erol evgin erkin koray gibi.
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    dünden yarına plağını aldım sadece. diğerlerini de almayı düşünüyorum ne kadar umudum olmasa da
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.